بحث و تبادل نظر در مورد AMD Radeon HD6000

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,778
واقعا این دفعه دلم برای ای ام دی سوخت !!! بد بخت ها چه ضد حالی خوردن ! البته حقشونه وقتی برای طمع میان و همون کارتهای نسل پیشو overclock میکنن و به اسم جدید به مشتری قالب میکنن ، همین حقشونه .... تازه این همه تکنولوژی رو تو پی سی گیمینگ بالا بردن ولی اینقدر خسیس هستن که نمیان لااقل این پی سی گیمینگ رو کمی ساپورت کنن. هر سالی یدونه اونم انویدیا میاد ولخرجی میکنه اونم یه گند میزنه توش تحویل ملت میده !. والا الان داشتم vanquish بازی میکردم نمیدونین چه حالی میداد ... گرافیکش تعطیل بود اما عجب فیزیکی داره این بازی ... انویدیا فیزیک بره بوق بزنه ! از این فیزیک های خوب من تو کنسول چند تایی دیدم که دهنم وامونده که چجوری این دستگاه 5 سال پیش میتونه به این خوبی اجراش کنه ، مثل فیزیک بازی Heavenly Sword یا Uncharted 2 ... آخه لا مصب ها بیایین کمی پی سی گیمینگ رو ساپورت کنید عوض اینکه هی بیاین جیب من و امثال منو تخلیه کنید یا پوز همدیگرو به خاک بمالونید!!!....
بابت اسپم عذر میخوام . البته دوستان کنسولی خواهشا بل نگیرن .;););)

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
یک نکته رو اشاره بکنم که AMD به خاطر ری برندینگی که اخیرا انجام داده نامگذاری کارتهاش رو هم تغییر داده و کارت های 6850 و 6870 نمونه ارتقا یافته دو کارت 5770 و 5750 هستند و به وضوح توی تست ها پیشرفت قابل مشاهده هست و سری 6970 هم برای انویدیا تهدید محسوب شده و انویدیا خود رو با 580GTX آماده کرده.

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
یک نکته رو اشاره بکنم که AMD به خاطر ری برندینگی که اخیرا انجام داده نامگذاری کارتهاش رو هم تغییر داده و کارت های 6850 و 6870 نمونه ارتقا یافته دو کارت 5770 و 5750 هستند و به وضوح توی تست ها پیشرفت قابل مشاهده هست و سری 6970 هم برای انویدیا تهدید محسوب شده و انویدیا خود رو با 580GTX آماده کرده.

ای بابا عباس جان کدوم امادگی??:(

gtx580 با 512 کودا کور الان امادگیه؟؟این همون gf100 که یکم revision شده gf110:d یعنی روشن کردنه اخرین sm در gf100 کور هارو برابر با gf110 میکند

حتما دیده رقیبش هیچی بارش نیست یه کارت زده خوشحال که فقط %20 قوی تر از 480 هست(480 بیش از 30% قویتر از 470 هست)

خلاصه نا امیدمون کردن

آخرین ویرایش:

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان میدونم اینجا جاش نیست
ولی میشه یکم راجع به Tessellation توضیح بدین ؟
البته منظورم به زبان عامیانست که به چشم تو بازی رو چی تاثیر میگذاره ؟
و قابلیت فعال یا غیر فعال شدن داره ؟
جزو DX 11 هست ؟

مرسی

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
دوستان میدونم اینجا جاش نیست
ولی میشه یکم راجع به Tessellation توضیح بدین ؟
البته منظورم به زبان عامیانست که به چشم تو بازی رو چی تاثیر میگذاره ؟
و قابلیت فعال یا غیر فعال شدن داره ؟
جزو DX 11 هست ؟

مرسی

این نقله قوله 4 یا 5 ماه پیشه منه :d

اولین نکته مهم در direct3d 11 نحوه پردازش و اختصاص منابع سخت افزاری به خطوط لوله نرم افزاری هستش الاخصوص تسلیشن که بنیاد dx11 برای ایجاد ابجکت ها با lod بسیار حجیم.

در direct3d 11 مایکروسافت سه خط لوله پردازشه گرافیکی جدید اختصاص داده
1:hull shader :3 tessellater :2 domain shader

بر خلاف خطوط لوله پردازش قدیم که مبنای اونها مثلث ها بودن در تسلیتورها مبنا تکه ها هستن واسه همین بهش میگن تسلیشن یا موزاییک کاری.خط لوله hull shader کنترل نقاط یک تکه(patch ) رو از ورودی دریافت میکنه که مشخص کننده ی پارامترهای مشخص tessellator هستش به طور مثال فاکتور های تسلیشن مثل درجه اون.خطوط لوله tessellator واحدهای تابع ثابت هستن به همین علت برنامه نویسان کنترلی بر نحوه ی اجرای اونها ندارن.بعد از اینها اونهارو(مختصات نقاط و تکه ها) به خط لوله domain shader میفرستن تا شروع به عملیات اجرایی کنه.(کمی درکش مشکله) این گوشه ای از نحوه ی عملکرد بود برای اطلاع بیشتر خود دوستان علاقه من دنبالش برن

حالا تسلیشن یا به قولی موزاییک کاری در نسل جدید به چه درد میخوره؟؟

این تکنولوژی 2 مزیت داره

1:اول اینکه توانایی ذخیره سازیه دادهای هندسی بسیار پیچیده رو داره.به این معنا که فقط کنترل رو نقاط ذخیره شده شبکه که درمموری ذخیره شدن و رئوس اضافی تولیدی که خط لوله رو اشغال کردن داره که باعث باز شدن پهنای باند مموری میشه.

2:مزیت بسیار مهمه دیگه ایجاد امکانه dynamic LOD یا Dynamic level of detail که با عث میشه هرچه بیشتر به ابجکت ها نزدیک بشیم تعداد شبکه مثلث ها(پیکس ها) بیشتر بشه تا جزئیات بیشتری نمایان بشه مثلا در تستت یونیجیو وقتی به اژدها مرکز نزدیک میشیم تعداد پلیگانهای اون اپدها به شکل فجیعی زیاد میشه که در gtx480 کمشدن فرم ریت بسیار ناچیزه اما در ریویو که در یوتیب دیدم 5970 بشدت در عملکرد tessellation کم میاورد و اینجا نشون میداد که حافظه ی کش سطح 1 و2 و معماری برتر fermi چگونه در اینده در dx11 پیشتاز خواهد بود.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
ای بابا عباس جان کدوم امادگی??:(

gtx580 با 512 کودا کور الان امادگیه؟؟این همون gf100 که یکم revision شده gf110:d یعنی اروشن کردنه اخرین sm در gf100 کور هارو برابر با gf110 میکند

حتما دیده رقیبش هیچی بارش نیست یه کارت زده خوشحال که فقط 20 قوی تر از 470 هست(480 بیش از 30% قویتر از 470 هست)

خلاصه نا امیدمون کردن
خب آمادگی هم نباشه توی تیتر خبرها آمده که برای مقابله با 6970 هست دیگه. رابط حافظه و تکسچر مپینگ این کارت هم افزایش پیدا می کنه. البته روشن کردن اون SM در این موقعیت رو تقریبا همگی پیش بینی کرده بودن و احتمالا کارت پر قدرت تری هم معرفی می شه چون انویدیا داره یه سری جدید رو معرفی می کنه و با یک کارت که بهار نمی شه:d

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
خب آمادگی هم نباشه توی تیتر خبرها آمده که برای مقابله با 6970 هست دیگه. رابط حافظه و تکسچر مپینگ این کارت هم افزایش پیدا می کنه. البته روشن کردن اون SM در این موقعیت رو تقریبا همگی پیش بینی کرده بودن و احتمالا کارت پر قدرت تری هم معرفی می شه چون انویدیا داره یه سری جدید رو معرفی می کنه و با یک کارت که بهار نمی شه:d

راس میگی عباس جان.اما مشکل اینه که من انتظار داشتم 768 core قول داده شدش باشه که احتمالا گذاشته بانامه gtx590 و در رقابت با anteilles :d

اگه کپلرو رونمایی میکرد که اصلا باید جمع میکرد amd خدایی با 28nm الان amd چه خاکی میخواست بریزه برسرش :d

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
راس میگی عباس جان.اما مشکل اینه که من انتظار داشتم 768 core قول داده شدش باشه که احتمالا گذاشته بانامه gtx590 و در رقابت با anteilles :d

اگه کپلرو رونمایی میکرد که اصلا باید جمع میکرد amd خدایی با 28nm الان amd چه خاکی میخواست بریزه برسرش :d
بابا ساده نشو:D این کپلر رو اگه تا سه سال دیگه هم منتشر بکنه ایول داره:d

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
اين يوبي سافت كه ضايع ست پسر خاله انويديا شده ديگه بچه 10 ساله هم ميدونه
اون از فاركراي2 مسخره اش اينم از اين، همون بهتر كه كري تك ازش جدا شد لياقتش بشتر از اين نبودb-)
توي مترو2033 و uh2 كه خوب بودن ولي ديگه اين يكي...=((

رامين جا انگار ديگه زمان تغيير جبهه فرا رسيده:d
انتي لس 580 رو بزنه 590 پيشكش:|

راستي اون Hemlock كدوم بود؟

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
بابا ساده نشو:D این کپلر رو اگه تا سه سال دیگه هم منتشر بکنه ایول داره:d

دلمارو نشکون:d:d مارو معتاد نکن:((:d میخوای ....شم؟؟:d

اين يوبي سافت كه ضايع ست پسر خاله انويديا شده ديگه بچه 10 ساله هم ميدونه
اون از فاركراي2 مسخره اش اينم از اين، همون بهتر كه كري تك ازش جدا شد لياقتش بشتر از اين نبودb-)

بزرگترین اشتباهه زندگیتو میکنی دوست من

اینکه حالا amd تویه تسلیشن ضعیفه تخسیره یوبی دوسته گلم:d ببین چقدر منحوسه که رفته تقاضا کرده سطحه تسلیشنو به خاطرشون پایین بیارن؟؟:-o:-o یکم فکر کن؟ من که واقعا کف بر شدم حتی هوادارانه سرسخته amd هم دیگه یه مدتی تا ابا از اسیاب بیوفته در فروم هایه بلاد کفر پیداشون نمیشه:d

ببین چقد زشته که گفته ترو به خدا این بنچمارکو نصب نکنین تا یه درایور بدم که اوتومات سطحه تسلیشنه بازیرو پایین بیاره=)):-&

اتفاقا یه جورایی کاره خوبی کرد چون بلاخره باید بازی ها پیشرفت کنن این که تاز هاکسه ببین کرایسیس 2 در dx11 چی از اب در میاد:d (که تازه اونهم به خاطره کارشکنی amd اگه بزارن تسلیشنه درستو درمون داشته باشه.....خجالت اوره)

کلا amd اصلا اینده نگری مثله انویدیا نداشت الان داره چوبشو میخوره بدم میخوره (بد پاشنه اشیلی داشت این سری dx11 برایه amd اوله عرضع سری 5000 amd کلی تبلیغ برایه تسلیشن کرد و قابلیت و تنها قابلیت اصلی dx11 رو براش عنوان کرد تا کارتهایه dx11 خودشو بفروشه و جلویه فروشه سری 200 انویدیا رو بگیره حالا شده بلایه جونه خودش انویدیا با توپه 19 اینچی پاسخه توپ هایه 100 mm رو داد:d

رامين جا انگار ديگه زمان تغيير جبهه فرا رسيده:d
انتي لس 580 رو بزنه 590 پيشكش:|

راستي اون Hemlock كدوم بود؟
اگه بازی هایی که در راهن اینجوری با این سطح تسلیشن باشن

از همین الان واجب الاطاعه است پسر:d

اینها همه شوخیه ابولفضل جان درواقع سعی کن همیشه بگی گوره .... هردوتاشون:)):d اون انویدیا که فعلا ادم شده به گشوره ما ساپورت نمیده)x(لاقل سایتشو با ip هایه ما قابلله باز کردن میکرد) اون از amd که فعلا فقط به فکره جیبه مبارکشه

hemlock که خوب 5970 بود دیگه عزیز

آخرین ویرایش:

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
د
بزرگترین اشتباهه زندگیتو میکنی دوست من

اینکه حالا amd تویه تسلیشن ضعیفه تخسیره یوبی دوسته گلم:d ببین چقدر منحوسه که رفته تقاضا کرده سطحه تسلیشنو به خاطرشون پایین بیارن؟؟:-o:-o یکم فکر کن؟ من که واقعا کف بر شدم حتی هوادارانه سرسخته amd هم دیگه یه مدتی تا ابا از اسیاب بیوفته در فروم هایه بلاد کفر پیداشون نمیشه:d

ببین چقد زشته که گفته ترو به خدا این بنچمارکو نصب نکنین تا یه درایور بدم که اوتومات سطحه تسلیشنه بازیرو پایین بیاره=)):-&

اتفاقا یه جورایی کاره خوبی کرد چون بلاخره باید بازی ها پیشرفت کنن این که تاز هاکسه ببین کرایسیس 2 در dx11 چی از اب در میاد:d (که تازه اونهم به خاطره کارشکنی amd اگه بزارن تسلیشنه درستو درمون داشته باشه.....خجالت اوره)

کلا amd اصلا اینده نگری مثله انویدیا نداشت الان داره چوبشو میخوره بدم میخوره (بد پاشنه اشیلی داشت این سری dx11 برایه amd اوله عرضع سری 5000 amd کلی تبلیغ برایه تسلیشن کرد و قابلیت و تنها قابلیت اصلی dx11 رو براش عنوان کرد تا کارتهایه dx11 خودشو بفروشه و جلویه فروشه سری 200 انویدیا رو بگیره حالا شده بلایه جونه خودش انویدیا با توپه 19 اینچی پاسخه توپ هایه 100 mm رو داد:d

اگه بازی هایی که در راهن اینجوری با این سطح تسلیشن باشن

از همین الان واجب الاطاعه است پسر:d

اینها همه شوخیه ابولفضل جان درواقع سعی کن همیشه بگی گوره .... هردوتاشون:)):d اون انویدیا که فعلا ادم شده به گشوره ما ساپورت نمیده)x(لاقل سایتشو با ip هایه ما قابلله باز کردن میکرد) اون از amd که فعلا فقط به فکره جیبه مبارکشه

hemlock که خوب 5970 بود دیگه عزیز
بزرگترین اشتباه زندگیم چیه؟:-s

این مورد یوبی رو کلی گفتم ،کلا این یوبی دیگه یوبی سابق نیست
اگه AMD به فکر جیب خودشه این از اون بدتره، بازی کریسیس قرار بود فارکرای2 باشه نه اینی که اصلا سبک بازیش هم با فارکرای فرق میکنه
یه بازی دیگه رو جای فارکرای2 داد بیرون ، یه پولی هم از انویدیا گرفت بابت تبلیغ فیزیک و بهینه کردن بازی با کارت ها انویدیا
در EA گرم ، کریسیس رو خوب موقعی از چنگش کشید بیرون با پول پرست باید مثل خودش رفتار کرد
تو این 5 سال کلا پیشرفت چندانی نداشته ببینم با این سری جدید ghost recon چکار میکنه

تا همین چند روز سایت انویدیا راحت برای من باز میشد خیلی برام عجیب بود
الان اومدم بگم برای من بازه گفتم بزار یه تستی بکنم دیدم اکسس دیناید میزنه:-s

hemlock اگه 5970 بود که سوال نمیکردم
دیشب فکر کردم خودشه رفتم gpu-z رو اجرا کردم دیدم مال من سایپرس زده!
گفتم پس حتما مال 5890 یا 5990 هست، الان عکسی که اون دفعه توی تاپیک 450 گزاشتی رو نگاه کردم دیدم همش hemlock هستن
حالا موندم چرا مال من سایپرس هست:">
اگه این اون نیست پس این کدومه اون چیه:d

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
بزرگترین اشتباه زندگیم چیه؟:-s

اينايي كه به يوبي گفتي:d

این مورد یوبی رو کلی گفتم ،کلا این یوبی دیگه یوبی سابق نیست
اگه AMD به فکر جیب خودشه این از اون بدتره، بازی کریسیس قرار بود فارکرای2 باشه نه اینی که اصلا سبک بازیش هم با فارکرای فرق میکنه
یه بازی دیگه رو جای فارکرای2 داد بیرون ، یه پولی هم از انویدیا گرفت بابت تبلیغ فیزیک و بهینه کردن بازی با کارت ها انویدیا
در EA گرم ، کریسیس رو خوب موقعی از چنگش کشید بیرون با پول پرست باید مثل خودش رفتار کرد
تو این 5 سال کلا پیشرفت چندانی نداشته ببینم با این سری جدید ghost recon چکار میکنه

درمورده فاركراي 2 كه حالم ازش بهم ميخوره و 100% هم درست ميگي عزيز;):d

hemlock اگه 5970 بود که سوال نمیکردم
دیشب فکر کردم خودشه رفتم gpu-z رو اجرا کردم دیدم مال من سایپرس زده!
گفتم پس حتما مال 5890 یا 5990 هست، الان عکسی که اون دفعه توی تاپیک 450 گزاشتی رو نگاه کردم دیدم همش hemlock هستن
حالا موندم چرا مال من سایپرس هست:">

جدي ميگي؟؟ من الان اينجوريم:-o:d

اگه این اون نیست پس این کدومه اون چیه:d

من نميدونم اخه هملاك همون كراس داخلي سايپرسه كه amd اسمشو گذاشته هملاك

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
اينايي كه به يوبي گفتي:d
درمورده فاركراي 2 كه حالم ازش بهم ميخوره و 100% هم درست ميگي عزيز;):d
جدي ميگي؟؟ من الان اينجوريم:-o:d
من نميدونم اخه هملاك همون كراس داخلي سايپرسه كه amd اسمشو گذاشته هملاك
اگه یه شرکت دیگه میگفتم ایول دمش گرم ولی این یوبی نه ، قبلا خیلی عاشقش بودم ولی الان نه:d

اونم حتما دیگه حوصله نکرده اسمش رو عوض گفته بزار همون سایپرس باشه:))
اینم GPU-Z Validation 5970

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
اگه یه شرکت دیگه میگفتم ایول دمش گرم ولی این یوبی نه ، قبلا خیلی عاشقش بودم ولی الان نه:d

اونم حتما دیگه حوصله نکرده اسمش رو عوض گفته بزار همون سایپرس باشه:))
اینم GPU-Z Validation 5970

راس میگی احتمالا همون ...شادیه AMD بوده که GPU CODNAME رو هملاک نکرده:d

دوستان حالا واقعا از طریق درایور میشه این Tessellation رو کم و زیاد کرد که amd گفته تو catalyst جدید حلش میکنه ؟

ببنید الان چیزی که مشخصه و بحث هاییی که در چند فروم دیگه من کردم AMD تونسته تا حده زیادی مشکله لتنسی که قبلتر ها من بهش اشاره کرده بودم به هنگامه فعال سازی تسلیشن اتفاق میوفتاد رو کم کرده:d

چون این موضوع بنیادیست احتمالا در درایورش با کم کردن حجمه LOD تونسته یه کارایی بکنه.

هرچند باعث کم شدنه جزئیات ابجکت ها بشه;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر