Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
اقا این Ancient arrow من داخل major trial of strength استفاده کردم رو گاردین هیچ دمیج خاصی نمیزد که، چجوری باید بزنم؟

باید بزنی تو چشمش
و این که تو Test of Strength ها جواب نمیده کلا این کلک ها :D
اسمش روشه... Test of Strength ... با زور بازو باید له کنی رقیب رو :-"

• Like
Reactions: noorihamid99

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
انقد غذا با خودم برده بودم که تو Ganon حتی یبار هم نمردم :))
اون آخر هم میدیدم هرچی میزنم طوریش نمیشه بعد دیدم Bow عادی دستمه :D

پ.ن: اقا من فک میکردم میاموتو کارگردان این بازی بوده اسمش نبود که تو تیتراژ.

پ.ن۲: چقد سیستم درصد تکمیل بازی عجیب و نادرسته، اینجوری که شما هر آبجکتیوی انجام بدی حدود نه صدم درصد اضافه میشه، اما مساله اینه که وزن نداره آبجکتیو های مختلف، یعنی چه یدونه کوروک سید پیدا کنی چه دیواین بیست آزاد کنی همون نُه صدم اضافه میشه، بخاطر اینه که بعد کلی بازی کردن میبینی درصد چقدر کمه، چون ۹۰۰ تا کوروک هست. حالا نمیدونم عمدا اینکارو کردن یا اینکه نمیدونستن باید وزن مختلف بذارن برا کارای مختلف.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
چرا مال DLC هست که من ندارم x_x
فقط Hood مال هیلیان هست رنگش کرده
بقیش رویال گارده

آه آره دقت نکردم :D
من فقط شنل شو دیدم حواسم به بقیه اش نبود فکر کردم اونام همون ست ـه فقط رنگ شده شه

تو این DLC ها یه آرمورهای عیجب و غریبی گذاشتن... خیلی خوبه :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
IGN لیست 100 بازی برتر تاریخشو آپدیت کرده
و حدس بزنید کی بازی اوله :D (دفعه قبلی که لیست رو پیارسال آپدیت کرده بودن رتبه 5 بودیم)

Top 100 Video Games of All Time - IGN.com

و TV-Asahi که یکی از چنل های بزرگ تلویزیون ژاپنه یه برنامه 5 ساعته کلفت گذاشته بود هفته پیش واسه تعیین 100 بازی برتر تاریخ
که حاصل یه نظرسنجی 50000 نفره بود
و دوباره حدس بزنید کی اوله؟ :D

TV Asahi Releases Top 100 Video Games List Voted by Japanese Users

باید بعد نزدیک به 5 سال کماکان گفت

1640987828799.png
رو دست افتخارات این بازی هنوز نیومده :D

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,298
و حدس بزنید کی بازی اوله :D (دفعه قبلی که لیست رو پیارسال آپدیت کرده بودن رتبه 5 بودیم)

و TV-Asahi که یکی از چنل های بزرگ تلویزیون ژاپنه یه برنامه 5 ساعته کلفت گذاشته بود هفته پیش واسه تعیین 100 بازی برتر تاریخ

View attachment 238469
وقتی میگیم بهترین بازی تاریخه با کسی شوخی نداریم:D

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,696

View attachment 238469
با این که عاشق بازی ام ولی بخاطر دردی که سر گرفتن master sword کشیدم بره آخر لیست خوشحالتر میشم. :| یه مرحله ۱۰ قسمتیه خیلی سخت رو بدون باختن با منابع ناچیز باید رد میکردم.۵۰۰ بار باختم اونجا.هنوز برام کابوسه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
با این که عاشق بازی ام ولی بخاطر دردی که سر گرفتن master sword کشیدم بره آخر لیست خوشحالتر میشم. :| یه مرحله ۱۰ قسمتیه خیلی سخت رو بدون باختن با منابع ناچیز باید رد میکردم.۵۰۰ بار باختم اونجا.هنوز برام کابوسه.

خود مستر سورد رو که راحت میشه گرفت
اون True Master Sword بود که اون تریال دهن سرویس کن ـه رو داشت :D

• Sad
Reactions: Rohshen

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,696
خود مستر سورد رو که راحت میشه گرفت
اون True Master Sword بود که اون تریال دهن سرویس کن ـه رو داشت :D
آره همون تریال.انقدر اذیت شدم یه گلیچ تو یوتوب بود دابل جامپ میزدن رو دیوار از اوایل تریال میرفت یراست آخر باس.شانس من بازیم پچ شده بود فیکسش کرده بودن . :|

• Smile
Reactions: Z-fan

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
خوب خوب خوب
خیلی ها تاپیک اونوری الدن رینگ رو با botw مقایسه کردن و گفتن بهتره، بدتره، فلانه و ...
صبر کردم الدن رینگ رو تموم کنم حسابی و بعدش ببینم هنوز بهترین بازی که در عمرم دیدم همین botw می مونه یا قراره تغییر کنه
و تغییر نکرد، علیرغم اینکه elden ring بسیار عنوان پر محتوی و imba یی هستش
اما جادوی زلدا کلاً یه چیز دیگه ایه

اینکه همین جوری که داری برا خودت می چرخی یکی بهت بگه آره یه دریاچه ای هست برای lover ها، شکل قلبه... بعدنا چند روز بعد در حالی که الکی داری برای خودت توی کوه و کمر می چرخی مپ رو زوم کنی و ببینی که eeeeeeee، دریاچه قلبی. بعد بری کنارش و اون داستان blue nightshade و proposal و در نهایت اون پسره ی دست و پا چلفتی که از رو رودروایسی ۱۲۰ روپی میده بهت... اینا توی هیچ بازی دیگه ای نیست بخدا... همه ی اینا یه طرف، نوای بینظیر آکاردئون kass یه طرف دیگه. کنارش که میرسیدم اصلاً دلم نمی خواست دیگه تکون بخورم...

پ.ن: مقایسه elden ring و botw شاید یکی از بزرگترین اشتباه های تاریخ بشریت باشه. هر کدوم توی جای خودشون با اختلاف اول هستند.
پ.ن.۲: من اگر کلاً حق انتخاب یک بازی در کل طول عمرم رو می داشتم، قطعاً انتخابم بدون هیچ شکی botw بود، البته حتماً با pro controller رو و روی tv بزرگ
پ.ن.۳: اوایل زلدا رو روی لایت رفتم و بعد از اینکه oled رو گرفتم، با پرو کنترلر آوردم روی tv و تجربه م کلاً فرقش شد از زمین تا آسمون...
پ.ن.۴: کل مپ بازی رو من با مگنسیس زیر و رو کردم، بخصوص ته دریاچه ها و آبگیرها و توی سواحل صندوق های گنجیه که ریخته... چه لذتی داشت برام پیدا کردن و باز کردن این صندوق ها
پ.ن.۵: اگر کسی این متن رو می خونه و تا الان botw رو تجربه نکرده، حتی یک ثانیه ی دیگه برای تجربه ی این شاهکار درنگ نکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر