®PSP Legends

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
4-Little Big Planet

lbp.jpg

وقتی ایده ای تبدیل به بازی میشود

بازی LBP هیچ شباهتی به بازی هایی که در این نسل دنیای بازی های راینه ای را پر کرده ندارد ؛ یک بازی شاد ، مفرح و در عین حال مناسب برای تمامی سنین !
LBP از روی یک ایده بسیار ساده سرچشمه میگیرد ؛ ایده ای که بوسیله شرکت Sony Computer Entertainment به یک بازی تبدیل شد .
Media Molecule شرکتی است که این ایده ی کوچک ولی در عین حال بزرگ را بوجود آورد .

lbp_psp_0002.jpg

فقط به جلو بروید !

گیمپلی بازی ساده است ؛ شما باید به وسیله ی کرکتر هایی به نام Sack Boy که عروسک های پارچه ای هستند از مراحل مختلف بازی با استفاده از وسایل و تجهیزات موجود عبور کنید .
سکبوی میتواند اجسام پارچه ای را بگیرد و ار آنها آویزان شود ، میتواند سوار یک وسیله نقلیه از خودرو گرفته تا یک گوسفند بشود ، بپرد ، از جتپک (Jet Pack) استفاده کنید و ...

در این بازی آتش ، تیغ ، بمب ،اجسام منفجره و چیزهایی که میتوانند جسمی را پرس کنند باعث مردن سکبوی میشوند .

در بازی راه مخفی هایی هم وجود دارد که بوسیله ی آنها میتوانید آیتم های جدیدی مانند لباس جدید برای سکبوی ، عکس هایی که آنها را میتوانید به روی در و دیوار بزنید و ... بدست بیاورید .
شما میتوانید در هنگام بازی لباس های سکبوی خود را تغییر دهید و یا مراحل را با استفاده از برچسب هایی که بدست می آورید تغییر دهید.
هر چند وقت یک بار با پیش بردن هر مرحله به یک چکپوینت که یک دایره سفید رنگ است میرسید که بر خلاف نسخه ی PS3 جان به حساب نمی آیند و اگر شما هزار بار هم بمیرید فقط از امتیازتان کم میشود که این کمی بازی را ساده میکند.

lbp_psp_sc005.jpg

در هر مرحله شکل هایی درست شده از مقوا نیز هستند که هیچ طرحی بر روی آنها نقش نبسته است ولی اگر شما شکل مناسب برش خوردگی مقوا را بر روی آن بچسبانید به شما آیتم های جدیدی داده میشود.البته این شکل های مناسب را همیشه در آخر مرحله یا مراحل بعد پیدا میکنید که باعث میشود اگر بخواهید همه ی آیتم های بازی را پیدا کنید همه ی مراحل را از نو بروید .

در هر مرحله کلید هایی هم هستند که میتوانید بوسیله ی آنها یک مرحله ی مسابقه که یک مینی گیم است را باز کنید .که متنوع نیز هستند.

lbp_psp_0001-640x.jpg

طراحی ساده ، در عین حال هنری و زیبا

در این بازی شما با یک زاویه دید 2 بعدی روبرو هستید . مراحل مانند سالن های تئاتر عستند !
گرافیک بازی بسیار بالا است ؛ چه ار لحاظ هنری و چه از لحاظ تکنیکی .اگر دوربین حالت نزدیک پیدا کند میتوان جزئیات بسیار بالا سکبوی و محیط را دید ، در حالی که از دور گرافیک بازی معمولی به نظر میرسد.طراحی محیط بسیار زیبا و چشم نواز است و با توجه به متفاوت بودن مراحل شما احساس خستگی نمیکنید و از طراحی مراحل لذت خواهید برد .بافت ها بسیار با کیفیت هستند ، طوری که هر نوع پارچه ای که سکبوی از آن ساخته شده بافت خاص خودش را دارد ؛ و همین طور محیط بازی . محیط بازی بیشتر از پارچه ، سنگ،مقوا های نقاشی شده و چوب است.

lbp_psp_0010-640x.jpg

صداگذاری بازی به موسیقی متوسل است !

این بازی از نظر افکت صداهای بسیار کمی دارد ، زیرا اتفاق خاصی نمی افتد که بخواهد صدای خاصی داشته باشد ؛ پس تنها چیزی که قسمت صداگذاری را درخشان میکند موسیقی های دلنواز و زیبایی است که با توجه به هر مرحله متفاوت است .
در هر موقعیت نیز موسیقی متفاوت میشود . به عنوان مثال در مبارزه با غول های بازی موسقی حالت مهیج به خود میگیرد .موسیقی های بازی بسیار متنوع و زیبا است . شما هیچ گاه احساس خستگی نخواهید کرد.

lbp_psp_e32009.jpg

بازی کوچک ، در عین حال بزرگ

در کل این بازی تقریبا هیچ فرقی با نسخه ی PS3 ندارد و تنها فرق آن سیستم جان بازی است .

این بازی به نظر من بهترین بازی Platformer در نسل حاضر است که با بوجود آوردن یک سبک جدید و در عین حال جذاب هر قشری از بازیباز رو مجذوب خود میکند .
به همه توصیه میکنم این بازی را بگیرید و لحظات به یاد ماندانی و همراه با خنده ای را برای خودتون بوجود بیاورید .​

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
5-Assassin's Creed Bloodlines

Assassin%27s_Creed_Bloodlines.jpg

خب بعد یکسال دعوا گیمر ها با UBISOFT مبنی بر اینکه چرا AC برای کنسول PSP ساخته نشده این شرکت دست به کار شد و یک بازی دیگر از این سری را ساخت.

شخصیت این نسخه باز هم الطیر است که بسیاری ار مارا خوشحال میکند .

شما میتونید با وصل کردن psp تون به ps3 (در بازی AC 2 ) به بازی AC 2 شش سلاح جدید باز کنید !

پک PSP GO همراه با بازی AC:B هم موجود است !

داستان بازی هم بعد از وقایق نسخه ی اول بازی رخ میدهد.

assassins-creed-bloodlines-20090716102634919_640w.jpg

گیمپلی بازی واقعا عالی کار شده و جای بحث ندارد .

این نسخه همه ی قابلیت های نسخه ی قبلی را که برای PS3 و X360 منتشر شده بعلاوه ی چند حرکت جدید دارد.
از حرکت های جدید بازی میتوان به انداختن سرباز ها از روی لبه ی بلندی ها اشاره کرد که بسیار کار آمد هم هست .
مثل نسخه ی قبلی میتوان از در و دیوار بالارفت و روی دیوار ها و هرجای دیگری پر از جای پا است و کمبودی ندارد.
مبارزات نیز مثل گذشته هستند. چند نفر شما را محاصره میکنند و شما باید با آنها بجنگید.
در بازی 3 اسلحه وجود دارد : شمشیر-خنجر و تیغی که از دست الطیر بیرون می آید.
هوش مصنوعی دشمنان هم خوب کار شده و قابل قبول است.
در آخر هر Memory Block یک غول تخیلی هم که دارای جان (خون) است وجوددارد که هرچه جلوتر بروید کشتن آنها سخت تر میشود.

ولی مشکی که خیلی آدم را آزار میدهد تکراری بودن بیش از حد بازی است شما فقط و فقط باید آدم بکشید و بس ... بازی خیلی کوتاه نیز هست ...

در کل گیمپلی بازی چیز جدیدی ندارد و همه اش از روی نسخه ی قبلی بدون هیچ نوآوری تکرار شده اند.

assassins_creed_bloodlines_1.jpg

میرسیم به گرافیک بازی که واقعا برای یک کنسول دستی شاهکار محسوب میشود ...
مناظر و دور نما های فوقالعاده ... طراحی بسیار زیبای کارکتر ها و صورت آنها ... طراحی فوقالعاده خود الطیر و ...

تنها مشکل قسمت گرافیک این است که کارکتر ها حالت عروسکی دارند و اندامشان حالت و اندازه ی مناسب و طبیعی ندارد که البته زیاد مهم نیست و میتوان از آن چشم پوشی کرد.
دشمنان هم از تنوع خوبی برخوردارند (البته برای یک کنسول دستی.)
سایه پردازی های بازی هم جای بحثی باقی نمیگذارد ...
خوبی دیگر بازی این است که کاتسین های بازی همگی ریل تایم هستند.

در کل گرافیک بازی برای PSP واقعا عالی و بی نقص کار شده و ایرای نمیتوان از آن گرفت.

assassins_creed_bloodlines_2.jpg

صدا گذاری بازی واقعا آزار دهنده و بیخود است .
چرا که در بازی اصلا موسیقی وجود ندارد ... (یعنی موسیقی هایی با صدای بسیار کم و خیلی خیلی خیلی تکراری)

صدای کارکتر ها هم انگار از توی رادیو می آیند از بس که بی کیفیت هستند ولی در انتخواب لهجه خوب کار شده و افراد عربی با لهجه حرف میزنند .
افکت های بازی هم که همگی بی کیفیت و تکراری هستند.

در کل صدا گذاری بازی اصلا نیاز ها را بر آورده نمیکند و کاملا ناقص است.

assassins-creed-bloodlines-20090913033759316_640w.jpg

این بازی روی هم رفته بازی بسیار عالی و جذابی برای یک کنسول دستی محسوب میشود که خرید آنرا به همه توصیه میکنم.

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
دستت درد نکنه
اما فکر نمی کنی این تاپیک شباهت خیلی زیادی به تاپیک نقد و بررسی بازی های psp داره؟:biggrin1:
البته مطالب شما خیلی بیشتر از نقدها هست اما در کل تقریبا فرق خاصی نمی کنن:biggrin1:
بازم ممنون از معرفی های خوبت

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
از همه ی دوستان به خاطر لطفشون ممنونم :biggrin1: :love:
سعی میکنم کیفیت کارم رو بالاتر ببرم .:biggrin1:

دستت درد نکنه
اما فکر نمی کنی این تاپیک شباهت خیلی زیادی به تاپیک نقد و بررسی بازی های psp داره؟:biggrin1:
البته مطالب شما خیلی بیشتر از نقدها هست اما در کل تقریبا فرق خاصی نمی کنن:biggrin1:
بازم ممنون از معرفی های خوبت
خوب اونجا هر بازی رو نقد میکنن ولی من فقط بازیهای عالی و باحال کنسول رو نقد و معرفی میکنم . :biggrin1:
خیلی ممنونم:love:

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
امیر خسته نباشی
ولی فکر نمیکنی Assassin's Creed:Bloodlines نمیتونه جایگاه خوبی بین بهترین بازیهای PSP داشته باشه؟
من شخصا بازی نکردم ولی بیشتر از اینکه خوبی های بازی رو بشنوم,معایبش رو شنیدم{بازی Worms Open Warfare درسته بازیه خوبیه ولی بازی فوق العاده یی نیست,بازیی نیست که همه بازی کرده باشن یا توی ذهن ها بمونه!!!}
Where are this games​
FINAL FANTASY : CRISIS CORE
MIDNIGHT CLUB : LA REMIX
Syphon Ғilтer:LOGANS SHADOW
Final Fantasy:Dissidia
Silent Hill:Orginis
LOCOROCO or PATAPON or EXIT : 1,2
و ..........
میدونم بعدا میزاریشون اما اینها رو باید زودتر از بازی worms میزاشتی{مخصوصاFF:CC}​

آخرین ویرایش:

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
امیر خسته نباشی
ولی فکر نمیکنی Assassin's Creed:Bloodlines نمیتونه جایگاه خوبی بین بهترین بازیهای PSP داشته باشه؟
من شخصا بازی نکردم ولی بیشتر از اینکه خوبی های بازی رو بشنوم,معایبش رو شنیدم{بازی Worms Open Warfare درسته بازیه خوبیه ولی بازی فوق العاده یی نیست,بازیی نیست که همه بازی کرده باشن یا توی ذهن ها بمونه!!!}
Where are this games​
FINAL FANTASY : CRISIS CORE
MIDNIGHT CLUB : LA REMIX
Syphon Ғilтer:LOGANS SHADOW
Final Fantasy:Dissidia
Silent Hill:Orginis
LOCOROCO or PATAPON or EXIT : 1,2
و ..........
میدونم بعدا میزاریشون اما اینها رو باید زودتر از بازی worms میزاشتی{مخصوصاFF:CC}​
میدونم بازیهای عالی هستن ولی مشکلم اینجاست که من تقریبا هیچکدومشون رو بازی نکردم پس یکی بیاد کمک تورو خدا !:love:

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
میدونم بازیهای عالی هستن ولی مشکلم اینجاست که من تقریبا هیچکدومشون رو بازی نکردم پس یکی بیاد کمک تورو خدا !
امیر اکثر این بازی ها توی تاپیک نقد و بررسی , بررسی شدن
نگاه کن ببین نویسنده شون کی بوده بگو واست یه ذره مخصوص تر نقدش کنه
{فقط کرایسیس کور رو بذار واسه خودم......!!!اگر هم دیر شد به بچه ها میگم نقدش کنن}

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,975
نام
مجتبی
Midnight club:LA Remix
وقتی سختی،زیبا می شود!

یکی از بهترین عناوین کنسول دستی PSP که تا کنون رقیبی نداشته Midnight Club:LA Remix است.

این بازی در سبک اتومبیل رانی در سال 2008 عرضه گشت.

بهترین مورد در بازی گرفیک و گیم پلی است!این بازی با گرافیکی بسیار دیدنی و باور نکردنی شهر بزرگ لس آنجلس و توکیو را به نمایش می گذارد.گرافیک همه چیز از قبیل محیط و اتومبیل ها و جزئیاتشان عالی است و جای حرفی ندارد.

MCLA%20017--article_image.jpg

گیم پلی بازی نیز عالی است ولی مسابقات کمی سخت هستند ولی اگر این سختی نبود الان به عنوان یک شاهکار اون رو نام نمی بردیم!همه نوع مسابقاتی در بازی وجود دارد و اصلا بازی خسته کننده نیست.

داستان بازی به پسری که خواستار شهرت است بر می گردد که به شهر لس انجلس و توکیو آمده است تا به شهرت برسد البته با انجام مسابقات در خیابان ها و به صورت غیر قانونی!

midnight-club-la-remix-20081007062620344_640w.jpg

صداگذاری بازی عالی است،صدای آژیر پلیس،تصادفات،بوق و صدای همه چیز عالی است!
بازی نسبتا بلند است و می تواند مدتها شما را سرگرم کند!

این بازی ارزش چند بار بازی کردن را دارد!

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
من CC رو 3 بار تموم کردم ! ولی خب کلا چون نمیتونم درست یه بازی RPG رو تعریف یا نقد کنم نمینویسمش !
میترسم خرابکاری کنم !
فعلا مشغوله TEKKEN ـم !:D

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
یکی از بهترین عناوین کنسول دستی PSP که تا کنون رقیبی نداشته Midnight Club:LA Remix است.
خیلی خوب بود
مجتبی خوب بود,ولی من که میدونم تو چقدر میدنایت کلاب رو بازی کردی و چقدر از این بازی سر در میاری,چرا انقدر کم نوشتی؟
فعلا مشغوله TEKKEN ـم
شهاب جون تو هم دستت درد نکنه
اما از نظر تموم کردن کرایسیس کور عمرا به پای من برسی
فقط 3,4 بار بدون مراحل جانبی و چند دفعه با تموم کردن تمام مراحل بازی رو تموم کردم
همین الان هم کارم تموم بشه میرم کلی دیگه مراحل جانبیش رو بازی کنم!!!!!!!!!

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,975
نام
مجتبی
خیلی خوب بود
مجتبی خوب بود,ولی من که میدونم تو چقدر میدنایت کلاب رو بازی کردی و چقدر از این بازی سر در میاری,چرا انقدر کم نوشتی؟

شهاب جون تو هم دستت درد نکنه
فقط 3,4 بار بدون مراحل جانبی و چند دفعه با تموم کردن تمام مراحل بازی رو تموم کردم
درسته محمد جان،ولی من اگه خیلی توضیح بدم دیگه هیچ تفاوتی بین اینجا و نقد و بررسی نمی مونه!اینجا بیشتر برای معرفی کوتاه است!
ممنون از توجهت!

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
خب دیگه خسته شدم بعدش !
پسر من بخاطر این بازی یه ترم و یه نیم ترم ـم رو افتادم !
صبح تا شب میشستم پاش !
واقعا یکی از بهترین بازی های زندگیم بود و همچنین یکی از زیان آور ترین بازی ها !
Zack Fair 4Ever !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر