به نظر شما Wii موفق میشه؟

Wii موفق میشه؟

• حتما موفق میشه

رای‌ها: 89 78.1%
  • موفق نمیشه

رای‌ها: 25 21.9%

• مجموع رای دهنده‌ها
    114

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا
بالاخره وقتي ميرسه كه نو اوري و دسته ي جذابه wii ديگه تكراري ميشه ......
و البته بازي هاي با گرافيك وخوبي مثل gears of war2 و metal gear4 مياد.....
و اون وقته كه كسايي كه wii گرفتن به خودشون ميگن چرا كنسوله ما نبايد يه بازي با گرافيك داشته باشه؟ و اون وقته كه اون دسته هاي جذاب به سطل اشغال انداخته ميشه

Fanboy_CAPCOM

کاربر سایت
Apr 26, 2007
73
وقتی اصطلاح برنده جنگ کنسول رو استفاده میکنی چه معیارهایی در نظر میگیری ؟
خب مطمئنا میگید بیشتر فروش کنه و طرفدار پیدا کنه و شرکتهای بازی سازی ساپورتش بکنن یعنی بازیهای زیادی براش بیاد
پس میبینیم Wii تو تمومشون اوله
بعد در مورد خریدش منم میگم خیلیها ( گیمرهای حرفه ایی مثل خودم !!!!! ) اول 360 یا ps3 میخرن بعد یه wii کنارش میخرن و شدیدا موافقم ولی افراد عادی و غیر گیمر بیشتر سراغ wii میرن تا 360 یا ps3 پس برنده این جنگ Wii هست
در مورد ساپورت DX از طرف سونی و نینتدو : معلومه که ساپورت میکنن مگه میتونن ساپورت نکن
چرا ؟ به خاطر همون انحصاگری مثلا ورژن جدید DX یعنی DX10 طوری هست که دیگه کارت گرافیک فقط با همین کار کنه و نمیتونی با opengl استفاده کنی
اگه مایکروسافت با انحصاگریش جلوی opengl رو نمیگرفت الان opengl به اندازه ی DX10 قدرت داشت
البته به این معنا نیست که دیگه نمیشه ازش استفاده کرد همین الانش هم opengl میتونه در نور پردازی با dx9 برابری کنه و هنوز سر کامپیوتر مورد استفاده قرار میگیره

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
وقتی اصطلاح برنده جنگ کنسول رو استفاده میکنی چه معیارهایی در نظر میگیری ؟
خب مطمئنا میگید بیشتر فروش کنه و طرفدار پیدا کنه و شرکتهای بازی سازی ساپورتش بکنن یعنی بازیهای زیادی براش بیاد
پس میبینیم Wii تو تمومشون اوله
بعد در مورد خریدش منم میگم خیلیها ( گیمرهای حرفه ایی مثل خودم !!!!! ) اول 360 یا ps3 میخرن بعد یه wii کنارش میخرن و شدیدا موافقم ولی افراد عادی و غیر گیمر بیشتر سراغ wii میرن تا 360 یا ps3 پس برنده این جنگ Wii هست
در مورد ساپورت DX از طرف سونی و نینتدو : معلومه که ساپورت میکنن مگه میتونن ساپورت نکن
چرا ؟ به خاطر همون انحصاگری مثلا ورژن جدید DX یعنی DX10 طوری هست که دیگه کارت گرافیک فقط با همین کار کنه و نمیتونی با opengl استفاده کنی
اگه مایکروسافت با انحصاگریش جلوی opengl رو نمیگرفت الان opengl به اندازه ی DX10 قدرت داشت
البته به این معنا نیست که دیگه نمیشه ازش استفاده کرد همین الانش هم opengl میتونه در نور پردازی با dx9 برابری کنه و هنوز سر کامپیوتر مورد استفاده قرار میگیره
اولا که گیمر حرفه ای هیچوقت نمیگه من حرفه ای هستم این از خصوصیات گیمر حرفه ای هست ولی شما....;) در مورد 360 و ps3 هم شما که گفتی جفتشون برن به جهنم حالا چرا میگی خودمم موافقم با خریدشون؟؟؟ :laughing: در مورد فروش هم گفتم که فروشش مسلما دووم نداره.بعدشم اینجا همه شاهدا شما اوایل که عضو سایت بودی طرفداره پرو پا قرص پی اس 3 بودی و میگفتی تا سر به بدن داری تا ابد پی اس 3 بازی حالا چی شده؟؟؟؟ به هر حال توی جنگ کنسول های این دوره wii جایگاهی نداره.

Fanboy_CAPCOM

کاربر سایت
Apr 26, 2007
73
ممکنه سونی و نینتندو ساپورتش کنن ولی API اصلیشون DX هست
بازیسازا تمایل دارن بیشتر با DX بازی بسازن ( مخصوصا مولتی پلتفروم ) و یه جور عادت هم هست چون برنامه نویسا از اول DX یاد میگیرن و بیشتر تمایل دارن با DX بنویسن چون باهاش راحترن ( برعکش هم هست اگه از اول opengl یاد بگیرن )
خود شما هم اشاره کردید که نمیشه دوباره بازنویسی کرد پس همون DX رو انتخاب میکن که سر خیلی از سیستمها میخونه
وقتی میگم از دور خارج ده از نظر قدرت نیست بلکه از نظر استفاده کردن هست وگرنه OpenGL تو نور پردازی با DX9 برابری میکنه و اگه بازم روش کار کنن قدرت به DX10 میرسه . هنوز بازیهایی رو میبینی که تو کامپیوتر از OpenGL ستفاده میکنن و هنوزم در کارهای مختلف استفاده میشه
وقتی میگم که مایکرو سافت انحصارگر هست به خاطر همچین مسائلی مثلا DX10 که اومد همه کارت گرافیکها رو ملزم کرد که با ساختار DX10 درست بشن و فقط DX اجرا بشه
ولی دوست دارم یه نفر که خداوکیلی طرفدار مایکروسافت نباشه و از API , OpenGL , DX سردر بیاره و بشناسه جفتشون رو ( این خیلی همه که جفتشون رو خوب بشناسه ) بیاد مقاسیه کنه و نکته منفی و مثبتشون رو بگه و بگه کدوم بهتره ؟

nojx360 , منم خیلی حال کردم قبول دارید 360 فقط بازی زیاد داره و گرنه مالی نیست
در ضمن شما نمیتونی بگی به خاطر اینکه ضایع بود و قدرت نداشت رفت کنار چون قدرتش هنوز که هنوزه با DX9 که چندسال اومده برابری میکنه
رفت کنار چون مایکروسافت جوانمردانه عمل نکرد و چون انحصار داشت OpenGL بیرون رفت
مثلا الان مایکروسافت با پول فراوون تونسته این همه بازی انحصازی کنه دوست داشتم بدونم بدون این همه پول چه شرکتهایی براش بازی انحصاری میساختن
البته نمیگم مایکروسافت که فقط مایکروسافت اینکار میکنه ونباید بکنه چون تو صنعت بازی امری عادی هست ولی مایکروسافت شورش رو در اورده
مثلا قبلا نینتندو قوانینی داشت که هر کس میخواد برای کنسول بازی بسازه نباید برای کنسولهای دیگه بسازه واگه این کار میکردن هم باید جریمه میدادن هم دیگه نمیتونستن باری کنسول نینتندو بازی بسازن اینم یه نوع انحصاگری هست

Fanboy_CAPCOM

کاربر سایت
Apr 26, 2007
73
ONLY_SONY_PS3 عزیز اگه راست میگی نشون بده که زیز امضام اون جمله بوده ؟ دیدی نتونستی میخوای من کل عالم و آدم شاهد بگیرم که ننوشتم ؟
از شوخی گذشته اگه امضا بخونی میفهمی چرا ؟
من قبل ار اینکه با Wii بازی کنم میگفتم اول ps3 بعد Wii ولی وقتی بازی کردم فهمیدم اشتباه کردم و ترتیب برعکس شد گفتم بزار اول Wii بخرم اگه یه وقتی روزگاری خدا یه پولی داد شاید برم ps3 بخرم یا شایدم برم کامپیوترم رو ارتقا بدم
منم گفتم برن به جهنم خوبم گفتم و هنوزم میگم گیمرای حرفه ایی اول 360 یا ps3 میگیرن بعد wii
جلوی مثل خودم هم علامت تعجب گذاشتم پس نگفتم اول ps3 یا 360 میگرم بعد کنارش wii
یا خیلی جدی گرفتی شوخیمو یا اینکه میخوای سوتی بگیری

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
OpenGL رفته کنار؟!
فک میکنی کنسول هایی مثله PS3 و Wii که طرف مایکروسافت نیستن و طبعا DirectX ساپورت نیستن, با چه API ای بازی مینویسن؟ بله دوست من, OpenGL.
یه نیگا به این بنداز. ببین توش کلمه Ps3 رو کجا نوشته.
ضمنا وقتی یه بازی قراره رو چند پلتفرم مختلف (بخونین کنسول های مختلف) اجرا بشه, هیچ وقت با DirectX نوشته نمیشه که فقط رو پلتفرم های مایکروسافت اجرا میشه. اگرم این این کارو بکنن, بعدا تبدیلش خیلی کار سختی میشه.

من كه نفهميدم چي مي گي:confused: الان اكثر اين بازي ها با dx9 هستش هر 3 تا دستگاهم ساپورت مي كنن open gl هم سبك گرافيكيش فرق داره فقط بازي هايي شبيه دوم يا غيره مي شه باهاش ساخت هرگزم قدرتش به dx نمي رسه
اينم كه مي دوني تموم بازي هاي كامپيوتر با dx هستش پس چرا تبديلش سخت نيست تو بازي هاي مشترك

آخرین ویرایش:

Fanboy_CAPCOM

کاربر سایت
Apr 26, 2007
73
اغلب کسانی که تو امریکا Wii گرفتن اونو در کنار PS3 یا X360 گرفتن به عنوان زنگ تفریح!!!
منم گفتم که خیلیها ( گیمرها ) Wii کنار ps3 یا x360 میخرن
و اینم گفتم که عمده ی کاربرای Wii افراد عادی هستن ( غیر گیمرها )
و چون فروش بیشتری خواهد کرد و شرکتهای بازی سازی به خاطر مزایای Wii ساپورت خیلی زیادی میکن و بازیهای زیادی میسازن

بالاخره وقتي ميرسه كه نو اوري و دسته ي جذابه wii ديگه تكراري ميشه ......
و البته بازي هاي با گرافيك وخوبي مثل gears of war2 و metal gear4 مياد.....
و اون وقته كه كسايي كه wii گرفتن به خودشون ميگن چرا كنسوله ما نبايد يه بازي با گرافيك داشته باشه؟ و اون وقته كه اون دسته هاي جذاب به سطل اشغال انداخته ميشه
دیدید خیلی از افراد دوست دارن بازی قدیمی بازی کنن با اینکه بازی مثل Gears of War و God of War هست ؟ و از این جور موارد ؟
به همون دلیل هم خیلیها میرن wii بازی میکنن حتی وقتی متال گیر ( که شکی نیست جز بزرگترین سری بازیهای تاریخ هست ) و Gears of War میاد میرن wii بازی میکنن نمیگن چرا خریدیم
وقتی بعضی از بازی های قدیمی رو میبینی روحت شاد میشه و دوست داری بازی کنی همونا هم وقتی بازیهای گرافیک بالا بیاد wii بازی میکنن
شاید هم فراموش کردید که قسمت عمده‌ی کاربرای Wii مردم عادی هستن که تو نسخ این جور چیزا نیستن که بگن اشتباه کردیم اینو خریدیم

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
دوست عزیز شما خیلی خوشحالیا :laughing: . شما میگی ps3 و 360 از wii شکست میخورن؟؟
خیلی جالبه.همونطور هم که دوست عزیزمون اشاره کرد گیمر حرفه ای میره سراغ ps3 یا 360 و wii فقط بچه بازی بیش نیست.بار ها گفتم بازم میگم فروش wii به زودی کم و کمتر میشه.چون وقتی alanwake,gow2,mass efect ,..... برای 360 و lair,mags4,gow3 برای ps3 بیاد کی میره سراغ wii :confused: در ضمن من خودم خیلی از مایکروسافت خوشم نمیاد ولی این قضیه انحصار طلبی مایکروسافت دیگه از اون حرفا بودا :-"

اگه گفتي چرا ds اينقدر داره فروش مي كنه اون موقع به همه ي جوابا مي رسين:eek:
من حدس مي زنم كه چون دختر و پيرزن پيرمرد و بچه زياد شده:-"
تازه ds نه نواوري داره نه گرافيك نه كشك نه پشم نه هيچي:confused:

aref may cry

کاربر سایت
May 21, 2007
25
اگه گفتي چرا ds اينقدر داره فروش مي كنه اون موقع به همه ي جوابا مي رسين:eek:
من حدس مي زنم كه چون دختر و پيرزن پيرمرد و بچه زياد شده:-"
تازه ds نه نواوري داره نه گرافيك نه كشك نه پشم نه هيچي:confused:

گفتم ds و Wii زنگ تفریحن

Fanboy_CAPCOM

کاربر سایت
Apr 26, 2007
73
من كه نفهميدم چي مي گي الان اكثر اين بازي ها با dx9 هستش هر 3 تا دستگاهم ساپورت مي كنن open gl هم سبك گرافيكيش فرق داره فقط بازي هايي شبيه دوم يا غيره مي شه باهاش ساخت هرگزم قدرتش به dx نمي رسه
کی گفته الان بازیهایی هست که با Opengl ساخته بشه
test84 هم راست میگن ps3 از opengl هم پشتیبانی میکنه , از تون ممنونم که اینو گفتید

شما Wii sports رو با Metal gear solid مقایسه می کنی!!!
ولی من هیچ جا بازی رو با هم مقایسه نکردم چه برسه به متال گیر و wii sport
لطفا خوب بخونید تا قشنگ متوجه بشید من چی گفتم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر