بحث عملی در رابطه با قدرت گرافيک xbox360 در بازيهای انجام شده

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
واقعاً برام تعجب داره که شما چرا به پست های من اصلاً توجه نميکنی
نميدونم خودت رو میزنی به اون راه يا اين که واقعاً.....البته جدی نگيرا شوخی بود
بحث تاپيک اين نيست که ما بفهميم قدرت کدوم کنسول بيشتره
مطمئناً کنسول ps3 يه برتری داره xbox360 هم يه برتری داره پس به هيچ وجه نمیشه
ما بيام قدرت اينارو مقايسه کنيم و بگيم فلان کنسول قدرتش خيلی بيشتر از اون يکيه و هيجای
بحثی نيست.....فقط و فقط قصد من از اين مضوع اين بوده که تا اين لهظه pl3 کار خاصی
نتونسته بکنه و اونجور که بايدو شايد نتونسته خريداراشو راضی نگه داره....
اصلاً ما میگيم pl3 خدا درست؟ ولی اين خدا تونسته واقعاً تا اين لهظه کاری بکنه که
همه انگشت به دهن بمونن؟؟ pl3 ديگه همه میدنن..گفتن موقعی که بياد واقعاً همرو
انگشت به دهن میزاره...ولی هنوز هيچ کس همچين چيزييرو نديده .....و نقاط ضعف
زيادی داره....
حالا باز شما اينارو بخون بعد بيا باز بگو pl3 قويتر از xbox360........
اصلاً کسی که برداره ds با xbox360 مقايسه کنه ديگه اصلاً جايه بحثی نمیمونه !!! شما درست میگی..

همه حرفایی که میزنی درست ps3 هیچ کاری نکرده ولی میدونی مشکل چیه اینه که ما هم به طور نا خود اگاه با توجه به نمره ای که گیم اسپات میده قضاوت میکنیم که یه بازی خوبه یا بد اگه گیم اسپات به بازیهای پلی 3 بالای 9 داده بود اونوقت بازم همه این حرفارو میزدی مطمئنا نه چون ملاک اون سایته من قبول دارم گیم اسپات فوق العاده سایت حرفه ای و دارای کارشناسای خوبیه ولی هر چیزی که میگه به طور یقین درست نیست

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
آقا چرا دعوا می کنید.اصلا چه فرقی داره ps3 یا x360 مهم اینه که وارد نسل بعدی کنسول ها بشین تا هنوز بتونین منتظر بازیهای جدید باشین و از گردونه بازیهای جدید خارج نشین.تفاوتهای جزئی هیچ وقت باعث سبقت یک کنسول از اون یکی نمیشه مهم اینه که همه جوانب رو درنظر بگیری بری کنسول بگیری نه این که به 0.1 تفاوت گرافیک نگاه کنی
من خودم دوست دارم ps3 بگیرم ولی خداییش چند نفرمون میتونیم پولش رو بدیم بر فرض اینکه ارزون شد کی میخواد صبر کنه تا بازیهاش تبدیل شه و بلوری خام ارزون شه و این حرفا . منم به خاطر همینا میخوام برم x360 بگیرم که خیلی هم کنسول توپیه اصلا هم به تفاوتاش با ps3 نگاه نمیکنم میشینم بازیمو میکنم اون چند تا بازی توپ ps3 رو هم حالا بعدا تو کلوپی جایی بازی میکنم

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
درسته!
به نظر من تو این نسل مهم ترین نقش رو بازی های اختصاصی انجام میدن ;)
هر کی بازی اختصاصی بهتری داشته باشه شانسش بیشتره....

sohrabh

کاربر سایت
Jul 24, 2006
156
نام
سهراب
سلام
به نظر من قدرت كنسول در موفقيت اون تاثير داره ولي Ps2كه از Xbox ضعيفتر بود موفق شد اينم بدونيد كهms براي مشترياش احترام قايل ميشه حاضره ضرر بده ولي مشترياش راضي باشند نمونه اش قيمت 360

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
سلام
به نظر من قدرت كنسول در موفقيت اون تاثير داره ولي Ps2كه از Xbox ضعيفتر بود موفق شد اينم بدونيد كهms براي مشترياش احترام قايل ميشه حاضره ضرر بده ولي مشترياش راضي باشند نمونه اش قيمت 360

مگه sony ضرر نمیده!:-"
تازه یه جایی تو همین سایت خوندم که sony روی هر کنسولش $300 ضرر میده!:eek:
هر چی باشه روی blu-ray ps3درایو هست!:cool:
ms و sony هم که عاشق چشم و ابروی ما نیستن که دارن ضرر میدن فکر جبران ضرر رو هم کردن!;)

mahdi64

کاربر سایت
Sep 14, 2006
1
نظر این کارشناس مشهور سخت افزار تایوانی را در مورد مقایسه ps3& xbox360 رو بخونید!!

نظر این کارشناس مشهور سخت افزار تایوانی را در مورد مقایسه ps3& xbox360 رو بخونید!!
ببخشید که ترجمش نکردم وقت نداشتم به زودی ترجمش برای دوستان میزارم:biggrin1:
:sick: PS3 hardware slow and broken

In words and pictures

By Charlie Demerjian in Taipei: Monday 05 June 2006, 03:35

AFTER BREAKING THE news to me about PS3 RSX speeds earlier on the flight to Japan, my row-mate said 'if you think that's interesting, wait till you see this. Cell is hurting, badly'.
For those of you that believe in religions with karmic tendencies, scoops like this meant one of two things, the wings of the plane are about to fall off and I am going to die in a fiery ball, or worse yet, the movie selection will be worrisome. Cell memory access appears to be broken, RSX has half the triangle setup rate of the ATI chip in XBox360, and the true horror, Big Momma's House 2 and a Queen Latifa movie.

With the movie selection still making my brain throb from the glances I caught, I furiously took notes on what the source was saying. He started out saying that the RSX can only write about half as much vertex data as it can fetch, not an ideal situation by any stretch, but survivable.

Then came the horrible news, RSX appears to be limited to setting up 275 Million triangles/second, anemic compared to the 500+ million in XBox360. When asked about this apparent thumping dished out by MS, the reply from one notable ISV relations boffin was a terse 'What a Piece of Junk'. Talk about a steak in the heart.

Half the triangle setup capability in the PS3, could things get worse? Yes, far far worse, how about another disparity of three orders of magnitude? No, I am not joking, looking at Sony's own figures, Cell appears to be pretty badly broken.

For main memory, it looks like Cell has about 25GBps of main memory bandwidth, and RSX is about 15-20GBps. Achievable bandwidth is between about two thirds of that and nearly 100%, clearly the elves in the caves surrounding Rambus central did something right with XDR. That is the happy news.

For local memory, the measured vs theoretical bandwidth is missing, I wonder why? RSX is at a solid 22.4GBps for both read and write, good job there green team. Then comes the blue team with Cell. Local memory write is about 4GBps, 40% of the next slowest bandwidth there. Then comes the bomb from hell, the Cell local memory read bandwidth is a stunning 16MBps, note that is a capital M to connote Mega vs a capital G to connote Giga. This is a three order of magnitude oopsie, and it is an oopsie, as Sony put it "(no, this isn't a typo...)".

If you can write at 250x the read speed, it makes Cell local memory just about useless. That means you do all your work out of main memory, and the whole point of local is, well, pointless. This can lead to contention issues for the main memory bus, and all sorts of nightmarish to debug performance problems. Basically, if this Sony presentation to PS3 devs shown to us is correct, it looks like PS3 will be hobbled in a serious way.

The next slide goes on to say "Don't read from local memory, but write to main memory with RSX(tm) and read it from there instead", and repeats the table numbers. This is very very bad. The number of times the presentation goes on to say that it is correct, and the lack of anything like "this will be fixed by production steppings, so take measures X, Y and Z" say to me that it is not a fixable snafu. Remember at E3 when I said that the PS3 demos there were object sparse? Any guesses why?

Someone screwed up so badly it looks like it will relegate the console to second place behind the 360. All the devs I talked to were lukewarm on the 360 architecture but universally negative on the PS3. Revelations like this go a long way to explain why you keep hearing about simmering problems from the Sony devs.

You end up with a console with half the triangle setup rate of the 360, a crippled CPU that is a bitch to program, and tools that are atrocious compared to the 360. To make matters worse, you have an arrogant set of execs telling us that twice the price is worth it for half the power, a year late. If it isn't already too late, Sony had better do something about this recto-cranial inversion or it may very well sink the console. µ
اینهم لینک اصلی:
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=32171
ps3 :sick:
xbox360:groupwave:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
يه چيزي كه هست الان بازي هايي كه هستن واسه ي ps3 multy platform هستند و اين يعني قدرت سل تعطيل!
بايد وايسيم يه بازي مثل mgs4 بياد تا از قابليت هاي سل استفاده كرده باشه

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
X360 کنسول برتر

البته اگه بخوای منم میتونم خیلی بازی نام بیارم که نسخه پلی 2 و ایکس باکس اون از 360 بیشتر بوده ولی بهتره منطقی فکر کنیم و اونم اینکه واقعا پلی 3 قدرتمند ترین کنسول نسل بعده من 360 رو فقط به خاطر بازیهاش خریدم چون بعضیهاش رو نمیشه از دست داد و این برگ برنده مایکروسافته ولی برگ برنده سونی هنوز رو نشده و اون هم قدرت واقعی Rsx هستش که فکر کنم بتونیم به وضوح در بازی مثل اویل 5 مشاهده کنیم و در واقع 3 یا 4 سال بعده که مشخص میشه چه کنسولی قویتره وگرنه کنسولی که نتونه در ابتدای کار Cod 3 رو پردازش کنه باید بره تو جوب

آقا شما چرا اینقدر می خوای PS3 رو برتر اعلام کنی برتری این نیست که همیجوری بگی rsx قویه
شما میدونی که در xenos از یک نوع تکنولوژی استفاده شده که تازه داره در یکی از جدید ترین پردازنده های گرافیکی R600 Ati که قابلیت پشتیبانی از DX10 رو داره استفاده میشه .
این دلیل بر قدرتمند بودن نیست باید با کنسول بازی کنی بعد بگی کدوم بهتره .
اول با 360 بازی کن بعد برو PS3 بازی کن خودت اون موقع تازه میفهمی که من چی میگم البته هم میگن و برتری با x360 از لحاظ بازی ها و از لحاظ سخت افزار هم 360 خیلی عقب مونده نیست حتی در بعضی موارد 360 برتره . حالا تا چند سال دیگه که کیفیت بازی های PS3 تازه مثل 360 شد تازه اون موقع میشه رقیب 360 که من بعید میدونم!!

مقایسه سخت افزاری 360 با PS3

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
من نمید ونم اینجا چرا همه دعوا می کنن
آقا اول اینکه PS3 و X360 یه سری چیزای خوب دارن یه سری بد و
من و تو نمی تونیم روش حرف بزنیم و بگیم این از نظر فلان بهتره اون بهتره
پس این بحث بی خوده من با حرف آقا هومن موافقم که می گه هر چی گی اسپات می گه درست نیست
آقایون بهتره از اطلاغاتی مه در این سایت وجود داره استفاده کنید نه سایت های دیگه
همین بازی سنتر چیزی از گیم اسپات کم نداره
پس بهتره دیگه اسم PS3 و gamespot اینجا آورده نشه ( هر چند که عاشق PS3 هستم )
حالا بهتره نظراتتون رو از الان در رابطه با گرافیک X360 بگید
و نظراتتون رو در رابطه با بازی های اون بگید نه اونو با PS3 مقایسه کنید
در آخر هم باید اضافه کنم که PS3 فقط تو ژاپن تولید میشه و برای همین فروشش کمه
اگه می خوایید فروش اصلی PS3 رو ببینید باید تا تاریخ 23/3/2007 صبر کنید

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
آقا شما چرا اینقدر می خوای PS3 رو برتر اعلام کنی برتری این نیست که همیجوری بگی rsx قویه
شما میدونی که در xenos از یک نوع تکنولوژی استفاده شده که تازه داره در یکی از جدید ترین پردازنده های گرافیکی R600 Ati که قابلیت پشتیبانی از DX10 رو داره استفاده میشه .
این دلیل بر قدرتمند بودن نیست باید با کنسول بازی کنی بعد بگی کدوم بهتره .
اول با 360 بازی کن بعد برو PS3 بازی کن خودت اون موقع تازه میفهمی که من چی میگم البته هم میگن و برتری با x360 از لحاظ بازی ها و از لحاظ سخت افزار هم 360 خیلی عقب مونده نیست حتی در بعضی موارد 360 برتره . حالا تا چند سال دیگه که کیفیت بازی های PS3 تازه مثل 360 شد تازه اون موقع میشه رقیب 360 که من بعید میدونم!!

مقایسه سخت افزاری 360 با PS3

نمیخواد چند سال صبر کنی یه 6 ماه صبر کن تا به حرف من برسی اینکه 360 کنسول فوق العاده خوبیه توش شکی نیست یه دلیلش هم اینه که منی که از مایکروسافت متنفرم یعنی حالم بهم میخوره و نمیخوام سر به تنش باشه متقاعد شدم برم کنسولش رو بخرم این برای من یه دلیل قانع کننده بود 360 عالیه
ولی هیچ وقت یادتون نره مایکروسافت ثابت کرده که فقط سعی میکنه از راههای پیروزی کنسول های قبلی سونی استفاده کنه تا پیروز بشه فعلا که یه بار شکست بدی خورد تو این نسل هم گفتم هنوز نمیشه تصمیم گرفت وقتی یه کنسول یکسال و خورده ای عرضه شده و 160 بازی داره رو نمیشه با یه کنسول دیگه که تازه داره تو اروپا عرضه میشه و 30 تا بازی هم ازش عرضه نشده مقایسه کرد باید صبر کرد تا ببینیم چی میشه
بابا به خدا اون موقع که جنگ کنسول ها بین PS2 Xbox بود و کاملا مشخص بود مایکروسافت شکست خورده ما اینقدر تو سر این Xbox Fanboy ها نمیزدیم حالا که تازه اول راهه و هیچی معلوم نیست شما دارین خودتونو میکشین خدا نکنه یه موقع 360 بتونه PS3 رو شکست بده من که میترسم یه بلایی سر خودتون بیارین

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
خدا نکنه یه موقع 360 بتونه PS3 رو شکست بده من که میترسم یه بلایی سر خودتون بیارین
البته بر عکس حرف شما بیشتر صادقه. چون هر چقدر هم کسی 360fanboy باشه و حرف های الکی بزنه باز خوبیه 360 اینه بیشتر از 1 سال اومده و قابل لمس کردنه یعنی چیز هایی که در موردش گفته می شه همه عینا با خرید کنسول مشاهده می شه و آدم تکلیفش با هاش مشخصه! ولی در ps هر کی می خواد تعریف کنه همش استناد به آینده می کنه که وایسا ببین فلان می کنه بی سار می کنه! یعنی به چیزی استناد می کنن که هنوز جوابش برای کسی مشخص نیست.

MAMALY_SANDY

کاربر سایت
Apr 29, 2006
262
نام
محمد
نمیخواد چند سال صبر کنی یه 6 ماه صبر کن تا به حرف من برسی اینکه 360 کنسول فوق العاده خوبیه توش شکی نیست یه دلیلش هم اینه که منی که از مایکروسافت متنفرم یعنی حالم بهم میخوره و نمیخوام سر به تنش باشه متقاعد شدم برم کنسولش رو بخرم این برای من یه دلیل قانع کننده بود 360 عالیه
ولی هیچ وقت یادتون نره مایکروسافت ثابت کرده که فقط سعی میکنه از راههای پیروزی کنسول های قبلی سونی استفاده کنه تا پیروز بشه فعلا که یه بار شکست بدی خورد تو این نسل هم گفتم هنوز نمیشه تصمیم گرفت وقتی یه کنسول یکسال و خورده ای عرضه شده و 160 بازی داره رو نمیشه با یه کنسول دیگه که تازه داره تو اروپا عرضه میشه و 30 تا بازی هم ازش عرضه نشده مقایسه کرد باید صبر کرد تا ببینیم چی میشه
منم با شما موافقم چون هر کی هر چقدر از ماکرو سافت بدش بیاد من یه درجه از اون تنفرم بیشتره ولی ، ولی نباید از حق کذشت 360 با توجه به عیبهای بزرگی هم که داره ولی تا 3-4 سال دیگه برنده جنگ کنسولها تو این نسله و بعد از این مدت احتمال برگشتن ورق هست پس عاقل کسیه که با توجه به شرایط کنسول انتخاب کنه نه بخاطر fan بازی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر