PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,061
نام
احمد
چند تا سوال دارم دوستان
الان من که نسخه اصلی رو دارم، اپگرید کنم به نسخه PS5 نسخه PS4 عادی رو هم دارم؟
این سوال رو هم در مورد انچارد لگاسی کالکشن هم دارم، با توجه به اپگرید به نسخه بعدی نسخه های اصلی رو هم دارم؟!

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,041
نام
نـــــــویـــــــــد
چند تا سوال دارم دوستان
الان من که نسخه اصلی رو دارم، اپگرید کنم به نسخه PS5 نسخه PS4 عادی رو هم دارم؟
این سوال رو هم در مورد انچارد لگاسی کالکشن هم دارم، با توجه به اپگرید به نسخه بعدی نسخه های اصلی رو هم دارم؟!

آره مشکلی واسه اونا پیش نمیاد

• Love
Reactions: Paradise Lost

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,518
نام
مهدی
بین دوراهی گیر کردم
دو روز پیش ps5 گرفتم و یک کنسول کپی خور ps4 pro هم دارم
یک ماه پیش روی کنسول کپی خور نسخه زیرنویس شده این بازی رو نصب کردم و کیفیت خیلی خوبی هم داره ترجمه‌ش از یکطرف هم دسته های ps5 و آپدیت نسل ۹ قلقلکم میده ولی چون می‌دونم روند بازی و گیم پلی طولانی که داره دیگه حوصله‌م نمی‌کشه دوباره بازی کنم هرچند یکبار دو سال پیش تمومش کردم
حالا شما باشید کدومو می‌رید سراغش
با زیرنویس فارسی و لذت فهمیدن داستان و نکاتش
یا تجربه با تریگرها و جزییات بیشتر

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,067
نام
سهند
بین دوراهی گیر کردم
یک ماه پیش روی کنسول کپی خور نسخه زیرنویس شده این بازی رو نصب کردم و کیفیت خیلی خوبی هم داره ترجمه‌ش از یکطرف هم دسته های ps5 و آپدیت نسل ۹ قلقلکم میده ولی چون می‌دونم روند بازی و گیم پلی طولانی که داره دیگه حوصله‌م نمی‌کشه دوباره بازی کنم هرچند یکبار دو سال پیش تمومش کردم
مورد دوم قطعا لذت بخش تره بنظرم

• Like
Reactions: yar_66

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,961
نام
امین پاشاپور
بین دوراهی گیر کردم
من فقط به خاطر لودینگ هاش هم که شده میرم سمت ps5

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

• Like
Reactions: yar_66

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,590
نام
Alireza
وووف! چه مستند سنگینی بود! یه جورایی انگار دوباره بازیو تجربه کردم ولی این بار از دید دولوپرها و دوباره اون احساسات 4 سال پیش برگشتن.

نکات جالبی داشت...مثلا الهام گیری از Bloodborne غیرمنتظره بود واسم. اون اوایل که میخواستن بازی جهان باز باشه، خیلی از لول دیزاین و گشت و گذار تو بلادبورن الهام گرفتن...حتی مبارزات هم خیلی روی ضربات Melee تاکید داشته...واسه همین سیستم مبارزات از نزدیک تو بازی انقدر خفن دراومده. یه نشونه دیگه از تاثیر بشدت مثبتی که فرام سافتور و میازاکی روی صنعت گیم داشتن.

جالبه اون اوایل هدفشون این بوده که بازیو تو بهار 2018 منتشر کنن! :D

چقدر حرفاشون در مورد خشونت عالی بود...یادتون باشه اون دمویی که تو پاریس گیمز ویک نشون دادن؛ بعدش یه سری مقاله از خشونت بازی اومد بیرون. تو مستند جواب خیلی خوبی بهشون دادن و مشخص هم هست که از این نظر قرار نیست عقب نشینی کنن. اون بخش های مربوط به شبیه سازی پاشیدن خون و شکستن استخون هم خیلی باحال بود.

بعدشم اون گیم پلی E3 و بحث فیک بودن انیمیشن ها! اون موقع که این حرفا از یه سری منتشر شد، خود ناتی داگ خیلی میخواسته واکنش نشون بده ولی سکوت و نشون دادن نتیجه در عمل، حرکت بهتری بود. جالبه گفتن که همین حرفا باعث شد دقت بیشتری رو انیمیشن ها داشته باشیم تا وقتی بازی منتشر شد، دهن این افراد بسته بشه :D

بعدشم پاندمی و افتضاحی که با لیک ها به بار اومد...کلا هر چی اتفاق امکان داشت بیوفته، افتاد تا این بازی منتشر نشه. ولی شد و نتیجه رو دیدیم. اگه کل مستند رو هم ندیدید، اون بخش مربوط به لیک ها و حرفای نیل رو حتما ببینید.

بعدش در مورد کرانچ بحث شد و اینکه چقدر دارن استدیو رو تغییر میدن تا دیگه کرانچ نداشته باشن! یکی از قسمت هایی که اصلا باهاش موافق نیستم...حالا شاید خیلیا باهام مخالف باشن ولی بدون کرانچ، از خود گذشتگی و تمرکز کامل روی پروژه، شاهکار ساختن، ماندگار شدن و رسیدن به انتظارات طرفدارا خیلی خیلی سخته به نظرم. الان دارن کلی Producer استخدام میکنن و ساختار تیم رو تغییر دادن که کرانچ رو حذف کنن! به نظرم به تیم و سیستم برنده نباید دست بزنن. به گفته خودشون همین Producer نداشتن تیم ناتی داگ و همکاری نزدیک تیم باعث ساخت اون شاهکارها شد. خلاصه که نگران هستم و تا زمانی که بازی بعدیشون منتشر نشه، خیالم راحت نمیشه که این ناتی داگ، همون ناتی داگه.

در آخر هم در مورد پارت 3 صحبت شد و با تاکید بیشتری تایید شد که قراره ساخته بشه ولی فعلا نه و الان مشخصه مشغول بازی جدید هستن.

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,696
نام
طاها
نیل دراکمن به صورت رسمی خبر تایید شماره سوم بازی رو داده اما در مرحله ایده پردازی هستش . با این روندی که می بینم 2028 زودتر عرضه نخواهد شد .

کاش از شماره جدید آنچارتد هم ناتی داگ سخنی میگفت . حیف همچین آی پی که خاک بخوره

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,840
با این حرکتی که سونی زده مثلا همین مستند و یا ریمیستر کردن بازی نشون میده که قطعا The Last of Us Part 3 در دست ساخته .

احتمالا بعد از ip جدید عرضه بشه . فکر کنم این نسل دو تا بازی عرضه کنه یکی new ip یکی هم part 3

• Like
Reactions: Taha75

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,067
نام
سهند
دوستان یه سوال داشتم شاید آماتوری باشه اما مهمه.!
میخواستم بدونم دیسک نسخه PS4 بازی بعد از آپگرید کردن به PS5 , برای اجرای نسخه جدید وجودش در درایو همچنان الزامیه ؟

navid-25

کاربر سایت
Aug 7, 2020
298
نام
نوید
دوستان یه سوال داشتم شاید آماتوری باشه اما مهمه.!
میخواستم بدونم دیسک نسخه PS4 بازی بعد از آپگرید کردن به PS5 , برای اجرای نسخه جدید وجودش در درایو همچنان الزامیه ؟
بله. اگه نسخه PS4 از رو کنسول پاک کنی یا انتقال بدی به هارد اکسترنال با هر با که دیسک وارد درایو میشه شروع میکنه به نصب شدن یا اپدیت شدن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر