PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
من الان حس اینو دارم که یه کامیون گونی آرد رو خالی کردم... آنقدر که بازی با کلی استرس هیجان و آدرنالین درگیرت میکنه تمام انرژی رو میگیره... کی بازی ها که صرفا برای سرگرمی بودن آنقدر سنگین شدن...

حدود 6 ساعت مفید بازی کردم به یه مغازه دیسک فروشی که رسیدم، آنچنان به ارضای روحی روانی رسیدم... که با خودم گفتم برای امروز بسه دیگه... بیشتر از این، این امواج از بازی بهم برسه اور دوز میکنم...
فردا با شور و اشتیاقی و هیجان باور نکردنی بر میگردم به اون دیسک فروشی...

...........

یه نکته هم بگم... بازی صرفا به خاطر اون محتویات، sjw نیست... اتفاقا بازی پر از محتواهای هست که این دار و دسته با هاش جبهه گیری دارن...

هیچ مدیومی منو به این حد از تنفر نرسونده بود که دلم بخواد یه زن رو از لنگاش جرش بدم... البته بد برداشت نکنید،، منظورم تیکه تیکه کردنشه، حتی اون گیم او ترونز با 80 قسمت

در مورد یه چیز دیگه هم بگم من با متن خیلی کوتاه و یه عکس اسپویل شده بودم

اسپویل عکش همون صحنه ای بود که الی پای قبر جوئل نشسته، با این حال اولش اصلا ناراحت نشدم بیشتر شوک و خشم بود... اما

149122

بابا برگشته خونه....

با دیدن این مگه میشد بغض نکرد... اشک نریخت

برای همین میگم مهم نیست داستان چیه، تمام داستان های دنیا رو میشه تو یک خط خلاصه کرد مهم اینه که چطور اون داستان روایت میشه ، در سطح و کیفیت و عمقی به مخاطب منتقل میشه...

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
چقدر بخش گردش توی محیط بازی خوبه. یکی از بزرگترین سورپرایز‌های بازی برای من هم پخش موسیقی تیک آن می بود که همزمان با الی زمزمه‌اش می‌کردم. هرگوشه بازی که میری یه اتفاق خفن میوفته یا یک کات‌سین خفن میبینی. چقدر دیالوگای الی و دینا خوبن راجب اتفاقاتی که اطرافشون میوفته.
بدترین قسمت بازی برای من همینه تف تو جهان باز :D

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
خب منم ۳ ساعت اول بازی رو نشستم از ساعت ۱۲ ظهر تا ۳ عصر رفتم و واقعا حس عجیبی دارم و بعدش کلا اشتهام کور شد و رفتم دوش گرفتم و تازه الان اومدم یکم بستنی خوردم ک حالم جا بیاد!
حقیقتش اول بازی ک با جول شروع شد اینقد خوشحال بودم ک مامانم داشت باهام حرف میزد من میخندیدم و فک کرد دارم مسخرش میکنم ، از گرافیک شاهکار و گیمپلی محشر ک بگذریم میرسیم ب داستان ، واقعا صحنه مرگ جول حالم رو بد کرد ، بازی ب شدت سنگینه و نمیشه اصلا مدام بازی کرد، یعنی قشنگ وقتی ک داشتم با الی میرفتم دنبال جول قلبم جوری میتپید ک انگار از پله های ی ساختمون ۱۰ طبقه دارم میرم بالا، وقتی صحنه مردن جول رو دیدم هنگیدم و عینک و هندزفری رو از گوشم در اوردم و دسته رو گذاستم و نزدیک نیم ساعت زل زدم ب زمین و داشتم تمام خاطراتی ک باهاش داشتم رو مرور میکردم از قسمت اول! واقعا هیچوقت ی سرگرمی نتونسته بود در این حد برای من جدی ظاهر بشه!
در مورد اَبی هم بگم ک ی حروم لقمه واقعیه :D برام مهم نیست چرا اینکارو کرد و فقط تنها چیزی ک میخوام اینه ک ب بدترین و ترسناک ترین حالت ممکن تیکه تیکش کنم، حرصم ازین میگیره ک نامردی زد کشت جول رو

ی چیزی ک خیلییییی بهم حال داد اینه ک سعی کردن المان های جستجو کردن توی محیط برای پیدا کردن رمز و حل کردن معما ک سری رزیدنت اویل داشت رو توی این نسخه بیارن و واقعا یکی از چیزایی هست ک همیشه عاشقش بودم، در مورد رمز گاو صندوق:
اگه دقت کنین توی اتاقی ک گاو صندوق بود ی نامه نوشته بود و توش گفته بود یسری وسایل برات گذاشتم توی گاوصندوق و رمزش تاریخ سرکار اومدن good boy یا پسر خوبم هستش ک منظورش سگ طرف هست، توی اتاق کناری ی تابلو ب دیواره ک اسامی کارمندا و عکساشون ی همراه تاریخ هستش ک برای سگه بود جولای ۲۰۱۳ ک با توجه ب اینکه جولای ماه ۷م هستش رمز گاوصندوق میشد ۲۰۱۳۰۷

اقا ی نکته جالب بگم ک از اول بازی من فقط ۱ گلوله شلیک کردم
همون جایی ک با ابی بودیم و سینه خیز از زیر ی خونه باید میرفتیم ک ی اینفکتد میومد سمتمون
دیگه همش با ملی کردن و مخفی کاری رفتم جلو و تازه الان متوجه این نکته شدم ک اصلا اسلحه استفاده نکردم.

راستی اینم خیلی جالب بود:
همون اول بازی گوستاوو نشسته بود و داشت اهنگ میزد،

دیگه فعلا چیزی ب ذهنم نمیاد، بازی واقعا ی شاهکاره و من خودم توانش رو ندارم دیگه امروز بازی کنم و میذارم فردا ادامه میدم.

ی تشکری هم بکنم از همتون ک اینقد عالی اسپویل ها رو رعایت میکنین، خواهشا همینجوری ادامه بدید و حتما توی عنوان اسپویل بنویسید ک در چ موردی و چقد از بازی گذشته ک برا کسی تجربه بازی خراب نشه :Rose:

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,647
نام
hamid
طبق چیزی که digital foundry گفت تو این بازی تفاوت فقط در رزولوشن هست که پرو 1440p اجرا میکنه و معمولی 1080 جزئیات یکی هستن

بنظرتون صبر کنم بازیو روز عرضه ps5 4k بازی کنم یا الان با ps4 استانداردم بازیش کنم ؟

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
821
نام
رضا
گفتنی ها رو دوستان گفتن. فکر نمیکردم یک گیم با روح و روان من انقدر بازی کنه. کلا یک جوری شدم. سیستمم بهم خورد . فعلا بازی نمیکنم تا یک مقدار سر حال تر بشم. امیدوارم اخرش حداقل اون چیزی که دوست دارم تموم بشه درباره ابی منحوس هم بگم بر خلاف هیکلش تن صداش خیلی دخترانه میخورد اصلا صداش خشن نبود اونطور که انتظار داشتم

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
منم حدود 3 ساعت و نیم بازی کردم. چپتر بعد jackson رو یک ساعت یا چهل دقیقه جلو رفتم.

یک سوال در مورد گیمپلی. هیچ اسپویلی نداره تنها برای کسایی که حساس هستن داخل اسپویلر میزارم
اقا بشدت بنظرم مبارزه با اینفکتد ها سخت تر شده!!! کلیکر ها تا یکم نزدیک میشی سریع برمیگردن و میخورنت :| یک محیط کوچیک که 3-4 تا رانر و 2 تا کلیکر داشت رو اقلا 5 بار مردم :| و اصلا نمیشه مخفی کاری کرد :| تهشم مجبور شدم بدوعم و تیر حروم کلیکرا کنم :|

کسی این مشکل منو نداره درمورد کلیکرا؟ حتی اون اولای بازی که 2 تا کلیکر هم بودن باز هم 4-5 بار مردم چون نمیتونستم مخفی کاری کنم. خیلی اروم هم نزدیک میشدم باز هم سریع برمیگشت منو میخورد :|

و منم هفته پیش دستم خراب شد. R2ش فنرش در رفته بود فکر کنم و حساس شده بود. به این حالت که هر از گاهی خود بخود یکم R2 میزد. این مشکل جوری بود که وسط قسمت اول، مثلا راه میرفتم خود به خود شیشه پرت میکرد :D یا aim میکردم سریع تیر میزد. حالا رفتم درستش کنم. خیلیم مرده تو پاچم کرد و ازم پول گرفت. ولی بعد 100 درصد اوکی نشد. امروز باز به این مشکل برخوردم :| نمیدونم چه کنم والا :|

و یک نظر درمورد داستان در چپتر jackson
فقط منم که بنظرم مرگ جوئل بد بود؟ خیلی خیلی صحنه درد ناکی بود و شدیدا حالو بد کرد ولی مشکل این بود که اصلا نفهمیدم مرد :| چون تو ذهنم طبق تریلر ها این بود که زنده میمونه و هست در ادامه بازی! و وقتی ضربه خورد حس بدی کردم ولی deep down میدونستم زندست. بعد تامی اومد با الی حرف زد. نفهمیدم :| بعدش که الی رفت سر قبر جوئل دوهزاریم افتاد :| چرا واقعا؟ :|

لعنت به اون abby... واقعا قراره همچین کاراکتر منفور و اشغالیو کنترل کنیم؟ :| + و بدیش اینه که اصلا نفهمیدیم چرا این کارو کرد. داستان پشتش چی بوده! چرا جوئل و کشت؟

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,189
خودم بازی رو ندارم
بازیشم نکردم
و نخریدم
جالبه ۲ تاکنسول دوستان جلو خودم ۲ تاشم با یک بازی اما کنسل معمولی با پرو
جالبه
۲ تا تی وی هم تقریبا یکی
گرافیک رو پرو با معمولی اندازه سر سوزن تفاوت داره!بینهایت کم !
خیلی عالی بهینش کردن

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
دیگه نتونستم تحمل کنم تو مغازه بازی فروشی محلم داره بازی رو ظرفیت 2 برام میریزه. حالابعدا فیزیکیشو میخرم. اولین بارمه دارم بازی دیجیتالی میخرم (البته برای کنسول) لعنت خدا بر دول خاورمیانه که بازی رو بن کردن

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
منم حدود 3 ساعت و نیم بازی کردم. چپتر بعد jackson رو یک ساعت یا چهل دقیقه جلو رفتم.

یک سوال در مورد گیمپلی. هیچ اسپویلی نداره تنها برای کسایی که حساس هستن داخل اسپویلر میزارم
اقا بشدت بنظرم مبارزه با اینفکتد ها سخت تر شده!!! کلیکر ها تا یکم نزدیک میشی سریع برمیگردن و میخورنت :| یک محیط کوچیک که 3-4 تا رانر و 2 تا کلیکر داشت رو اقلا 5 بار مردم :| و اصلا نمیشه مخفی کاری کرد :| تهشم مجبور شدم بدوعم و تیر حروم کلیکرا کنم :|

کسی این مشکل منو نداره درمورد کلیکرا؟ حتی اون اولای بازی که 2 تا کلیکر هم بودن باز هم 4-5 بار مردم چون نمیتونستم مخفی کاری کنم. خیلی اروم هم نزدیک میشدم باز هم سریع برمیگشت منو میخورد :|

و منم هفته پیش دستم خراب شد. R2ش فنرش در رفته بود فکر کنم و حساس شده بود. به این حالت که هر از گاهی خود بخود یکم R2 میزد. این مشکل جوری بود که وسط قسمت اول، مثلا راه میرفتم خود به خود شیشه پرت میکرد :D یا aim میکردم سریع تیر میزد. حالا رفتم درستش کنم. خیلیم مرده تو پاچم کرد و ازم پول گرفت. ولی بعد 100 درصد اوکی نشد. امروز باز به این مشکل برخوردم :| نمیدونم چه کنم والا :|

و یک نظر درمورد داستان در چپتر jackson
فقط منم که بنظرم مرگ جوئل بد بود؟ خیلی خیلی صحنه درد ناکی بود و شدیدا حالو بد کرد ولی مشکل این بود که اصلا نفهمیدم مرد :| چون تو ذهنم طبق تریلر ها این بود که زنده میمونه و هست در ادامه بازی! و وقتی ضربه خورد حس بدی کردم ولی deep down میدونستم زندست. بعد تامی اومد با الی حرف زد. نفهمیدم :| بعدش که الی رفت سر قبر جوئل دوهزاریم افتاد :| چرا واقعا؟ :|

لعنت به اون abby... واقعا قراره همچین کاراکتر منفور و اشغالیو کنترل کنیم؟ :| + و بدیش اینه که اصلا نفهمیدیم چرا این کارو کرد. داستان پشتش چی بوده! چرا جوئل و کشت؟
من اون تیکه رو نزدیک 15 یا 20 بار مردم، ولی آخرش حتی یه گلوله هم خرجشون نکردم، همشون رو یکی پس از دیگری خفت کردم ... دیوانم کرده بودن...

• Like
Reactions: kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر