تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
703
نام
Mehdy
ممنونم دوست خوبم.فقط یه سوال چرا تو بازیهایی مثل Just Cause2 اینطوری نمیشه ولی تو مترو 2033 یا Split second اینطوری میشه؟
ممنونم
سینا جون گاهی اوقات این مسائل به خاطر مشکلات درایور گرافیک و یا حتی cpu هم میشه به خاطر همین هست که گاهی توی بعضی از بازیها پیش میاد...برای تست حرارت سیستمت من بهت پیشنهاد می کنم یک بازی فوق العاده سنگین مثل crysis رو شما در آخرین جزئیات و بالاتربن رزولوشن(حتی به قیمت افت فریم شدید در سیستم)رو اجرا کنی اگه سیستمت بازم کرش کرد خوب این قضیه حرارت سیستم خیلی پر رنگ میشه ولی اگه سیستم به مشکلی برنخورد دیگه نمیشه خیلی احتمال داد سیستمت مشکل حرارتی داشته باشه و دوباره قضیه برمیگرده به همین بحث درایور گرافیک و حتی شاید cpu...اصلا من خودم یادمه قدیما یکی از داریورهای همین کارت ATI باعث شده که یک سری خاص از گرافیکهای تولیدی این شرکت دچار مشکلات عدیده بشند وحتی در چند مورد گزارش خرابی این کارتها هم رسیده بود!!!!!
به خاطر همین بهت پیشنهاد میکنم در صورتی که عامل دوم پیش اومد درایورهای سیستمت رو عوض(منظورم آخرینش نیست بلکه تعویض اونه) و دوباره سیستم رو تست کنی...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
ممنونم دوست خوبم.فقط یه سوال چرا تو بازیهایی مثل Just Cause2 اینطوری نمیشه ولی تو مترو 2033 یا Split second اینطوری میشه؟
ممنونم

این مورد دیگه ممکنه اتفاقی باشه یا بخاطر فشار بیشتر بازیهای ذکر شده و نهایتا فشار بیشتر روی پاور باشه

برای اینکه سریعتر بتونی مشکل رو شبیه سازی کنی می تونی از برنامه ی FureMark برای تست پایداری و حرارت کارت گرافیک استفاده کنی تا سریعتر به نتیجه برسی.

بهرحال بعیده که خاموش شدن سیستم مشکل درایور گرافیک یا نرم افزار باشه،اما اگر فقط تصویر مانیتور میره و خود سیستم خاموش نمی شه مشکل می تونه از کارت یا درایورش باشه.

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
703
نام
Mehdy
بهرحال بعیده که خاموش شدن سیستم مشکل درایور گرافیک یا نرم افزار باشه،اما اگر فقط تصویر مانیتور میره و خود سیستم خاموش نمی شه مشکل می تونه از کارت یا درایورش باشه.
چرا این جور چیزی ممکن هست اصلا من خودم یکی دو بار این مورد رو عینا مشاهده کردم یعنی گرافیک خود من(3870)در یک مورد با یکی از داریورهای ATI اصلا سازگاری نداشت و گاهی اوقات مشکل کرش ناگهانی سیستم در یکی دو تا بازی خاص اساسی مشکل ساز شده بود که با تعویض درایور گرافیک مشکل به طور کامل حل شد...البته چون من به سیستمهای بعضی دوستان هم سر میزنم یکی دو مورد شمابه دیگه هم دیدم!!!

در مورد مشکل پاور هم نمیشه خیلی روش حساب کرد چون هیچ کدوم از این دو بازی که توی اونها کرش میشه از نظر پردازش چیز سنگینی به حساب نمیان مخصوصا splite second که اصولا بازی به طور اتوماتیک روی 30 فریم قفل هستش...
من که بازم میگم بهترین راه تست سخت افزاری سیستم همون اجرای بازی مثل crysis در آخرین جزئیات هست چون اصلا توی سیستم خود من تنها بازی هست که در طول این چند سال تونسته دمای cpu سیستمم رو یک بار overhot کنه و یا دمای gpu من رو به بالای 80 برسونه...مصرف برقشم که الا ماشاالله:)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
چرا این جور چیزی ممکن هست اصلا من خودم یکی دو بار این مورد رو عینا مشاهده کردم یعنی گرافیک خود من(3870)در یک مورد با یکی از داریورهای ATI اصلا سازگاری نداشت و گاهی اوقات مشکل کرش ناگهانی سیستم در یکی دو تا بازی خاص اساسی مشکل ساز شده بود که با تعویض درایور گرافیک مشکل به طور کامل حل شد...البته چون من به سیستمهای بعضی دوستان هم سر میزنم یکی دو مورد شمابه دیگه هم دیدم!!!

در مورد مشکل پاور هم نمیشه خیلی روش حساب کرد چون هیچ کدوم از این دو بازی که توی اونها کرش میشه از نظر پردازش چیز سنگینی به حساب نمیان مخصوصا splite second که اصولا بازی به طور اتوماتیک روی 30 فریم قفل هستش...
من که بازم میگم بهترین راه تست سخت افزاری سیستم همون اجرای بازی مثل crysis در آخرین جزئیات هست چون اصلا توی سیستم خود من تنها بازی هست که در طول این چند سال تونسته دمای cpu سیستمم رو یک بار overhot کنه و یا دمای gpu من رو به بالای 80 برسونه...مصرف برقشم که الا ماشاالله:)
چرا دقت نکردی چی گفتم؟؟

گفتم خاموش شدن سیستم نمی تونه نرم افزاری باشه،این مطلب خیلی واضحه

راجع به اون دوتا بازی هم اتفاقا هر دو سنگینن هستن،البته Split کمتر و Metro 2033 خیلی بیشتر(حتی با آخرین تنظیمات و روشن کردن ADV PhysX از Crysis هم سنگینتر میشه و بیشتر کارتای ما نمی تونن بالای 30 فریم متوسط رو نگه دارن)
شما داری تجربه ی شخصی با کارت خودت رو مطرح می کنی اما من راه جل کلی و فنی داستان رو به دوستمون پیشنهاد دادم،اون برنامه هم از هر بازی که فکر بکنی فشار بیشتری روی گرافیک میزاره،چون واسه همین کار طراحی شده.

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
703
نام
Mehdy
چرا دقت نکردی چی گفتم؟؟

گفتم خاموش شدن سیستم نمی تونه نرم افزاری باشه،این مطلب خیلی واضحه

راجع به اون دوتا بازی هم اتفاقا هر دو سنگینن هستن،البته Split کمتر و Metro 2033 خیلی بیشتر(حتی با آخرین تنظیمات و روشن کردن ADV PhysX از Crysis هم سنگینتر میشه و بیشتر کارتای ما نمی تونن بالای 30 فریم متوسط رو نگه دارن)
شما داری تجربه ی شخصی با کارت خودت رو مطرح می کنی اما من راه جل کلی و فنی داستان رو به دوستمون پیشنهاد دادم،اون برنامه هم از هر بازی که فکر بکنی فشار بیشتری روی گرافیک میزاره،چون واسه همین کار طراحی شده.
خوب دوستمون گفتند که سیستم کرش میکنه نگفتن خاموش میشه!!!
در ضمن باید بگم من اصلا به تجربه_ی شخصی خودم کاری ندارم فقط میگم هر سخت افزاری برای کار نیاز به نرم افزار مورد نیاز خوش داره و در صورتی که اون نرم افزار نتونه سخت افزار تحت پوشش خودش رو با دیگر قطعات مچ کنه باعث ایجاد اختلال در کار سیستم و حتی خرابی عملکرد اون میشه(قضیه_ی ATI رو که گفتم اگه خبر داشته باشی حتی جدیدا یک قضیه_ی مشابه برای ps3 و بازی Final Fantasy XIII هم رخ داده که اصلا کنسول رو نابود کرده رفته پی کارش!!!!)
حالا در مورد سنگین بودن metro 2033 در حالت phsyx حرف شما رو قبول دارم اونم فقط برای کارتهای سری nvidia و گرنه برای ATI که فرقی نمیکنه( البته من خودم شخصا این سنگینی رو کاذب میدونم چون واقعا این بازی از لحاظ بصری چیز خاصی نداشت!!!)...اگرچه بازم crysis رو از نظر میزان فشاری که به کلیه قطعات میاره به راحتی میشه سنگین ترین دونست(این بازی در حالت very high نزدیک به 500MB حافظه رم بیشتری رو از سیستم میگیره و با توجه به اینکه هوش مصنوعی وتخریب پذیری این بازی خیلی زیاده کلا سنگین تر از هر بازی دیگه اییه....دیگه گرافیکش بماند!!)
ولی دیگه اگه بخوای splite second رو سنگین حساب کنی خوب با توجه به گرافیکش و ثابت بودن 30 فریمی که میده یه خورده مشکله اصلا من خودم در حالت high توی رزولوشن 768*1024 توی حالت دو نفره تقریبا به راحتی دارم بالای 25 فریم رو میگریم!!!
ثالثا من عمدا گفتم دوستمون به جای این نرم افزار خاص گرافیک بازی مثل crysis رو اجرا کنه که تموم قطعات سیستمش(cpu,ram gpu) در تمام قدرت خودشون توی بازی عمل کنند تا هم سیستشون از لحاظ حرارتی تست بشه هم پاور ایشون از لحاظ مصرف برق و هم اینکه با توجه به اینکه این بازی سنگین ترین گرافیک رو داره اگه سیستم توی این بازی به مشکل برنخوره مطمئنا نباید از لحاظ خاص سخت افزاری توی بازیهای دیگه هم کم بیاره...

آخرین ویرایش:

JUAREZ

کاربر سایت
Jul 9, 2009
516
نام
امیر
سلام. دوستان مادربرد من بالا نمیاد. نمیدونم چرا. یه ال ای دی روی مادربرد هست که قبلا همیشه وقتی روشن

میکردم عدد نشون میداد ولی الان هیچ عددی نشون نمیده. میشه کمک کنید.

تو دفترچه ی مادربرد اسم ال ای دی یو نوشته بود: LED POST CODES

حالا کلا این بالا نیومدنه مادربرد از چی میونه باشه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام. دوستان مادربرد من بالا نمیاد. نمیدونم چرا. یه ال ای دی روی مادربرد هست که قبلا همیشه وقتی روشن

میکردم عدد نشون میداد ولی الان هیچ عددی نشون نمیده. میشه کمک کنید.

تو دفترچه ی مادربرد اسم ال ای دی یو نوشته بود: LED POST CODES

حالا کلا این بالا نیومدنه مادربرد از چی میونه باشه؟
خب شاید برق بهش نمی رسه که بوت نمی شه، احتمالا پاورت خراب شده یا مورد پیدا کرده.
سیستم رو با یه پاور دیگه تست کن.

JUAREZ

کاربر سایت
Jul 9, 2009
516
نام
امیر
خب شاید برق بهش نمی رسه که بوت نمی شه، احتمالا پاورت خراب شده یا مورد پیدا کرده.
سیستم رو با یه پاور دیگه تست کن.
تمام فنام روشن میشن چند تا چراغم که خود مادربرد داره روشن میشن ولی بالا نمیاد. من واسه اطمینان فن

هامو قطع کردم ولی بازم بالا نیومد. حالا چی کار کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
تمام فنام روشن میشن چند تا چراغم که خود مادربرد داره روشن میشن ولی بالا نمیاد. من واسه اطمینان فن

هامو قطع کردم ولی بازم بالا نیومد. حالا چی کار کنم؟
اگه با یه پاور دیگه هم بوت نشد یعنی اینکه خود مادربرد خراب شده.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
حالا اگر مادربرد خراب شده باشه درست میشه؟
اونو دیگه باید نمایندگی یا گارانتی بررسی کنه بگه،اگه اشکال از یکی از رگلاتورهای تغذیه کننده ی ولتاژ باشه که سوخته باشه معمولا میشه تعمیر کرد،در غیر اینصورت تعمیرش سخته.

M@rV3l

کاربر سایت
Jul 9, 2008
68
نام
مهـM3HR4Nـران
دوستان من چند وقتیه که یه دسته X360 سیم دار برای کامپیوتر گرفتم که تمامی بازیها رو ساپورت میکنه ولی یه مشکلی داره اینکه فقط یکی از چراغهای روش روشن میشه میخواستم ببینم نمیشه کاری کرد که همش با هم روشن باشه؟

sinak3

کاربر سایت
Feb 11, 2010
5
دوستان ممنونم که جواب دادید ( Farshidstar2012 و مهدی جان )

راستش کارت گرافیک را در اوردم یکم فنشو تمیز کردم الان دیگه اونجوری نمیشه اما تو بازیا شدید افت فریم دارم حتا تو بازیای فلش.این سیستم رو که وینوز 7 و ویستا داره که رتبه ی قطعات رو نشون میده زدم دوباره چک کنه رتیه CPU ام 4.9 بود شده 1.9 یعنی چه مشکلی داره ؟
ممنونم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
دوستان ممنونم که جواب دادید ( Farshidstar2012 و مهدی جان )

راستش کارت گرافیک را در اوردم یکم فنشو تمیز کردم الان دیگه اونجوری نمیشه اما تو بازیا شدید افت فریم دارم حتا تو بازیای فلش.این سیستم رو که وینوز 7 و ویستا داره که رتبه ی قطعات رو نشون میده زدم دوباره چک کنه رتیه CPU ام 4.9 بود شده 1.9 یعنی چه مشکلی داره ؟
ممنونم.
اون رتبه خیلی تعیین کننده نیست اما مهمه که توجه کنی رتبه بندی ویندوز ویستا و 7 کاملا با هم فرق می کنه و اعداد یکسانی نمی ده
اون رتبه همیشه برابر با کمترین رتبه ی بدست اومده از قطعات هست،ببین کدوم قطعه امتیازش اینقد پایین شده.

mehdi20001

کاربر سایت
Jul 18, 2008
136
با سلام خدمت دوستان من یه سیستم دارم که یک ماهی هست وقتی کار می کنم خودش خاموش میشه مغازه دار گفت مال پاور هست بعد گفت مال فن سی پی یو هست نظر شما چیه ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر