World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
بچه ها،وقتی یه نسخه رو خریدیم توش CD key داره؟یا باید فقط CD key رو جداگانه بخریم به جای خود بازی واسه پچ کردن؟!؟!!؟!؟خود بازی رو هم از اون سایتی که دادی بخرم (Susha)؟!!؟
از اونجا میتونید .. از گیم نت هم میتونید از دوست اشنا هم میتونید و حتی از بچه های همین جا بازی رو بگیرید .. فقط توجه کن که حتما پچ بازی 5.2 باشه یعنی اخرین ورژن رسمی خود بلیزارد !
بازی هم فقط سی دی کی میخواد که داخل اکونتت وارد می کنی

---------- نوشته در 10:11 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:09 PM ارسال شده بود ----------

یک سوال برای خودم پیش اومده ... الان کوئست Champions of Isle thunder ( اگر درست نوشته باشم ) که 3 تا باس باید کشت. این رو باید داخل یک غار ماموریتش گرفت من رفتم بهم یک کوئست دیگه داده که باید 3 تا سنگ کمیاب جمع کنم ... الان تا این کوئست جمع اوری سنگ انجام ندم نمی تونم Champions of Isle thunder رو بگیرم ؟ یا این که کویستش جای دیگست من اشتباه می کنم.

Dovahkin

کاربر سایت
Aug 22, 2012
132
نام
فرنام
از اونجا میتونید .. از گیم نت هم میتونید از دوست اشنا هم میتونید و حتی از بچه های همین جا بازی رو بگیرید .. فقط توجه کن که حتما پچ بازی 5.2 باشه یعنی اخرین ورژن رسمی خود بلیزارد !

---------- نوشته در 10:11 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:09 PM ارسال شده بود ----------

یک سوال برای خودم پیش اومده ... الان کوئست Champions of Isle thunder ( اگر درست نوشته باشم ) که 3 تا باس باید کشت. این رو باید داخل یک غار ماموریتش گرفت من رفتم بهم یک کوئست دیگه داده که باید 3 تا سنگ کمیاب جمع کنم ... الان تا این کوئست جمع اوری سنگ انجام ندم نمی تونم Champions of Isle thunder رو بگیرم ؟ یا این که کویستش جای دیگست من اشتباه می کنم.
اقا من رفتم تو wowhead خوندم نوشته سه تا از اینا Shan'ze Ritual Stone باید برای Summon کردن و کشتن هر کدوم از champion ها جمع کنی که جمعا میشه 9 تا stone و نوشته group quest هستشو حتما 5 نفر با healer باید داشته باشی.
ادامشو که خوندم نوشته لازم نیست 9 تا Shan'ze Ritual Stone بگیری از اونجایی که باید 5 نفر برای انجام دادن این quest داشته باشی اگر 1 نفر این stone هارو داشته باشه کافیه.

آخرین ویرایش:

Sina.Tvsl

کاربر سایت
Jan 15, 2013
363
نام
SiNA
من فقط نسخه بتا Mists of Pandaria رو دارم،اینو که نصب کردم برم تو بازی بعد تو اکانتم بعدش اون کنار CD key وارد کنم؟نمیتونم CD key رو از بچه ها بگیرم؟حتما باید بخرم؟:(جداگونه هست یا خود بازی هم هست؟

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
من فقط نسخه بتا Mists of Pandaria رو دارم،اینو که نصب کردم برم تو بازی بعد تو اکانتم بعدش اون کنار CD key وارد کنم؟نمیتونم CD key رو از بچه ها بگیرم؟حتما باید بخرم؟:(جداگونه هست یا خود بازی هم هست؟
سی دی کی حتما باید بخرید چون وقتی استفاده شد دیگه غیر قابل استفاده میشه .. مثل کارت شارژ
توی خارج میتونید خود بایز رو همراه با کد خرید کنید اما اینجا ایران هست و این گونه بسته ها ادم های خاص و با سفارش برات میارن که گرون هم میافته چیزی حدود 300 هزار تومان ...
دقیقا وقتی سی دی کی را وارد کردی میتونی بازی کنی وو البته رایگان رو میتونی فعال کنی که تا lvl20 بیشتر نمی تونی بری و البته یک سری محدودیت های دیگه هم داری .. مثلا تو بازی نمی تونی حرف بزنی و یا با دیگران داخل گروه باشی

---------- نوشته در 11:11 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:10 PM ارسال شده بود ----------

اقا من رفتم تو wowhead خوندم نوشته سه تا از اینا Shan'ze Ritual Stone باید برای Summon کردن و کشتن هر کدوم از champion ها جمع کنی که جمعا میشه 9 تا stone و نوشته group quest هستشو حتما 5 نفر با healer باید داشته باشی.
ادامشو که خوندم نوشته لازم نیست 9 تا Shan'ze Ritual Stone بگیری از اونجایی که باید 5 نفر برای انجام دادن این quest داشته باشی اگر 1 نفر این stone هارو داشته باشه کافیه.
درست اما مسئله اینه که من اصلا کوئست رو ندارم .. توی wowhead زده برید داخل غار بگیرید اما اونجا کوست جمع اوری 3 تا سنگ اولی بهم داده ...

amir-em

کاربر سایت
Sep 28, 2010
102

Champions of the Thunder King - Quest - World of Warcraft یه کوئست هفتگی هست
شما در طول هفته میتونی تعدادی Shan'ze Ritual Stone - Item - World of Warcraft جمع کنی که زیاد هم نایاب نیست
با هر 3 تا از این سنگ ها میتونی یک boss رو summon کنی، برایانجام این کوئست به 1 تانک 1 هیلر و 3 تا DPS و 9 تا سنگ احتیاج دارید. البته لازم نیست که همه سنگ ها رو شما خرج کنی، میتونی از بقیه بخوای که از سنگ هاشون استفاده کنن
مثلا من که هیلر هستم معمولا از سنگ هام استفاده نمیکنم و تا امروز صبح حدود 24 25 تا سنگ داشتم
اوایل هفته که بری Isle of thunder اونجا زیاد گروه پیدا میشه
بعد اینکه 3 تا boss رو به انتخاب خودتون زدید میتونی بری کوئست رو کامل کنی تا هفته بعد ، 150 تا هم VP میده با یه مقدار Rep و اینا

Eviper

کاربر سایت
Apr 29, 2013
1
سلام.
شما اول باید اول اون quest که گرفتی رو انجام بدی. Shan'ze Ritual stone یا همون سنگهای کمیاب از rare elite های جزیره و سناریو تک نفره به راحتی به دست میاد. وقتی 3 تاسنگ رو گرفتی و quest رو تحویل دادی quest بعدی Setting the Trap - Quest World of Warcraft رو همونجا میگیری که باید یک گروه جمع کنی و Echo of kros یک elite رو Summon کنید و بکشید.هر کدوم از افراد گروه با 3 تا سنگ میتونه summon کنه پس به نظر من شما سنگ هات رو نگه دار. بعد از تحویل این quest میتونی Champions of the Thunder King - Quest - World of Warcraft رو بگیری که یک quest هفتگی هست که باید 3 نوع elite مختلف summon کنید و بکشید. summon هر elite سه تا Shan'ze Ritual stone لازم داره. باز هم هر کس در گروه که به اندازه سنگ داشته باشه میتونه summon کنه.این quest به شما بعد از تحویل 150 تا valor point و 330 تب رپ Shado-pan assualt میده.اینم map همه ی elite ها و rare elite های Mists of Pandaria که elite های جزیره هم جزوش هست ببخشید Rare Elites of Pandaria - Glorious! + 5.1 / 5.2 - Guides - Wowhead طولانی شد. HF :D

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
ممنون از پاسخ دوستان ... درسته این سنگ ها کمیاب نیست ولی توی کازاک اینقدر ادم ریخته که زنده دیدن rare elite ها کار ساده ای نیست مگر اینکه اینقدر حوصله داشته باشی و صبر کنی ....
میگم addons خاص وجود نداره که بشه فهمیدیم کدوم ها همون موقع زنده هستند و یا اون صندوق چه های طلایی رو کجا میشه پیدا کرد؟

amir-em

کاربر سایت
Sep 28, 2010
102
ممنون از پاسخ دوستان ... درسته این سنگ ها کمیاب نیست ولی توی کازاک اینقدر ادم ریخته که زنده دیدن rare elite ها کار ساده ای نیست مگر اینکه اینقدر حوصله داشته باشی و صبر کنی ....
میگم addons خاص وجود نداره که بشه فهمیدیم کدوم ها همون موقع زنده هستند و یا اون صندوق چه های طلایی رو کجا میشه پیدا کرد؟

اون rare ها هفته ای فقط یه دونه سنگ میدن ، بقیه رو باید از جاهای دیگه بگیری
دم صبح بری حتما rare گیرت میاد

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
بد فرم تو کفه سیمرغ کائل هستم،کسی میدونه آیا با هیروی لول 90( Ilvl 485) میشه کائل رو تنهایی زد؟؟؟؟
اگر نمیشه کسی حاضر هست بیاد کاورم؟؟؟؟

Dovahkin

کاربر سایت
Aug 22, 2012
132
نام
فرنام
بد فرم تو کفه سیمرغ کائل هستم،کسی میدونه آیا با هیروی لول 90( Ilvl 485) میشه کائل رو تنهایی زد؟؟؟؟

الان با blood dk یا ret pally راحت میشه solo کرد البته با کلاس های دیگه هم میشه فقط باید چند بار امتحان کنی.

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
پس اگه با میج یا دث نایت و پالا میشه حتما با روگ هم خواهد شد!
البته شانس دراپش خیلی کمه ولی باید شانسم رو امتحان کنم@@@
فقط جاش کجای آوت لند بودش؟؟؟؟؟

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
دروپش وحشتناک کم هست من خیلی رفتم تاحالا ننداخته برام. 85 هم می شه تنهایی زد چه برسه 90 فقط باید تاکتیک رو رعایت کرد.اینطوری که می گم بزن راحت می تونی بری و مشکلی پیش نمیاد.
باس های اول رو جدا جدا بکش در جاهای مختلف من این طوری می زنم تا شروع شد باید سریع از در بری بیرون تا در بسته نشده اولی رو نزدیک ورودی می زنم دومی هم همون جا سومی رو پیش باس ققنوس می زنم چهارمی هم تو راه روی سربالایی که به تالار کائل می رسه می زنم این بعد اسلحه ها رو بزن همون جا بعد اونا که زنده می شن یه هو سرت نمی ریزن می تونی راحت تک تک بزنیشون ( اگر همه با هم بریزن سرت بدجوری می زنن همش تو stun ..... می ری) بعدش هم کائل میاد می زنیش تمام CD هات رو برن که بره فاز 2 ققنوس هم ظاهر کرد باید تخمش رو نابود کنی وقتی مرد وگر نه زنده می شه .رفتی فاز 2 دیگه راهت هست فقط یه سپل می زنه یهو رو هوا می ری مثل شنا کردن می شه فضا اونجا ازش دور شو چون جون رو می گیره ازت راحت می کشه تورو تا 40 یارد باید فاصله بگیری از دور بزنش اگر می تونی بعد دیگه بکشش.من این باس رو الان با priest shadow lvl90 راحت می زنم فکر کنم خیلی طول بکشه کائل تو 2 دقیقه می میره.

---------- نوشته در 02:44 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:37 PM ارسال شده بود ----------

The Eye - Zone - World of Warcraft
اینجا جاش رو زده کجاست.

آخرین ویرایش:

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
سلام .من برای نصب بازی (3.3.5) این فایلو دانلود کردمWoW-3.0.1-enGB-Installer ولی موقع نصب این ارور رو میده No installer data could be found. If this problem persists, please contact Blizzard Technical Support.من قبلا همین فایلو نصب کردم ولی الان نمیشه .از دوستان کسی میتونه کمکم کنه ؟ ممنون میشم

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
سلام .من برای نصب بازی (3.3.5) این فایلو دانلود کردمWoW-3.0.1-enGB-Installer ولی موقع نصب این ارور رو میده No installer data could be found. If this problem persists, please contact Blizzard Technical Support.من قبلا همین فایلو نصب کردم ولی الان نمیشه .از دوستان کسی میتونه کمکم کنه ؟ ممنون میشم
اگر هاردتون بدید به کسی یا جایی و بازی رو به طور کامل ( همون نسخه ای که میخواین ) بریزه دیگه اینقدر دردسر نمی کشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر