World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

saeed-evil

کاربر سایت
Aug 24, 2008
311
نام
Saeed
همتون تو eu بازی می کنید؟
منم یه mage lvl 40 به نام Feyryeyes تو hellscream eu دارم . اگه کسی اونجا هیرو داره بگه که دلم پوسیت اونجا .
فکر نکنم این سرور ایرانی زیاد داشته باشه!
دوستان شنیدم پچ 3.3.3 داره میاد درسته؟

katzo

کاربر سایت
Apr 21, 2008
94
وظیفمونه !
من توی spiderNetRomania هستم server خوبی هست ولی فقط ایرانی ندیدم و اونجا دوستام کم هستن وبا بچه های اروپایی میریم !
اگر اینقدر ایرانی داره خیلی خوبه.
منظورتون server یا realm هست ؟
شما بالاخره alliance یا horde هستید؟
اینجاها کسی spider یا wowbeez هستش ؟
من خیلی وقته تو spider هستم، اولایی که تو سرور بودم 3 تا ایرانی بیشتر نبود ولی الان به 8 نفر رسیدیم البته hord اونجوری که من از allince ها امار دارم 4-5 تا ایرانی هم allince هستن در کل سرور خوبیه اسم هیرو من:gooblaikhan

Sowan

کاربر سایت
Feb 7, 2010
62
من خیلی وقته تو spider هستم، اولایی که تو سرور بودم 3 تا ایرانی بیشتر نبود ولی الان به 8 نفر رسیدیم البته hord اونجوری که من از allince ها امار دارم 4-5 تا ایرانی هم allince هستن در کل سرور خوبیه اسم هیرو من:gooblaikhan

اگه لطف کنی چندتا alliance معرفی کنی ممنون میشم.
ترکیدم بس که Romaniai دیدم :mad:

Dark_Magician

کاربر سایت
Aug 27, 2009
72
نام
سید حمید
فکر نکنم این سرور ایرانی زیاد داشته باشه!
دوستان شنیدم پچ 3.3.3 داره میاد درسته؟
اره تازه تو این پچ. یه حالت جدید واسه battleground میاد . طرز کارش مثل سیستم random dungeon.
یعنی این سیستم اسمش هستrandom battleground

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
دوستان سلام
یه سوالی داشتم.
خواستم بدونم برای هربار بازی مثلا نیم ساعته چقدر حجم دانلود لازم هست؟
به عبارت دیگه چه مقدار حجم دانلود خوبه اینترنت داشته باشه؟
ممنون میشم جواب بدبید چون الان تنها مانع برای بزی کردن من همین مسئله است.
ممنون

یا حق

katzo

کاربر سایت
Apr 21, 2008
94
اگه لطف کنی چندتا alliance معرفی کنی ممنون میشم.
ترکیدم بس که Romaniai دیدم :mad:
بهترین کار اینه که از خود سایت بخش players online رو چک کنین فقط کافیه که ir رو تو صفحه سرچ کنین، همین الان که این پست رو دارم میزنم کارکتری به نام negas که druid هم هست انلاین.

دوستان سلام
یه سوالی داشتم.
خواستم بدونم برای هربار بازی مثلا نیم ساعته چقدر حجم دانلود لازم هست؟
به عبارت دیگه چه مقدار حجم دانلود خوبه اینترنت داشته باشه؟
ممنون میشم جواب بدبید چون الان تنها مانع برای بزی کردن من همین مسئله است.
ممنون
در کل بازی پهنای اینترنت بالایی نمی خواد و dialup هم دیگه کافی نیست اون برای قبل بود، در کل هرچی تعداد بازیکنایی که اطرافتون هست بیشتر بشه و فعالیت بیشتر، مقدار اطلاعاتی که ردبدل میشه بالا میره که بیشترین حجم اطلاعات در ins ها و BG هست که فکر نکنم در ساعت بالای 50mb بشه و کمترش هم ساعتی 10mb.

saeed-evil

کاربر سایت
Aug 24, 2008
311
نام
Saeed
سلام.
دوستان سرور فری سراغ ندارید که با پچهایی که میاد هماهنگ باشه یعنی سرورش به روز باشه من میخوام این سرورای رایگانم یک سری بزنم:cheesygri

sajadgamer

کاربر سایت
Feb 22, 2009
189
نام
sajad hosseini
وی کدوم realm هستید ؟
lvl up کردن خیلی سخته توش مثل spiderneromania ؟
سلام تو ریلم neltharion هستم.اره لول اپ کردن کمی سخته اما حال میده.اصلا نه سخت نیست.
ُلام خوبی

من تو این سرور بازی میکنم هوردم اسمم manwar

ریلم :logon.molten-wow.com

اگه اومدی تو بازی حتما یه پیام به من بده.
char: kratos

sajadgamer

کاربر سایت
Feb 22, 2009
189
نام
sajad hosseini
سلام.
دوستان سرور فری سراغ ندارید که با پچهایی که میاد هماهنگ باشه یعنی سرورش به روز باشه من میخوام این سرورای رایگانم یک سری بزنم
www.molten-wow.com
اگه فرقی هم از نظر کیفیت با پولی ها داشت به ما بگو.
بیا توش حال کن.
no lag
no rollback

tasnim114

عضو جدید
Aug 19, 2008
198
نام
محمد
سلام دوستان من چطور میتوانم PETS داشته باشم مثلا یه ببر که همراهم باشه ! یا خودم شکل ببر کنم !

HUMAN

کلاس warior
هستم منتظر کمک شما هستم

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام دوستان من چطور میتوانم PETS داشته باشم مثلا یه ببر که همراهم باشه ! یا خودم شکل ببر کنم !

HUMAN

کلاس warior
هستم منتظر کمک شما هستم

سلام

دادا Warrior اصلا تو کار این چیزا نیست. که ببر بشه یا ببرداشته باشه یا Pet همراهش باشه.

Hunter - Druid و Warlock این قابلیت رو دارن. Druid توی From هاش. Hunter که مسلمه از اسمش و Lock هم که Pet های مخصوص خودش رو داره.

یا علی...

sajadgamer

کاربر سایت
Feb 22, 2009
189
نام
sajad hosseini
لام

دادا Warrior اصلا تو کار این چیزا نیست. که ببر بشه یا ببرداشته باشه یا Pet همراهش باشه.

Hunter - Druid و Warlock این قابلیت رو دارن. Druid توی From هاش. Hunter که مسلمه از اسمش و Lock هم که Pet های مخصوص خودش رو داره.

یا علی...
shaman رو هم بهش اضافه کن.

sajadgamer

کاربر سایت
Feb 22, 2009
189
نام
sajad hosseini
لام
میشه یکی به من کمک کنه من اکلنت ساختم و پچ wow من 3.3.2 هست بعد وقتی وارد بازی میشم نام کاربری و پیمو میزنم این ارور رو میده

unable to connect ...

پایین نوشته ok و help

موشکل چیه؟
دوست عزیز تو اینترنتت قطع هست:cheesygri به احتمال زیاد connect میشی اما recive نداری.
کسی بهترین چیدمان تلنت واسه DK میدونه چیه ؟
واسه DPS و TANK بودنش ست و شمشیر معرفی کنین ممنون میشم
من خودم با DK بازی میکنم به نظر من بهترین تلنتش Unholy هست و بهترین شمشیر هم خودت که میگی 2hand-sword
در ضمن کسی میدونه DK چجوری دشمن میکشه طرفه خودش !؟
با اتک دادن:cheesygri
سلام دوستان
من وارد بازی شدم پچم 3.3.2 هست و نمیدونم اسم سرور چیه { یکی از دوستانم برام ساخته } ریلمش اینه set realmlist logon.molten-wow.com و از شما میخوام یه راهنمای قدم به قدم از لول 1 تا 80 برام بذارین ممنون
اگه به کمک نیاز داری بهم یه PM بده.
کاراکتر: kratos
- raid تو سرور اصلی هر چند روز میشه رفت ؟
فکر کنم هر 7 روز باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر