Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
دوستان من هنوز زیاد آپگرید نشدم بنظرتون زوده برا کوئست Prince sidon ؟
چون دیدم اونا که برق میفرستن one hit ام میکنن
فک کنم مشکل اینه زره خاصی ندارم
اون الیکسیر مخصوص برق هم خوردم زیاد فایده مداشت.

حالا الکسیرها به کنار.
سعی کن اسلحه و آرمور فلزی نداشته باشی
و خب البته تو راه رسیدن به Zora Domain چون بارون میاد تیرهای برقی بای دیفالت قوی ترن

الان کجای اون کوئستی. چون کوئست نسبتا طولانی ایه.
ولی در کل شدنیه همون اول بازی هم. اگه از پس این بر بیای بقیه بازی می افتی رو رول

• Like
Reactions: Changed_Man 50

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
حالا الکسیرها به کنار.
سعی کن اسلحه و آرمور فلزی نداشته باشی
و خب البته تو راه رسیدن به Zora Domain چون بارون میاد تیرهای برقی بای دیفالت قوی ترن

الان کجای اون کوئستی. چون کوئست نسبتا طولانی ایه.
ولی در کل شدنیه همون اول بازی هم. اگه از پس این بر بیای بقیه بازی می افتی رو رول
اونجام که از یارو اسبیه باید تیر برقی بگیرم
خیلی راحت وان شاتم میکنه
راهی برا cheese کردنش نیست؟!!

• Like
Reactions: Z-fan

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
زلدا اینجوری نیست که جاهای مختلف قیمتای متفاوت چیز بخرن؟
الان کلی ancient part و یه مشت سنگ قیمتی دارم نمیدونم کجا بفروشم بهتره
اصلا بفروشم؟!

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
زلدا اینجوری نیست که جاهای مختلف قیمتای متفاوت چیز بخرن؟
الان کلی ancient part و یه مشت سنگ قیمتی دارم نمیدونم کجا بفروشم بهتره
اصلا بفروشم؟!

چرا داره
ولی واقعا نادر و خاصن و خیلی هم چیزای به خصوصی میخرن و عموما هم به قیافه شون نمی خوره اهل این خرید و فروش ها باشن
مثلا تا جایی که من میدونم و امیدوارم اشتباه نکنم Beetle که هر اصطبلی هست، همون جور که از اسمش برمیاد حشره ها رو ازت گرونتر میخره
یا یه یارویی هست نگهبان Zora's Domain ـه. اون یارو یادمه یه سنگ جواهری خاصی رو گرونتر میخرید
یه سری Gerudo ها هم هستن که یه سری جواهرها رو گرون تر می خریدن.
Ancient Part ها رو نمیدونم. هر چند یکی هست تو Akkala region که گرونتر نمیخرتش، ولی اسپویل نمی کنم، یه کار باحال دیگه باهاشون می کنه :D

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
Who tf plays like this!

دوستان من هنوز این زره های خفنی که میبینم تو ویدیو ها اصلا تو بازی پیدا نکردم اگه جای خاصی هست زره خوب بگید. و اینکه اصلا اهمیتی داره؟ یا فقط تعداد قلب مهمه.

کجا میشه درصد تکمیل بازی و شراین و... رو دید؟

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
Who tf plays like this!

دوستان من هنوز این زره های خفنی که میبینم تو ویدیو ها اصلا تو بازی پیدا نکردم اگه جای خاصی هست زره خوب بگید. و اینکه اصلا اهمیتی داره؟ یا فقط تعداد قلب مهمه.

کجا میشه درصد تکمیل بازی و شراین و... رو دید؟

پریروز بود، یه کلیپ تو ردیت دیدم، به مولا اولش فکر کردم مال Hyrule Warriors ـه :D یکم دقت کردم نه حاجی داره این حرکات رو روی این همه دشمن وسط کلوسئوم خود BotW میزنه :D اصن یه چیزی :D

زره و اینا، یه سریشون رو که میشه مستقیم خرید
یه سری دیگه رو باید شراین های خاصی رو تموم کنی تا بگیریشون
یه سری هم وصلن به ساید کوئست های بازی (مثل اون یارو که دم Gerudo Town اگه ساید کوئست اش رو بری بهت صندل میده تو شن ها سریعتر راه بری)
یه سری هم مال پک اول DLC بازیه

ادیت: آره حاجی، زره خیلی مهمه :D
نه فقط به خاطر جونی که نمیذاره ازت کم شه
Perk هاشون خیلی مهم ترن بعضا
ست کوهنوردی اش رسما دو برابر می کنه سرعت بالارفتن ات از سطوح رو
ست زورا اش همین کار رو با شنا
ست شیکاه ها عملا مخفی کاری بازی رو عین آب خوردن می کنه از بس صدای راه رفتن ات آروم میشه (این قدر که بازی یه مشت فایل صوتی متفاوت واسه صدای راه رفتن لینک با این ست داره :D)
و.... که یه سری هاشون خیلی باگن و باحالن. هر چند هیچ کدوم نمیذارن تو هوای بارونی لیز نخوری موقع بالا رفتن :| د لعنتی تو توی DLC بازی موتور دادی به لینک، خب یه زره هم واسه این میدادی دیگه :((
و خب اگه آپگرید کنی این زره ها رو رسما میتونی عین رمبو تو Late-game بری تو کمپ پر از بوکوبلین های سیاه و سفید رنگ و آخ هم نگی :D

درصد تکمیل بازی رو تو مپ بازی نشون میده (اگه گنون رو زده باشی)
که خب عدد خوشایندی نیست :D این بازی هیچ رقمه برای صددرصد شدن طراحی نشده :D

شراین و اینا هم تو لودینگ بازی میزنه
بازی 120 تا شراین داره و 999 تا Korok Seed. خودت حساب کن ببین چقدرشونو پیدا کردی
نزدیک 75 تا هم ساید کوئست داره اگه اشتباه نکنم (بدون احتساب Shrine Quest ها)

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
هر چی خواستی رو بفروش ولی چیزایی که Ancient هستن رو هرگز نفروش. دلیلش باعث اسپویل میشه ولی تراست می:)

نه حاجی، Monster Part ها رو هم واسه ارتقاء زره و اینا میخواد
البته در کل بعد یه مدت دستت میاد چیا رو دستت اضافی مونده و به چیا احتیاج داری، هر چی رو نخواستی ازت همیشه میخرن :D

====

For fun :D

View attachment Reddit - Dive into anything_3.mp4

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
یکی یه لینک بده برا زرهی که مقاومت خوبی بده
چون فک میکردم بهد پنجاه ساعت بازی خود قلعه آسون شده باشه
رفتم داخلش راحت پشمکم میکردن دشمنا
البته هنوز یه دیواین بیست مونده فعال کنم

A92Ta

کاربر سایت
Apr 12, 2020
82
دیواین بیست آخر هم فعال کن شاید همون چیزی بود که دنبالشی خخخ
به جز Hateno Lab یه Lab دیگه هم تو بازی هست. اونم پیدا و فعال کن
بعد برو تو قلعه

A92Ta

کاربر سایت
Apr 12, 2020
82
تامی کیه دیگه خخخ. رابی نبود مگه؟!
Akkala Lab رو اگه پیدا و فعال کردی ازش Ancient Arrow بخر. این تیرها خیلی خوبن. یه دونه شون اون اسبی ها رو میکشه.

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,397
نام
سید محمد حسین
تامی کیه دیگه خخخ. رابی نبود مگه؟!
Akkala Lab رو اگه پیدا و فعال کردی ازش Ancient Arrow بخر. این تیرها خیلی خوبن. یه دونه شون اون اسبی ها رو میکشه.

البته بدی Ancient Arrow ها اینه که به هر کی غیر از گاردین ها بزنی خودش و سلاحش و جد و آبادشو با هم محو می کنه :D هیچ لوتی از طرف نمیمونه :D
مینی باس ها رو هم نمیتونه وان شات کنه، سر همین زدنش رو اون ها هم تیر حروم کردنه

• Like
Reactions: A92Ta

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر