Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
یعنی من نمیدونم نتفلیکس چطور می‌تونست داستان رو بی‌معنی‌تر کنه برا ویچر.:D دمش گرم یعنی هر جا که نیازمند تغییر نبود رو تغییر داد، جاهایی که شاید بهتر بود تغییر بده رو کاری نداشت.:D خوشم میاد هیچ قدرت درک و تأملی توی تیم پشت ویچر نیست.:D

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,482
یعنی من نمیدونم نتفلیکس چطور می‌تونست داستان رو بی‌معنی‌تر کنه برا ویچر.:D دمش گرم یعنی هر جا که نیازمند تغییر نبود رو تغییر داد، جاهایی که شاید بهتر بود تغییر بده رو کاری نداشت.:D خوشم میاد هیچ قدرت درک و تأملی توی تیم پشت ویچر نیست.:D
من سریال رو ندیدم ولی کتاب ها رو خوندم کامل ، همون فصل اول کست سریال رو دیدم فهمیدم تو دیواره هیج کدوم حتی نزدیک شخصیت های کتاب هم نیست ظاهرشون حتی هنری بیخیال شدم ندیدم ، باز فصل دوم یه ذره قلقلکم اومدم برم ببینم تریلر رو دیدم روش اهنگ رپ گذاشتن به عمق فاجعه پی بردم :))

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,482
نام
مسلم
الان قسمت دوم از فصل جدیدش رو دیدم...

WTF؟! :|

انیمیشنش خیلی خوب در اومده بود ولی این قسمت فرای افتضاح بود:|

• Like
Reactions: kamyy

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,171
نام
پویان
زمانی که تریلر فصل دوم ویچر رو چند ماه پیش دیدم، با خودم گفتم اگه این فصل هم مثل فصل اولش باشه، دیگه ادامه نمیدم سریال رو و فصل سومش رو نگاه نمیکنم؛ به قول بچه ها دراپ کنیم.
تو این دو روز گدشته، سه قسمت اول فصل دوم رو دیدم و الان حتی رغبت نمیکنم که فصل دوم رو تموم کنم.
رسما میشه گفت که ویچر سریال بدیه. برای طرفداران ویچر و کسایی که کتاب رو خوندن، واقعا سریال بدیه.
مشکلات زیاد داره؛ اصلی ترینش یعنی داستان و فیلنامه اثر که نتفلیکس گند اصلی رو زده.
یمخاو مبدونم ایا فاجعه ای که HBO در دو سه فصل پایانی GOT با جدا شدن از کتاب، رقم زد، برای نتفلیکس درس عبرتی نبود تا به قصه اصلی و کتاب بچسبه؟! حالا میگیم کتاب های نغمه کامل نبودن و سریال باید به ته میرسد و اون فاجعه GOT رقم خورد؛ اما ویچر چی؟! ویچر که سالهای ساله کتابش تموم شده! نویسنده های سریال و شورانر نتفلیکس جدا با خودشون چه فکری کردن و در خودشون چی دیدن که فکر کردن میتونند از خود آنجی سپکوفسکی بهتر قصه بگن؟! اومدن تو قصه اصلی دست بردن و کلی ازش حذف کردن و کلی چرت و پرت دیگه بهش اضافه کردن؟! جدا فکر کردن مردم برای دیدن خلاقیت های اونا میشینند پای سریال؟ یا این که اومدن پای سریال ویچر که کتاب و قصه اصلی رو در قاب تصویر و فیلم (سریال) ببینند؟
این چه خزعبلی بود که تو قسمت دوم فصل دو اتفاق افتاد؟!؟!؟!؟!؟؟!؟! یعنی چی آخه؟!
این دست بردن های فاجعه تو قصه فقط از دو چیز نشات میگیره، یا نتفلیکس نمیخواد کتاب رو به تصویر بکشه و فقط از ایده و کلیت قصه میخواد استفاده کنه، یا نویسنده های سریال در به تصویر کشیدن کتاب و جزئیاتش کم آوردن و نمیدونند چطور اقتباس خوبی ازش بسازن. در هر دو حالت، سریال دیگه ارزش دنبال کردن نداره. یکی از اشتباعات برزگ هم کوتاه کرد سریاله، فکر کنم سه تا کتاب اول رو دارن تو 16 قسمت جا میدن! در حالی که خوب بود فصل اول فقط 10 قسمت داشته باشه و مفصل ماجراهای گرالت رو بپردازه تا ما با این شخصیت آشنا شیم. این شخصت ماندگار بشه. الان هول هولکی دارن میسازن، برای همین 8 قسمت هم دو سال زمان میخوان. فصل سوم هم انگار رفته برای 2023.
و سریال چقدر تو بعد فنی تو دیواره! CGI واقعا بده! شما اژدهای GOT رو که اونم تو فصل اخر که دو سال پیش اومد بلکه با اژدهای فصل 6 و 7 گات که مال 4-5 سال پیشه مقایسه کن با ین هیولاهای فصل دوم ویچر تو سال 2021، واقعا میفهمی نتفلیکس کم کاری کرده. طراحی لباس واقعا ضعیفه! چقدر سپکوفسکی با جزیئات ظاهر و لباس های شخصیت ها رو توصیف میکنه، اما تو قسمت سوم همین فصل دو، یه سکانس جادوگرا دور هم جمع میشن، لباسا یکی از یکی دیگه بدتر! اصلا مصنوعی! اون حس یه لباس تاریخی قدیمی رو نداره مثل گات، لباسایی که تن سرسری، مارجری، سانسا و آریا میدیدیم. تو لوکیشن هم ضعیف عمل کرده ویچر، حس شهرک سینمایی رو کامل میشه از لوکیشن های سریال حس کرد، CGIمناسبی برای شهرا استفاده نمیکنند، نمای باز خوب از شهرا که بزرگی شهرا رو نشون بده، تو سریال خیلی کمه.
و بازیگرا از طرف دیگه! این بازیگر ینفر، بازیگر بدیه! اصلا خوب نمیتونه بازی کنه! جدا از اینکه تو زیبایی محسورکننده ای که برای ینفر توصیف شده رو نداره، این آدم اصلا قیافه اش به شخصیت ینفر نمیخوره! ینفر باینکه جزو شخصتی های مثبت قصه استف اما آدم Mean و پر از زخم زبون و کنایه و متلکی هست و همیشه رئیس بازی درمیاره و یه حالت $$Bad A به خودش میگیره. بازیگر نقش ینفر تو سریال برای چنین نقشی مناسب نیست! قیافه اش به جای یک جادوگر قدرتمند زیرک و بد اس، به یه دختر رنج کشیده بدبخت میخوره! هر وقت تو سریال فحش میده و یا متلک میندازه به کسی، اونقدر ضعیف و غیرطبیعی میشه که با یک پسربچه 12 ساله است که سیگاربرگ خاموش گذاشته رو لبش و میخواد ادای آل پاچینو رو دربیاره، قابل مقایسه است. بازیگر سیری هم که از اون بدتر، الان سیری تو قصه حدود 10-12 سالشه، اما بازیگرش قیافه اش به یک دختر 16-17ساله میخوره! کویل زورش رو برای نقش میزنه، اما این کلفت کردن صداش به شکل مصنوعی خیلی رو مخه. ضایع است صدای خودش این شکلی نیست. نمیتونه خوب صداش رو کلفت کنه.
نتفیلکس با هدف قد علم کردن جلوی گات از HBO رفت سراغ ویچر، اما متاسفانه خراب کرد.
پ.پ. به خاطر غلط های املایی و نگارش عذرخواهی میکنم.
تنها چیزایی که از فصل دوم تا الان دوست داشتم، این دو نما بوده:
ببب.jpg photo_2021-12-18_17-37-08.jpg

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,382
پ.ن: این The Wheel of Time چرا اینقد بده؟ :| یعنی دریغ از یک نکته ی مثبت
دقیقا من حتی انتظار داشتم با این فاجعه ای که ساختن کنسل بشه ولی گویا برای فصل دوم تمدید شد. حالا امیدم اینه فصل دوم بهتر بشه وگرنه خودم دیدنش رو کنسل میکنم :D

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
حالا من با داستان کاری ندارم ولی اصلا شما دراگون های GOT رو با ویچر مقایسه نکنید، تو اون سریال ما تو چند فصل فقط یه مدل اژدها داشتیم و تو اکثر صحنه ها هم حضور داشتن ( شاید مجموعا 1 الی 2 ساعت) و به نوعی main character بودن، برای همین کارو داده بودن به weta؛ ولی تو ویچر ما با موجوداتی سروکار داریم که نهایتا 4-5 دقیقه تو کل سریال حضور دارن و اصلا از نظر budget management عقلانی نیست که بیان وقت و هزینه ی بیشتری رو به اینا اختصاص بدن

پ.ن: این The Wheel of Time چرا اینقد بده؟ :| یعنی دریغ از یک نکته ی مثبت
والا به نظرم ویل آف تایم خیلی بهتر از چیزیه که انتظارشو داشتم. کتابا رو نخوندم ولی این چند تا اپیزود آخر خیلی پیشرفت کرده، اینجورم که فهمیدم یه بخشی از این فاز داستانش هم مخصوص خود کتابه که فاز خیلی سیاه سفید کلاسیکی داره و به قولی یکی از پدران سبک فانتزیه در کنار LotR. در کل به نظر من خیلی بهتره از ویچر و با توجه به تیمی که پشت سرشه فک کنم سیزن بعدی خیلی بهتر شه. این سیزن خیلی از آمازون می‌ترسیدن. درسته خیلی جاها تو دیواره ولی مثلاً رزاموند پایک واقعاً بازیش آس خشته.

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
زمانی که تریلر فصل دوم ویگر رو چند ماه پیش دیدم، با خودم گفتم اگه این فصل هم مثل فصل اولش باشه، دیگه ادامه نمیدم سریال رو و فصل سومش رو نگاه نمیکنم؛ به قول بچه ها دراپ کنیم.
تو این دو روز گدشته، سه قسمت اول فصل دوم رو دیدم و الان حتی رغبت نمیکنم که فصل دوم رو تموم کنم.
رسما میشه گفت که ویچر سریال بدیه. برای طرفداران ویچر و کسایی که کتاب رو خوندن، واقعا سریال بدیه.
مشکلات زیاد داره؛ اصلی ترینش یعنی داستان و فیلنامه اثر که نتفلیکس گند اصلی رو زده.
یمخاو مبدونم ایا فاجعه ای که HBO در دو سه فصل پایانی GOT با جدا شدن از کتاب، رقم زد، برای نتفلیکس درس عبرتی نبود تا به قصه اصلی و کتاب بچسبه؟! حالا میگیم کتاب های نغمه کامل نبودن و سریال باید به ته میرسد و اون فاجعه GOT رقم خورد؛ اما ویچر چی؟! ویچر که سالهای ساله کتابش تموم شده! نویسنده های سریال و شورانر نتفلیکس جدا با خودشون چه فکری کردن و در خودشون چی دیدن که فکر کردن میتونند از خود آنجی سپکوفسکی بهتر قصه بگن؟! اومدن تو قصه اصلی دست بردن و کلی ازش حذف کردن و کلی چرت و پرت دیگه بهش اضافه کردن؟! جدا فکر کردن مردم برای دیدن خلاقیت های اونا میشینند پای سریال؟ یا این که اومدن پای سریال ویچر که کتاب و قصه اصلی رو در قاب تصویر و فیلم (سریال) ببینند؟
این چه خزعبلی بود که تو قسمت دوم فصل دو اتفاق افتاد؟!؟!؟!؟!؟؟!؟! یعنی چی آخه؟!
این دست بردن های فاجعه تو قصه فقط از دو چیز نشات میگیره، یا نتفلیکس نمیخواد کتاب رو به تصویر بکشه و فقط از ایده و کلیت قصه میخواد استفاده کنه، یا نویسنده های سریال در به تصویر کشیدن کتاب و جزئیاتش کم آوردن و نمیدونند چطور اقتباس خوبی ازش بسازن. در هر دو حالت، سریال دیگه ارزش دنبال کردن نداره. یکی از اشتباعات برزگ هم کوتاه کرد سریاله، فکر کنم سه تا کتاب اول رو دارن تو 16 قسمت جا میدن! در حالی که خوب بود فصل اول فقط 10 قسمت داشته باشه و مفصل ماجراهای گرالت رو بپردازه تا ما با این شخصیت آشنا شیم. این شخصت ماندگار بشه. الان هول هولکی دارن میسازن، برای همین 8 قسمت هم دو سال زمان میخوان. فصل سوم هم انگار رفته برای 2023.
و سریال چقدر تو بعد فنی تو دیواره! CGI واقعا بده! شما اژدهای GOT رو که اونم تو فصل اخر که دو سال پیش اومد بلکه با اژدهای فصل 6 و 7 گات که مال 4-5 سال پیشه مقایسه کن با ین هیولاهای فصل دوم ویچر تو سال 2021، واقعا میفهمی نتفلیکس کم کاری کرده. طراحی لباس واقعا ضعیفه! چقدر سپکوفسکی با جزیئات ظاهر و لباس های شخصیت ها رو توصیف میکنه، اما تو قسمت سوم همین فصل دو، یه سکانس جادوگرا دور هم جمع میشن، لباسا یکی از یکی دیگه بدتر! اصلا مصنوعی! اون حس یه لباس تاریخی قدیمی رو نداره مثل گات، لباسایی که تن سرسری، مارجری، سانسا و آریا میدیدیم. تو لوکیشن هم ضعیف عمل کرده ویچر، حس شهرک سینمایی رو کامل میشه از لوکیشن های سریال حس کرد، CGIمناسبی برای شهرا استفاده نمیکنند، نمای باز خوب از شهرا که بزرگی شهرا رو نشون بده، تو سریال خیلی کمه.
و بازیگرا از طرف دیگه! این بازیگر ینفر، بازیگر بدیه! اصلا خوب نمیتونه بازی کنه! جدا از اینکه تو زیبایی محسورکننده ای که برای ینفر توصیف شده رو نداره، این آدم اصلا قیافه اش به شخصیت ینفر نمیخوره! ینفر باینکه جزو شخصتی های مثبت قصه استف اما آدم Mean و پر از زخم زبون و کنایه و متلکی هست و همیشه رئیس بازی درمیاره و یه حالت $$Bad A به خودش میگیره. بازیگر نقش ینفر تو سریال برای چنین نقشی مناسب نیست! قیافه اش به جای یک جادوگر قدرتمند زیرک و بد اس، به یه دختر رنج کشیده بدبخت میخوره! هر وقت تو سریال فحش میده و یا متلک میندازه به کسی، اونقدر ضعیف و غیرطبیعی میشه که با یک پسربچه 12 ساله است که سیگاربرگ خاموش گذاشته رو لبش و میخواد ادای آل پاچینو رو دربیاره، قابل مقایسه است. بازیگر سیری هم که از اون بدتر، الان سیری تو قصه حدود 10-12 سالشه، اما بازیگرش قیافه اش به یک دختر 16-17ساله میخوره! کویل زورش رو برای نقش میزنه، اما این کلفت کردن صداش به شکل مصنوعی خیلی رو مخه. ضایع است صدای خودش این شکلی نیست. نمیتونه خوب صداش رو کلفت کنه.
نتفیلکس با هدف قد علم کردن جلوی گات از HBO رفت سراغ ویچر، اما متاسفانه خراب کرد.
پ.پ. به خاطر غلط های املایی و نگارش عذرخواهی میکنم.
تنها چیزایی که از فصل دوم تا الان دوست داشتم، این دو نما بودهک
View attachment 237163 View attachment 237164
منم همین حس دارم . ویچر برام کشش نداره. کاری به پایان تاج و تخت ندارم ولی من در کل ازش راضی بودم . ولی ویچر با اون سر و صدایی که قبل اومدن داشت نمره اش حتی به ۸.۵ هم نرسیده و کشش لازم ندارد . یکجوریه . مشکل فیلم نامه و استخوان بندی و تدوین داره

قبلا میخواستم سریال 4400 رو ببینم ولی فکر کنم یجا خوندم که سریال نیمه کاره رها میشه و پایان درست و حسابی نداره.
دوستانی که این سریال رو دیدن چه نظری دارن؟
سریال ۱۰۰ پیشنهاد می کنم . خیلی عالیه اگر ندیدی . خوب هم تمام می شود

یه شاهکار دیگه هم رفت. آری‌ودرچی «گومورا»
خیلی دراماتیک بود لعنتی

دقیقا من حتی انتظار داشتم با این فاجعه ای که ساختن کنسل بشه ولی گویا برای فصل دوم تمدید شد. حالا امیدم اینه فصل دوم بهتر بشه وگرنه خودم دیدنش رو کنسل میکنم :D
من معمولا سریال زیر ۸ نگاه نمی کنم . این سریال هم نمرش پایینه . با اون سر و صدایی که قبل اومدن داشت فکر کردم بالای ۹ می شود ولی حتی نزدیک ۹ هم نیست .

تنها سریال زیر ۸ که می بینم سریال See هست اونم به عشق بابا واس و داستان خفنش .

کلا از پایان سریال سرقت پول و هانا راضی هستم . بقیه این اواخر همه خیلی درام هستند .

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,640
نام
Leo Fitz
سریال 100 رو همین چندوقت پیش شروع کردم ولی تو همون فصل یک دراپ کردمش...
دلیل اینکه دراپ کردمش رو نمی دونم ولی یادم میاد خلاصه فصل های بعدی رو که تو یوتیوب دیدم از دراپ کردنش احساس رضایت کردم :D
این The 4400 رو شروع کردم، فعلا که بد نبوده...کلا سریال هایی که بین 2000 تا 2010 ساخته شدن فارغ از کیفیتشون ناخودآگاه منو جذب خودشون میکنن:D>:D< مخصوص ژانر سای فای!
اینم بریم ادامه بدیم هرچند میدونم آخرش قراره حسابی ضدحال بخورم:D

• Sad
Reactions: kamyy

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,382
من معمولا سریال زیر ۸ نگاه نمی کنم . این سریال هم نمرش پایینه . با اون سر و صدایی که قبل اومدن داشت فکر کردم بالای ۹ می شود ولی حتی نزدیک ۹ هم نیست .

تنها سریال زیر ۸ که می بینم سریال See هست اونم به عشق بابا واس و داستان خفنش .
خب سریال زیر 8 خوب هم داریم ولی به قول خودت این سریال قبل اومدن خیلی سر و صدا کرده بود و هایپش بالا بود ولی بنظرم فعلا فصل اول در حد متوسط به پایین بود
ولی احتمالا فصل دوم بهتری خواهیم داشت(امیدوارم)

این سریال من سه فصل دیدم و بقیه اش رو دور تند رفتم. ایده اش جذابه ولی دیگه خیلی تکراری و وسطاش چرت پرت میشه بنظرم

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
منم سه قسمت از فصل دوم ویچر رو دیدم و متاسفانه سریال جذابی درنیومده. هنوز مشکل روایت داره و انچنان نمیتونه مخاطب رو درگیر داستان بکنه. اما برای منی که دنیای ویچر رو دوست دارم از سریال خوشم اومده و برام سرگرم کننده است. مخصوصا هنری کویل که واقعا بازیش رو دوست دارم.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,640
نام
Leo Fitz
کلا که دوبله نبینید ولی دیدید هم ناموصا دکستر رو دوبله نبینید.خانواده تو فیلیمو میدیدن .صدای دکستر....😐
من که قبلا دیده بودم :D واسه داداشم میخواستم دانلود کنم...
همین الان یه قسمت رو پلی کردم...دوبله ـش سم خالص بود:D:|

• Smile
Reactions: Rohshen

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر