تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب شما مشکلت با این مانیتور چیه ؟!
میتونی بجای HDMI از DVI هم استفاده کنی چون تفاوت کیفیت محسوسی با هم ندارن.

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,688
نام
iMAN
کالیبره کردن مانیتور یعنی چی ؟ من یه مانیتور w2261vp ال جی خریدم همش فکر میکنم رفته تو پاچم آخه خیلی دب دبه کب کبه داشت این مانیتور ولی حسابی ال جی ری د ه با این مانیتورش
یکی گفت کالیبرش کن راستی سیم HDMI با یه کارت گرافیک بگیرم وصل کنم بهتر میشه
کالیبره چی چی بید ؟ :confused:اتفاقا منم دو ماهی میشه W2261vp رو خریدم و اتفاقا خیلی راضیم !
منم دو روز اول دهن چشمم آسفالت شد:eek: اما این تنظیمات تصویر رو دستکاری کردم ، روشنایی رو کم کردم و و... درست شد . الان هم هیچ مشکلی ندارم .
شاید اینو بدونی اما فاصله چشمت تا مانیتور باید مناسب باشه ها ...! به اندازه یه دست باید فاصله داشته باشه .:smile:
رایترت رو عوض کن،
این دستگاهها معمولا تعمیر کردنشون فایده نداره.
اتفاقا همه می گفتن بندازش آشغالی ... ! اما تسمه رو که عوض کردم و ریل رو تمیز کردم مثل اولش داره کار میکنه ! سر این یکی فک کنم زیادی کشیدمش بیرون !
اینجا هم میگم اگه کسی بعد ازمدتی درایوش باز نشد بره بازش کنه و تسمه رو دربیاره و یه دونه نو بندازه . شماره تسمه هم 22 یا 23 است .!

آخرین ویرایش:

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
من به کمک فروی شما نیاز دارم اگه میشه درست راهنماییم کنید من کامپیوترم پاورش منفجر شد و دود ازش بلند شد و بعد که کامپیوتر رو روشن کردم ویندوز بالا نیامد و ال سی دی بلا نیامد فقط فن ها روشن میشدند .
من هم یک پاور جدید برایش خریدم اما بازم این مشکل رو داشتم چون مانتور رو امتحان کرده بودم مشکل از آن هم نبود مادر برد هم چراغ سبزش روشن می شد و کیسو بردم به یکی نشون دادم اون گفت که شاید سی پی یوش سوخته و برای اطمینان از مادر برد هم باید بزاری برات امتحان کنم من قبول نکردم و گذاشتم تو خونه تا خاک بخره الان یک سالی از این ماجارا گذشته و من می خوام بدونم که مشکل اساسی چی بوده و باید چی کار کنم چون میخوام کامپیوتر رو راش بندازم.

Play_game

کاربر سایت
Sep 25, 2008
308
خوب شما مشکلت با این مانیتور چیه ؟!
میتونی بجای HDMI از DVI هم استفاده کنی چون تفاوت کیفیت محسوسی با هم ندارن.
اینه که اول موقع نصب درایور بهنما تو ویندوز سون مانیتور شناسایی نمیشه تا تصویر بهینه بشه دوما اصلآ ال جی همچین محصولی نداره و براش درایور بیرون نداده تو محصولات ال جی بگرد میفهمی چی میگم
چهارمآ به جای اینکه رزولیشن میاد پایین کیفیت بره بالا تو این مانیتور برعکسه یعنی فقط باید با رزولیشن فول اچ دی کار کنی بقیه رزولیشن ها زاقارتآ
چهارما فرکاس بالای 60 نداره که خیلی بده
من میخواستم سامسونگ p23500 بگیرم ولی الان فهمیدم چه اشتباهی مرکتب شدم همش به خاطر مشاوره با افراد ناشی بود که اینجا هستن

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,688
نام
iMAN
عزیز دل برادر ، اون سی دی بهنما رو بنداز سطل آشغال اولا ! دوما در ضمن اگه با کابل آنالوگ وصل کنی مانیتور رو میشناسه ! هم تو 7 هم تو XP !
سوما اون رزولوشن بستگی به خودت داره ! اکثرا کسایی که نمی خوان رو فول اچ دی بزارن میزارن رو 1600 *900 . بازم بستگی به کارت داره . من خودم الان 900*1600 گذاشتم خیلی هم خوبه .
در ضمن شما باید می دونستی که سامسونگ و ال جی همین جوری هستن. لیسانس گرفتن هر غلطی بخوان می کنن. اما بین این دوتا ال جی بهتره .
شما از همون اول می خواستی پول بیشتر بدی یه دونه HP یا Asus می گرفتی . این قدر هم تو سر مال نزن اکثر کنسول دارا این مانیتور رو گرفتن و خیلی هم راضی هستن .

آخرین ویرایش:

seyed.khan

کاربر سایت
Dec 15, 2009
35
اینه که اول موقع نصب درایور بهنما تو ویندوز سون مانیتور شناسایی نمیشه تا تصویر بهینه بشه دوما اصلآ ال جی همچین محصولی نداره و براش درایور بیرون نداده تو محصولات ال جی بگرد میفهمی چی میگم
چهارمآ به جای اینکه رزولیشن میاد پایین کیفیت بره بالا تو این مانیتور برعکسه یعنی فقط باید با رزولیشن فول اچ دی کار کنی بقیه رزولیشن ها زاقارتآ
من میخواستم سامسونگ p23500 بگیرم ولی الان فهمیدم چه اشتباهی مرکتب شدم همش به خاطر مشاوره با افراد ناشی بود که اینجا هستن

دوست عزيزم
شما اصلا به حرف آدم گوش نميدي كه
ببين من 5687546345 بار گفتم به اين وبلاگ هر مشكلي داري بگي برات حل ميكنه:
www.maadiran.mihanblog.com
بهش پيغامتو دادم و درايور 2261 در ويندوز 7 رو خواستم كه فرستاد:

اين هم لينكش:
http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://maadiran.persiangig.com/document/W2261%20for%20Windows7.zip

اما توصيه من به شما:
1-من هم 2261 دارم با اينكه درايوري نصب نكردم با ويندوز 7 هييييييييچچ مشكلي ندارم ومطمئنم 2261 بهترين LCD هست در حال حاضر. پس الكي دنبال ال سي دي هاي آشغالي سامسونگ نباش. 23500 كه hdmi نميخوره بايد تبديل بگيري و تبديل هم تر ميزنه به كيفيت تصوير
2- كابل HDMI رو چند خريدي؟ اگر از اين 6 تومن آشغالياست واسه اونه كه كيفيتت پايينه و احتمالا ربطي به درايورت نداره

3- اين كار هايي كه ميگم انجام بده:

اول factory reset
بعد رزولوشن رو روي 1980 1080X بذار
فركانس رو روي 60 هرتز بذار
بعد دكمه f-engine رو بزن و دوباره f-engine و حالتتهاي مختلف رو امتحان كن
اگر درست نشد مانيتورت خرابه
زنگ بزن خدمات ماديران: 88601636 ميان سه سوت تنظيم ميكنن مانيتورتو و يا اگه خراب باشه تعويض ميكنن

4- ببخشيد بد حرف زدم. آخه الكي هي ميگي 2261 بده و با 23500 و اين مانيتور هندلي ها مقايسش ميكني

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اولا>> که چیز مهمی نیست.
دوما>>یه همچین مدلی هم داره سرچ کنی میفهمی.
سوما>>همچین قانونی ما نداریم کمپانیا تو کف موندن که رزولوشن رو ببرن بالا تا کیفیت بره بالاتر بعد پایین بیاد که بهتر بشه ؟
چهارما>>میل خودت بود میتونستی بدون مطرح کردن درخواستی خودت بری و مانیتور مد نظرت رو بخری (مثل خیلی های دیگه) ، این که بچه های مشاوره اینجا ناشی هستن یا نیستن فک نمیکنم ربطی به شما داشته باشه (ملت بچه های اینجا رو خوب میشناسن نیازی به گفتن شما نیس) تا الان هرکی 2261vp داشته کاملا از این مانیتور راضی بوده.
من به کمک فروی شما نیاز دارم اگه میشه درست راهنماییم کنید من کامپیوترم پاورش منفجر شد و دود ازش بلند شد و بعد که کامپیوتر رو روشن کردم ویندوز بالا نیامد و ال سی دی بلا نیامد فقط فن ها روشن میشدند .
من هم یک پاور جدید برایش خریدم اما بازم این مشکل رو داشتم چون مانتور رو امتحان کرده بودم مشکل از آن هم نبود مادر برد هم چراغ سبزش روشن می شد و کیسو بردم به یکی نشون دادم اون گفت که شاید سی پی یوش سوخته و برای اطمینان از مادر برد هم باید بزاری برات امتحان کنم من قبول نکردم و گذاشتم تو خونه تا خاک بخره الان یک سالی از این ماجارا گذشته و من می خوام بدونم که مشکل اساسی چی بوده و باید چی کار کنم چون میخوام کامپیوتر رو راش بندازم.
خوب اینجوری که نمیشه نظر داد باید تک تک قطعات اصلی بررسی بشه تا مشخص شه مشکل از چیه اگه فک میکنی cpuت سوخته بهتره یه cpu هم سوکت با cpu قبلی ت (و همینطور ساپورتش از طرف مین) پیدا کنی و تست کنی ببینی مشکل از cpu بوده یا نه.

آخرین ویرایش:

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,688
نام
iMAN
Supra و Seyed.khan خدا خیرت بده همینه دیگه ! منم میگم ، این دوستمون باور نمیکنه ! منم 2261 دارم ، کلی هم باهاش حال می کنم. والا ! در ضمن ایشون میگن ناشی ، والا اینجا ما هرچی پرسیدیم درست و حسابی جواب دادن . من همین مانیتور رو از مشاوره اینجا گرفتم و خیلی چیزهای دیگه . بازم میگم شما پول داری برو مارک های خفن تر بگیر !

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
من خودم 22500 دارم و تنها از لحاظ سايز با 23500 تفاوت داره. اما وقتي كه من اين مانيتور رو گرفتم 2261 نبود و يا قيمتش 260 تومن. وگرنه اگر حال حاضر بود در خريد 2261 شكي نمي‌كردم و حالا هم اين مانيتور رو به هر كسي پيشنهاد مي‌دم.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
احتمالا پاور تقلبی شما قبل از انفجار به بقیه ی قطعات هم آسیب زده

باید تک تک قطعات رو تست کنی تا ببینی مشکل از چیه.

jackii

کاربر سایت
Feb 11, 2007
77
سلام به همگی دوستان از جمله کسانی که مانیتور LG 2261 دارن ولی بابای چشمشون در نیومده. :D

بریم سر اصل مطلب: دوستان ببنید. :eek: (گفتم ببینید ولی نه اینجوری.)
من چند ماهی میشه مانیتور LG 2261VP خریدم وقتی که توی محیط وب یا هر صفحه ی سفیدی بیشتر از 5 دقیقه نگاه میکنم بابای چشمم در میاد! :((
یکی از بچه ها گفت این مدل (VP) رو چون مادیران دست کاری کرده یعنی همون مدل (V) رو برداشته کنتراستش رو دست کاری کرده و کار های دیگری که انجام داده باعث پایین اومدن کیفیت مانیتور شده و همین موضوع باعث داغون شدن چشم آدمیزاد میشه. مگر اینکه عینک آفتابی بزنی که کور نشی. :cool:

حالا از دوستانی که مانیتور 2261VP دارند میپرسم که آیا چشم شما هم مثل بنده اذیت میشه یا مشکل از خودمه؟ :D
همینطور از دوستانی که مدل V رو با VP مقایسه کردند میپرسم آیا این موضوع واقعیت داره که بخاطر کار مادیران این مشکل برای مانیتور وجود داره؟

اگر بقیه ی دوستان نظری دارن یا راهنمایی در این مورد دارند خیلی ممنون میشم چشم های O_o بنده رو نجات بدن. :D

سلام داداش منم 2261vp دارم اولش كه گرفتم چشام اذيت ميشد ولى بد از ۱ هفته دگه عادت كرد چشام

شما هنوز چشات اذيت ميشه وقتى نگاه ميكنى?

آخرین ویرایش:

seyed.khan

کاربر سایت
Dec 15, 2009
35
Supra و Seyed.khan خدا خیرت بده همینه دیگه ! منم میگم ، این دوستمون باور نمیکنه ! منم 2261 دارم ، کلی هم باهاش حال می کنم. والا ! در ضمن ایشون میگن ناشی ، والا اینجا ما هرچی پرسیدیم درست و حسابی جواب دادن . من همین مانیتور رو از مشاوره اینجا گرفتم و خیلی چیزهای دیگه . بازم میگم شما پول داری برو مارک های خفن تر بگیر !

آره آقا
يه ايراد كوچيكه كه حل ميشه وگرنه 2261 عاليه

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
سلام
من وقتي سيستم رو روشش ميكنم از زمان انتخاب ويندوز تا وقتي سيستم عامل بالا مياد نويز داره صفحه نمايش كلا در حال كار با سيستم عامل هم اين نويز نميره هر كاري ميكنم. مانيتور مشكلي نداره چون با دستگاه هاي ديگه تست كردم و سالمه.ويندوز هم عوض كردم.
حالا نميدونم چيكار كنم اين نويزه بره؟
ممنون از كمكتون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب اگه با سیستم و دستگاه های دیگه تست کردی مشکلی نبوده به احتمال زیاد از طرف کابل هم مشکلی نبوده (البته اگه با همین کابل تست کردی) ، ممکنه خروجیه کارت گرافیکت (منظور سوکتش هست) مشکل پیدا کرده باشه اگه داری با vga (همون d-sub) خروجی میگیری کابل رو در بیار و بزن تو اون یکی خروجیه کارت (dvi) ببین بازم نویز داره یا نه.

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
خوب اگه با سیستم و دستگاه های دیگه تست کردی مشکلی نبوده به احتمال زیاد از طرف کابل هم مشکلی نبوده (البته اگه با همین کابل تست کردی) ، ممکنه خروجیه کارت گرافیکت (منظور سوکتش هست) مشکل پیدا کرده باشه اگه داری با vga (همون d-sub) خروجی میگیری کابل رو در بیار و بزن تو اون یکی خروجیه کارت (dvi) ببین بازم نویز داره یا نه.
مرسي.
فقط امكان داره مشكل از پاور باشه؟
چون تو كيس من پاور پايين ميمونه پاور قبليم سوخت-اونموقعه نويز نداشتم
ولي يه پاور جديد گرفتم اين يكي سيمش با مادرربورد نميرسه بخاطر هم خوب جاش نزنم و سرپا مونده يه جورايي
حالا2تا سوال:
ايا راهي براي دراز كردن سيم هاي پاور هست كه من ديگه يه پاور نخرم؟
و ايا ممكنه اصلا مشكل از پاور و بد موندنش باشه يا نه همون كابله؟
ممنون بابت وقتتون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر