PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,320
نام
ماکان
خوبی فرست پارتی های سونی اینه که چند روز با بازی کردن خودشون سرگرم میشی و بهت خوش میگذره، چندین ماه با خوندن کامنت های اینگرید برگمان های سایت:D جالبه این همه به در و دیوار کوبیدن هنوز خسته نشدن و انرژی دارن، کیپ گویین.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,053
نام
نیما
نظرسنجی جدید ResetEra

View attachment 165064

اینم نظرسنجی قبلی

View attachment 165065

بعضیا در مورد این نظرسنجی ها میگن که چون اختلاف زیاد نیست نشون میده که TLOU II خوب عمل نکرده ، چون با پیشرفت تکنولوژی باید اختلاف خیلی بیشتر باشه !!

در حالی که من چند فرنچایز نام میبرم که اگه هرجایی نظرسنجی بذارن امکان نداره آخرین نسخه که بیشترین تکنولوژی رو داشته از نسخه های قدیمی بیشتر رای بیاره ، چه برسه به اینکه با اختلاف رای بیاره :
  • Metal Gear Solid
  • Uncharted
  • Mass Effect
  • Gears of War
  • Halo
  • Asssassin's Creed
  • Fallout
  • Resident Evil
  • Devil May Cry
و کلی IP دیگه ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مهدی معیدپور نداریم اینجا ؟ :D

165141

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,320
نام
ماکان
در خصوص نظرسنجی:

من Last 1 رو خیلی دوست داشتم، از همه نظر بازی کاملی بود و با اینکه داستان هم ساده و به شدت قابل پیشبینی بود و میشد حدس زد تهش چجوری تموم میشه و بازی هم مارو غافلگیر نمیکرد و عینن همونجوری بود، اما در عوض با پرداخت خیلی خوب شخصیت ها و روایت فوق خفن این داستان ساده اما احساسی رو به مخاطبش ارایه میکرد، نتیجه هم به نظر من یکی از بهترین بازی های تاریخ بود و قطعا پایانش برای من جزو تاثیر گذارترین ها، حتا با اینکه میدونستم اینجوری میشه. روی این حساب من فکر میکردم Last 2 نمیتونه جای این بازی رو برای من بگیره، اما Last 2 انقدر تصمیماتش شجاعانه است و با بی رحمی از روی Last 1 رد میشه و انقدر خوب دنیای خودش رو گسترش میده که من حالا میتونم بگم واقعا Last 1 در مقابلش یه چیز سطحی به نظر میرسه!

به نظر من Part 2 از همه نظر بزرگ تر از شماره اوله و دنیای آخرالزمانیش رو خیلی خوب گسترش داده. از شخصیت ها تا کامبت، قشنگ یه ادامه واقعی و درست درمونه و یه استاندارد جدیدی رو برای همه بازی های ادامه دار تعریف میکنه. اگه میخواید یه بازی موفق رو ادامه بدید و شماره جدید بسازید، اونم با استاندارد های نسل بعد، نمیشه فقط قیافه شخصیت ها رو تغییر داد، یا محیط های جدید ساخت، نیاز به ایده های جدید و دوباره خلق کردن اون اثر با توجه به شرایط حال حاضره. مساله ای که از نظر من به دغدغه های ذهنی خالقینش هم معنا میبخشه. Part 2 در شرایط حال حاضر ساخته شده و منعکس کننده افکار سازنده در این سال هاست، طبیعیه که امده اونچه براش مهمه و احساس کرده ضعف اجتماع انسانی ماست رو (که همین تبعیض هاست) به تصویر بکشه و بولدش کنه.

در نتیجه داستان Part 2 هم بزرگ تره، هم جذاب تر و غیر قابل پیشبینی و هم انسانی تر. به نظر من این همه جنجالی هم که ایجاد کرده برخواسته از دل همین شجاعته، چون دست گذاشته روی تعصبات خیلی از ماها و بهمون نشون میده در واقعیت چقدر آکنده از همین تعصبات بیجا هستیم، شاید فکر کنیم نه خیلی روشنفکریم و به مساوات اجتمایی قایلیم، اما در عمل خیلی هامون از دیدن شخصیت های دگرجنس گرا این همه منزجر شدیم و این نفرت رو در اشکال مختلف بروز میدیم. طوری که من فکر میکنم برای بیشتر آدم ها اینکه چه اتفاقات داستان افتاده و اون رو ضعف داستان میدونن بیشتر یجور سرپوشه و عصبانیت ها از جای دیگه ای نشات میگیره، که همون عدم پذیرش اقلیت ها تو جامعه است. حتا این حق رو براشون قایل نیستیم که شخصیت اصلی یه بازی باشن، اونم بازی مورد علاقمون.

من حیض المجموع من Part 2 رو یه ادامه واقعی میدونم که نتنها در همه زمینه ها بزرگتر و بهتر از شماره اول قدم برمیداره، بلکه سطح دغدغه هاش رو خیلی بالاتر از مدیوم گیم میاره، و قطعا یه شروع برای خیلی از استدیوهای دیگه خواهد بود، چون نشون داد میشه بزرگ تر از گیم های قبلی قدم برداشت و کارهای متفاوت کرد. فقط نباید ترسید و مرعوب نظرات منفی آدم ها شد.

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,399
نام
رامین
صفحه توییتر گیم آواردز از مردم سوال کرده که بهترین بازی نسلتون چیه؟

165646

من خودم نشستم بیشتر نظرارو خوندم بدون تعصب میگم که اکثرا TLOU2 و Zelda: BotW گفته بودن بعدشم GOW و Witcher و RDR 2 و Bloodborne
یکی از کاربرا گفته نظرارو شمرده و به ترتیب عکس زیر شده، بعضیا ریختن سرش که اشتباه شمردی و برای همین یکی زیر همین توییت یه نظرسنجی بین این چهارتا گذاشت که نتیجش این شکلیه :D

165779

اینم در نظر بگیرید که پارت 2 فقط سه ماه از اومدنش گذشته و ممکنه خیلیا تجربش نکرده باشن. باشد که ایمان بیاورید :-":D

آخرین ویرایش:

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
خوبی فرست پارتی های سونی اینه که چند روز با بازی کردن خودشون سرگرم میشی و بهت خوش میگذره، چندین ماه با خوندن کامنت های اینگرید برگمان های سایت:D جالبه این همه به در و دیوار کوبیدن هنوز خسته نشدن و انرژی دارن، کیپ گویین.

وقتی بحث تعریف کردن میشه همه از فن بوی رولشون تغییر میکنه به متخصص و اینسایدر و اینها و کسی هم جرئت نداره بهشون "تو" بگه
بعد بحث تخصصی که میشه ما می‌شیم اینگرید برگمان و هیتر و گاو و یابو و اینها :)) بعد تازه خودشیفته هم هستیم چون توی جای تخصصیش دوست داشتیم نظر تخصصی بدیم منتهی نمیدونستیم از سر خودشیفتگی و حقارته :))
مدیا سر آدم چه بلاهایی که نمیاره واقعا :))

پی نوشت : بحث این نیست که بازی بده یا خوبه یا هرچی. بحث عدم توانایی برقراری دیالوگ با یه سری آدم دیگه اس که دین و ایمانشون شده این بازی( یا اصلا بازیای دیگه )و هرکی غیر از 10/10 بده به بازی شبیه زامبی میبیننش و باید با تیر بکشنش. ماشالا چیزی هم که گیمر جماعت توش تبحر داره ترول و به سخره گرفتنه.

پی نوشت 2 : خیلی جالبه که مدام در جواب هرچی که من هم میگم نمره‌ی متا و نظرسنجی‌هایی که در خوب بودن بازی مطرح شده رو می‌فرستن بچه‌ها ولی در عین حال این عکس زیر رو همه‌شون رو !!! بلا استثناء همه ‌شون رو!! عقده‌ای و حقیر و بی‌چیز می‌دونن که پشم تو سرشون نیست و ایکس بوکس فنن و از سر عقده به این بازی ریت عجیب غریب دادن. فکر کن مثلا نظر 143 هزار نفر رو ابدا و اصلا در نظر نگیری و صبح تا شب بگی بازی شاهکاره و نظر 121 نقدی که توی رسانه ها هست رو اینطرف اونطرف اسکرین شاتش رو بفرستی بگی ببین چقدر بازی
شاهکاره! تو هیچی نمیفهمی اگه یه ایراد ریزم حتی بگیری. بعد این د مین تایم بیای نظرسنجی کوچیک و "مثلا" بی‌طرفانه‌ی بازیسنتر و نمیدونم توییتر که کلا 2000 نفر توش شرکت کردن هی بولد کنی بگی : "بَه! پسر عجب شاهکاری ساختن! همه رایشون اینه!"
165661
این بازی همونقدر که ادعا میکنه میخواد تغییرات بنیادین بده به داستانگویی در بازی های ویدئویی همونقدرم تبدیل به چیزی به عکس هدفی که داره تبدیل میشه و گرنه واکنشا بهش اینقدر میکسد و عجیب غریب نبود. از دو دستگی مخاطبین و طرفداراش بگیر الی آخر که یه چیزی در حد الی و اَبی از هم متنفرن و میخوان همدیگرو هدشات کنن.

آخرین ویرایش:

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,399
نام
رامین
وقتی بحث تعریف کردن میشه همه از فن بوی رولشون تغییر میکنه به متخصص و اینسایدر و اینها و کسی هم جرئت نداره بهشون "تو" بگه
بعد بحث تخصصی که میشه ما می‌شیم اینگرید برگمان و هیتر و گاو و یابو و اینها :)) بعد تازه خودشیفته هم هستیم چون توی جای تخصصیش دوست داشتیم نظر تخصصی بدیم منتهی نمیدونستیم از سر خودشیفتگی و حقارته :))

پی نوشت : بحث این نیست که بازی بده یا خوبه یا هرچی. بحث عدم توانایی برقراری دیالوگ با یه سری آدم دیگه اس که دین و ایمانشون شده این بازی( یا اصلا بازیای دیگه )و هرکی غیر از 10/10 بده به بازی شبیه زامبی میبیننش و باید با تیر بکشنش. ماشالا چیزی هم که گیمر جماعت توش تبحر داره ترول و به سخره گرفتنه.

پی نوشت 2 : خیلی جالبه که مدام در جواب هرچی که من هم میگم نمره‌ی متا و نظرسنجی‌هایی که در خوب بودن بازی مطرح شده رو می‌فرستن بچه‌ها ولی در عین حال این عکس زیر رو همه‌شون رو !!! بلا استثناء همه ‌شون رو!! عقده‌ای و حقیر و بی‌چیز می‌دونن که پشم تو سرشون نیست و ایکس بوکس فنن و از سر عقده به این بازی ریت عجیب غریب دادن. فکر کن مثلا نظر 143 هزار نفر رو ابدا و اصلا در نظر نگیری و صبح تا شب بگی بازی شاهکاره و نظر 121 نقدی که توی رسانه ها هست رو اینطرف اونطرف اسکرین شاتش رو بفرستی بگی ببین چقدر بازی
شاهکاره! تو هیچی نمیفهمی اگه یه ایراد ریزم حتی بگیری. بعد این د مین تایم بیای نظرسنجی کوچیک و "مثلا" بی‌طرفانه‌ی بازیسنتر و نمیدونم توییتر که کلا 2000 نفر توش شرکت کردن هی بولد کنی بگی : "بَه! پسر عجب شاهکاری ساختن! همه رایشون اینه!"
View attachment 165661
این بازی همونقدر که ادعا میکنه میخواد تغییرات بنیادین بده به داستانگویی در بازی های ویدئویی همونقدرم تبدیل به چیزی به عکس هدفی که داره تبدیل میشه و گرنه واکنشا بهش اینقدر میکسد و عجیب غریب نبود. از دو دستگی مخاطبین و طرفداراش بگیر الی آخر که یه چیزی در حد الی و اَبی از هم متنفرن و میخوان همدیگرو هدشات کنن.
اول برو یکم آب یخ بخور تا سکته نکردی :D
کی گفته هر کسی نمره غیر ۱۰ داده ما بهش حمله کردیم ؟ یه سر به تاپیک امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین PlayStation 4 بزن، این همه آدم نمره دادن و ببین کسی چیزی گفته بهشون یا نه؟
اون یوزر اسکور که به حدی مسخرست که با گذاشتنش اینجا، فقط خودزنی میکنی.
آخه چطور میشه بازی که ۲۴ ساعت از اومدنش نگذشته هزارن نفر بهش نمره بدن ؟
نظرسنجی درست میخوای اینو ببین، گیم اواردز ببین .
خلاصه بهت بگم که خدایش خسته نشدی از این همه نفرت پراکنی ؟ بابا بسه دیگه انصافا

165672

آخرین ویرایش:

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار

View attachment 165661
این که میگی مدیا سر آدم چه بلاهایی که نمیاره، دقیقا برعکسش در مورد این بازی صادق نیست؟ منظورم اینه که بخش عمده‌ای از استریمرا، یوتیوبرا و حتی سایتای مشهور بازی رو له کردن. حداقل توی فضای اینترنت، چیزی که من دیده‌ام اینه که بازی رو سلاخی می‌کنن. پس اگه بخوای بگی کسی تحت تاثیر مدیا قرار گرفته، مخالفان بازین. هرچند این هم اشتباهه و نباید نظر هیچکس رو اینطوری زیر سوال برد.
بعدشم، ورداشتی یوزر اسکور بازی رو گذاشتی. در جریانی که یوزر اسکور قبل از ریلیز ترکیده بود و الان با خوابیدن اون جو یکم بهتر هم شده؟
در نهایت هم ندیدم تو این تاپیک کسی به شما بگه که «نمی‌فهمی». اکثرا دور از ترول و حرفای سخیف جوابتون رو دادن، اما گویا شما دنبال جواب منطقی نیستی.

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
اول برو یکم آب یخ بخور تا سکته نکردی :D
کی گفته هر کسی نمره غیر ۱۰ داده ما بهش حمله کردیم ؟ یه سر به تاپیک امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین PlayStation 4 بزن، این همه آدم نمره دادن و ببین کسی چیزی گفته بهشون یا نه؟
اون یوزر اسکور که به حدی مسخرست که با گذاشتنش اینجا، فقط خودزنی میکنی.
آخه چطور میشه بازی که ۲۴ ساعت از اومدنش نگذشته هزارن نفر بهش نمره بدن ؟
نظرسنجی درست میخوای اینو ببین، گیم اواردز ببین .
خلاصه بهت بگم که خدایش خسته نشدی از این همه نفرت پراکنی ؟ بابا بسه دیگه انصافا

View attachment 165662

لامصب ! 1200 نفر آخه الان شد جامعه آماری؟
دوما اون متا کریتیک اصلاح شده اس و نمره‌های 24 ساعت اول رو حذف کردن. سوما من نگفتم متاکریتک معتبره. در جواب اون متا متا کردنای شما بود که اونو فرستادم و برام جالبه که کلا بنظرتون میانگین عدد به اون گندگی به نظرتون پشمه و هیچ درصدی احتمال نمیدید که آقا واقعا یه بخشی از اونام دارن یه سری ایرادات به جایی رو وارد میکنن!
سوما کدوم نفرت پراکنی؟ یه اثری اومده داریم راجع بهش بحث میکنیم منتهی اینجا منطق بحث خیلی فرق داره و فقط به این که " این بازی ارث بابای منه" ختم میشه "چون ازش خوشم اومده"
من 1200 بار از همون دفعه اولی که اومدم نظرم رو گفتم ، گفتم که خیلی بازی رو دوست دارم خودم حالا با چارتا فکت صادر شده هم نمیشه وارد دیالوگ شد نمیدونم چرا؟ اینجا اسمش تاپیک "فقط" طرفدارای بازیه؟ یعنی ما که بازی کردم منتهی میخوایم با یکی صحبت کنیم چون حالا یه جاهاییش ایراد داشته خار داریم و نمیتونیم؟ :)) فقط باید بیام عکس اشلی جانسون بفرستم زیرش بنویسم 100000000/10؟ با ایموجی کف و دست و قلب؟ بعدم بنویسم بازی مدیوم همه چی رو جابجا کرده و اینا؟ :))

• Smile
Reactions: IMANOKA

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,798
نام
مراد حلیمی
نمیدونم گناه ما چیه از این بازی خوشمون اومده
اولا طبیعیه تو تاپیک خود بازی یکی بیاد بگه این بازی بهترین بازی عمرشه یکی بیاد بگه بهترین داستان تاریخ تو یه بازی رو داره........نظرشه خب. این روال رو شما برین تو تاپیک اکثر بازیهای بزرگ میبینید ولی واقعا کسی میاد تو تاپیک سایر بازیهای بزرگ هم از این اداها در بیاره؟؟

دوما این توهین به طرفدارا واقعا زشته.....کسی که خوشش اومده یا حتما تحت تاثیر رسانه بوده، یا بهش فشار اومده(تو تاپیک اسپویلر می گفتن)، یا دوسال دیگه نظرش عوض میشه (تاپیک اسپویلر) یا مثه طرفدارای نولانه و متعصبه و ..... .ولی کسی که بدش اومده حتما دانشمنده:D

سوما کسی که ادعا میکنه رسانه روش تاثیر نذاشته چطور نظرسنجی مردمی متا کریتیک اینقدر راحت تونسته روش تاثیر بذاره ؟؟؟؟
به عکس پایین دقت کنید:
165665

تقریبا 60 صفحه از نظرات مردم تو 19 june یعنی کمتر از 24 ساعت (دقیق بنویسیم کمتر از 12 ساعت) بعد از انتشار بازی ارسال شده که تقریبا همشون 0 هستن :D:Dیعنی نزدیک 10 درصد ملت بازی رو انجام نداده بهش 0 دادن.............چقدر نظر سنجی صحیحی هستش:D:D(بقیه هم بماند که ماشالله تعداد صفر ها رو بشمری سر به فلک میکشه و چقدر منصفانه بوده نظرشون)
ولی نظرسنجی که الان بعد چند ماه صورت میگیره و حداقل مثه نظرسنجی بالا نیس پر از ایراده و ملت و اصحاب جوگیر و تحت رسانه و blah blah توش شرکت کردن

+

نمیدونم اینقدر سخته کسی یا کسانی با چیزایی که شما حال نمی کنن حال میکنن؟؟؟اینقدر تحملش درد داره؟؟شما با چیزایی که حال میکنی حال کن ما هم با چیزایی که حال میکنیم......جا برای هردومون هست خداییش:D

.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر