اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

fait0ur

کاربر سایت
Jul 1, 2009
5
این خارجیا بدترین isp شون مثلا ریت package lost ش 0.1% بعد من الان کم کمش با این وضع تو بازی 95% Package lost ام اون 5% که میرسه مثل لشگر شکست خورده میمونه :))

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
فقط بازیسنتر نیست بقیه سایتا هم همینه

سرعت دانلودم 4.5kb بر ثانیه :))

پ.ن: فکر کنم ایندفعه دیگه اساسی درستش کردن

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
قطع و وصلیم کم شده اما سرعت نابود شده ایندفعه، 5 6 کیلوبایت بر ثانیه :bighug: با پشتیبانی هم که حرف می زنی هی میگه نمی دونم نویز گیرت رو چک کن یا تلفنت رو از پریز بکش بیرون :| قرار شده فردا پورتم رو چک کنه |:

Itachi_Uchiha

کاربر سایت
May 17, 2009
616
نام
امیر
تشکر میکنیم از این همه خدمت و پشتیبانی!!!!! :D ماشالا وضع نت انقد خوبه که سایت های داخلی بعد از 5 دقیقه( رکورد من بوده ) تازه باز میشن!!!
زنگ هم میزنی تلفن ها مشغولن!!! یعنی علنا دارن میگن نت خرابه به ما چه..
ماهم بیخیال شدیم بشینیم درس بخونیم اقلا نقد خودمون و نذاریم سرکار:D

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
توجه: با توجه به اطلاعاتی که از بچه های بالا بدست آوردم، دلیل این همه قطعی مشخص شد! :توجه

طبق گفته بچه های بالا! دلیل اصلی این قطعی ها طراحی شبکه جدید اطلاعات ملی هست که از 2 ماه قبل از عید شروع شده و 15 روز مونده به عید به اوج قطعی ها رسید و احتمالا تا تاریخ 31/1/93 هم ادامه خواهد داشت! این شبکه در کنار افتتاح 2 دیتاسنتر جدید که نمیدونم قراره چیکار کنه،این همه کندی و قطعی ایجاد کرده! لازم به ذکره که دلیل طراحی شبکه ملی اطلاعات، بحث هدفمندی یارانه است! و بهم همین دلیل پورت 404 و 403 که شامل پورت های UDP ( برای مبادلات بانکی و انجام بازیها، ارتباطات امن SSL,SSH , ... و برخی از پورت های دیگه بود، با محدودیت مواجه شده بود.

نکات مهم دیگه ای هم بود که به دلیل نیاز به توضیحات فنی!! از گفتنش معذوریم! امیدواریم ..... اگه چشم نخوریم امسال، یه سال خوب و بدون قطعی برای اینترنت باشه!

آخرین ویرایش:

unborn

کاربر سایت
Jun 21, 2009
46
نام
ali
با توجه به اطلاعاتی که از بچه های بالا بدست آوردم، دلیل این همه قطعی مشخص شد!

طبق گفته بچه های بالا! دلیل اصلی این قطعی ها طراحی شبکه جدید اطلاعات ملی هست که از 2 ماه قبل از عید شروع شده و 15 روز مونده به عید به اوج قطعی ها رسید و احتمالا تا تاریخ 31/2/93 هم ادامه خواهد داشت! این شبکه در کنار افتتاح 2 دیتاسنتر جدید که نمیدونم قراره چیکار کنه،این همه کندی و قطعی ایجاد کرده! لازم به ذکره که دلیل طراحی شبکه ملی اطلاعات، بحث هدفمندی یارانه است! و بهم همین دلیل پورت 404 و 403 که شامل پورت های UDP ( برای مبادلات بانکی و انجام بازیها، ارتباطات امن SSL,SSH , ... و برخی از پورت های دیگه بود، با محدودیت مواجه شده بود.

نکات مهم دیگه ای هم بود که به دلیل نیاز به توضیحات فنی!! از گفتنش معذوریم! امیدواریم ..... اگه چشم نخوریم امسال، یه سال خوب و بدون قطعی برای اینترنت باشه!

بچه های بالا گیرت آوردن؛دلیلاشم هم واضحه
اولا که UDP پورت نیست و پروتکل هست.ثانیا پورت های 404 و 403 برای حملات Dos استفاده میشه(اصلا پورت های معروف و کاربردیی نیستند) و از هر دو پروتکل TCP و UDP استفاده میکنن.سوم اینکه SSH از پورت 22 استفاده میکنه (List of TCP and UDP port numbers - Wikipedia, the free encyclopedia) اصلا ربطی به 403 و 404 نداره.
اون نکات مهم دیگم پ.خ کن ببینیم سواد بچه های بالا در چه حده.جالبیش اینه که هر حرفی زده میشه 31ام فروردین تاریخ درست شدنا معرفی میشه؛ایشالله که بشه.

- - -ویرایش - - -

دیروز از طریق دوستان شماره پشتیبانی فنی *****ینگ بهم رسید و زنگ زدیم بعد 10دقیقه توضیح دادن طرف گفت که شما برقت قطع میشه زنگ میزنی اداره آب؟!!!!! گفتم چطور؟ گفت اینایی رو که میگی ما اصلا نشینیده بودیم و در رابطه با ما نیست!خلاصه کلی کلنجار رفتیم باهاش و دیدم نه با این صحبت کردن سوخته (اون داشت همش ازم اطلاعات میگرفت,بر عکس شده بود!).زنگ زدم زیر ساخت(http://www.tic.ir/fa/contactus) به شماره:88113445 اونم وصلم کردم معاونت شبکه(http://tci.ir/s2_2/p_8.aspx?lang=Fa) و پاسکاریا شروع شد =))
بعد از 2 3 بار پاس داده شدن یکیشون گفت که جناب ما تو این بخش روی دیتا کار میکنیم نه پروتکل! زنگ بزن به این شماره اگه برنداشتن به این یکی زنگ بزن.زنگ زدم و طرف یه جوری مارو سین جین کرد که پشمام ریخته بود (شما؟ازکجا؟اسم منو از کجا میدونی؟کی بهت این شماره رو داده؟) بعد هم به کل همه چیز و تکذیب کرد و اظهار بی اطلاعی از مشکلات مربوط به پروتکل UDP کرد! ولی چیزی که میشه تقریبا با اطمینان گفت اینه که ما مشکل رو باید از سمت زیرساخت پیگیری کنیم(طبق گفته یکی از کسانی که بهشون پاس داده شدم توی زیر ساخت روی پروتکل کار میکنن)
دوستانی که میخان پیگیری کنن پ.خ بدن.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
بچه های بالا گیرت آوردن؛دلیلاشم هم واضحه
اولا که UDP پورت نیست و پروتکل هست.ثانیا پورت های 404 و 403 برای حملات Dos استفاده میشه(اصلا پورت های معروف و کاربردیی نیستند) و از هر دو پروتکل TCP و UDP استفاده میکنن.سوم اینکه SSH از پورت 22 استفاده میکنه (List of TCP and UDP port numbers - Wikipedia, the free encyclopedia) اصلا ربطی به 403 و 404 نداره.
اون نکات مهم دیگم پ.خ کن ببینیم سواد بچه های بالا در چه حده.جالبیش اینه که هر حرفی زده میشه 31ام فروردین تاریخ درست شدنا معرفی میشه؛ایشالله که بشه.

- - -ویرایش - - -

دیروز از طریق دوستان شماره پشتیبانی فنی *****ینگ بهم رسید و زنگ زدیم بعد 10دقیقه توضیح دادن طرف گفت که شما برقت قطع میشه زنگ میزنی اداره آب؟!!!!! گفتم چطور؟ گفت اینایی رو که میگی ما اصلا نشینیده بودیم و در رابطه با ما نیست!خلاصه کلی کلنجار رفتیم باهاش و دیدم نه با این صحبت کردن سوخته (اون داشت همش ازم اطلاعات میگرفت,بر عکس شده بود!).زنگ زدم زیر ساخت(ارتباط با ما | شرکت ارتباطات زیرساخت) به شماره:88113445 اونم وصلم کردم معاونت شبکه(ساىت مخابرات اىران مدیران شرکت ارتباطات زیر ساخت) و پاسکاریا شروع شد =))
بعد از 2 3 بار پاس داده شدن یکیشون گفت که جناب ما تو این بخش روی دیتا کار میکنیم نه پروتکل! زنگ بزن به این شماره اگه برنداشتن به این یکی زنگ بزن.زنگ زدم و طرف یه جوری مارو سین جین کرد که پشمام ریخته بود (شما؟ازکجا؟اسم منو از کجا میدونی؟کی بهت این شماره رو داده؟) بعد هم به کل همه چیز و تکذیب کرد و اظهار بی اطلاعی از مشکلات مربوط به پروتکل UDP کرد! ولی چیزی که میشه تقریبا با اطمینان گفت اینه که ما مشکل رو باید از سمت زیرساخت پیگیری کنیم(طبق گفته یکی از کسانی که بهشون پاس داده شدم توی زیر ساخت روی پروتکل کار میکنن)
دوستانی که میخان پیگیری کنن پ.خ بدن.

اون چیزی که من از اینا دیدم! هر کاری میتونن انجام بدن! حتی تغییر پروتوکل ها! کاری نداره براشون! یه دیتا سنتر میزنن و پروتوکل ها رو هر طور عشقشون بکشه تعریف میکنن! من کاری به تعریف جهانی پروتوکل ها ندارم که به صورت استاندارد هر کدومشون روی چه پورتی هستن! چیزی که نوشتم نقل و قول مستقیم ازبالاترین افراد ذی نفوذ تو اینترنت این مملکته! حالا اینکه چه طور باهاش صحبت کردم بماند! به هرحال راست و دوروغش با اونی که خبر داده!

EXiTE

کاربر سایت
Apr 17, 2012
255
اون چیزی که من از اینا دیدم! هر کاری میتونن انجام بدن! حتی تغییر پروتوکل ها! کاری نداره براشون! یه دیتا سنتر میزنن و پروتوکل ها رو هر طور عشقشون بکشه تعریف میکنن! من کاری به تعریف جهانی پروتوکل ها ندارم که به صورت استاندارد هر کدومشون روی چه پورتی هستن! چیزی که نوشتم نقل و قول مستقیم ازبالاترین افراد ذی نفوذ تو اینترنت این مملکته! حالا اینکه چه طور باهاش صحبت کردم بماند! به هرحال راست و دوروغش با اونی که خبر داده!

بالاترین مقام اگه بابای شما هم باشه نمیاد یه سری چیزا رو که به عوام بگه . همینطور یه چیز گفته خوش باشی

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
بالاترین مقام اگه بابای شما هم باشه نمیاد یه سری چیزا رو که به عوام بگه . همینطور یه چیز گفته خوش باشی

همینه دیگه ... آدم وقتی یه چیزایی هم قراره بگه .. افرادی مثل شما اینطوری پرو میشن .. اینقدر باید تو بی اطلاعاتی بمونید تا بپوسید ... میدونید چرا؟ چون جنبه اطلاعات ندارید!
سر اختلالات کشوری قبلی، یادمه یه پست کامل گذاشتم که به صورت شفافا و بدون هیچ سانسوری، مشکلات مربوطه رو گفتم، از بس تو اون تایپیک دعوا و از این چرندیات گفتن که تایپیک حذف شد!!!!

موفق باشی.

EXiTE

کاربر سایت
Apr 17, 2012
255
همینه دیگه ... آدم وقتی یه چیزایی هم قراره بگه .. افرادی مثل شما اینطوری پرو میشن .. اینقدر باید تو بی اطلاعاتی بمونید تا بپوسید ... میدونید چرا؟ چون جنبه اطلاعات ندارید!
سر اختلالات کشوری قبلی، یادمه یه پست کامل گذاشتم که به صورت شفافا و بدون هیچ سانسوری، مشکلات مربوطه رو گفتم، از بس تو اون تایپیک دعوا و از این چرندیات گفتن که تایپیک حذف شد!!!!

موفق باشی.

اولا بچه جان مراقب حرف زدنت باش .
آخه ساده لوحی دیگه اینقدر ساده ای که فک میکنی الان بت اطلاعاتی داده که خیلی مخفیانست و تو فقط میدونی و...
من خودم تو فامیل یکی از این آدمایی که تو میگی هست ولی نه تو زمینه اینترنت .
هر وقت ازش سوال میپرسیم چرا این طوره چرا اونطوره قشنگ توضیح میده ! ولی نه اون اصل موضوع رو یه چیزایی که معلومه رو یکم چاشنی میده بهش میده خوردت که فک کنی عجب دمش گرم چه چیزایی میگه این خوب اینم تو کاره دیگه موصقه !
نخیر این فقط میاد مثلا میگه که چرا امروز داشتن فلان خیابون رو میکندن نمیاد بگه که دلیل اصلی فلان کار چیه همینطور یه چی میگه که عیانه و شاید نیم پله زیرشم یه کوچولو نشونت بده .
آخه اگه میخواست به 4 تا مثله من و تو بگن که دارن چیکار میکنند که دو روزه نظامشون پاشیده بود و همه چی شیر تو شیر میشد.
امثال تو فقط ظاهر کارو میبینند اونطرف رو نمیبینی که یه سری کارا و کنترل نت رو به خاطر اونور آبایا میکنند که با فول تکنولوژی نشستن تا نظام رو از دست اینا بگیرن اینا هم که خر نیستن. برادرا و یه سری چیزا فقط ظاهر کاره که من و تو رو گول بزنند و سرمون رو بند کنند;)
در کل یه جنگ بین نظام اونا نظام ما که دودش فقط تو چشه مردم ما میره و بس.
فکر کردی نت ملی و هاست داخلی و ... برا چیه ؟ برا اینه که دیگه همه چی تمامن دست خودشون باشه و کسی نفهمه که اینا دارن چیکار میکنند . همین یه اف بوک داره سنگ میندازه توکارشون چون باعث میشه مردم بفهمن سریع کجا چی میشه.
به غیر از یه سری گیمر دیگه کی تو این مملکت میدونه این مشکل رو ؟؟
دوستان بزارن لا اقل این دوستمون اینو بخونه بفهمه بعد اگه خواستین پاک کنید!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر