Uncharted 3: Drake’s Deception

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,054
نام
نیما
[...]
اول راجع به گرافیک بازی ؛ چون مونیتور PC من HD نیست و ازون قدیمیاست (سامسونگ ، گرین مجیک!) ، تریلرهایی که از بازی ها میبینم همه متفاوت و دارای کیفیت پایین تری هستن نسبت به اون چیزی که وقتی بازی بدستم میرسه و روی LCD خونه که HD هست بازی میکنم ...
گرافیک بازی ، بهترین گرافیک کنسولی سال 2011 و تاریخ کنسولهاست ، واز هر آنچه که تا بحال بر روی تمام کنسول ها اومده سطح بالاتر هست . امثال GeOW 3 و Crysis 2 هم ، با این بازی فاصله دارن از لحاظ گرافیکی . این از این ...
اما خود بازی ؛ یکی دو ساعت اول بازی تا مرحله فرانسه و اون خونه در حال (...) ، چیز خاصی نداره ، به شدت معمولی و مِلو پیش میره ، اون سورپرایز توی چپتر 2 و 3 هم فوق العاده بود و خیلی "باحال" بود ولی از نظرگیم پلی چیز خیلی خاصی نداره و به یکی از علامت سوالای بزرگ من که رابطه سالی و نیت بود جواب داد . مکانیزم معماها "خارق العاده" بود و نَوتی داگ به مرز پختگی توی طراحی معمای فیزیکی رسیده ؛ سوژه داستان هم خیلی خیلی عالی ، و ازون مهم تر نحوه روایتش بود که دقیقا نکته برتریش نسبت به شماره قبلیش هست ؛ متاسفانه شروع بازی ، مث شماره دوم خیلی سینمایی و به یاد موندنی نیست ؛ بازی اکشن ادونچر هست و قراره بیشتر اکشن باشه ، پس نیاز داره مکانیزم اکشن بازی خوب و قوی باشه ؛ نظر شخصیم اینه که بازی توی این زمینه خیلی خوب عمل نکرده و نسبت به شماره قبلیش پسرفت هم کرده ؛ وقتی قراره بازی شوتر سوم شخص باشه اونم از نوع "دارای کاورگیری" یعنی باید نقطه ورود شما به محیط ، خروج شما و تا حدودی ورود دشمن به محیط مشخص و طوری باشه که متناسب با مکان کاورهایی باشه که بازی توی محیط قرارشون داده ؛ محیطهای بازی به شدت بزرگ تر از نسخه قبلی هستن و این یه نقطه قوت و در عین حال نقطه ضعف بازی هست ، یه حالت نیمه سندباکس رو داره که شما و دشمنان رو ول میکنه توش ؛ یه حالت بی درو پیکر بودن و شلخته بودن داره و گیمر رو سر در گم میکنه . شما اگه توی کاور باشی باید 60~70 درصد جونت تضمین شده باشه ، درست مثل آنچارتد 2 ، ولی توی این شماره اصلا این طوری نیست و این مقدار به توجه به بزرگی محیط و احتمال حمله دشمنا از پشت بهتون به 30 تا نهایتا 40 درصد میرسه . ازون طرف بازی یه Melee Attack خیلی قوی و استخون داری اضافه کرده ، ولی با توجه به این که اکثر دشمنا سلاح گرم دارن ، خیلی نمیتونه توی درجه سختی Easy به بالا به دردتون بخوره ... راستی ، گانینگ اسلحه ها هم خیلی خوب نیست و از شماره دوم ضعیف تر شده ، من بلافاصله بعد از تموم کردن بازی ، شماره دوم رو تست کردم و دیدم حدسم درست بوده .
خب برای مثال من دو تا مرحله رو مثال میزنم تا برسونم منظورم رو . اول مرحله سوریه و بعد از حل معمای صور فلکی که یه درگیری شدید رخ میده ؛ یکی هم اون اسکله لامصب که از لحاظ Level Design توی تاریخ بازی های رایانه ای یه شاهکار به حساب میاد . البته این دومی خیلی بهتر از اولیه ...
اون چیزایی که شماره دوم توش میدرخشید ، این جا هم هست ، خیلی هم بهتر و با ابهت تر . کشتی ، مرحله اسب سواری که به معنای واقعی کلمه "Jaw Dropping" بود ، یا کویر که خیلی خوب ومتفاوت بود ، یا اون هواپیما و پکیدنش که باز هم تا چند دیقه تو کف بودم . در کل بازی پر بود از OMG Moments .
یه چیزی هم که به سلیقه بر میگرده بیشتر ، من محیطهای برفی و شیرین آنچارتد 2 رو ، از محیطهای کویری آنچارتد 3 بیشتر دوس دارم ، اما این هم فوق العاده بود ...

به نظرت شخصیت پردازی بازی نسبت به 2 ضعیف نبود ؟ یا اکت کرکترها ؟ داستان و روایت داستان U2 هم بنظرمن انسجام بیشتری داشت ، این یه مقدار از هم گسیخته بود ...

• Like
Reactions: Empty Box

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
به نظرت شخصیت پردازی بازی نسبت به 2 ضعیف نبود ؟ یا اکت کرکترها ؟ داستان و روایت داستان U2 هم بنظرمن انسجام بیشتری داشت ، این یه مقدار از هم گسیخته بود ...

بصورت کلی چرا ، یعی تو شماره قبلی کلوئی قشنگ پرداخت شده بود (یعنی یجور دوس داشتنی و "باحال") ، النا و وردش به داستان خیلی خوب بود ، یا اون لازارویچ یه بدمن به تمام معنا بود ؛ اما داستان "فان" بود ، و شاید (نمیگم حتما) شاید داستان شماره 2 غیر قابل باورتر از این شمارست ... این جا روابط رنگ و بوی واقعی تری دارن ... مثلا کلوئی حد و حدود خودش رو میدونه و الی آخر ... کلا من داستان و روایتش رو این جوری تعبیر میکنم :
Uncharted 2 ==> Uncharted 3
Pirates of the caribbean 2 ==> Pirates of the caribbean 3
. . .
بعد مثلا توی این شماره شاهد یه استایل استفاده از ویلین هستیم که کارگردانای بزرگ هالیوود هم دستشون میلرزه برن طرفش ، یعنی یه آدم بدی که خودش از یه آدم بد دیگه اطاعت میکنه ... جالبه چقدر هم خوب و عالی درومده . مرسی نَوتی داگ :D

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
مرسی نَوتی داگ :D
کیوان این نَوتی داگ قضیش مثل هَوی رینِ یا جدی داری میگی ؟! :D

منم باهات موافقم در مورد داستان که جدی تر شده نسبت به U2 فقط راجع به اون قسمت شوتینگی که مد نظرته بگم که این مشخصه هایی که میگی بیشتر مربوط به عناوینیه که شوتر محضن ! از پشت اومدن یه تعداد از دشمنا هم درسته رو اعصابه یحتمل برای چالش برانگیزتر کردن مراحل اینکارو کردن ! :D آنچارتد کلاً فضاش ، نوع گیم پلی و المانهاش بیشتر ادونچر گونست و یه حالت ماجراجویی داره .

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
واسه اینکه بازی رو رو درجه سختی آخر تموم کرد میشه از همون چپتر آخر این کارو انجام داد یا حتما باید از اول بازی شروع کرد؟:-o
درجه سختی آخر که کار حضرت فیله سریع میکشنت=))

---------- نوشته در 02:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:04 PM ارسال شده بود ----------

کمک:d

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
واسه اینکه بازی رو رو درجه سختی آخر تموم کرد میشه از همون چپتر آخر این کارو انجام داد یا حتما باید از اول بازی شروع کرد؟:-o درجه سختی آخر که کار حضرت فیله سریع میکشنت=)) ---------- نوشته در 02:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:04 PM ارسال شده بود ---------- کمک:d
نخیر نمیشه جانم :D باید هر چپتر رو یه دور روی Crushing تموم کنی .

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
کیوان @
اون تعریف ها رو هم اون اول نمی نداختی کسی اینجا اعدام نمی کرد :D حالا یه مقدمه سازی بود :D
تا حدودی باهات موافقم ولی اکثر ایراداتت رو ببینی بر میگرده به همون مقوله ی سخت شدن بازی مثلاً توی کاور safe نیستی یا زیاد نمی تونی از melee استفاده کنی و ... مثلاً توی همون 2 تا آخر پشت یه کاور میشد همه رو درو کرد ! خب طبیعتاً گردش توی محیط کمتر میشد در حالی که اینجا الان محیط ها خیلی بزرگتره و نکته ی مهم اینکه اگه یه کم بچرخی توی همون محیط میبینی قابلیت استفاده از استراتژی های متفاوت رو برای پیشبرد کار داری ! یا melee ها , توی 2 راحت در حال دویدن یه چند تا تیر ول میدادی تا برسی به دشمن و بعد با مشتی لگدی چیزی کار رو تموم میکردی و خیلی راحت میتونستی توی یه محیط 80% افراد رو با همین روش بکشی ولی توی 3 در حالت melee چون دیگه توی کاور نیستی پس تمام دشمن های توی محیط توجه ـشون روی توی و به سمت تو تیر میزنن ( بر عکس خنگ های شماره ی قبل :D) یا دقت کنی اسنایپر ها دقیقاً روی کله ـت زوم میکنن و ... :D
در کل بالاخره کویره و محیط خشک و خشن :D

Empty Box

کاربر سایت
May 2, 2009
1,190
نام
محمدرضا
ممنون آقا کیوان بابت پستهای مفیدت - من شخصا انقدر مبهوت بازی شدم اصلا چشام کور شده (کور که نه - یعنی واقعا وقتی خدایی خواستم اولین پستم رو بدم واقعا انقدر لذت برده بودم که نمیدونستم چی بگم - کم کم داره یادم میاد چی به چی بود و باید یه بار دیگه بازی کنم ... - درباره داستان خیلی خوب گفتی Agree with u ....

یکی از نکاتی که دیوانه وار عالی بود همین بود که گفتی آقا کیوان :
مکانیزم معماها "خارق العاده" بود و نَوتی داگ به مرز پختگی توی طراحی معمای فیزیکی رسیده

دوستان این آپدیت جدید داستانش چیه ؟ من کلا به دلیله اینکه حدودا یک هفتس بازی رو تموم کردم کلا از دنیا عقبم ! باید دانلود کنیم ؟ از کجا ؟ جای هم برای فروش داره ؟

چطور باید نصب بشه (من تجربه افزودن آپ دیت رو ندارم تا حالا) ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
کیوان این نَوتی داگ قضیش مثل هَوی رینِ یا جدی داری میگی ؟! :D

منم باهات موافقم در مورد داستان که جدی تر شده نسبت به U2 فقط راجع به اون قسمت شوتینگی که مد نظرته بگم که این مشخصه هایی که میگی بیشتر مربوط به عناوینیه که شوتر محضن ! از پشت اومدن یه تعداد از دشمنا هم درسته رو اعصابه یحتمل برای چالش برانگیزتر کردن مراحل اینکارو کردن ! :D آنچارتد کلاً فضاش ، نوع گیم پلی و المانهاش بیشتر ادونچر گونست و یه حالت ماجراجویی داره .

نه این واقعا نَوتی داگ ـه :D ! نوقتی داگ نیست :lol: !
قبول دارم حرفتو ، من نمیگم که گانینگ بازی بده ! اصلا ... خیلی هم خوب و عالیه ، اما اندر کفم که چرا نسبت به آنچارتد 2 یکم لگد اسلحه ها بیشتر شده و یجورایی دقت کافی روی شلیک ها نداریم . بیشتر شبیه شماره اول شده !

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
نه این واقعا نَوتی داگ ـه :D ! نوقتی داگ نیست :lol: !
قبول دارم حرفتو ، من نمیگم که گانینگ بازی بده ! اصلا ... خیلی هم خوب و عالیه ، اما اندر کفم که چرا نسبت به آنچارتد 2 یکم لگد اسلحه ها بیشتر شده و یجورایی دقت کافی روی شلیک ها نداریم . بیشتر شبیه شماره اول شده !
تلفظ درستش همون ناتی داگِ :D
میدونم منظورت چیه :D شماره اول که آنچنان لگد اسلحه ای نداشت . من خودمم وقتی به بخشهای شوتینگ بازی رسیدم با تعجب اسلحه ها رو امتحان میکردم میزان لگدشون رو میسنجیدم ! :D حالا مالتی پلیر نیومدی هنوز . کلاً یه سیستم دقت نشونه گیری و مشخصه های دقیق مربوط به اسلحه ها رو توی این شماره طراحی کردن به این صورته مثلا :
u3_dragon_sniper_stats.jpg

مشخصه های هر اسلحه رو بیشتر به خاطر بخش پر طرافدار Uncharted 2 اضافه کردن . یه کم انتخاب اسلحه ها تخصصی تر شده . هر اسلحه هم قابل ارتقاست میشه یه سری چیزها رو بهش اضافه کرد و اصطلاحاً Customize ـشون کرد .
این مورد بازی رو بیشتر به سمت واقعی تر بودن سوق میده تا فضاهایی فانتزی :D

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,157
نام
حسین
مطمئنی بازی رو کامل بازی کردی؟ مخصوصا Chapter 2-3 :biggrin1:
نه بازی نکردم;;)خب برو لیست تروفیهام ببین دیگه:d
دیگه رابطه از این نزدیکتر که 25 ساله با هم هستن ؟

واقعاً ارتباط, تعامل و احساسی که بین این دو توی نسخه سوم پیاده شده بود برای من بینهایت لذت بخش بود, خیلی لذت بخش تر از روابط کلیشه ای با جنس مخالف .

رضا جان اتفاقا من به همین طریقه آشنایشون مشکوکم:dمن مطمئنم این 2 تا فقط باهم دوست نیستن.حالا ببینید کی گفتم:d
در مورد خط دوم هم شدیدا تائید میشه.واقعا رابطه سالی و نیت رو فوق العاده تونستن بسازن.اون رابطه کلیشه ایی هم کاملا درسته.به شخصه آرزو میکردم بیشتر با سالی باشیم و اثری از زنها نباشه.سالی واقعا یه شخصیت فوق العاده هست،به طوریکه با مانور دادن روی همین شخصیت میتونن راحت 1-2 شماره دیگه بازم بسازن.

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
سلام
یه سوال فنی
این آپدیت 33 مگی که اومده که ورژن بازی رو به 1.02 آپدیت میکنه
چه چیز خاصی به بازی اضافه کرد؟؟

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,907
نام
کیارش
باز من گیر کردم ! عجیبه کم پیش میاد تو بازی گیر کنم !! دیگه پیر شدیم

الان من باید کدوم 3 تارو بچرخونم ؟

http://www.myup.ir/images/76432098307587006118.jpg
یکم وایسا ، سالی میره جلوی یه دیوار رو یه نوشته ای رو میبینه که تو باید ترجمش کنی ، تا اینجا که هیچی ، بعد نوشته اینه که :
ماه ، راه را به تو نشان میدهد .
حالا دور تا دور محیط روی زمین یه سری شکل هست ، تو برو روی اونی که هلال ماه ـه وایسا ، بعدش دقیقا همین View ـی که تو دفترجه میبینی با 3 تا از ستون ها مطابقت داره و ... .:D

---------- نوشته در 09:56 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:54 PM ارسال شده بود ----------

نظر شخصیم اینه که بازی توی این زمینه خیلی خوب عمل نکرده و نسبت به شماره قبلیش پسرفت هم کرده ؛ وقتی قراره بازی شوتر سوم شخص باشه اونم از نوع "دارای کاورگیری" یعنی باید نقطه ورود شما به محیط ، خروج شما و تا حدودی ورود دشمن به محیط مشخص و طوری باشه که متناسب با مکان کاورهایی باشه که بازی توی محیط قرارشون داده ؛ محیطهای بازی به شدت بزرگ تر از نسخه قبلی هستن و این یه نقطه قوت و در عین حال نقطه ضعف بازی هست ، یه حالت نیمه سندباکس رو داره که شما و دشمنان رو ول میکنه توش ؛ یه حالت بی درو پیکر بودن و شلخته بودن داره و گیمر رو سر در گم میکنه . شما اگه توی کاور باشی باید 60~70 درصد جونت تضمین شده باشه ، درست مثل آنچارتد 2 ، ولی توی این شماره اصلا این طوری نیست و این مقدار به توجه به بزرگی محیط و احتمال حمله دشمنا از پشت بهتون به 30 تا نهایتا 40 درصد میرسه . ازون طرف بازی یه Melee Attack خیلی قوی و استخون داری اضافه کرده ، ولی با توجه به این که اکثر دشمنا سلاح گرم دارن ، خیلی نمیتونه توی درجه سختی Easy به بالا به دردتون بخوره ... راستی ، گانینگ اسلحه ها هم خیلی خوب نیست و از شماره دوم ضعیف تر شده ، من بلافاصله بعد از تموم کردن بازی ، شماره دوم رو تست کردم و دیدم حدسم درست بوده .
کیوان فک نمیکنی این به سخت شدن بازی و جذاب تر شدنش کمک میکنه ؟ به نظر من ایرادی نداره :D
در مورد Aiming هم که این آپدیت ـه که اومده خیلی بهترش کرده . خیلی . دیوانه ها اگه همون اول اینکارو میکردن 100 % امتیازا میومد بالاتر . به قول نیما عجله داشتن واسه ریلیز :|

• Like
Reactions: jimboli

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,669
سلام
یه سوال فنی
این آپدیت 33 مگی که اومده که ورژن بازی رو به 1.02 آپدیت میکنه
چه چیز خاصی به بازی اضافه کرد؟؟
خاص ترين چيز هاش تنظيمات موشن بلور ه با تغييراتي در سيستم هدف گيري و تيراندازي بازي ! تقريبا" شده مثل U2

Empty Box

کاربر سایت
May 2, 2009
1,190
نام
محمدرضا
دوستان این آپدیت جدید داستانش چیه ؟ من کلا به دلیله اینکه حدودا یک هفتس بازی رو تموم کردم کلا از دنیا عقبم ! باید دانلود کنیم ؟ از کجا ؟ جای هم برای فروش داره ؟

چطور باید نصب بشه (من تجربه افزودن آپ دیت رو ندارم تا حالا) ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

یعنی خداوکیلی یه نفر نبود 2خط جواب سوال به این سادگی من رو بده ؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر