بحث و تبادل نظر در مورد AMD Radeon HD6000

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
حالا به نظر دوستان من 2 هفته 5870 خریدم موندم اشتباه کردم یا نه؟
البته قیمت همکار(400 قستی):d
بنچمارکها رو دید بزنید.
اصلا اشتباه نکردید. اینهم Tessellation:

tessellation.png

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
میگفتن با تکش میشه کرایسیس رو تا ته بازی کرد:^o
لطفا اخبار دروغ پخش نكنيد
اين سري از سري كارت هاي رده متوسط هستن كارت هاي هاي اند هم مياد

اين جدول رو هم مد نظر داشته باشيد!
21716900221959721561.png

قيمت ها رو داشته باشين
6870 فقط دو سوم 5870 قيمت داره
و گفتن تو اين سري عملكرد تسليشن و دايريكس 11 بهبود داده شده
و كراس اين كارت واقعا عالي عمل كرده و راحت 480 رو زده
دو عدد 6870 فقط 30 دلار از 480 گرون تره كه بيشتر از اينا مي ارزه
metro_2033_1920_1200.gif

اينم كارايي تسليشن
heaven_1920_1200.gif

راحت دو برابر فريم داده
فريم 480 رو ببينيد!

ويرايش:
حتي دوتا 6850 هم از 480 قوي تره!!
heaven_1920_1200.gif

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
لطفا اخبار دروغ پخش نكنيد
کجای کارید کارت عرضه شده و توی Newegg به فروش میره.
4000 تا سایت تا الان بنچمارک دادن بیرون که میتونید صفحه ی قبل ببینیدشون.
فقط یکم از همتای سری 5ـش بهتره و به پای همتای nVidiaـش نمیرسه.

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
کجای کارید کارت عرضه شده و توی Newegg به فروش میره.
4000 تا سایت تا الان بنچمارک دادن بیرون که میتونید صفحه ی قبل ببینیدشون.
فقط یکم از همتای سری 5ـش بهتره و به پای همتای nVidiaـش نمیرسه.
مگه من گفتم عرضه نشد؟:-o
خوبه تو همين پست قبلي چند تا تست گزاشتم
اخبار دروغ هم مربوط به جمله شما در مورد بازي كردن كريسيس روي تنظيمات بالا بود!

يه بار ديگه پست قبلي رو من رو بخونيد
شما نكته اساسي رو كه قيمت هست رو در نظر نگرفتين
قيمت 5870 كجا قيمت 6870 كجا!!! 120 دلار ارزونتره
ميشه جاي 5870 دو تا 6850 گرفت
اين معماري هر چي كه هست حالا همون قبلي يا جديد يا بهينه شده توي كراس فاير راحت پوز 480 رو زدهb-)

دو عدد كارت 6850 به قيمت 360 دلار از كارت 480 به قيمت 450قوي تر هستن
توي دو ماه اينده هم دو معماري جديد با نام سايمن و انتيلس مياد كه كارت هاي اصلي سري جديد اونا هستن

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
اخبار دروغ هم مربوط به جمله شما در مورد بازي كردن كريسيس روي تنضيمات بالا بود!
و خیلیها به این کارت امید داشتن. فقط برید ناامیدی مردم رو در فرومها ببینید.
اين معماري هر چي كه هست حالا همون قبلي يا جديد يا بهينه شده توي كراس فاير راحت پوز 480 رو زدهb-)
من گفتم با تکش. نگفتم؟

توي دو ماه اينده هم دو معماري جديد با نام سايمن و انتيلس مياد كه كارت هاي اصلي سري جديد اونا هستن
خوب صبر میکنیم ببینیم پوز 480 رو میزنه یا نه. (باز هم تکش)

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
خوب صبر میکنیم ببینیم پوز 480 رو میزنه یا نه. (باز هم تکش)
من به شما پيشنهاد ميكنم هميشه نسبت performance/price رو مد نظر داشته باشين
به نظر من اينكه بگيم اين كارت هسته اي هست يا كراس شده پس نميشه با فلان چيز مقايسه كرد اصلا منتطي نيست;)
براي من قدرت و كارايي مهمه ، وقتي ميتونم با دو تا 6850 از 480 قدرت بيشتري داشته باشم اونم با قيمت كمتر چرا بايد برم 480 بگيرم كه قوي ترين كارت جهان هست؟:|

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
دوست من قیمت یک مادربورد خوب با دوتا پی سی آی اکسپرس هزینه ی اضافه رو جبران میکنه. یعنی در آخر بازهم همونقدر خرج کردید. حداقل برای من که مادربوردم حرفه ای نیست.

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
دوست من قیمت یک مادربورد خوب با دوتا پی سی آی اکسپرس هزینه ی اضافه رو جبران میکنه. یعنی در آخر بازهم همونقدر خرج کردید. حداقل برای من که مادربوردم حرفه ای نیست.
حرف شما درسته ولي مادربورد هاي چيپست بالا همشون حداقل دو تا پي سي اي اكسپرس دارن چيپ هاي p55 و x58 از اينتل و 790 و 890 از اي ام دي همشون اينجوري ان
ديگه كسي كه 480 ميگيره مادربوردش حتما اين قابليت رو داره

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
به نظر من 6870 و 6850 محصولاتی هوشمندانه هستن ایولا داره و درضمن با عرضه درایور هایه بهینه بهتر هم میشن

اینم نتایجه پایانی

HD6800-92.jpg

لینکه ریویو hardwarecanucks

6870 گاهی حتی با 5870 و 470 رقابته نزدیکی داشته و در تسلیشن از 5870 عملکرده بهتری نشون میده

نکته مهم

درایوره تست

ATI 10.10 WHQL

(دنباله لقمه حاظر اماده نباشن یه جورایی;):d)

از قديم گفتن چي؟خشت اول گر نهي ديوار كج تا ثريا.... ، ديگه كار كار خودته در نرو بيا بقيه شو بگو:d

اون رشد منفي 5870 هم مگه شما انتظار داري تا ابد مثبت باشه؟:-s

چشم از uni اومدم یه توضیحه مختصر میدم عزیز:d

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,205
نام
امیر محمود
به نظر من که سری mid-endسری 6000 که 6850و6870باشند توانسته با قیمت کمتر از کارت های high-endسری 5000که 5800 بودند کارایی بهتری داشته باشه و در tessهم بهبود داشته!
وقتی mid-endها از 5800 قوی تر باشند فکر کنید وقتی high-endها عرضه بشند چی میشه!:d
و بقول رامین عزیز تازه وقتی درایور ها جدیدتر براشون عرضه بشه باز هم کارایی کارتها از حالت فعلی بالاتر میره!

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
به نظر من که سری mid-endسری 6000 که 6850و6870باشند توانسته با قیمت کمتر از کارت های high-endسری 5000که 5800 بودند کارایی بهتری داشته باشه و در tessهم بهبود داشته!
وقتی mid-endها از 5800 قوی تر باشند فکر کنید وقتی high-endها عرضه بشند چی میشه!:d
و بقول رامین عزیز تازه وقتی درایور ها جدیدتر براشون عرضه بشه باز هم کارایی کارتها از حالت فعلی بالاتر میره!

همچین هم تو تسلیشن چیزی رو تغییر ندادن .... بهتر شده ولی دوباره تو Unigine و Tessmark گند زدن اساسی !!!! 10 تا از این کارت ها رو هم بزاری رو هم به گرد پای یه کارت انویدیا نمیرسه تو تسلیشن !!!!
tessmark.jpg

واقعا نمیدونم دلیل ای ام دی واسه دادن این کارت ها چی بوده .... همون قبلیا رو ورداشه اور کرده داده دست مردم گفته برین حالشو ببرین !!!!؟؟؟؟؟:-/:-/:-/:-/
احتمالا کلی برچسب سری رادئون 6000 رو دستشون باد کرده بوده گفتن بیاییم اینا رو یه جوری مصرف کنیم !!!:)):)):)):)):)):))

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین

سلام امیر جان

:(

این نقله قوله یکی از دوستان در سایته هات اورکلاکه (ایشون استادیه)

خوب دوستان همونجوری که میدونسد در طول سال هیچ روزی به غیر از دیروز 22/10/2010 وجود نداره در نتیجه
شرکت NVIDIA و کمپانی UBISoft تصمیم گرفتن که دقیقا همین روز یا به عبارت دقیقتر روز عرضه کارتهای گرافیک
سری 6000 از AMD یک ضد حال اساسی به AMD بزنند و دمو و بنچمارک DX11 بر پایه بازی H.A.W.X 2 که هنوز به
بازار ارایه نشده را به عنوان هدیه در اختیار طرفداران AMD قرار بدهند .
خوب ولی از قدیم گفتن هر سلامی بی طمع نیست اینجا هم یک مشکل اساسی هست و اون اینه که مثل اینکه بازی
H.A.W.X 2 قرار اولین بازی باشه که توی اون از Tessellation با بالاترین حد ممکن بکار رفته هست. خوب میتونید حدس
بزنید چی شده یک بازی میاد با Tessellation بالاتر از اونی که در حالت Extreme در Unigine Heaven بکار رفته و نتیجه
این شده که این دمو و بنچمارک 10 برابر روی کارتهای NVIDIA بهتر از کارتهای AMD اجرا میشه
.

اینجوری که توی اینترنت اومده شرکت AMD به شرکت UbiSoft پیشنهاد داده که میزان Tessellation را پایین بیاره و
حتی برای اولین بار در تاریخش گفته که حاضر هست مهندسین خودش را بفرسته تا در متعادل کردن میزان Tessrllation
به شرکت UbiSoft کمک کنند اما شرکت UBiSoft حاضر نشده به هیچ وجه زیر بار زور بره و روح خودش را به زر و سیم AMD
بفروشه ( اهم اهم اهم البته یک ورژن دیگه گزارش میگه که شرکت NVIDIA یا گروه فشار قویتری داشته و یا انکه دست
ودلبازتر بوده )

خلاصه سرتان را درد نیارم بالاخره شرکت AMD آخر سر به سیم آخر میزنه و رسما از تمام خریداران کارت AMD و ATI میخواد
که به هیچ وجه این دمو را روی سیستم خود نصب نکنن و همچنین حتی این بازی را بعد از ارایه روی سیستم خود نصب نکنن
چونکه ممکن هم دل اونها بشکنه و هم این حرف که قبلا گفته شده بود واحد Tessellator کارتهای AMD پاشنه آشیل این کارتها
هست و از لحاظ قدرت به هیچ وجه با بقیه کارت تناسب نداره بر همه ثابت بشه . (متاسفانه شرکت AMD و طرفدارانش مرتبا با
عنوان اینکه هیچ بازی از این درجه از Tessellation استفاده نخواهد کرد به این اختار توجه نکردند ولی مثل اینکه فراموش کرده
بودند بازی هم میشه توسط تولید کننده ساخته بشه و هم میشه به تولید کننده سفارش داده بشه) .

البته شرکت AMD به طرفدارانش گفته تا زمانی از این بازی دوری کنند که این شرکت راهی پیدا کنه که بتونه از طریق درایور
میزان Tessellation را کاهش بده.

راستش صحبت هایه بالا تمام حقیقته و حتی طرفدارنه amd هم شکه شدن(در froum هایه خارجی به وضوح قابله مشاهدست)

منبع 1 منبع 2

این کارها از غولها بعیده و باعث کاهش ارزشه سهامشون میشه

متاسفانه طبق گفته ادیتورها هنوز latency ها در هنگامه فعال کردنه tesselation پابرجاست و حتی با بهتر شدنه فریم ریت هنوز latncy ها وجود داره و حتی بهتر هم نشده.

متاسفانه شرکت هایه سازنده به شدت دارن بر رویه تسلیشن کار میکنن و دارندگان کارتهایه amd و اینده کارتهایه amd واقعا درخطره

دیدی گفتم امیر جان ما نوستراداموس نیستیم

البته amd قول داده که با درایور هایه جدید سطح تسلیشنو پایین بیاره

واقعا زرشک)x من تازه داشت از سری 6000 خوشم میومد اما مثله اینکه اینده ندارن

73966817958693339360.gif

من یکی برایه هوادارانه هم amd هم nvidia ناراحت شدم

برایه amd فن ها به خاطره این عملکرد و اینده نگری ضعیفه این شرکت.

برایه nvidia هم با اینکه الان خوشحالیم پرفورمنس بالا داریم اما همونطور که انتظار داشتیم انویدیا یک درجایه حسابی خواهد زد:((

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر