Multi Platform UNICORN OVERLORD

سازنده
Vanillaware
تاریخ انتشار
March 8 2024
ناشر
Sega/Atlus
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
  4. Nintendo Switch
uo-key-art.jpg

UNICORN
OVERLORD

Developer: Vanillaware
Publisher: Atlus/Sega
Platforms: PS5 PS4 Nintendo Switch Xbox Series X/S
Release Date: March 8, 2024
Price: 60$

5 سال پس از عنوان موفق 13Sentinels: Aegis Rim، بازی جدید استدیوی Vanillaware با نام Unicorn Overlord در 18 اسفند 1402 منتشر خواهد شد.

این عنوان در سبک Tactical RPG ساخته شده است و برداشت تازه‌ای از این سبک محسوب می‌شود.
Unicorn Overlord از سبک هنری آشنای این استدیو برخوردار است و دارای بیش از 60 شخصیت منحصربه‌فرد می‌باشد.

گیم‌پلی بازی را می‌توانیم به دو بخش اساسی تقسیم کنیم:

2024-02-20_162045.jpg 2024-02-20_162122.jpg 2024-02-20_162021.jpg

1- در این بخش شما در نقش شخصیت Alain، یک شاهزاده تبعید شده قرار می‌گیرید. می‌توانید در دنیایی وسیع شامل 5 ملیت بزرگ به طور آزادانه گشت و گذار کنید، برای ارتش خود استخدام کنید، به شهرهای مختلف سر بزنید و آنها را آزاد کنید تا در نهایت بتوانید تاج و تخت پادشاهی خود را پس بگیرید.

2x1_NSwitch_UnicornOverlord_image1600w.jpg

2- بخش دوم مبارزات است که شامل میدان های نبرد بزرگ می‌شود و شما باید ارتش خود را با دقت در نقشه جابه‌جا کنید و وارد مبارزه با دشمنان شوید. مبارزات به صورت ریل تایم می‌باشد اما می‌توانید روند آن را متوقف کنید تا استراتژی خود را تغییر دهید.

GGOmWcQWoAEZ6KC.jpg GGdtvzNWkAAsUEQ.jpg 2024-02-20_151956.jpg unicorn-overlord_2024-02-16_010.jpg GGeXg57boAEhYWv.jpg GGk-YS5WwAAUckm.jpg Unicorn-Overlord_20231213_14.png

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
نقد فامیتسو زودتر منتشر شده:
9/9/9/9 و در مجموع 36 از 40

این اطلاعاتی هست که از نقدش منتشر شده:

・Brush-up of the individuality of the 1990s classics by consolidating them into a single game.
・Rich visuals and action scenes increase the emotional impact of the game.
・A nostalgic yet new classic SRPG.
・People who love the SRPG style of the 1990s will love this game!
・Customizability to make the player fight in a more targeted way by setting up strategies.
・The highly flexible structure is exciting.
・A must-have title for all who love this genre.
・It is easy to play because there are various opportunities for learning and discovery, although a deep understanding is necessary to build strong units.
・The story is practically a single path, but each character's drama is memorable and the story continues to unfold in all directions in the brain.
・I was impressed by the way the potential of the units can be brought out by setting their skills.
・If you like Fire Emblem and Ogre Battle, you must buy this game!
・The game's careful craftsmanship and the hard-edgedness that connoisseurs love are highly appreciated.
・The charm as SRPG is bottomless.
・It takes 40-50 hours to complete the game, and more than 100 hours if you include the challenges.

کاملا نمیشه بهشون اعتماد کرد ولی هر چی گفتن مثبته! :D داستان 50-40 ساعت طول میکشه بازی و 100 ساعت طول میکشه اگه همه چی رو به همراه چالش‌ها انجام بدیم.
علاوه بر گیم پلی و سیستم های بازی، از داستان و شخصیت ها هم تعریف کردن و یکمی خیالم راحت شد!

9

GG3A-ggaQAAIjxi.jpg

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,427
نام
مــاکــان
کاملا نمیشه بهشون اعتماد کرد ولی هر چی گفتن مثبته! :D داستان 50-40 ساعت طول میکشه بازی و 100 ساعت طول میکشه اگه همه چی رو به همراه چالش‌ها انجام بدیم.
علاوه بر گیم پلی و سیستم های بازی، از داستان و شخصیت ها هم تعریف کردن و یکمی خیالم راحت شد!

9

View attachment 329950
اتفاقا اینها که خودشون رو قبلا از نظر داستان و شخصیت پردازی با 13sentinels ثابت کردن.
نگرانیمون همون گیم پلی بود که با این دمو میخ رو کوبیدن.\m/

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,966
نام
نـــــــویـــــــــد
خیلی ناراحتم میکنین وقتی فقط اسم ۱۳سنتینلز رو میارید اما یادی از Odin Sphere Leifthrasir نمیکنین :D بازی به این خوبی و گوگو‌لی‌ای. گیم‌پلی خوب و داستان قشنگ و کرکترای عالی و از همه بهتر صداگذاری جاپونی فوق‌العاده. از سیستم آشپزی هم که نگم دیگه. تنها مشکلم با بازی زیادی طولانی بودنش بود ولی خب خیلی مهم نبود واقعا. اینقدر نکته‌ی خوب داشت که میشد ازین مورد چشم پوشی کرد. خودم ۱۳سنتینلز رو هنو بازی نکردم. واسه داستانش خیلی کنجکاوم. گیم‌پلیش هم عجیب و یونیکه. دموی یونیکورن رو هم حقیقتش جرات نکردم بگیرم چون میترسم خوشم بیاد و تو این شلوغی و گرونی، داستان شه :D

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
824
نام
سید محمد حسین
خیلی ناراحتم میکنین وقتی فقط اسم ۱۳سنتینلز رو میارید اما یادی از Odin Sphere Leifthrasir نمیکنین :D بازی به این خوبی و گوگو‌لی‌ای. گیم‌پلی خوب و داستان قشنگ و کرکترای عالی و از همه بهتر صداگذاری جاپونی فوق‌العاده. از سیستم آشپزی هم که نگم دیگه. تنها مشکلم با بازی زیادی طولانی بودنش بود ولی خب خیلی مهم نبود واقعا. اینقدر نکته‌ی خوب داشت که میشد ازین مورد چشم پوشی کرد. خودم ۱۳سنتینلز رو هنو بازی نکردم. واسه داستانش خیلی کنجکاوم. گیم‌پلیش هم عجیب و یونیکه. دموی یونیکورن رو هم حقیقتش جرات نکردم بگیرم چون میترسم خوشم بیاد و تو این شلوغی و گرونی، داستان شه :D
دقیقا زدی به هدف نوید از بهترین بازی های ونیلاور هستش که کمتر بهش پرداخته شده من یادمه همون لانچ خریدمشو و باهاش کلی حال کردم.
یه نظر نامحبوب هم در مورد ۱۳ سنتینال بدم من اصلا باهاش حال نکردم جالبه تازه هم تمومش و پلاتش کردم .بازی بیشتر یه ویژوال ناوله تا یه بازی rpg برای من که بیشتر با گیم پلی تو بازی ها حال میکنم رسما چیزی نداره حالا اونایی که داستان براشون تو الویته باهاش حال میکنن .
این یونیکورن هم اصلا طرفش فعلا نرو تا بعد عید که بدجور زمین گیرت میکنه منم اشتباه کردم بازیش کردم باور کن زده به سرم فاینال ریبرث را بیخیال شم بشینم پای این انقدر لامصب بود

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,427
نام
مــاکــان
دقیقا زدی به هدف نوید از بهترین بازی های ونیلاور هستش که کمتر بهش پرداخته شده من یادمه همون لانچ خریدمشو و باهاش کلی حال کردم.
یه نظر نامحبوب هم در مورد ۱۳ سنتینال بدم من اصلا باهاش حال نکردم جالبه تازه هم تمومش و پلاتش کردم .بازی بیشتر یه ویژوال ناوله تا یه بازی rpg برای من که بیشتر با گیم پلی تو بازی ها حال میکنم رسما چیزی نداره حالا اونایی که داستان براشون تو الویته باهاش حال میکنن .
این یونیکورن هم اصلا طرفش فعلا نرو تا بعد عید که بدجور زمین گیرت میکنه منم اشتباه کردم بازیش کردم باور کن زده به سرم فاینال ریبرث را بیخیال شم بشینم پای این انقدر لامصب بود
دقیقا همینطوره که میگی ، از لحظ گیم پلی Aegis rim به نسبت فقیره و چیز خاصی نداره.
شاید هم دلیلش اینه که میخواستن یک داستان قوی رو به شکلی که در بازی پیاده شده تعریف کنن و خب مابقی المانها رو دورش چیدمان کردن.
ولی آقا از لحاظ داستانی فوق العادست ، من که عاشق داستان تو بازیهام رو به بهترین شکل راضی کرد.
=========
@NaViiDii
@ashe
آخه بازی به قولی برای 9-8 سال پیش و بطور رسمی 17 سال پیشه.
دیگه طی این سالها بارها در موردش صحبت شده.

حقیقتش من احساس میکنم شماها نیت بدی در مورد 13sentinels دارید.
تو این سایت فقط یکی دو نفر قدر این بازی رو میدونن ، این چه وضعشه آقا :( [-(
hum-crossed.gif

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,966
نام
نـــــــویـــــــــد
آخه بازی به قولی برای 9-8 سال پیش و بطور رسمی 17 سال پیشه.
دیگه طی این سالها بارها در موردش صحبت شده.

آخه من چند وقت پیشم نسخه PS4 رو بازی کردم برا همین دوباره واسم تازگی پیدا کرد :D

• Like
Reactions: m.d.makan

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,597
نام
Alireza
دموی بازی چند گیگه؟ احتمالا امشب میزارمش رو دانلود تا فردا مشغولش بشم.

بازم تشکر از 13 Sentinels که به لطفش من با این بازی و استودیو آشنا شدم. ;;)
فقط حیف که تو این فروم بیش از ۵-۶ نفر بیشتر بازیش نکردن. :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,427
نام
مــاکــان
دموی بازی چند گیگه؟ احتمالا امشب میزارمش رو دانلود تا فردا مشغولش بشم.

بازم تشکر از 13 Sentinels که به لطفش من با این بازی و استودیو آشنا شدم. ;;)
فقط حیف که تو این فروم بیش از ۵-۶ نفر بیشتر بازیش نکردن. :D
روی سوییچ (Yuzu :D ) 2 گیگه.
باقی را نمیدانم.

• Like
Reactions: DedSec88

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
حالا که بحث بازیای قبلی استدیو شد، منم از فرصت استفاده کنم و از Muramasa تعریف کنم! :D
به نظرم هنوز هم زیباترین بازیشون هست و همینطور از نظر گیم پلی هم اکشن خیلی پر زد و خورد و بسیار خفنی داشت. چالش های سختش هم بسیار لذت بخش بود. بازی رو میشد از دید دو تا کرکتر تجربه کرد که داستان و باس فایت های متفاوتی داشتن. ارزش تکرار بالایی هم داشت.
الان دلم خواست دوباره برم بازیش کنم :D

این گیفا کیفیتشون پایینه ولی میشه ذره‌ای از زیبایی‌های بازی رو دید...امیدوارم رو پلتفرم‌های بیشتری عرضه اش کنن و افراد بیشتری بازیش کنن چون واقعا یه تجربه فراموش‌نشدنیه.

ezgif-4-a4752e5497.gif
ezgif-4-d267be0025.gif

یه چیزی که شخصا Vanillaware رو واسم خاص میکنه اینه که اینا هیچوقت واسه بازیاشون دنباله نمیسازن و معمولا هم بعد از هر بازی، سبک رو عوض میکنن. این خیلی کمیابه...مخصوصا تو وضعیت فعلی صنعت که همه دنبال دنباله ساختن از بازیای موفق هستن...ولی این جادوگرای وانیلی! هر بار از اول شروع میکنن و یه دنیای جدید خلق میکنن.
واسه همین هر کسی با یه بازی خاصی عاشق اینا شده و هر کسی انتظارات متفاوتی ازشون داره...آخرشم یه چیزی میسازن که سوپرایز میشی و فکرشو نمیکردی! :D

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
621
من 13sentinels را هنوز فرصت نکردم ( ولی میدونم خیلی خوبه ) بازی کنم احتمالن زود برم بازیش کنم ولی odin sphere یکی از بهترین ریمستر ها و بازی های نسل پیش بود و میشه به عنوان بهترین کار وانیلا هم ازش نام برد . unicorn هم خیلی خوب به نظر میاد و بهانه ی خوبی برای روشن کردن ps4 هست .

پ.ن : باید بازی هاشون را روی pc بیارن و از muramasa ریمستر بدن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر