Unreal Engine 4 در مقابل CryEngine 3 حرفی برای گفتن نخواهد داشت

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
مدیر عامل شرکت Crytek، آقای Cevat Yerli در گفتگویی با VG247 گفت که Unreal Engine 4 چیز خاصی را برای سورپرایز کردن این شرکت نداشته و این CryEngine 3 است که benchmark نسل بعد خواهد بود.

وقتی که VG247 نظر او را در مورد مقایسه موتور گرافیکی Epic یعنی Unreal Engine 4 با CryEngine 3 پرسید، او جواب داد: "ما در GDC 2010، از موتور گرافیکی خود یعنی CryEngine 3، به عنوان یک موتور گرافیکی برای نسل بعد رونمایی کردیم، و در مقابل Unreal Engine 4 نیز به خوبی عمل کرده است، اما چیز خاصی برای سورپرایز کردن ما وجود نداشت و همچنان فکر می کنم که CryENGINE 3 به عنوان benchmark حساب خواهد شد."

سپس از او در مورد قابلیت های CryEngine 3 برای به تصویر کشیدن "آینده" و احتمال وجود CryEngine 4 پرسیده شد.

او جواب داد: "ما هنوز مشخص نکرده ایم که کی و آیا CryEngine 4 رونمایی خواهد شد یا نه، چون ساختار CryEngine 3 بسیار مورد انتظار به نظر می رسد و ما معتقدیم که همچنان برخی از ویزگی ها نسل بعد را داراست."

Yerli گفت: " ما هم اکنون قادر خواهیم بود که گرافیک مورد نیاز نسل بعد را به سازندگان بدهیم و ما تصمیم داریم که بی وقفه به بهبود و ارتقا CryEngine 3 بپردازیم اما هم اکنون لزومی بر ورژن جدید این موتور گرافیکی نمی بینیم."

منبع

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
فرخ غیر افکت ذرات متاسفانه تو هیچ زمینه ای UE4 برتر نشون نداده :d ، در ضمن cryengine 3 هنوز نمایش درست حسابی از نسل بعد نداشتن فقط یکی تو اولین تریلری که از CE3 منتشر شد چندتا لوکیشن نسل بعدی نشون دادن :
82344020393292024023.jpg

05007379860545077657.jpg

24383323591675012900.jpg
یکی هم تو GDC 2011 :
75212641682153278906.jpg

70223684013446308531.jpg

81997770003253113678.jpg

40476074707970788532.jpg
تو GDC امسال هم که SDK با افکت های DX11 نمایش دادن ، صبر کن یه tech demo رسمی و درست حسابی از نسل بعد نشون بده اون موقع میبینیم تفاوت ها در چه سطحی هست .:d
این عکسهای رو گذاشتی اگر بصورت RT و قابل بازی روی یکی از کنسولهای نسل بعدی با همین کیفیت اجرا بشه عالیه :D. درمورد UE4 حداقل این رو مطمئن هستیم که اون دمو روی Next Xbox (حداقل) اجرا میشه :D. ولی این چیزا رو شک دارم. نه اینکه نشه، میشه ولی نه دراین حد و نه در قالب یه بازی.

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
kayne
مصطفی لازم نیست بیای هی چیزی که میگم مخالفتت را اعلام کنی تا شب بشینی تصویر برام ردیف کنی من حرف تو را قبول ندارم :D چون هر عکسی که برام میزاری از ce3 خداوکیلی هیچ جذابیت خاصی برام نداره ! چیزی که من تو دموی ue4 میبینم برام بسیار بیشتر از ce3 تحت تاثیر گذار تره ! چیزی که من تو ue4 حس میکنم اصلا و ابدا تو انجین ce3 حسش نمیکنم .
تو ue4 همه چی واقعی به نظر میاد دلیلش هم هزار و یک دلیل و تکنیکهای گرافیکی میتونه باشه ! حالا من لیست کنم که بگم این موارد تو ue4 برتره تا صبح میشینی برام تصویر ردیف میکنی :D واقعیتش از من دیگه گذشته و حوصلش را ندارم و نه وقتش را .

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,091
نام
محمد امین
تو عکسهای که مصطفی گذاشته اگر بخوای عمق تصویر رو مقایسه کنی واقعا هیچ حرفی در مقابل Ue4 نداره..آدم احساس میکنه یک تصویر یک بعدی داره میبینه..!

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
kayne
مصطفی لازم نیست بیای هی چیزی که میگم مخالفتت را اعلام کنی تا شب بشینی تصویر برام ردیف کنی من حرف تو را قبول ندارم :D چون هر عکسی که برام میزاری از ce3 خداوکیلی هیچ جذابیت خاصی برام نداره ! چیزی که من تو دموی ue4 میبینم برام بسیار بیشتر از ce3 تحت تاثیر گذار تره ! چیزی که من تو ue4 حس میکنم اصلا و ابدا تو انجین ce3 حسش نمیکنم .
تو ue4 همه چی واقعی به نظر میاد دلیلش هم هزار و یک دلیل و تکنیکهای گرافیکی میتونه باشه ! حالا من لیست کنم که بگم این موارد تو ue4 برتره تا صبح میشینی برام تصویر ردیف میکنی :D واقعیتش از من دیگه گذشته و حوصلش را ندارم و نه وقتش را .

دقیقا ue4 به هیچ وجه من رو تحت تاثیر قرار نداده...
چه دلیل خوبی:)
این عکسهای رو گذاشتی اگر بصورت RT و قابل بازی روی یکی از کنسولهای نسل بعدی با همین کیفیت اجرا بشه عالیه :biggrin1:. درمورد UE4 حداقل این رو مطمئن هستیم که اون دمو روی Next Xbox (حداقل) اجرا میشه :biggrin1:. ولی این چیزا رو شک دارم. نه اینکه نشه، میشه ولی نه دراین حد و نه در قالب یه بازی.

حالا اگه بگم میشه چطور ؟!:d

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
هوش مصنوعی هم تحت الشعاع موتور گرافیکی هست ، به اضافه این که راحتی کار باهاش هم ملاکه .

البته من خودم CE3 رو خیلی قبول دارم .

اصولا اون AI که تو خود انجین هایی مثل UE و اینا هست رو، کسی استفاده نمیکنه :d وگرنه همه باید مثل هم رفتار میکردن. AI کلا بستگی به قدرت هر استودیو داره که چقدر بتونه ببره جلو. که خب خارج از انجین ساخته میشه.

kayne

تو میگی واقعیه خب اینم باید دقت کنی وقتی داری Shader ها و ... UE4 رو میبینی، داریم با Crysis که یک بازی این نسل هست مقایسه میکنیم :d اگه UE4 تو نسل بعد این کیفیت رو نداشت و ... که دیگه هیچی ! :d چیزی که هست، این قشنگ بودن و واقعی بودن تو این عکس های آخر (دمو رو کاری ندارم) ماله اینه که میدونیم Real Time هست و تازگی داره. حالا وقتی CE3 رسما نسل بعدش رو نشون میده میشه مقایسه کرد این چیزاش رو هم. وگرنه پست قبلی هم گفتم، همچین افکت های UE4 تو دموش، با توجه به نسل بعد بودنش، چیزه خاصی نسبت به CE3 همین الآن نیست !

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اصولا اون AI که تو خود انجین هایی مثل UE و اینا هست رو، کسی استفاده نمیکنه وگرنه همه باید مثل هم رفتار میکردن. AI کلا بستگی به قدرت هر استودیو داره که چقدر بتونه ببره جلو. که خب خارج از انجین ساخته میشه.
خب استفاده از خود موتور ( انجین ) هم بستگی به قدرت خود سازنده داره :D مثلا Transformers از UE استفاده می کنه Batman و ME هم همینطور :D ولی قابل مقایسه نیستن . به علاوه باید انجین به قدر کافی بهینه باشه و کار باهاش راحت باشه که بشه هوش مصنوعیش رو ارتقا داد به صورتی ک به بقیهفاکتور هاش آسیب نزنه . درست مثه خود گرافیک .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
Gartall
تا حالا به این فکر کردی که ما هم ممکنه چیز خاصی تو UE4 ندیده باشیم و نمایشش ما رو تحت تاثیر قرار نداده باشه؟:-/ :D

چرا فکر کردم ! ولی دلیل تو کاملا مشخصه مخفی کاری و این حرفها :D من در اخرین فرصت به اپیک سفارش میکنم با ue4 یه بازی مخفی کاری درست کنه تا ue4 به بهترین انجین تاریخ تبدیل بشه :D

دقیقا ue4 به هیچ وجه من رو تحت تاثیر قرار نداده...
چه دلیل خوبی:)

آره دلیل خوبیه ولی ue همیشه کل سازنده های دنیا را تحت تثیر قرار داده :) که کرای انجین همیشه ازش غافل بوده :)

حالا وقتی CE3 رسما نسل بعدش رو نشون میده میشه مقایسه کرد این چیزاش رو هم.
ce3 همون نسل بعده و همینه که هست ! بارها ازش تک دمو نشون داده و همینه ! حالا این نظریات از کجا صادر شده ما نمیدونیم ؟! چون خود کرایتک بارها تو نمایش انجینش اعلام نسل بعد بودنه انجینش را اعلام کرده و همون تک دمو ها را نشون داده حالا بعدا بخواد بروزش کنه یه حرفی ولی همین روال را هم اپیک در راه داره هر روز میتونه بروزش کنه و در کنارش تک دموهای جذابتری هم نشون بده که به نظرم این تک دموها که ازش نشون داده اصلا جالب نبودند و باعث شده قدرت انجینش زیاد به چشم نیاد.

سخن اخر هم اینه که با ue3 اومدند Star Wars 1313 را ساختن (با ue4 حالا کاری نداریم ) ولی با اینهمه ادعاهای کرایتک سر انجینش بازی خودش را نشون داده و در نهایت همه سایتها بهترین گرافیک نمایشگاه را همین Star Wars 1313 انتخاب کردند که همین براشون قانع کنندست !
جالب هم اینجاست که همه بهونه کردند Star Wars 1313 بازیه نسل بعده به همین خاطر ! :lol: مثل اینکه دیروز کرایتک نبود ادعا میکرد ما با کرایسیس 3 نهایت قدرت pc را به رخ میکشیم !! پس یعنی بازیه اینها هم باید از نهایت قدرت pc روز استفاده کنه همون کاری که Star Wars 1313 انجام میده .

آخرین ویرایش:

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
ce3 همون نسل بعده و همینه که هست ! بارها ازش تک دمو نشون داده و همینه ! حالا این نظریات از کجا صادر شده ما نمیدونیم ؟! چون خود کرایتک بارها تو نمایش انجینش اعلام نسل بعد بودنه انجینش را اعلام کرده و همون تک دمو ها را نشون داده حالا بعدا بخواد بروزش کنه یه حرفی ولی همین روال را هم اپیک در راه داره هر روز میتونه بروزش کنه و در کنارش تک دموهای جذابتری هم نشون بده که به نظرم این تک دموها که ازش نشون داده اصلا جالب نبودند و باعث شده قدرت انجینش زیاد به چشم نیاد.
گیریم اون نمایش ها نسل بعدی (در صورتی که شک نکن کرایتک واسه نسل بعد انجینش رو خیلی آپدیت میکنه مثل افکت های Dx11 ای که تو C3 به معرض نمایش گذاشت ) الان تو واسه نسل بعد فرای اون گرافیکی که تو عکس ها نشون دادم انتظار داری؟! میخوای لینک تریلر بدم یه دور دوباره ببینی؟:d
سخن اخر هم اینه که با ue3 اومدند Star Wars 1313 را ساختن (با ue4 حالا کاری نداریم ) ولی با اینهمه ادعاهای کرایتک سر انجینش بازی خودش را نشون داده و در نهایت همه سایتها بهترین گرافیک نمایشگاه را همین Star Wars 1313 انتخاب کردند که همین براشون قانع کنندست !
جالب هم اینجاست که همه بهونه کردند Star Wars 1313 بازیه نسل بعده به همین خاطر ! :lol: مثل اینکه دیروز کرایتک نبود ادعا میکرد ما با کرایسیس 3 نهایت قدرت pc را به رخ میکشیم !! پس یعنی بازیه اینها هم باید از نهایت قدرت pc روز استفاده کنه همون کاری که Star Wars 1313 انجام میده .
فرخ خوشم میاد مرغت یه پا داره ! 100 بار این بحث کردیم آخرش من نفهمیدم چطور یه بازی نسل بعدی رو با C3 مقایسه میکنی !؟ لابد چون جفتشون یه نسخه pc دارن !

عزیزم قضیه خیلی سادست کرایتک بازیشو فقط مختص pc نساخته مجبور بوده نسخه کنسولی رو هم در نظر بگیره چه تو طراحی آبجکت ، چه تو نورپردازی ، چه تو افکت و . . .!!! پسر خوب کرایتک سال 2007 یه همچین چیزی رو مختص pc ساخت :
حالا چون c3 هم یه نسخه pc داره پس قابل قیاس با یه بازی نسل بعده؟!

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
چرا فکر کردم ! ولی دلیل تو کاملا مشخصه مخفی کاری و این حرفها :D من در اخرین فرصت به اپیک سفارش میکنم با ue4 یه بازی مخفی کاری درست کنه تا ue4 به بهترین انجین تاریخ تبدیل بشه :D
اول اینکه اون در بُعد گیم پلی ـه و ربطی به اینجا نداره:D
دوم، مرتیکه پس فکر کردی Splinter Cell با انجین عمه من درست شده؟:D اگه به این حرف بود که من الان باید واسه UE جون میدادم!:D

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
آره دلیل خوبیه ولی ue همیشه کل سازنده های دنیا را تحت تثیر قرار داده :) که کرای انجین همیشه ازش غافل بوده :)

خداییش یه مقدار دودوتا چهارتا پیش خودت بکن بعد دوباره بیا جواب منو بده
cry engine 3 چن ساله معرفی شده ؟ ue 3 چن ساله ؟ آخه واقعا چطور و با چه معیاری میزان محبوبیت یه انجین رو که قد من عمر داره ، با یه انجین که سر و تهشم بزنی 2 سال از معرفیش نمیگذره مقایسه میکنی ؟
واقعا چرا زور میگی ؟:)

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
100 بار این بحث کردیم آخرش من نفهمیدم چطور یه بازی نسل بعدی رو با C3 مقایسه میکنی !؟ لابد چون جفتشون یه نسخه pc دارن !

قضیه خیلی سادست ! کرایتک از نهایت قدرت pc استفاده میکنه چیزی که چند روز پیش خود کرایتک مهرش را زد ! گفت ما نهایت قدرت pc استفاده میکنیم یعنی روزی که عرضه میشه ! از اون طرف Star Wars 1313 هم برای سال 2013 در نظر گرفته شده و کرایسیس 3 هم 2013 جفتشون قراره گرافیک خلق کنن و مهمترین نکته Star Wars 1313 با ue3 شده نه با ue4 ! یعنی با انجین نسل قبل .
لابد چون سازندش گفته نسل بعده و اسم نسل بعد روش گردنش افتاده جادو جمبلی انجام شده که کرایتک ازش عاجر بوده ؟!

بعد مصطفی چند باری گفتم عکس واسم ردیف نکن چون این عکسها هیچ تحت تاثیرم قرار نمیده حالا هزار تاش را دوباره ردیف کن !
در اخر برات چندتا عکس ردیف کنم که بدونی همه چی با عکس ردیف کردن نیست . این عکسها برای Perfect Dark Zero هست ! یه بازی که سال 2005 اومده ! نگاه میکنی فکر میکنی تسلاشن یا تکنیک pom و.......استفاده شده با این حجم تکسچر تو رزولوشن تکسچرهاش !
کاری که سازنده های دیگه و پرمدعا با pc هم همین الان ازش غافل بودند ! اگر بودند هم هنر نکردند ! با اون قدرت بی محدود !
88032863028846080206.jpg

16704817593795729189.jpg

05642262693562945155.jpg

اول اینکه اون در بُعد گیم پلی ـه و ربطی به اینجا نداره:biggrin1:
دوم، مرتیکه پس فکر کردی Splinter Cell با انجین عمه من درست شده؟:biggrin1: اگه به این حرف بود که من الان باید واسه UE جون میدادم!:biggrin1:

کلا در بعد گیم پلی که هرچی مخفی کاری باشه بهترین گیم پلیه تاریخه :D مثلا کرایسیس خیلی بهتر از هیلو هست !:D
این بازی شما ظاهرا با ue2 ساخته شده ! نه شماره 3 :D ببین ue چیه که محبوبترین بازیت با این انجین ساخته شده پس اینهمه ناشکری نکن :D

خداییش یه مقدار دودوتا چهارتا پیش خودت بکن بعد دوباره بیا جواب منو بده
cry engine 3 چن ساله معرفی شده ؟ ue 3 چن ساله ؟ آخه واقعا چطور و با چه معیاری میزان محبوبیت یه انجین رو که قد من عمر داره ، با یه انجین که سر و تهشم بزنی 2 سال از معرفیش نمیگذره مقایسه میکنی ؟
واقعا چرا زور میگی ؟:)

این قضیه هم خیلی سادست چطور شد با یه انجین بی سرو ته مثل ue3 یه بازی در حد Star Wars 1313 ساخته شد ؟! به نظرت این اعطاف پذیری فوق العاده ue را نمیرسونه ؟! چرا این انجین فوق مبارک بهینه شما را سازنده های دیگه همت لایسنس کردنش را نمیکنن ؟! این چطور بهینه بودنی هست که خود سازنده انجین هم نتونست یه فریم ریت درست و درمون بدون مشکل روی کنسول بسازه که اخر سال نتونست تو لیست حتی انجین های غیر بهینه جا باز کنه ؟ منظورم لیست vga ؟

مورد 2 انجین id tech5 هم برای سال 2007 هست شاید هم 2006 ! باهاش rage را ساختن در سخت ترین شرایط با اون محیط و 60 فریم بودن اون گرافیک را خلق کرد چشم حسودان و مخالفین کور !اخر سال کل بازی های گردن کلفت را خوابوند و تو نامزد ها قرار گرفت حالا کاری با این ندارم که اگه 30 فریم بود و محیطهای بسته مثل بقیه بازی ها به کار میبردند چه مانورهای میتونستند رو گرافیک بازی انجام بدند ! با همون انجین سال 2006 ! انجینشون هم گفتند برای نسل بعد هم در نظر گرفته شده ! یعنی از 2007 منتقلش میکنن برای یک نسل دیگه !

اینجا فقط کرایتک که از صبح تا شب نشته پای نت هر روز یه حرفی میزنه و تبلیغات انجین میکنه ! بقیه نشستند راحت بازیشون را میسازن و بهتر هم نتیجه میگرن !

آخرین ویرایش:

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
مشکلی که الآن هست اینه که گرافیک های فوق العاده بالا واقعاً دارن، از نظر من، به این صنعت ضربه میزنن.

یعنی یک سازنده 2 سال تمام روی یک بازی کار میکنه، نتیجه گرافییک خارق العاده هست، اما بقیه بخش های بازی فقط حکم سیاه لشکر رو به خودشون اختصاص دادن.

دیگه اینقدر تمرکز روی گرافیک بازی زیاد شده که به معنای کلمه مپ بجای بازی ساخته میشه. بخدا نسل بعدی همین گرافیک رو داشته باشه اما روی بخش های دیگه بجای گرافیک تمرکز کنن من خیلی خوشحال تر میشم.

یک مشکل دیگه بنظرم اینه که اینقدری کار با این انجین ها و کلاً بخش گرافیکی بازی ها سخت شده که تیم های 100 نفره هم بعد از یکسال کار روی یک عنوان باز هم وقتی براشون برای مانور دادن روی بخش های دیگه نمیمونه، حالا شما هی بیاید گرافیک رو بیشتر کنید؛ وقتی که بازار هم با همین محصولات کنار میاد و بیشتر میشه گفت تمجیدشون میکنه این تمرکز کاذب روی گرافیک بازی داره روز بروز بیشتر میشه و از ارزش بخش های دیگه بازی ها همینجوری کاسته میشه. قضیه این انجین ها مثل اینه که یک لامبورگینی تو ایران آورد، خب نمیشه ازین ماشین اونجوری که باید استفاده کرد! چون امکانش نیست.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
قضیه خیلی سادست ! کرایتک از نهایت قدرت pc استفاده میکنه چیزی که چند روز پیش خود کرایتک مهرش را زد ! گفت ما نهایت قدرت pc استفاده میکنیم یعنی روزی که عرضه میشه ! از اون طرف Star Wars 1313 هم برای سال 2013 در نظر گرفته شده و کرایسیس 3 هم 2013 جفتشون قراره گرافیک خلق کنن و مهمترین نکته Star Wars 1313 با ue3 شده نه با ue4 ! یعنی با انجین نسل قبل .
لابد چون سازندش گفته نسل بعده و اسم نسل بعد روش گردنش افتاده جادو جمبلی انجام شده که کرایتک ازش عاجر بوده ؟!

از نهایت PC دز حد وسعش استفاده می کنه ، مثکه دستتو بشکونن بعد بگن بیا برامون اسلم دانک بزن :D فوقش بتونی 2 تا بزنی بعدش له میشی . تمام مدلینگ و لول دیزاین و آبجکت هاش رو متناسب با کنسول ساخته ، یعنی Build اولیه بازی مطابق با کنسوله ! حالا تو Build PC بازی تو توقع برج خلیفه داری از فندانسیون ارگ کریم خان مشکل خودته :D

مشکلی که الآن هست اینه که گرافیک های فوق العاده بالا واقعاً دارن، از نظر من، به این صنعت ضربه میزنن.

هیچ پیشرفتی به هیچ صنعتی صدمه نمی زنه :D مشکل اینجاست که خود زیر و رو شدنه صنعته که به مخاطبین قدیمی ترش وفا نمی کنه .

خود کرایتک اخرین چیزی که گفته بود که ما سعی میکنیم با تکنیک های شبیه سازی شده نسخه کنسولی را نزدیک و شبیه به pc کنیم !

اگه اینطور باشه ما هرچی بگیم و یه بهانه بیارین پس منم میگم سفید همون سیاهه !

تا الان غیر این گفتی ؟ :D لول :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر