تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ا وا
خوب میخام ببینم چرا سیستمم چنین مشکلی رو داره و آیا قطعات با هم مچ هستن یا نه
این قطعات با هم مچ بودن که حرف الکیه! در مورد دیگه هم مثلا win چند ثانیه لود میشه؟ چه مدته نصبه؟ چند تا برنامه دارید که تو start up اجرا میشن؟ ویروس یاب دارید؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,928
نام
malek
سلام.
دو روزه کچل شدم از بس دنبال درایور های لپ تاپ HP Pavilion 15-n059se واسه win7 x64 گشتم:((.نیست که نیست.فقط کارت گرافیک هم باشه بازم کارم راه میفته.تا حالا کارت گرافیک amd نصب نکرده بودم الان گیج شدم و انگار تو amd چیزی به نام درایور وجود نداره.لطفا دوستان راهنماییم کنید

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سلام.
دو روزه کچل شدم از بس دنبال درایور های لپ تاپ HP Pavilion 15-n059se واسه win7 x64 گشتم:((.نیست که نیست.فقط کارت گرافیک هم باشه بازم کارم راه میفته.تا حالا کارت گرافیک amd نصب نکرده بودم الان گیج شدم و انگار تو amd چیزی به نام درایور وجود نداره.لطفا دوستان راهنماییم کنید

از اینجا دانلود کن. اینجا هم صفحه ی درایورهاش هست.
درایورهای گرافیک برای ویندوز8 و 7 روی این دستگاه یکی هستن،
خود دستگاه هم چون پیش فرضش ویندوز 8 هست دیگه برای 7 درایور نداره، اما معنیش این نیست که نشه تمام درایورهاش رو روی ویندوز 7 پیدا و نصب کرد!
راستش این مشکل فقط زمانی که آدم راه بره مشخص میشه
ولی با این وجود یه جای مناسب پیدا کردم
همانطور که میبینید دیوار های مشخص شده کاملا باید سیاه باشند اما خطوط نازک سفید رنگی قابل مشاهده است
و این مشکل زمانی که به یک جای وسیع تر نگاه کنیم خیلی بیشتر میشود و در بیشتر اجسام به خصوص در محل اتصال ها (مثل در یک کامیون به خود کامیون)قابل مشاهده است
تو پست بعدی هم میتونید ببینید

- - -ویرایش - - -

همانطور که میبینید دیوار های مشخص شده کاملا باید سیاه باشند اما خطوط نازک سفید رنگی قابل مشاهده است
و این مشکل زمانی که به یک جای وسیع تر نگاه کنیم خیلی بیشتر میشود و در بیشتر اجسام به خصوص در محل اتصال ها (مثل در یک کامیون به خود کامیون)قابل مشاهده است

- - -ویرایش - - -

اگر به لبه ها دقت کنید میبینیدشون

- - -ویرایش - - -

این بازی که میزارم hard reset هست
رو بالا ترین آنتی آنالیزینگ
و 1240*1280
نما ها رو از دور و نزدیک گذاشتم

اول از همه فکر می کنم هیچ مشکلی وجود نداره، شما وسواس بخرج دادی!

بزرگترین دلیل وجود Aliasing در بازی شما رزولوشن خیلی پایینی هست که داری باهاش بازی می کنی، رزولوشن مناسب 1680*1050 یا بهتر از اون 1920*1080 هست، بنابراین مانیتور مناسبتری لازم داری
دلیل بعدی اینه که قرار نیست با استفاده از AA بشه تمام Aliasing ها رو از بین برد، برخی از اونها بخاطر اشیای Transparent ( مثل مثال شما در بازی Hard Reset) در بازی ایجاد میشن که تکنیک MSAA بر روی اونها بی تاثیر هست . باید از SSAA یا FXAA در خود بازی یا تنظیمات درایور بازی براش استفاده کرد، هر تکنیکی توی هر بازیی جواب نمیده و هر بازیی هم با هر تکنیکی کیفیت یکسانی تولید نمی کنه!!

خلاصه اینکه تکنیک ها همیشه 100 درصد نیستن و برای کارتهای NVIDIA تکنیک AA ی اختصاصی TXAA وجود داره که اخیرا در بازیهایی مثل AC4 و SC:BL و COD:GHOSTS پیاده سازی شده اما راندمان رو هم تا 40 درصد کاهش میده. عملکرد کیفی اون برخی موارد در حد همون SSAA هست.
بله متوجه هستم اما همانطور که گفتم این مشکلات رو قبلا نداشتم
اون عکس اولیه که گذاشتم مال بتل 3 هستش و اون مورد رو قبلا نداشتم و این مشکل تو همه ی بازی ها حتا بازی هایی که قبلا انجام دادم هم هست درحالی که قبلا نبود
حتا بردم وصل کردم به تلویزیون خونه که 42 اینچه ولی بازم اون مورد اولیه هست
اون عکس اولی رو دوباره ملاحظه کنید همچین چیزی به آنتی انالیزینگ ربط نداره فکر کنم و مشکل اصلی هم اون هستش الان تو یه جای کوچیک اونطور خودش رو نشون داده وگرنه من که الان بازی میکنم هرجا رو که نگاه میکنم(و حرکت میکنم) پر از این مشکلات هستش
مثلا تو ac 4 که اولش لبه یه ساحل سرسبز واقعا وحشتناک چون پر از خزه و گیاهاهن کوچک و درشت هست و اون مشکل تو همشون با هم رخ میده و یه تصویر وحشتناک میده به من
همانطور که گفتم با عکس نمیشه به عمق فاجعه پی برد

- - -ویرایش - - -

شاید بهتر باشه که مادربرد و سی پی یو رو ببرم بدم نمایندگی اسوس یه نگاهش کنه(اگرچه گارانتیش تموم شده)شما میدونید نمایندگی اصلیش تو تهران کجاست ؟
مادربردم lga 1366 هست.الان تو بازار این مدل پیدا میشه ؟

مشکلی رو که شما داری به هیچ طریقی نمیشه به مادربرد پردازنده ربط داد و گفت خرابن! قبل از اون بهتره ویندوز رو عوض کنید شاید مشکلتون حل بشه.

Last edited by a moderator:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,928
نام
malek
از اینجا دانلود کن. اینجا هم صفحه ی درایورهاش هست.
درایورهای گرافیک برای ویندوز8 و 7 روی این دستگاه یکی هستن،
خود دستگاه هم چون پیش فرضش ویندوز 8 هست دیگه برای 7 درایور نداره، اما معنیش این نیست که نشه تمام درایورهاش رو روی ویندوز 7 پیدا و نصب کرد!
ممنون بابت جواب.
اون صفحه ای رو که دادی تمام درایوهاش رو هم واسه 8 و هم 8.1 دانلود کردم و یکی یکی نصب کردم ولی بازم نمیشناسه و فقط اسم intel HD 4000 و amd radeon HD 8600m seri رو تو دیوایس منیجیر میاره و علامت تعجب داره(البته تو win7 64)ولی تو 8 و 8.1 راحت نصب میشه البته تا intel HD 4000 رو نزنم amd رو هم نمیشناسه

morientez

کاربر سایت
Aug 27, 2010
30
سلام فرشید جان اول مرسی از زحمتایی که میکشی
بعد یه سوال
من الان دو تا رم یه جور دارم و یه رم که از قدیم داشتم
اینارو میشه دوال کرد ؟
اون دوتا خودشون دوال میشن و لی این قدیمیرو میزارم سینگل میشه!
اون دوتا 1 گیگن با یک تایمینگ
قدیمیه 2 گیگه تایمینگش فرق داره با بالاییا
همشون 800 هرتز ن
:D

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
ممنون بابت جواب.
اون صفحه ای رو که دادی تمام درایوهاش رو هم واسه 8 و هم 8.1 دانلود کردم و یکی یکی نصب کردم ولی بازم نمیشناسه و فقط اسم intel HD 4000 و amd radeon HD 8600m seri رو تو دیوایس منیجیر میاره و علامت تعجب داره(البته تو win7 64)ولی تو 8 و 8.1 راحت نصب میشه البته تا intel HD 4000 رو نزنم amd رو هم نمیشناسه

برنامه هایی که خودشون درایورای لازمو دانلود و نصب میکنن بگیر!! مث genius driver یا driver booster!

anonymousalex

کاربر سایت
Jan 11, 2014
9
با سلام
فرشید خان من یه سری مشکلات گرافیکی در بازی ها داشتم اونم اینه که اجسام به خصوص لبه اجسام مستطیل یل مربع شکل همه دندونه دار هستند یا مثلا وقتی به یه تور نگاه میکنم و یه کوچولو جابه جا میشم تور کلا از حالت عادی در میاد و همه چیرش میره توهم.در واقع مثل مشکلات anti-analyzing هستش.من این مشکل رو تو تمام بازی ها دارم حتی بازی هایی که قبلا بدون این مشکل انجام دادمشون و حتی بازی های خیلی کم گرافیک مثل کانتر(درایورم هم آخرین درایور بود)و کارت گرافیکم hd 5750 بود.از چند نفر پرسیدم گفتن گرافیکت خراب شده برا همین از شما مشاوره گرفتم و رفتم یه asus gtx 760 oc خریدم و آخرین درایورم ریختم اما اون مشکلات هیچ نرفتن و هنوز هستن(حتی وقتی تو بازی آنتی آنلیزینگ رو تو درجه آخر میزارم)حتا ویندوز های مختلف هم ریختم
خواهشا راهنمایی کنید چی کار کنم واقعا دیگه خستم کرده این موضوع
من میگم شاید مادربرد یا بایوسش باشه (البته من هیچوقت به بایوس دست نزدم)

- - -ویرایش - - -

viewer.php
[/URL][/IMG]

- - -ویرایش - - -

viewer.php
[/URL][/IMG]
اگر به لبه ها دقت کنید میبینیدشون

- - -ویرایش - - -

این بازی که میزارم hard reset هست
رو بالا ترین آنتی آنالیزینگ
و 1240*1280
نما ها رو از دور و نزدیک گذاشتم
viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]

بله متوجه هستم اما همانطور که گفتم این مشکلات رو قبلا نداشتم
اون عکس اولیه که گذاشتم مال بتل 3 هستش و اون مورد رو قبلا نداشتم و این مشکل تو همه ی بازی ها حتا بازی هایی که قبلا انجام دادم هم هست درحالی که قبلا نبود
حتا بردم وصل کردم به تلویزیون خونه که 42 اینچه ولی بازم اون مورد اولیه هست
اون عکس اولی رو دوباره ملاحظه کنید همچین چیزی به آنتی انالیزینگ ربط نداره فکر کنم و مشکل اصلی هم اون هستش الان تو یه جای کوچیک اونطور خودش رو نشون داده وگرنه من که الان بازی میکنم هرجا رو که نگاه میکنم(و حرکت میکنم) پر از این مشکلات هستش
مثلا تو ac 4 که اولش لبه یه ساحل سرسبز واقعا وحشتناک چون پر از خزه و گیاهاهن کوچک و درشت هست و اون مشکل تو همشون با هم رخ میده و یه تصویر وحشتناک میده به من
همانطور که گفتم با عکس نمیشه به عمق فاجعه پی برد

- - -ویرایش - - -

شاید بهتر باشه که مادربرد و سی پی یو رو ببرم بدم نمایندگی اسوس یه نگاهش کنه(اگرچه گارانتیش تموم شده)شما میدونید نمایندگی اصلیش تو تهران کجاست ؟
مادربردم lga 1366 هست.الان تو بازار این مدل پیدا میشه ؟

ویندوز رو جندبار عوض کردم
8.1- 8- 7- xهمه یه جورن
درایور سی پی یو و گرافیک هم آپدیت هستش
این مشکل(عکس اولی) بیشتر در محل اتصال اجسام یه یکدیگر مشاهده میشه
مثل اتصال دیوار یه خانه به خانه
یا اتصال سقف شیروانی به سقف خانه
اجسام دراز و کوچک مثل شاخه بوته ها
هارد یا رم یا پاورم فکر نکنم باشه
(ببخشید وقتتون رو گرفتم)

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,692
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
من یه سوالی در مورد خنک‌کننده Coolermaster V8 برام پیش اومده. سیستم قبلی من این بود. حدود 3 سال پیش آذر 89 گرفتم از همون موقع این خنک‌کننده رو هم روش سوار کردم.
ASUS P7P55D-E PRO + Intel i7-870
تو سیستم بالا دور فن پردازنده تا 2150 هم میرفت. از وقتی سیستم رو عوض کردم به این
ASUS MAXIMUS VI HERO + Intel i7-4770K
دور فن حتی رو حالت Turbo از 1200 بالاتر نمیره حتی وقتی سیستم زیر لود قرار می‌گیره. پیچ حالت تنظیم دستی خنک کننده یا همون VR Controller هم روی Max تنظیم شده.
البته تمام اعداد رو از داخل بایوس + نرم‌افزار HWMonitor نقل می‌کنم. تو سایت سازنده بازه‌ی دور فن رو 1800-800 ذکر کرده.
به نظرتون مشکلی هست این وسط؟
========================================
پ.ن: الان نرم‌افزار ASUS AI Suite 3 نگارش 1.00.56 رو نصب کردم. تو شاخه Dual Intelligent Processor 4 قسمت Fan Xpert گزینه‌ی Full Speed‌ رو داره و وقتی فعالش می‌کنم دور فن تا 2280 هم میره ولی نویز زیادی ایجاد می‌کنه.
حالا سوالم به این عوض شد که دمایی که این برنامه نشون میده تا چه حد قابل اعتناست؟ چون دمایی که نشون میده با دمایی که نرم‌افزار 3.7 Real Temp نشون میده 4-3 درجه ای تفاوت داره.

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ویندوز رو جندبار عوض کردم
8.1- 8- 7- xهمه یه جورن
درایور سی پی یو و گرافیک هم آپدیت هستش
این مشکل(عکس اولی) بیشتر در محل اتصال اجسام یه یکدیگر مشاهده میشه
مثل اتصال دیوار یه خانه به خانه
یا اتصال سقف شیروانی به سقف خانه
اجسام دراز و کوچک مثل شاخه بوته ها
هارد یا رم یا پاورم فکر نکنم باشه
(ببخشید وقتتون رو گرفتم)
داداش تو دنیا تنها کسی هستی که اون عکسا رو به سختافزار ربط می دی

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
سلام آقایون از دیروز تا حالا یه مشکل عجیبی مخصوصا توی بازیهام دارم... از بدو شروع بازیهام (مخصوصا بازیهای استیمم) صدا و تصویر تیک تیک میزنه ...کلا صدای منوی بازی و نمایش لوگوی اول بازی با حالت تیک دارو شروع میشه و موزیک و صدا هم تیک پیدا کردن.....حتی احساس میکنم سرعت بازی هم کند شده یه مقداری.......ویندوز 7 دارم. مشکل از گرافیکمه؟؟ تورو خدا کمک کنین....از تنظیمات گرافیکه؟؟ یا رمه؟ ممنونووووجالب اینه که توی بازی صدا درست میشه اما احساس میکنم هنوز بازی سنگین داره ران میشه....یعنی موزیک توی بازی اصلا مشکلی نداره فقط منوها این مشکلو دارن....توی پخش فیلمو و موزیک هم مشکلی ندارم

آپدیت: با گوش کردن موشکافانه با هدفون به موزیک فهمیدم که بعضی وقته یه تیکها و خش خشهای ریزی هم پخش میشه.

ممکنه مشکل از پورت صدای مادر بورد باشه؟؟ یا دارم گرافیک میسوزونم؟؟؟ :-s:-s

Sanomas

کاربر سایت
Jun 7, 2013
21
سلام
من یه سوالی در مورد خنک‌کننده Coolermaster V8 برام پیش اومده. سیستم قبلی من این بود. حدود 3 سال پیش آذر 89 گرفتم از همون موقع این خنک‌کننده رو هم روش سوار کردم.
ASUS P7P55D-E PRO + Intel i7-870
تو سیستم بالا دور فن پردازنده تا 2150 هم میرفت. از وقتی سیستم رو عوض کردم به این
ASUS MAXIMUS VI HERO + Intel i7-4770K
دور فن حتی رو حالت Turbo از 1200 بالاتر نمیره حتی وقتی سیستم زیر لود قرار می‌گیره. پیچ حالت تنظیم دستی خنک کننده یا همون VR Controller هم روی Max تنظیم شده.
البته تمام اعداد رو از داخل بایوس + نرم‌افزار HWMonitor نقل می‌کنم. تو سایت سازنده بازه‌ی دور فن رو 1800-800 ذکر کرده.
به نظرتون مشکلی هست این وسط؟
========================================
پ.ن: الان نرم‌افزار ASUS AI Suite 3 نگارش 1.00.56 رو نصب کردم. تو شاخه Dual Intelligent Processor 4 قسمت Fan Xpert گزینه‌ی Full Speed‌ رو داره و وقتی فعالش می‌کنم دور فن تا 2280 هم میره ولی نویز زیادی ایجاد می‌کنه.
حالا سوالم به این عوض شد که دمایی که این برنامه نشون میده تا چه حد قابل اعتناست؟ چون دمایی که نشون میده با دمایی که نرم‌افزار 3.7 Real Temp نشون میده 4-3 درجه ای تفاوت داره.

دوست عزيز...

دور بالاتر فن خنك كننده لزوم به خنك كنندگي بهتر نيست و صرفا نويز بيشتري توليد مي كنه...شما بيشتر دقت كنيد زماني كه خنك كننده با دور پايين كار مي كنه، دماي معمول و كاري پردازنده تون چقدر هست...اگر تفاوت چنداني مشاهده نكرديد، خب دور فن رو روي پايين تنظيم كنيد...در غير اين صورت فن و حتي خنك كننده رو هم تعويض كنيد تا نتيجه بهتري بگيريد.

براي خنك كنندگي بهتر مي تونيد روي تهويه بهتر كيس تون هم كار كنيد...حتي نصب يك فن 12 در قسمت جلو كه هواي خنك رو به داخل كيس مي كشه و نصب فن 12 ديگري در پشت كه هواي گرم رو به بيرون مي كشه، مي تونه خيلي تاثير گذار باشه.

همچنين شما مي تونيد از برنامه Speed FAN هم براي مشاهده اطلاعات دما ها و دور فن استفاده كنيد.

و حرف آخر هم اين برنامه هاي مانيتور هميشه درصد كمي خطا دارن و دما رو به طور واقعي واقعي نشون نمي دن...شما مي تونيد دما رو هم در بايوس مادر برد هم چك كنيد تا مطمئن بشيد.

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
گرافیکم GT 9500 هستش.....موقع اجرای بازیهام تصویر به همراه صدا تیک میزنه و صدا خش خش میکنه.....البته خود بازی خوب و روان اجرا میشه یا مثلا فیلمهام خوب اجرا میشن ...فقط بازیهام اونم توی بخش منوش تیک تیک افتاده....آهنگ هم پخش میکنم بعضی وقته یه خش خش ریزی میده هر چند ثانیه.....مثلا آهنگ شروع بازی (قسمت منوها) یجوری شده که آدم احساس میکنه باتری دستگاه داره تموم میشه آهنگ ریتمش آروم تر شده و خش خش میزنه. 3تا از بازیهای استیمم رو. تست کردم همین مشکل رو داشت.....همونطور که گفتم توی بازی اصلا مشکلی نیست

Sanomas

کاربر سایت
Jun 7, 2013
21
دوست عزيز اول از هر چيز شما سعي كنيد كه درايور هاي سخت افزاري كارت گرافيك و كارت صداي سيستم تون رو پاك كنيد و بار ديگر آخرين نسخه اون ها رو بگيريد و نصب كنيد...بعد نتيجه رو ببينيد.

رابط هاي اتصال كارت صدا و بلندگو ها رو هم چك كنيد...مشكل تون به نظر من بيشتر مربوط به كارت صدا تون هست تا گرافيك.

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
بعد از یکبار باز و بسته کردن کیس و ور رفتن با مدارات داخلی !!! به نظر میرسه مشکل حل شده باشه...البته فعلا!! ممنون از دوستان که به هر نحوی کمک کردن:x

آقایون یه سوال دیگه.....یه مدتی هم هستش که بعضی وقتها توی بازی هستم بازی بعد از یه مدت هنگ میکنه و بعد از یه دقیقه صفحه آبی میشه و یه ارور میده و بعدش سیستم ریستارت میکنه :| ....مشکل نرم افزاریه؟؟ ویندوز عوض کنم؟؟ درایور؟؟ رم؟؟ گرافیک؟؟ آیا کسی هست یاری کند؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر