بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
توجه كنن دوستاني كه پينگشون حدودا از هفته ي قبل بالا رفته (مثلا از 150 يا 250 اومده رو 400 الي 500)‌ مخصوصا شيرازيا !‌ من شيراز هستم و رفتم تو سايت مخابرات استان فارس و بخش ADSL
http://adsl.shiraztel.co.ir/
اينجا نام تمام ISP ها و نام نماينده و شماره تلفنشونو نوشته بود كه من به لايزر (شبكه پرداز ) و رهام پارس (فراهوش دنا ) زنگ زدم و در مورد اينترنت پرسيدم ! فراهوش دنا كه الان دارم ( البته از يكي از نماينده هاش كه تو شيرازه (ماتريكس) اينترنت ميگيرم كه زنگ زدم پشتيبانيش ميگم چرا از 150 اومده 450 ميگه مشكل از مخابرات هست !‌دوباره زنگ زدم ميگه والا نميدونم چند روزه ديگه درست ميشه يه با هم گفت مگه پينگ 400 جشه خوبه كه =)) ) پينگش از چهار شنبه هفته قبل از 150 با 4.2.2.4 اومد رو 450 ! بعضي وقتا هم باگ ميشه مياد رو 270 :d !‌پرسيدم چي شده ؟(از نمايندگي كل(فراهوش دنا) نه از پشتيباني ماتريكس ) مثل يه مرد بهم جواب داد :‌ گفتش كه شركت زيرساخت ميخواسته كه يه پيشرفت و توسعه ايجاد كنه رو خط كه موفق نشده !!! :))=))!!! حالا هم اگه شما با هر IP يا سروري كه بخواي پينگ بگيري از دستور Tracert استفاده كن ! چند تا IP اولي كه مال استان فارس هست پينگشون كمه و IP هفتمي يا هشتمي به بعد پينگا ميره بالا !! راست ميگفت بيچاره
گفتش مشكل از اصفهان هست چونكه اينترنت شيراز از اونجا رد ميشه و به تهران ميرسه ! گفت كه بعضي مواقع هم تو تهران هم اين مشكلا پيش مياد ! خلاصه گفتم كه اون كي درست ميشه !‌گفت ان شاءالله :dكه بعد از تعطيلي ها درست ميشه :-s‌!‌اين همه بايد صبر كرد !! بعدش زنگ زدم لايزر (شبكه پرداز )‌ كه منشي تلفني گفت شما با نماينده صبانت و وايرلس وايمكس و مبين نت تماس گرفته ايد ! ما نفهميديم اين لايزرش كجا رفت ؟‌ با بخش فروش تماس گرفتم و با يه آقايي صحبت كردم :‌ گفتم لايزر كجاست ؟ :)) گفتش پيش شماره ؟‌گفتم 620 ! گفتش اين جا رو ما ساپورت نميكنيم !!:((!! گفتم چرا گفت پورت ها پر شدن (لايزر) ! گفتم من لايزر بخوام بايد چيكار كنم ؟‌ گفتش در تماس باش اگه پورت خالي شد ميديم بهت ! مسعود ميدونه لايزر پينگش لامصب چجوريه !! حالا چه شيراز چه تهران !! گفتم من يه اينترنت ميخوام كه پينگ تايمش با سرور هاي اروپا و آمريكا پايين باشه ! گفتش تنها چيزي كه هست مبين نت وايرلس هست كه پينگش با سرور هاي اروپا و آمريكا بين 110 تا 170 ميلي ثانيه هست ! اونم در مواقعي كه مثل الان خط اينترنت كشور خراب نباشن ! نه كه يهو تو اصفهان همچين مشكلي پيش بياد ! اصفهان از پس خودشم برنمياد با اين چيزي كه دوستان ميگن ! گفتم من قبلا صبانت داشتم پينگش با داخل خوب بود با خارج بد گفتش كي گرفتي گفتم آذرماه پارسال تا دم عيد ! گفتش ما الان دو ماه هست كه شبكه رو ارتقاء داديم و 400 مگ پهناي باند داريم ! گفتش بيا حضوري شركت پينگشو تست كن (صبانت) ! خلاصه اميدوارم اگه قصد داريد از ISP فعلي مثل من كوچ كنيد و بريد به يه جايي كه پينگ هم واسشون مهم باشه و پينگشون واسه بازي عالي باشه حرف هاي من مفيد واقع شده باشه !!! راستي به نمايندگي فروش فراهوش دنا گفتم اينترنت نامحدوده و اينا گفتش اره هست ولي سرعتش كمه و اينا(نميدونم منطظورش چي بئد ) ! گفتم وزارت مقررات راديويي قانون جديد ابلاغ كرده كه همه جا اينترنت نامحدوده و قيمت ها هم ثابت هست ! 1 مگ 38 خورده اي و 512 بست و خورده اي و بقيشم يادم نيست !! گفتش كي ابلاغ ؟‌ منم دقيق نميدونستم گفتم 25م !‌گفتش چيزي به ما ابلاغ نشده ! يا دروغ ميگفت يا شايدم اصلا به گوششون نرسيده بود !‌بايد يه شكايت درست و حسابي كنيم كه به گوش همه برسه !!!

آخرین ویرایش:

Gow

کاربر سایت
Nov 28, 2007
1,368
نام
حامد
1443399514.png

:d>:)

با چیز هست

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوستان هرگونه اختلال اینترنتی (تایم آوت ، نوسان پینگ ، باز نکردن سایت ها بدون چیز پی ان و...) به دلیل کارهایی هست که روی اینترنت ملی صورت میگیره. طی هفته های آینده فاز اول این طرح آغاز میشه.حتی مخابرات dns های قدیمی خودشو غیر فعال کرده و dns های جدیدی رو جایگزین کرده. فعلا باید صبر کرد چاره ای نیست.

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
:|
یکی از ناراحت کننده ترین خبرهایی بود توی تابستون شنیدم !
به هر حال ممنون .
خب داداش مگه اين وايمكس چي داره ؟‌بابا ازش بكن بيا اي دي اس ال يا وايرلس از اين شركت هاي خصوصي بگير كه يه پينگ خوب بدن !!!

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
خب داداش مگه اين وايمكس چي داره ؟‌بابا ازش بكن بيا اي دي اس ال يا وايرلس از اين شركت هاي خصوصي بگير كه يه پينگ خوب بدن !!!
سوال خوبیه !
متاسفانه خونمون فیبر نوریه .
هر چند که الان هم خیلی ها از دست اینترنتشون شاکین .

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
سوال خوبیه !
متاسفانه خونمون فیبر نوریه .
هر چند که الان هم خیلی ها از دست اینترنتشون شاکین .
خاك تو سر اينا كنن !‌(اين صاحبان اينترنت) خب بهشون بگو ابله ها مگه حتما بايد سيم مسي باشه تا اينترنت بدين ؟‌؟‌؟‌ بابا فيبر نوري كه خداست !‌تجهيزات فيبر نوري ندارن !‌ چجوري ميخوان بالاي 128 بدن به ملت ؟؟؟‌ داداش بورو دنبال يه وايرلس ديگه !‌بعضي شركت ها مثل مال مسعود هست كه پينگشون عاليه !! بايد بگردي و بپرسي !

• Like
Reactions: Squidward

MiL4D.CoYG

کاربر سایت
Aug 28, 2010
640
نام
MiL4D
یه چندتا سرویش وایرلس و adSL خوب معرفی کنید . ( پینگشون کم باشه برای لایو می خوام )

داداش بورو دنبال يه وايرلس ديگه !‌بعضي شركت ها مثل مال مسعود هست كه پينگشون عاليه !! بايد بگردي و بپرسي !

خوب مال این آقا مسعود چیه ؟

آخرین ویرایش:

Amin 47

کاربر سایت
Jun 7, 2010
826
عجب !
من چقدر اطلاعاتم کمه !
---------------
512 مخابرات :
hg3fhhnknvgoyh0xy.png

به جان خودم حدود 2 - 3 ماه ـی بود که پینگم از 400 کمتر نمی شد !
:))
یکجوری جواب دادید که اینطوری به نظر می رسه.
به هر حال الان وایرلس نمی دونم تو شهر شما چی خوبه ولی یکم تحقیق کنی می تونی یک شرکت خوب پیدا کنی.

• Like
Reactions: Squidward

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر