World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

EXiTE

کاربر سایت
Apr 17, 2012
255
نظر من این هست که قصد دارند کار راحت تر کنند تا افراد کژوال راحت تر از بازی سر در بیارند .. مثلا همین disc priest که 2-3 صفحه در موردش صحبت کردیم دیگه پیش نیاد

این جوری که بازی اصلا دیگه حال نمیده , به نظر من بیشتر حال wow به خاطر همین تقزیبا سخت بودن شه که باعث میشه همون اول نتونی همه چی رو تجربه کنی و یاد بگیری و به مرور پول خرج گیم تایم کنی تا یاد بگیری ( b-) )

به نظر من با این کارا مجبورن Free to play کنند بازی رو . البته هنو هیچی نیومده و چیزی معلوم نیست ولی منکه با این تغییرات که فعلا میگن حال نکردم !

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
این جوری که بازی اصلا دیگه حال نمیده , به نظر من بیشتر حال wow به خاطر همین تقزیبا سخت بودن شه که باعث میشه همون اول نتونی همه چی رو تجربه کنی و یاد بگیری و به مرور پول خرج گیم تایم کنی تا یاد بگیری ( b-) )

به نظر من با این کارا مجبورن Free to play کنند بازی رو . البته هنو هیچی نیومده و چیزی معلوم نیست ولی منکه با این تغییرات که فعلا میگن حال نکردم !

Blizzard: World of Warcraft is not going to become pay-to-win
Creative director Alex Afrasiabi says the pay-to-win model breaks player trust, and Blizzard has no intention of doing that

Blizzard: World of Warcraft is not going to become pay-to-win - GameSpot
این تغییراتی که ازش صحبت میکنید چیه؟

EXiTE

کاربر سایت
Apr 17, 2012
255
Blizzard: World of Warcraft is not going to become pay-to-win
Creative director Alex Afrasiabi says the pay-to-win model breaks player trust, and Blizzard has no intention of doing that

Blizzard: World of Warcraft is not going to become pay-to-win - GameSpot
این تغییراتی که ازش صحبت میکنید چیه؟

برگردوندن damage و Health به زمان wotlk , حذف یه سری چیزا دیگه که تو blizzcon گفته شد و ...
من کلا با برگشت به عقب مخالفم هر کاری میخوان بکنند بکنند حالا یا استقبال میشه یا ایراد میگیرن مجبور میشن درستش کنند ولی اینکه بخوان یه سری چیزایی که قبلا بوده و حذفش کردن و دوباره برگردونند اصلا جالب نیست حالا چه خوب چه بد . چون حس تکراری بودن به آدم دست میده یکی از دلایل دوام آوردن wow تا الان همین expansion ها و چیزای جدیدش که به بازی میاد.
البته فعلا نه PTR اومده نه هیچی برا همین همه چی مبهمه فعلا تا هست بیاد اونوقت معلوم میشه چی به چی هست و میشه گفت خوبه یا بد .

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
برگردوندن damage و Health به زمان wotlk , حذف یه سری چیزا دیگه که تو blizzcon گفته شد و ...
من کلا با برگشت به عقب مخالفم هر کاری میخوان بکنند بکنند حالا یا استقبال میشه یا ایراد میگیرن مجبور میشن درستش کنند ولی اینکه بخوان یه سری چیزایی که قبلا بوده و حذفش کردن و دوباره برگردونند اصلا جالب نیست حالا چه خوب چه بد . چون حس تکراری بودن به آدم دست میده یکی از دلایل دوام آوردن wow تا الان همین expansion ها و چیزای جدیدش که به بازی میاد.
البته فعلا نه PTR اومده نه هیچی برا همین همه چی مبهمه فعلا تا هست بیاد اونوقت معلوم میشه چی به چی هست و میشه گفت خوبه یا بد .

خوب squish چه تاثیری تو سختی داره؟
هیچ تاثیری نداره
من نمیدونم در مورد چی داری صحبت مبکنید ولی من فکر کنم اشتباه بعضی چیزا رو برداشت کردید
سیستم wow تازه پچ بعد پیچیده تر و منطقی تر هم میشه شما اینجا رو بخونید و نطرات مردمو هم ببینید
us.battle.net/wow/en/forum/topic/10703970357?page=1
چندین Stat‌جدید به بازی اضافه شده
چیزهای که حذف شده موارد اضافی و بی منطق بوده
مثلا warrior که میومد recklessness رو به skull banner ماکرو میکرد اومدن skull banner حذف کردن و افکتش رو با recklessness قاطی کردن
حدود 20٪ از Ability های اضافی بازی حذف شده که تک تکشون با منطق بوده

در مورد حذف افکت اضافی بعضی از Stat ها
مثل crit ندادن Agility یا int
اینم منطق و بالانس پشت سرشه
یه کلاس که int کار میکنه و Stat اصلیش crit‌هست benefit‌بهتری براش داره در مقایسه با کسی که int کار میکنه و Stat اصلیش haste‌هست

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
MMO-Champion - Warlords of Draenor Dev Interviews, Proving Grounds Requirement in WoD, Blue Tweets

هر چی خبر از wod میاد عالیه .

این دو خبر از همه مهمتر بود ، حداقل برای من که اینطوری بود .

• Proving Grounds will be updated and expanded, making it a requirement to queue for random heroic dungeons.
  • Normal dungeon loot will give you enough gear for Raid Finder, while Heroic dungeon loot will help you gear up for Normal raids. This will be important at the start of the expansion, as Heroic dungeons will be open before Raid Finder, making it the best way to gear up for Normal raids.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
من کلا با برگشت به عقب مخالفم هر کاری میخوان بکنند
این برگشت به گذشته نیست .. دارن Dmg و health ها را منطقی میکنند
شما زمان wotlk در نظر بگیرید تانک ها معمولا بین 45 تا 50 k HP داشتند در Cata بین 400 تا 500 و الان بین 1M تا 1.1M
این HP تفاوت زیادی بین 3 Expansion بوجود اورده که باعث شده بیش از حد فضایی بشه ..
حالا Dmg ها هم جای خودش داره
حاال در سیستم جدید قرار هست اختلاف ما بین حدود 20 تا 30 تا HP باشه ( این را از خودم گفتم و هنوز معلوم نیست ) این جوری میشه چیزی شبیه به زمان TBC .. یعنی اگر Raid رفتید نیاز هست که همه اعضای Raid یک حداقل ها را داشته باشند مثلا اگر t5 خواستید باید همه t4 داشته باشند چون 10 تا 20 دونه عدد بالاتر خیلی تاثیر گذارتر میشه .. اما الان اختلاف باید 2-3k باشه تا تاثیرش را ببینیم

البته اگر Stat هایی حذف شده به جاش tertiary stats اضاف شده .. مثلا cleave attack یا move speed بهتون میده

Finally, items may have tertiary stats. These include things like a bonus to Movement Speed, Sturdiness, Life Steal, Avoidance (less AoE damage), and Cleave. Because of the rarity of tertiary stats, stacking them to produce (for example) a Movement Speed set will take enormous effort.

البته تا نیاد نمیشه چیزی را حدس زد .. زمان MOP هم خیلی ها مخالفت کردند اما در نهایت دیدیم تغییرات خوبی بود مخصوصا زمان SoO

EXiTE

کاربر سایت
Apr 17, 2012
255
اونوقت با این حساب تکلیف اونی که تازه میاد و میخواد یه سری ریدهای قدیمی رو فقط برا transmog بره چی میشه solo میتونه بره ؟

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
اونوقت با این حساب تکلیف اونی که تازه میاد و میخواد یه سری ریدهای قدیمی رو فقط برا transmog بره چی میشه solo میتونه بره ؟

squish هیچ تاثیری تو solo کردن نداره
همونطور که Damage health شما squish میشه ماله enemyها هم squish‌میشه

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
22507976403009113934.jpg

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
اینکه ماله 4 - 5 روز پیشه هیچی هم ما ندیدیم تا الان
می خوای توییت بده فرداش بیاد بزاره؟ میگه داریم کار می کنیم . تازه تو توییتر دیدم من . از تاریخش میشه فهمید قدیمیه نیاز نیست شما بگی . کسی نزاشته بود من گزاشتم.

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
می خوای توییت بده فرداش بیاد بزاره؟ میگه داریم کار می کنیم . تازه تو توییتر دیدم من . از تاریخش میشه فهمید قدیمیه نیاز نیست شما بگی . کسی نزاشته بود من گزاشتم.

برادر چرا نارحت میشد؟
این سری tweet ها فقط رو اعصابه
اگه قرار باشه tweet اینا عکسبرداری شه بزاریم اینجا با اون SoonTM دادنشون الان صفحه 1000 بودیم
این نمونه اخریشه 3-4 ساعت پیش https://twitter.com/TNB_Band/status/437994816031309824
یادمه Art designer‌بیشعورشون با اون طرز tweet‌دادن و asap گفتنش واسه سری جدید کارکتر مدلا ۱ ماه بعد از Asap گفتنش ۱ کارکتر مدل اونم نه کامل نشون داد

Traxex

کاربر سایت
Jun 7, 2010
256
نام
Nima
سلام دوستان
یکی میتونه یک سایت مطمعن برای خرید سی دی کی بازی و تایم کارت پ.خ کنه که از همه هم ارزون تر باشه؟ :d
ممنون
و اینکه من اگه بخوام پینگ ام رو با سرورهای بلیز بگیرم که ببینم نت ام جواب میده یا نه باید چیکار کنم؟ اینترنت ام هم 1Mb پارس آنلاین هستش
یه سوال دیگه که قیمت تایم کارد اگه بخوام خودم از battle.net بخرم چند یورو میشه؟

آخرین ویرایش:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
و اینکه من اگه بخوام پینگ ام رو با سرورهای بلیز بگیرم که ببینم نت ام جواب میده یا نه باید چیکار کنم؟ اینترنت ام هم 1Mb پارس آنلاین هستش
بهترین راهی که داری اینه یه اکانت Trial فعال کنی و بری توی سرورهای بازی و پینگت رو حین بازی ببینی.

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
Arcane missiles are no longer instant cast.
Enrage has been removed.
Blessing of Kings is now 10%.
Army of the Dead now deals 75% less damage and is only available to Blood Death Knights.
Lava Burst now replaces Primal Strike for Elemental and Restoration Shamans.
Serpent Spread has been renamed Serpent Sting, and remains a passive for Survival Hunters. It causes Multishot and Arcane Shot to also apply the Serpent Sting poison, which does instant and periodic damage.
Expansive Mind now increases maximum Mana, Energy, Rage, and Runic Power by 5% instead of only increasing maximum Mana.
All creatures have had their melee damage doubled. Most creature spells and abilities have had their damage doubled as well.
Veteran of the Third War now also reduces chance for attacks to be parried by 3%.
Vengeance no longer grants attack power. Instead, it increases the healing and absorption of all spells that scale with attack power.
Innervate has been removed

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر