PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,020
نام
امیر حسین
البته داشتن یا نداشتن قسمت آنلاین تاثیری توی متا نداره و رددد هم بخش داستانیش نقد شده بود و بخش انلاین موقع لانچ نقد نشده بود.الان رو نمیدونم ولی اون زمان قسمت آنلاینش مشکلات شدیدی داشت و راکستارم اجازه نقد کردنش رو نداده بود وگرنه حتی ممکن بود زیر ۹۵ بشه.اگه این بازی بالای ۹۵ نشه هیچ بازی دیگه ای لیاقت ۹۵+ رو نداره.با زلدا کاری ندارم ولی اگه متای این بازی کمتر از اودیسه بشه حق خوری محضه.اگه جز به جز این بازی رو بررسی کنیم طبق پیش نقد ها تو همه ی بخشها به معنای واقعی کلمه پرفکت هست چه گیمپلی که فوق العاده شده چه داستان و روایت داستان که ناتی داگ استاد این کاره چه موسیقی و صداگذاری که گوستاوو و تیم بخش صداگذاری ناتی داگ معجزه کردن چه گرافیک که یه چیز ماورایی هست.نمیخوام قیاسی بکنم ولی بازیهایی مثل ماریو اودیشه داستان و روایت داستان و گرافیک فنی اش به اندازه گیمپلی اش و موسیقی اش فوق العاده نیست...این بازی همه چیزش پرفکته اگه زیر ۹۵ بگیره ظلم محضه
نظر شما کاملا محترمه و درک میکنم چقد بازی رو دوست داری و منم ارزومه حتی گوتی بشه. منظورم اینه که اگه مثل نسخه ی اول آنلاین هم داشت قطعا متاش پتانسیلیش بالاتر بود.
در مورد قسمتی که پایین تر از ماریو شدن رو حق خوری خطاب کردید مخالفم. البته به نظر شما احترام میذارم. اما دنیای بازیهای نینتندو یه جور دیگش. خلاقیتی که توی اون بازیها وجود داره توی کمتر بازی ای یافت میشه. شاید شما زیاد تجربه نکردید بازیهاشو(شایدم تجربه کردید ). ولی مقایسه ی این دو واقعا کار بیهوده ای هست و اصا متاشون رو نمیشه مقایسه کرد. یعنی اگه متای لست بالاتر از ماریو بشه یعنی لست از ماریو بهتره? خوب سوال ایجاد میشه که از چه لحاظ بهتره? برای مقایسه باید المان های مشترک در این ۲ بازی پیدا کنی که خوب هیچیشون مشترک نیس. من به شخصه متا رو ۹۵ پیشبینی کردم. شما هم نظرت محترمه. امیدوادم چند روز دیگه همه خوشحال باشن

• Like
Reactions: dark spartan

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,026
دوستان از بین پریویوهای که امده،جای اشاره نکرده جوئل هم قابل بازی هس یا نه،ای کاش حداقل یه پارت بهش اختصاص داده باشن
Untitled.jpg

با توجه یه این شات از تریلر قطعاً قابل بازی هست ولی احتمال زیاد این اوایل بازیه و قبل از وقوع اتفاقات اصلی داستان. در کل با وجود اینکه به نظرم کار درستی کردن به شخصیت الی پرداختن چون در حالی که همه ساعت ها باهاش سر کردیم ولی بر عکسه جول، الان شخصیتش برامون مرموزه بخاطر بزرگ شدنش ولی باز هم امیدوارم حداقل سر جمع به اندازه ای که الی تو نسخه 1 و Left Behind قابل بازی بود جول هم قابل بازی باشه

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
688
نظر شما کاملا محترمه و درک میکنم چقد بازی رو دوست داری و منم ارزومه حتی گوتی بشه. منظورم اینه که اگه مثل نسخه ی اول آنلاین هم داشت قطعا متاش پتانسیلیش بالاتر بود.
در مورد قسمتی که پایین تر از ماریو شدن رو حق خوری خطاب کردید مخالفم. البته به نظر شما احترام میذارم. اما دنیای بازیهای نینتندو یه جور دیگش. خلاقیتی که توی اون بازیها وجود داره توی کمتر بازی ای یافت میشه. شاید شما زیاد تجربه نکردید بازیهاشو(شایدم تجربه کردید ). ولی مقایسه ی این دو واقعا کار بیهوده ای هست و اصا متاشون رو نمیشه مقایسه کرد. یعنی اگه متای لست بالاتر از ماریو بشه یعنی لست از ماریو بهتره? خوب سوال ایجاد میشه که از چه لحاظ بهتره? برای مقایسه باید المان های مشترک در این ۲ بازی پیدا کنی که خوب هیچیشون مشترک نیس. من به شخصه متا رو ۹۵ پیشبینی کردم. شما هم نظرت محترمه. امیدوادم چند روز دیگه همه خوشحال باشن
گفتم که اصلا دوس ندارم بحث مقایسه ای و اف تاپیک بکنم و اون بازیها رو زیر سوال ببرم.منظور از لحاظ ارزش این بازی بود که یه چیز فوق العاده است.حالا شاید مثلا گیمپلی نسخه اول یه چیز انقلابی و خارق العاده نبود(با اینکه یه چیز عالی و درجه یک بود) و با ایراد بنی اسرائیلی میشد ازش نمره کم کرد ولی این نسخه گیمپلی اش هم یه چیز خارق العاده و انقلابی شده در کنار سایر بخش ها و واقعا اگه این بازی ۹۵+ نگیره دیگه کدوم بازی میخواد این متا رو بگیره؟!دیگه کامل تر از این نمیشه بازی ساخت

Knigh_homi

کاربر سایت
Sep 4, 2017
199
برادر کوتا بیا دیگه شما هم. زیر ۹۷ یه جوریه?:D انگار ما تعداد کثیری بازی با متا ۹۷ داشتیم. رد دد با اون عظمت محیطی و با وجود داشتن قسمت انلاین ۹۷ شد. بعسد میدونم بالا ۹۵ بشه که بازم برا بازی ای که فعلا انلاین نداره شاهکار هست. شاید تعداد انگشت شماری بازی بتونی نام ببری که چنین جسارتی داشته باشن که تا قبل عرضه ی متا, متاشو بشه روی یه عددی بست. به قول دوستمون هم اشاره کردن, دیگه از یه جا به بعد متا جزو رنج خارف العاده محسوب میشه. چون هر بازی ای نتونسته به اون رنج برسه. مث معدل ۱۹.۵ و ۱۹.۷۵ هست. لذت ببر از بازی

پ.ن: بازیهاب نینتندو یه دنیای دیگن. اونا واقعا خارق العادن. هم تراز شدن این بازی با ماریو اودیسه یا زلدا خودش جزو افتخاراته برادر. مگه همه ی بازیها باید گرافیک خفن داشته باشن تا لولشون بالا باشه? ماریو از نظر خلاقیت و گیم پلی و جنبه ی فان ای که داره منهدم میکنه ادمو. توی یه لول هم قرار نمییگرن چون سبکشون طبیعتا فرق داره. شما باید متای بازی رو با بازیهای هم سبک.خودش مقایسه کنی.
اتفاقا من خوددم باهات هم نظرم.علت حرفی که میزنم اینه که اینا رو بایه متر و معیار میسنجن. وگرنه کی میگه اگه tlou شاهکاره ماریو شاهکار نیست. یه مثالی بخوام بزنم توی دنیای فوتبال مثلا بارسلونای گواردیولا شاهکاره بایرن هاینکس هم شاهکاره حالا به سلیقه هر فرد ربط داره با کدومش حال کنه. ولی اگر جایی باشه مثل متا که بیاد نمره اینارو بذاره اون جاست که باعث همین مشکل میشه. چون در اون صورت بارسلونا(ماریو:D) نمیتونه ۹۷ باشه بعد مثلا بایرن95 (tlou) چون ۲۰ سال دیگه یه بچه که ازینا خاطره نداره میره اون سایت و میگه حتما یدونشون بهتر بوده این اختلاف هرچند کم هست.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
اول این که آخرین بار که این حجم از پیش نمایش مثبت با این شدت از یه بازی دیده باشم رو راستش یادم نمیاد :D

دوما...
بلاخره منم پری اوردر کردم. فکر کنم این بازی رکورد پری اوردر توی بازیسنتر هم زده باشه;)
ولی چیزی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که واقعا اگر متای این بازی زیر ۹۷ باشه متا حداقل از نظر من دیگه ارزششو از دست میده. به خصوص وقتی best of all time متاکریتیکس رو ادم نگاه میکنه میبینه که مثلا حتی بخواد متاش بشه ۹۶ ادم زورش میگیره. چون وقتی داریم یه پدیده رو با عدد مقایسه میکنیم یعنی میتونیم اونا رو به طور مستقیم باهم مقایسه کنیم. در نتیجه مثلا متا در صورت حتی ۹۶ شدنش نشون میده این بازی مثلا پایین تر از mario odyssey قرار میگیره. (از قصد اسم این بازیو اوردم که کسی نگه بازیش نکردی و ... خودم عاشق این بازیم) ولی وقتی بحث مقایسه میشه واقعا اینا توی یه لولن؟

باو لول رو ولش کن... اصن این دوتا تو یه سبک اند آخه :D... با همون RDR 2 و RE4 مقایسه کنید بهتره خداییش، تو همون حول و حوش هم سیر می کنه متاشون
من فکر نکنم جدا هیچ کس اگه متای تلو 2 زیر ماریو اودیسه شه بگه ماریو اودیسه بالای تلو دوئه :D و حتی برعکسش (اگه متای تلو 2 بشه 98)
تا این حد دنیاشون فرق داره

BRAD_FIDEL

کاربر سایت
Dec 18, 2007
19
ترجمه‌ی پیش‌نمایش منتقد اسپانیایی فکر کنم براتون جالب باشه:

- طرف میگه هنوز بازی رو تمام نکرده. The Last of Us Part II شاهکار مطلقه و از اون دست باز‌ی‌های نایابی هست که توی گوشه به گوشه‌اش کیفیت و Quality جار میزنه.
- طرف میگه هیچوقت انیمیشن‌ها و پیاده‌سازی حالات چهره‌ تا این حد نزدیک به واقعیت رو توی هیچ بازی ویدئویی تابحال ندیده و توصیف میکنه که چجوری حین بازی بارها و بارها ناخوداگاه نسبت به جزئیات و گرافیک دهنش باز میمونده. میگه گرافیک روانی کنندست.
- میگه بازی تمام اون چیزی هست که یک ادامه موفق باید باشه؛ از نظر تکامل تمام خصایص مربوط گیم‌پلی و طراحی مراحل نه فقط گرافیک و جنبه‌های بصری.
- دوبله‌ی بازی به زبان اسپانیایی فوق‌العادست.
- طرف همچنین میگه که بیشترین چیزی که تحت تاثییر قرارش داده صحنه آرایی و طراحی environmentهای بازی هست طوری که وقتی وارد محیط جدید میشده ناخوداگاه فکش روی زمین بوده. در مورد این میگه که Part II چقدر روی جنبه‌های اکتشاف توی محیط، مبارزات، تنوع دشمنان و غیره تاکید داره.
- طرف انتظارات وحشتناکی از نسخه دوم The Last of Us داشته با توجه به اینکه نسخه‌ی اول چقدر فوق‌العاده بوده و بیان میکنه که Part II چجوری بالاترین انتظاراتش هم پشت سر گذاشته.
- میگه هیچوقت از بازیی اینجوری تعریف نکرده حالا هرچقدر هم که فوق‌العاده باشه ولی TLoU Part II فرق میکنه و تجربه‌ای هست که احساسات متفاوتی و متعددی رو در شما بر می‌انگیره. بیان میکنه که بازی بی‌نهایت خشن هست ولی این خشونت در راستای کانتکست بازی و روایت داستان اون کاملا نیاز بوده.
- بازی توی ۵ تا ۱۰ دقیقه کاملا چم و خمش دستتون میاد و مشکلی از بابت یادگیری تر‌یک‌های گیم‌پلی نخواهید داشت. باز تاکید میکنه که بازی رو هنوز تمام نکرده و تنها موردی که میتونه تجربه‌اش رو خراب کنه اینه که پایان بازی یا داستان در نهایت اونقدری که تا الان خوب بوده نباشه که بعیده.
- نمیخواسته که الان اینقدر از بازی تعریف کنه اما نتونسته و میگه شدیدا تحت تاثییر هر جنبه‌ی ممکنی که فکرشو بکنید از بازی قرار گرفته.
- این GIF رو ببیید درگیری دو جناح مختلف توی بازی رو نشون میده. خیلی خوبه!

اتمسفر داره ازین محیط میپاشه بیرون:D

ویرایش: نظر منتقد GameReactor در مورد بازی بعد از تجربه‌ی ۱۴ ساعته:
اگه توقعت پایین بیاری هیچ وقت نا امید نمیشی

Attachments

• Screenshot_20200607_200002.jpg
    Screenshot_20200607_200002.jpg
    351.4 KB · مشاهده: 65
  • Screenshot_20200607_200002.jpg
    Screenshot_20200607_200002.jpg
    351.4 KB · مشاهده: 43
  • Like
Reactions: Knigh_homi

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
به نظرم توقع خودتون منطقی کنید بهتره من شخصا 94 بشه کامل اوکیم و بالاتر چه بهتر دیگه نمیدونم 96 97 98 اینا کاملا بستگی به نخاله ها داره و بدون شک یکی دو سایت نخاله با نمره زرد و 6 و 5 در کار خواهند بود اگه یهو یکی 3 و 4 ول نده تازه از اون طرف بازم سایتای کثیف و نون خوری مثل Cubed3 هم وجود دارن که نذارن اونجوری که بخوایم بشه یادمه نمره گاو 2018 رو 95 فیکس شد بعد کلی کشو قوس ظرف چند هفته که آخر این زباله پرید وسط یه 8 انداخت و متا نهایی کرد 94
و تازه TLOU2 یه بازی وحشتناک پر حاشیه هست و قطعا سر همین هم نمرات چرت بگیره به نظرم متا بازی یا 94 بشه یا 95 اما 93 هم دور از انتظار نیست
از همین الان میشه به راحتی از طرف سایتی مثل GameCritics Profile - Metacritic انتظار نمره زرد یا قرمز داشت سایتی که به تمام بازیای سونی نمرات زیر 7 داده تقریبا یا مثلا باید دعا کرد Quarter to Three Profile - Metacritic بازیو نقد نکنه ولا یه قرمز یا زرد هم بدون شک همین میده نمره 96 نسخه اول رو هم همین با نمره 6 کرد 95 خلاصه داستان زیاده باید فقط امیدوار بود متا زیر 94 نشه بالاترش مهم نیست :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,053
نام
نیما
من اصلا جزء اون دسته از افراد نیستم که بگم متا مهم نیست و ... . اتفاقا بنظرم خیلی مهمه.
ولی اینکه تصور کنیم مثلا الان چون انتظارمون اینه که TLOU II از نسخه اول بهتره یا از فلان بازی بهتره پس حتما باید متاش 96+ بشه کاملا اشتباهه !!
یعنی اینکه فکر کنیم که حتما یک بازی با متای 96 از یه بازی با متای 94 بهتره ، خیلی سطحی نگری و بچه گانه ست . بازیها بر اساس سبکشون ، نسلی که منتشر شدن و خیلی مباحث دیگه نقد میشن .
ضمن اینکه دیدید که خیلی وقتها سایت هایی هستن که امتیازهای عجیب غریب و غیرمنطقی میدن به بازیها که اهدافشون مسلما نقد منصفانه نیست و این تنها ایراد متاکریتیک هست به نظرمن که فیلتر نمیذاره برای این امتیازات خیلی پرت. که البته اونم تاثیرش خیلی زیاد نیست که لِول امتیاز بازی رو تغییر بده .
من خودم پیش بینیم 96 هست برای این بازی ولی واقعا نباید اینقدر حساس باشیم و سخت بگیریم که اگه 94 شد یعنی متا ارزش نداره یا حق بازی رو خوردن و یا اینکه چرا فلان بازی 97 گرفته و این 94 و از این مدل عکس العملهای غیر منطقی !

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
من اصلا جزء اون دسته از افراد نیستم که بگم متا مهم نیست و ... . اتفاقا بنظرم خیلی مهمه.
ولی اینکه تصور کنیم مثلا الان چون انتظارمون اینه که TLOU II از نسخه اول بهتره یا از فلان بازی بهتره پس حتما باید متاش 96+ بشه کاملا اشتباهه !!
یعنی اینکه فکر کنیم که حتما یک بازی با متای 96 از یه بازی با متای 94 بهتره ، خیلی سطحی نگری و بچه گانه ست . بازیها بر اساس سبکشون ، نسلی که منتشر شدن و خیلی مباحث دیگه نقد میشن .
ضمن اینکه دیدید که خیلی وقتها سایت هایی هستن که امتیازهای عجیب غریب و غیرمنطقی میدن به بازیها که اهدافشون مسلما نقد منصفانه نیست و این تنها ایراد متاکریتیک هست به نظرمن که فیلتر نمیذاره برای این امتیازات خیلی پرت. که البته اونم تاثیرش خیلی زیاد نیست که لِول امتیاز بازی رو تغییر بده .
من خودم پیش بینیم 96 هست برای این بازی ولی واقعا نباید اینقدر حساس باشیم و سخت بگیریم که اگه 94 شد یعنی متا ارزش نداره یا حق بازی رو خوردن و یا اینکه چرا فلان بازی 97 گرفته و این 94 و از این مدل عکس العملهای غیر منطقی !
دقیقا درسته‌، ولی این که متا هم بشه ۸۴ و بگیم‌ مهم ‌نیست و ما کول هستیم و خاص و این حرف ها هم کاملا سطحی نگرانه است . همونطور که ۹۶ رو مثلا با ۹۵ خیلی بخوایم اختلاف براش بدونیم اشتباهه! متای زیر ۹۰ و ۸۰ خورده ای رو هم اصلا نباید با یه متای ۹۳ و یا بالاتر یکی دونست ! البته متا که یه عدده ! منتهی همین عدد با دلیل و برهان نشون دهنده مشکلات یک بازی هست . یادم نمیاد بازی با متا ۸۰ و خورده ای داشته باشیم و بدون ایراد چنین متایی گرفته باشه ! و بلعکس

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
5,000
نام
مهدی
بعد تموم کردن پارت اول و قبل معرفی پارت دوم جزو اون افرادی بودم که می‌گفتن پارت اول کامله و نیازی به ادامه دادنش نیست و هر چی بیشتر به عرضه‌اش نزدیک می‌شیم بیشتر از اون حرفم خنده‌م می‌گیره.

اینکه استودیوی مورد علاقه‌م اومده توی IP مورد علاقه‌ا‌م موضوع مورد علاقه‌‌ام - چرخه‌ی خشونت - رو چپونده قشنگ dream come true ـه. توی ویدیویی که راجب جزئیات بازی منتشر کرده بودن راجب اینکه چقدر سر این نسخه تحقیق کردن، کتاب خوندن و فیلم دیدن حرف می‌زنن. مثل اینکه برای واقع‌گرایانه بودن انیمیشن‌ها ویدیوهای واقعی از چاقو خوردن آدما و جون دادنشون تماشا کردن و این به معنای واقعی کلمه وقف کردن آسایش روانی خودشونه برای بیان کردن حرفشون به بهترین شکل ممکن. نیل دراکمن تو مصاحبه‌ی آخرش می‌گه این بازی راحت الحلقوم نیست و فارغ از اینکه کی از حرفمون خوشش بیاد یا نیاد، مجبور بودیم حرفمون رو به صادقانه‌ترین شکل ممکن بزنیم.

پ.ن: اگه به موضوع چرخه‌ی خشونت و عادی شدن تماشا کردنش از پشت مانیتور علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم این آهنگ رو گوش کنید.

Stare like a junkie into the TV"
Stare like a zombie while the mother holds her child
Watches him die
Hands to the sky cryin', "Why, oh why?"
Cause I need to watch things die
From a distance
Vicariously, I live while the whole world dies
"You all need it too, don't lie​

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,706
نام
عرفان
حالا کاری به این که متا عددش درسته یا نه ندارم ولی قبول کنید رو پیش زمینه فکری مخاطب تأثیر خیلی زیادی میذاره و این اشتباه. اینجوری بگم اگه همین بازی با همین کیفیت متای ۹۶ بگیره اینجا بعد گرفتن بازی همه به به چه چهشون رو هواست ولی ۹۲ ۹۱ بگیره یهویی شاهد کاربران عاقل و منتقدی میشیم که از بی اهمیت ترین المنت های بازی ایراد میگیرن :D
در کل قبول کنید وقتی متای پایین میبینید با دید این که بازی مشکل داره بازی میکنید و همین رو تجربتون تأثیر زیادی داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر