PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
آنباکسینگ کالکتور ادیشن :

پ.ن : چند صفحه از آرت بوک بازی به نمایش درمیاد البته چیز اسپویل داری من ندیدم داخلش.
آقا نبینید یه اسپویل ریز در مورد اون اینفکتد اسمشو نبر :D داره، اگه میخواید تو بازی ببینیدش نبینید :D
غیر از اون چیز دیگه ای نداره.
نمیدونم خدایی چی بگم
شک‌ میکنم بعضی وقتا به این که اصلا بازی کردین لست رو :D
یکی میگه تروفی هاش چرت بود در صورتی که دقیقا همین تروفی های پارت۲ هستم در کنار درجه سختی

شمام که میگی آنلاین قبلی شاهکار بود pay2win نبود:D
در صورتی که بهترین مثال پول خرج کردن و بردن همین لست هست:D

طرف اسموک میزد زیر پاش ۴تا tبگ هم میرفت بعد کیل میگرفت

شاتگان سایلنت کاستوم لوداپ

خرید پکیج اسکیل

و انواع سلاح و تجهیزات خوبش پولی بودن

کار به بخش فینیشر و شخصی سازی ندارم

ولی در کل دوس دارم مثل رددد بعد ۱ ماه بخش آنلاین به بازی اضافه بشه
با مد های اینترگیشن و چند تا جدید با وجود اینفکتت ها:D
من یک رو مولتی ش رو نزدم ولی اگه اینطوری که میگی پی تو وین باشه با این وضع قیمتها نمیشه تحمل کرد ( تازه اگه سرورش فیلتر نباشه بخوایم با روتر بریم)

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,020
نام
امیر حسین
یه سری از دوشتان چطوری میشینن چند روز قبل از عرضه ی بازی, نسخه ی ۱ رو بازی میکنن و کلی فیلم با مضمون مشابه میبینن و کمیک میخونن و... :D
لذتش به اینه که یه مدت زیادی طعم بازی و هرچی مشابهش هست رو نچشیده باشی و قشنگ تشنه و گشنه بشینی پای بازی.
من قبل از عرضه ی بازی دادم grim fandango بازی میکنم :)) کلا یه سبک و عالم و دنیای دیگه. ادم هرچی از مطلوبش بیشتر فاصله گرفته باشه, وقت وصال بیشتر غرق در لذت میشه :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,618
نام
Alireza
قبل از اینکه جمعه بشه و همه چی بهم بریزه یه چیزی بگم...
همیشه زمان عرضه بازیهای مهم یه حس عجله‌ای میاد سراغ بعضیا که بازیو توی یکی دو روز بزنن نابود کنن و فردای روز عرضه بیان اینجا در مورد اندینگ صحبت کنن. مثلا پارسال زمان عرضه Sekiro تاپیکش خیلی جالب شده بود...من مثلا تازه دو تا باس رو زده بودم، طرف میومد میگفت پلات کردم بازیو خیلی هم آسون بود :D
فقط میخواستم بگم که توی تجربه‌ی بازی عجله نکنید و بازیو واسه خودتون زهرمار نکنید...بعضی روزا می‌بینی میتونی 12 ساعت پشت سر هم بازی کنی، بعضی روزا هم فقط کشش یکی دو ساعت بازی رو داری...هیچ اشکالی هم نداره...مسابقه نیست که زودتر باید تموم کنیم بازیو.
من که معمولا تا جایی که میتونم تمام محیط‌ها رو میگردم یا اگه یه مرحله‌ی بشدت تنش‌زا تجربه کرده باشم، یکمی به خودم استراحت میدم هضمش کنم بعد برم سراغ ادامه‌ی بازی.
کلا منظورم اینه که Part II رو فقط یه بار میشه واسه اولین بار تجربه کرد...به همون روشی که باهاش راحت هستید بازیو انجام بدید و فشاری روی خودتون احساس نکنید که حتما باید توی زمان مشخصی تموم بشه.

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
همیشه زمان عرضه بازیهای مهم یه حس عجله‌ای میاد سراغ بعضیا که بازیو توی یکی دو روز بزنن نابود کنن و فردای روز عرضه بیان اینجا در مورد اندینگ صحبت کنن. مثلا پارسال زمان عرضه Sekiro تاپیکش خیلی جالب شده بود...من مثلا تازه دو تا باس رو زده بودم، طرف میومد میگفت پلات کردم بازیو خیلی هم آسون بود :D
فقط میخواستم بگم که توی تجربه‌ی بازی عجله نکنید و بازیو واسه خودتون زهرمار نکنید...بعضی روزا می‌بینی میتونی 12 ساعت پشت سر هم بازی کنی، بعضی روزا هم فقط کشش یکی دو ساعت بازی رو داری...هیچ اشکالی هم نداره...مسابقه نیست که زودتر باید تموم کنیم بازیو.
من که معمولا تا جایی که میتونم تمام محیط‌ها رو میگردم یا اگه یه مرحله‌ی بشدت تنش‌زا تجربه کرده باشم، یکمی به خودم استراحت میدم هضمش کنم بعد برم سراغ ادامه‌ی بازی.
کلا منظورم اینه که Part II رو فقط یه بار میشه واسه اولین بار تجربه کرد...به همون روشی که باهاش راحت هستید بازیو انجام بدید و فشاری روی خودتون احساس نکنید که حتما باید توی زمان مشخصی تموم بشه.
این فاز من سریع رفتم تموم شد من خیلی خفن ام یا تو حداقل ساعت تمومش کردم من خیلی خاصم اگه از بین بره خیلی خوب میشه،
باهات کاملا موافقم ، بذاریم ذهنمون به مرور لحظات بازی رو هضم کنه نه اینکه یه هو یه حجم زیادی از اتفاقات ریخته بشه توش!

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,151
نام
davood
موندم جمعه بشه شنبه به امید چه چیزی شور داشته باشم این ۱ هفته عالی بود از یک طرف ذوق دانلود بازی که داریش یکی هم دانلودش که نصف شب میدیدی ۲۰ رفته تو ۱ ساعت از همه مهمتر اشتیاق رسیدن روز جمعه این رستگاری به همه فنهای بازی که با نسخه ۱ چندین سال زندگی کردن تبریک میگم

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,053
نام
نیما
مرسی بابت این نوشته، متاسفانه خیلیا فکر میکنن اگه مثلا تو روز اول بازی رو تموم کنن نشونه ی مهارت فوق العاده شون توی بازی کردنه و یعنی نسبت به بقیه برتری دارن.
متاسفانه با اینکار فقط بازی رو حروم میکنن و اصلا اون لذتی که باید ببرن رو نمیبرن. مخصوصا بازیهایی مثل این که فوق العاده داستان محور هستن.
ضمن اینکه بعدش هم میان با افتخار اینجا و راجع به بازی صحبت میکنن و تجربه ی بقیه رو هم خراب میکنن.
امیدوارم شاهد اینجور خودنمایی های بی ارزش و بچه گانه نباشیم...

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,857
نام
حامد
منم شخصا دلم میخواد حداقل 50 60 ساعت بازی رو طول بدم. همه جا رو زیر و رو کنم. هیچ جا از نقشه رو از دست ندم. ولی این درک میکنم شاید یکی بخواد به دو سه روز بازی رو تموم کنه. فقط لطف کنن بعد از اتمام بازی نیاین توی تاپیک و همش از اندیگ صحبت کنن. بازی رو خواهشا برای بقیه اسپول نکنید. شخصا تا یه هفته و بیشتر که بازی رو تموم کنم سعی میکنم این ورا پیدام نشه. و اگر هم اومدم پست ها رو با دیلی میخونم که یکی یهو انتحاری زد یه وقت ترکش هاش به من نخوره. :D

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
این فاز من سریع رفتم تموم شد من خیلی خفن ام یا تو حداقل ساعت تمومش کردم من خیلی خاصم اگه از بین بره خیلی خوب میشه،
شما تو جایگاهی نیستی که با طعنه توی فروم گیم بیایی جامعه ی بزرگی از گیمرها رو مورد تمسخر قرار بدی
این فازی که یه عده فکر میکنن علامه ی دهرن و میتونن دیگران رو قضاوت کنن و واسه همه تصمیم بگیرن که کی چه شکلی باید بازی کنه و... اگر از بین بره جامعه ی گیم یه نفس راحت میکشه!
شاید یه نفر دوست داره 24 یی بازی کنه و امان نده ، باید به شما جواب پس بده؟!

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,020
نام
امیر حسین
شما تو جایگاهی نیستی که با طعنه توی فروم گیم بیایی جامعه ی بزرگی از گیمرها رو مورد تمسخر قرار بدی
این فازی که یه عده فکر میکنن علامه ی دهرن و میتونن دیگران رو قضاوت کنن و واسه همه تصمیم بگیرن که کی چه شکلی باید بازی کنه و... اگر از بین بره جامعه ی گیم یه نفس راحت میکشه!
شاید یه نفر دوست داره 24 یی بازی کنه و امان نده ، باید به شما جواب پس بده؟!
من کاملا با شما موافقم :D
توی تاپیک nioh 2 یه عده همین حرفا رو زدن.
من به شخصه توانایی زیاد بازی کردن پشت سر هم رو دارم. اینجوری لذت میبرم. اگه اهسته اهسته بازی کنم حس بد میگیرم. تا جایی که توانم باشه بازیو بازی میکنم. اگر زود تموم شد میرم سراغ پلاتش. یه درصد فک کن مثلا من بتونم ۵ ساعت پشت هم بازی کنم, ولی چون بازیه خفنی هست ۱ ساعت بشینم بازی کنم و بعد به زور خاموشش کنم برم بشینم دیوار رو نگاه کنم تا فردا :D یکی هم برعکس من هست و حال نمیکنه زود تموم کنه. دوس داره طولش بده. اینکه حالا یه عده میان این مورد رو خود نمایی و خود خفن پنداری در نظر میگیرن خیلی فاجعس :D
امیدوارم تو یه جامعه ی کوچیک مث فروم, بتونیم دو عقیده و تو طرز فکر رو در کنار هم تحمل کنیم. حالا گور بابای جامعه ی حقیقی :D
همه ی ادما مث هم نیستن. هر کسی ایده آل ها و عادتایی داده تو زندگیش. هر دو نگرش قابل احترامن :D

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
من کاملا با شما موافقم :D
توی تاپیک nioh 2 یه عده همین حرفا رو زدن که جوابشونو دادم.
من به شخصه توانایی زیاد بازی کردن پشت سر هم رو دارم. اینجوری لذت میبرم. اگه اهسته اهسته بازی کنم حس بد میگیرم. تا جایی که توانم باشه بازیو بازی میکنم. اگر زود تموم شد میرم سراغ پلاتش. یه درصد فک کن مثلا من بتونم ۵ ساعت پشت هم بازی کنم, ولی چون بازیه خفنی هست ۱ ساعت بشینم بازی کنم و بعد به زور خاموشش کنم برم بشینم دیوار رو نگاه کنم تا فردا :D یکی هم برعکس من هست و حال نمیکنه زود تموم کنه. دوس داره طولش بده. اینکه حالا یه عده میان این مورد رو خود نمایی و خود خفن پنداری در نظر میگیرن خیلی فاجعس :D
امیدوارم تو یه جامعه ی کوچیک مث فروم, بتونیم دو عقیده و تو طرز فکر رو در کنار هم تحمل کنیم. حالا گور بابای جامعه ی حقیقی :D
همه ی ادما مث شما و یا مثل من و امثال من نیستن. هر کسی ایده آل ها و عادتایی داده تو زندگیش. هر دو نگرش قابل احترامن :D
جالب اینجاست که همون پلاتی که با طعنه ازش صحبت شد (بلفرض همون سکیرو رو مثال میزنم)
باید چندبار بازی انجام بشه و ساعت ها بازی جویده بشه که به پلات برسی
نه فقط این بازی بلکه ۹۹٪بازی ها همین رویه رو دارن
فکت:
پلات = جویدن بازی

پس کسی که این کارو میکنه درواقع تمام سوراخ سمبه های بازی رو فوله!
نسخه ی اول همین تلو رو یادمه بالای ۵ بار گمانم بازی کردم و کم کم جمع شدن ، یعنی امکان نداره شما تو دور اول بتونی پلات کنی!

ونکته ی مهم شما واسه پلات علاوه بر اینکه باید تمام مپ رو بچرخی، کویست هایی که ۹۰درصد پلیرهای معمولی حتی به چشم نمیبینن رو انجام میدی!

سوال:این حرکت چه زمانی اتفاق میفتیه؟
جواب ساده اس ، وقتی با بازی حال کنی:-??

توی بلادبورن شما اگر گازشو بگیری بری بالای ۵۰ درصد باس هارو حتی نمیبینی!!
کلی محیط رو نمیبینی
چه کسی متوجه میشه؟
اون کسی که دنبال ۱۰۰درصد کردنه و میخواد از همه چیز سر دربیاره
پ.ن:خیلی عامیانه توضیح دادم که یه عده از این بحث سواستفاده نکنن:)
یاعلی

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,020
نام
امیر حسین
جالب اینجاست که همون پلاتی که با طعنه ازش صحبت شد (بلفرض همون سکیرو رو مثال میزنم)
باید چندبار بازی انجام بشه و ساعت ها بازی جویده بشه که به پلات برسی
نه فقط این بازی بلکه ۹۹٪بازی ها همین رویه رو دارن
فکت:
پلات = جویدن بازی

پس کسی که این کارو میکنه درواقع تمام سوراخ سمبه های بازی رو فوله!
نسخه ی اول همین تلو رو یادمه بالای ۵ بار گمانم بازی کردم و کم کم جمع شدن ، یعنی امکان نداره شما تو دور اول بتونی پلات کنی!

ونکته ی مهم شما واسه پلات علاوه بر اینکه باید تمام مپ رو میچرخی، کویست هایی که ۹۰درصد پلیرهای معمولی حتی به چشم نمیبینن رو انجام میدی!

سوال:این حرکت چه زمانی اتفاق میفتیه؟
جواب یاده اس ، وقتی با بازی حال کنی:-??

توی بلادبورن شما اگر گازشو بگیری بری بالای ۵۰ درصد باس هارو حتی نمیبینی!!
کلی محیط رو نمیبینی
چه کسی متوجه میشه؟
اون کسی که دنبال ۱۰۰درصد کردنه و میخواد از همه چیز سر دربیاره
پ.ن:خیلی عامیانه توضیح دادم که یه عده از این بحث سواستفاده نکنن:)
یاعلی
حرف شما صحیحه. نیازی هم به توضیح نیس. هر کسی سبک خودشو داره و به سبک خودش داره از بازی لذت میبره. من divinity 2 رو نزدیک ۲۵۰ ساعت بازی کردم تا پلات شد. ولی از نظر تعداد روز کمتر ۴ هفته شد که شاید زمان کمی باشه. ولی پشت سر هم بازی کردم و نقطه به تقطه ی بازیو حفظ بودم دیگه و بعد از اون رفتم سراغ یه بازی دیگه. لذتش رو هم بردم:D حس خو د خفن پنداری هم بهم دست نداد حقیقتا :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر