Xbox 360 یا PS3 کدامیک در سال 2011 بیشترین بازی انحصاری را دارند ؟

کدامیک بازیهای انحصاری بهتری دارند ؟

• PS3

رای‌ها: 198 55.2%
  • 360

رای‌ها: 116 32.3%
  • اهمیت نمیدهم

رای‌ها: 45 12.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    359

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
یک سوال برای من پیش اومده مثلا من بیام بگم PS3 بازیهای بهتری نسبت به 360 داره و نظر شخصیم هستن ایا نظر شخصی من دلیل به فن بازی میشه ؟

من با تم بازیهای PS3 مثل GOW III , SIREN , GT 5 , MGS , Resistance , Heavy Rain , KILLZONE , Uncharted وووووو خیلی های دیگه حال میکنم !

یکی با تم بازیهای 360 مثل GEARS - AW - HALO - FORZA ووووو پس این بحثها بیفایده هستش .
بنظر من PS3 در بازیهای انحصاری موفق بوده از شواهد و تعداد انحصاریهای نامی بسیار مشهوده ! ;)

اگه به تعداده سری فاینال فانتزی از کل بازیها سرتره :D

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
اگر یه بازی با میانگین 96(آنچارتد2) گیرز 2 با میانگین 93 رو قورت میده،پس R3-KZ3 هم با متای 83 و 85 جلوی هیلو با متوسط 92 آشغالهایی حساب میشن که لیاقتشون حتی تو کیسه زباله هم نیست.

بفرما جبه گیری :| ایشون می گه اگه U2 همزمان با گیرز 2 یک جا میومد ، بخاطر وجود گیرز همچین امتیازی نمی گرفت ! که من درک نمی کنم چی می گه :d اگه بنا رو به این بزاریم که گیرز با 92 جلوی 96 U2 می خواست واسته ، خب برنده این وسط U2 هست ! نمی دونم من اصلا درک نمی کنم چی می گه ! شما لطفا این هلیو رو به رخ نکش ! صحبت سره دو تا TPS بود !

رای مثال اون موقع بازی مثل مس افکت یا هیلو هم بود یه طورایی به ضرر انچارتد هم میشد همهجوانو در نظر بگیر پوریا جان:d

ضرر از چه لحاظ ؟ :d به نظر من توی نمره دادن تاثیری نداره ! تو فروش شاید

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,157
نام
حسین
بفرما جبه گیری :| ایشون می گه اگه U2 همزمان با گیرز 2 یک جا میومد ، بخاطر وجود گیرز همچین امتیازی نمی گرفت ! که من درک نمی کنم چی می گه :d اگه بنا رو به این بزاریم که گیرز با 92 جلوی 96 U2 می خواست واسته ، خب برنده این وسط U2 هست ! نمی دونم من اصلا درک نمی کنم چی می گه ! شما لطفا این هلیو رو به رخ نکش ! صحبت سره دو تا TPS بود !

من کاری به صحبت اون دوستمون ندارم.شما گفتی آنچارتد 2 گیرز رو قورت میداد،منم اون پست رو دادم.متوجه شدی؟

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204

نمیدونم منظورمو چطور بگم...مثلا برای مثال تو یک سال چند تا FPS بزرگ عرضه شدن مثلا یه یکیشون گیم پلیش خوب باشه ولی اون یکی عالیتر مسلما اونی که عالیتر باعث میشه خودش امتیازات بهتر و رقیبش کمتر بگیره حالا اونی که گیم پلی عالی نبود اگه سالی عرضه شه که غیر از اون FPS های بزرگی واسه رقابت باهاش نباشن مسلما امتیاز عالیی رو میگیره

یعنی این وسط یبازی میاد که میگه با برتریهاش نسبت به حریفش ضعف های حریفشون نشون میده و باعث میشه بخاطر اون ضعفا حریفش امتیاز کمتری بگیره ولی وقتیبازیی نیست که بتونه باهاش رقابت کنه و ضعفاشو نشون بده سایت ها میگن تو این زمان این بازی کار بزگی کرده و امتیاز خوبی میدن مثل انچارتد تو 2009.کلا بگم یک بازی تو سالی مثلا عرضه میشهکه رقیب سختی نداره و سایت ها بررسی میکنن میبینن بازیی فلان سال نبوده که بهتر از این باشه و عیب های بقیه بازیها رو نداره و بقیه بازیها به هیچ وجه هم سطح این نیستن پس بازی بدون مشکله یا مشکلات کمی داره ولی مثلا همون موقع یبازی باشه که بتونه باهاش رقابت کنه سایت میاد میبینه این بازی گرافیکش یکم ضعیف تره از رقیبشه پس بهش نمره کامل این بخشو ندم شاید رقیبش خیلی بهتر از این باشه و...

نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه :D

آخرین ویرایش:

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
اگر یه بازی با میانگین 96(آنچارتد2) گیرز 2 با میانگین 93 رو قورت میده،پس R3-KZ3 هم با متای 83 و 85 جلوی هیلو با متوسط 92 آشغالهایی حساب میشن که لیاقتشون حتی تو کیسه زباله هم نیست.
یک روی دیگه ی قضیه هم اینه که شما کیلزون 2 رو با متای 91 با هیلو ریچ با متای 91 مقایسه کنی...
یا اینکه یادت بندازم یه زمانی یکی بود یکی نبود یه هیلو بود اسمش ODST بود که میانگینش شد 83... البته اونکه چون امتیازش زیر 90 شده اصلا هیلو نیست و اصلا انحصاری 360 حساب نمیشه...
-------------------------------
در مورد GT و FORZA هم نظر نمیدم چون من کلا ریسینگ باز نیستم نمی فهمم چی به چیه و بحثش رو به دوستان ریسینگ باز واگذار میکنم :d

Apóllōn

کاربر سایت
Apr 5, 2010
2,244
نام
Arash
GT 5 نه در بین ناامیدکننده ترین ها بود بلکه از نگاه IGN بهترین بازی همه سال ها هم هست !

كلا تو اون ليست IGN خيلي چيزا ي ديگه به عنوان نا اميد كننده بود از جمله كينكت كه شما ها متاسفانه فقط GT5ــشو ديديد !

در ضمن از نا اميد كننده منظورشون اين نيست كه بازي بده منظور اينه كه نسبت به 5 سال انتظار ضعيف تر ظاهر شده ! يكم بزرگ شيد و هوشتون ارتقا بدين در غير اين صورت مجبور به بحث كردن نيستيد ..!

یچیزی بگم مطمئن باش اگه انچارتد2 درکنار بازیهایی مثل متال گیر گیرز و...عرضه میشد چنین امتیازاتی نمیگرفت ...

در مورد اين جملت هم كه حيف lol و facepalm كه بخواد آدم خرج كنه ! من نميدونم دو تا بازي كه جداگانه نقد ميشن و امتياز ميگيرن چه ربطي به هم دارن ؟! نه ظاهرا Un2 بعد از 2 سال همچنان فشارش باقيست !

نمیدونم منظورمو چطور بگم...مثلا برای مثال تو یک سال چند تا FPS بزرگ عرضه شدن مثلا یه یکیشون گیم پلیش خوب باشه ولی اون یکی عالیتر مسلما اونی که عالیتر باعث میشه خودش امتیازات بهتر و رقیبش کمتر بگیره حالا اونی که گیم پلی عالی نبود اگه سالی عرضه شه که غیر از اون FPS های بزرگی واسه رقابت باهاش نباشن مسلما امتیاز عالیی رو میگیره

یعنی این وسط یبازی میاد که میگه با برتریهاش نسبت به حریفش ضعف های حریفشون نشون میده و باعث میشه بخاطر اون ضعفا حریفش امتیاز کمتری بگیره ولی وقتیبازیی نیست که بتونه باهاش رقابت کنه و ضعفاشو نشون بده سایت ها میگن تو این زمان این بازی کار بزگی کرده و امتیاز خوبی میدن مثل انچارتد تو 2009.کلا بگم یک بازی تو سالی مثلا عرضه میشهکه رقیب سختی نداره و سایت ها بررسی میکنن میبینن بازیی فلان سال نبوده که بهتر از این باشه و عیب های بقیه بازیها رو نداره و بقیه بازیها به هیچ وجه هم سطح این نیستن پس بازی بدون مشکله یا مشکلات کمی داره ولی مثلا همون موقع یبازی باشه که بتونه باهاش رقابت کنه سایت میاد میبینه این بازی گرافیکش یکم ضعیف تره از رقیبشه پس بهش نمره کامل این بخشو ندم شاید رقیبش خیلی بهتر از این باشه و...

آها الان يعني Geow2 بهتر از Uncharted2ئـه ؟

آخرین ویرایش:

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
كلا تو اون ليست IGN خيلي چيزا ي ديگه به عنوان نا اميد كننده بود از جمله كينكت كه شما ها متاسفانه فقط GT5ــشو ديديد !

در ضمن از نا اميد كننده منظورشون اين نيست كه بازي بده منظور اينه كه نسبت به 5 سال انتظار ضعيف تر ظاهر شده ! يكم بزرگ شيد و هوشتون ارتقا بدين در غير اين صورت مجبور به بحث كردن نيستيد ..!

در مورد اين جملت هم كه حيف lol و facepalm كه بخواد آدم خرج كنه ! من نميدونم دو تا بازي كه جداگانه نقد ميشن و امتياز ميگيرن چه ربطي به هم دارن ؟! نه ظاهرا Un2 بعد از 2 سال همچنان فشارش باقيست !

آها الان يعني Geow2 بهتر از Uncharted2ئـه ؟

نه آرش جان منظورمو درست نگرفتی...من نگفتم فلان بازی از اون بازی برتره و...گفتم اگه تو یک سال چند بازی بزرگ باشه اونا یه امتیاز میگیرن اگه هر کدوم هم تو سالی عرضه شن که بازی بزرگی نباشه امتیاز بهتری میگیرن کلا منظورم اینه که خیلی دور از عقل هم نیست...

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
من کاری به صحبت اون دوستمون ندارم.شما گفتی آنچارتد 2 گیرز رو قورت میداد،منم اون پست رو دادم.متوجه شدی؟

بله و این واضح هست که شما یک فن هستید ولی نمی دونم چرا همش می خواین خودنمایی کنین :) چون من نه حرفی از کیلزون و رسیستانس زدم نه هیلو ! فقط یک فن می تونه هی دست به مقایسه ها عجیب غریب در رابطه با بحث بزنه !!! 8-|

نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه :biggrin1:

فهمیدم چی کی گی الان :d البته نظر جالبیه ولی می تونه اتفاقا ضرری برای بقیه داشته باشه ( متاقابل دیگه ) ! همون طور که ممکنه گیرز رو بسنجن با U و از U کم کنن بالعکسش هم می شه :d

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
فهمیدم چی کی گی الان :d البته نظر جالبیه ولی می تونه اتفاقا ضرری برای بقیه داشته باشه ( متاقابل دیگه ) ! همون طور که ممکنه گیرز رو بسنجن با U و از U کم کنن بالعکسش هم می شه :d

ایول دمت گرم ...در کل منظورم این بود اگه اینطور میشد هم برخی بازیها ضرر میکردن و شاید هم بالعکس...

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
الان من هر دو کنسولو دارم وباید بگم بازیای انحصاری X360 از نظر کمیت از PS3 شکست میخورن چون تعدادشون کم تره اما از نظر کیفیت مطمئنا بهتر هستن الان خود HALO که اول شخص انحصاری ماکرو به حساب میاد به راحتی هم R1.2.3 و K2.3 رو از نظر کیفیت و فروش شکست میده یا FMS کاملا GT5 شکست داده و ازش پیش افتاده و یا گیرز که واقعا فوق العادست و بازی مشابهی مثلش رو 3نیومده درست مثل آنچارتد که بازی مثل اون رو 360 نیومده یا MG4 ویا HR و AW اینا بازیای خاصین و دلیلی برای خرید هر دو کنسول . ولی خوب تو رقابت رو در روی بازیای هم سبک مطمئنا 360 برتر هست البته این که انحصاریای سونی بیشتره خوب خیلی کار بزرگی نیست چون مثلا یه بازی خیلی معمولی مثل I:1.2 یا SOCOM4 اصلا انحصاری نباشنم اتفاقی پیش نمیاد و بازای خاصی نیستن بلاخره وقتی صحبت از یه بازی انحصاری میشه باید طوری باشه که واقعا با بازیای موجود بر روی دو پلتفرم متفاوت و ترغیب کننده ی مشتری برای خرید کنسول باشه البته ماکروسافتم انحصاری نه چندان خوبی مثل NB یا BK داشته که اصلا عنHوDن خوبی نبودن

• Like
Reactions: LiviNG D3AD

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
الان من هر دو کنسولو دارم وباید بگم بازیای انحصاری X360 از نظر کمیت از PS3 شکست میخورن چون تعدادشون کم تره اما از نظر کیفیت مطمئنا بهتر هستن الان خود HALO که اول شخص انحصاری ماکرو به حساب میاد به راحتی هم R1.2.3 و K2.3 رو از نظر کیفیت و فروش شکست میده یا FMS کاملا GT5 شکست داده و ازش پیش افتاده و یا گیرز که واقعا فوق العادست و بازی مشابهی مثلش رو 3نیومده درست مثل آنچارتد که بازی مثل اون رو 360 نیومده یا MG4 ویا HR و AW اینا بازیای خاصین و دلیلی برای خرید هر دو کنسول . ولی خوب تو رقابت رو در روی بازیای هم سبک مطمئنا 360 برتر هست البته این که انحصاریای سونی بیشتره خوب خیلی کار بزرگی نیست چون مثلا یه بازی خیلی معمولی مثل I:1.2 یا SOCOM4 اصلا انحصاری نباشنم اتفاقی پیش نمیاد و بازای خاصی نیستن بلاخره وقتی صحبت از یه بازی انحصاری میشه باید طوری باشه که واقعا با بازیای موجود بر روی دو پلتفرم متفاوت و ترغیب کننده ی مشتری برای خرید کنسول باشه البته ماکروسافتم انحصاری نه چندان خوبی مثل NB یا BK داشته که اصلا عنHوDن خوبی نبودن
ای کاش دوستان قبل از اینکه نظرات شخصیشون رو (البته به دور از هر فن بازی!) به سمع و نظر بقیه اعضا برسونند، نگاه میکردند که مقایسه بین بازی‌ها در سال 2011 هست.(ناراحت نشید فقط خواستم بگم به عنوان هم دقت کنید، با عرض معذرت)

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen

دقیقاً ! مثلاً همین امسال ! بازسازی بهترین شماره از بزرگترین سری FPS انحصاری در کنار قسمت سوم بهترین TPS نسل حاظر به همراه 4مین شماره از بهترین ریسینگ همین نسل دارن میان برای 360 + یسری از بهترین عناوین کنترلر های حرکتی که خودشون رو ثابت کردن هم با نمرات مثبتی که گرفتن و هم فروششون ! همشون هم انحصاری هستن و تو سبک خودشون جزو بهترین هان ! اینا میشن عامل تأثیر گذار روی خرید کنسول ! مثلاً سال قبل دیدیم Halo:Reach چطور تونست موجب بیشتر فروخته شدن 360 بشه در یک بازه زمانی مشخص !

• Like
Reactions: .:Soheil:.

Apóllōn

کاربر سایت
Apr 5, 2010
2,244
نام
Arash
در کنار قسمت سوم بهترین TPS نسل حاظر به همراه 4مین شماره از بهترین ریسینگ همین نسل

46.gif

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
دقیقاً ! مثلاً همین امسال ! بازسازیبهترین شماره از بزرگترین سری FPS انحصاری در کنار قسمت سوم بهترین TPS نسل حاظر به همراه 4مین شماره از بهترین ریسینگ همین نسل دارن میان برای 360 + یسری از بهترین عناوین کنترلر های حرکتی که خودشون رو ثابت کردن هم با نمرات مثبتی که گرفتن و هم فروششون ! همشون هم انحصاری هستن و تو سبک خودشون جزو بهترین هان ! اینا میشن عامل تأثیر گذار روی خرید کنسول ! مثلاً سال قبل دیدیم Halo:Reach چطور تونست موجب بیشتر فروخته شدن 360 بشه در یک بازه زمانی مشخص !
چطوری کسی که عنوانهای پلتفرمهای دیگه رو تا به حال تجربه نکرده میتونه بهترینها رو انتخاب بکنه!
25r30wi.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر