PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,483
خب اکثر گفتنی ها رو همه گفتن.
1. خداروشکر تأیید شد الی نه تنها شنا یاد گرفته، زیر آبی هم یاد گرفته :D
2. مگه الی immune نبود نسبت به ویروس، پس چرا ماسک میذاشت جاهایی که Spores بود؟ :-?
3. یه مشکلی که من مطمئنم خواهم داشت با بازی سگ هاست! چون خودم سگ دارم تو هیچ بازی دلم نمیاد بکشمشون حتی اگه وحشی باشن :D
4. این چه مرضیه همه گیمرا از جمله خودم داریم که یه دونه تیر می زنیم ریلود می کنیم؟ :D
2.احتملا برای اینکه بقیه نفهمن immune هست اینکار رو میکنه . چون اون
جوری خیلی توجه به سمتش جلب میشه

• Like
Reactions: shayan7

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,885
نام
صابر
به شخصه واقعا مبهوت گرافیک بازی بودم سری اول نگاه کردن ! اصلا توجهم به گیم پلی و جزییات ریز و درشت بازی نبود ! اینقد زیبا کار کردن توی این بازی نمیشه تمرکز روی همه نکات که همه رو با هم دید !
این بازی ارزش بار ها و بارها تکرار کردن رو داره ! طراحین و تیم توسعه بازی بسیار بسیار قدرتمند کارشونو انجام دادن ! به جرات میگم Naughty Dog باید به بهترین استدیو بازی سازی انتخاب بشه ! که توی این نسل چنین گرافیک و گیم پلی رو طراحی کرده !
اون از سال 2016 که آنچارتد رو ساختن و هنوز که هنوز محیطش رو میبینی کف بر میشی :D ( جالب اینه من خودم تازه دارم بازیش رو میرم)

چه شود نسل بعد با Naughty Dog .... !!!!!!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,087
نام
آریا
الله اکبر از این کیفیت! :| الله اکبر از این جزئیات! :|:| هرچی بخوام بگم قبلش دوستان گفتن، ولی واقعاً چیز غریبیه این بازی!
دیشب موقعیت جوری نبود که بتونم ویدیو رو ببینم و فقط نظرات رو می‌خوندم. در کنار ۹۰٪ نظرات که کلی تعریف می‌کردن و حیرت کرده بودن از گیم‌پلی، مثل همیشه بحث‌های دانگرید و اینا هم بود که طبیعیه ولی این وسط یه بحثی که زیاد دیدم، در مورد سگ‌ها بود! :D
اینکه یه عده با خشونت بالای بازی مشکل داشته باشن و نتونن راحت تجربه‌ش کنن برام قابل درکه، ولی اینکه توی GTA ملت رو زیر کنی، توی RDR پوست خرس و گوزن رو بکنی، توی همین TLoU2 جوری چاقو بکنی توی خرخره‌ی طرف که صدای خ‌خ‌خ‌ از اون بنده خدا دربیاد ولی بعدش بیای به ND بدترین فحش‌ها رو بدی که چرا اجازه‌ی کشتن سگ توی بازی رو داده، یه طنز خالصی هست که منهدمم می‌کنه از خنده! :D
یعنی طرف هیچ مشکلی نداره که الی اون طوری اون خانوم به قول ماکان چینی‌مانند(!) رو سلاخی می‌کنه، ولی یه سگی که زوزه می‌کشه باعث خشم ایشون میشه و حتی یکی‌شون نوشته بود به خاطر این قضیه پیش‌خرید بازی رو کنسل می‌کنم! :)) وقتی هم ملت میگن بابا این فقط یه بازیه و چطوری با کشتن انسان‌ها مشکلی ندارین؟ بعضی‌هاشون با جدیت میگن آخه انسان‌ها مختار هستن که چیکار می‌کنن ولی سگ‌ها حیواناتی هستن که از خودشون اختیار ندارن و برای همین کشتن اینا فرق می‌کنه! یعنی تا این حد بازی رو واقعی در نظر گرفتن! :D
من خودم عاشق حیوونا هستم و سگ و گربه که هیچی، مستند هم می‌بینم بعضی جاها اشکم درمیاد که مثلاً لاک‌پشته زجر می‌کشه یا گورخره به فنا میره. ولی این یه بازی ویدیویی هست نه واقعیت! بازی‌ای هست که توی یه دنیای خیلی خشن و تاریک جریان داره و اتفاقاً از قصد همچین حالتی رو برای سگ‌ها و زوزه کشیدن‌شون درست کردن که مخاطب بیشتر توی کثافت دنیای بازی غرق بشه و خیلی هم راحت نباشه. بازی قراره چیز تأثیرگذاری باشه و حال و هواش فرق می‌کنه با اون بازی‌هایی که سیگار رو می‌ذاری گوشه‌ی دهنت و با مسلسل می‌ریزی وسط جمعیت و نعره می‌زنی و همه رو سوراخ می‌کنی و بعدش هم بهت امتیاز میده! اینجا قراره با کشتن هر انسان یا سگی حس اینکه داری جون یه موجود زنده رو می‌گیری بهت منتقل بشه و واقعاً هم از این نظر غوغا کردن. ولی در نهایت باز هم یه بازی هست و اگه یه سگ رو می‌کشی، ربطی به واقعیت نداره و مفهومش این نیست که در دنیای واقعی هم اهل کشتن سگ هستی. همون‌طور که وقتی توی GTA با ماشین میری ملت رو زیر می‌گیری، معنیش این نیست که هر روز بین پارک‌وی و تجریش در حال زیر گرفتن مردم هستی!
گذشته از این قضیه، در مورد گرافیک و موسیقی که خیالم به شدت راحته و کوچیک‌ترین شک و تردیدی توی فوق‌العاده بودن اینا ندارم (فقط کیفیت آب بازی و واکنشش به حرکات الی! :|). گیم‌پلی توی نسخه‌ی قبلی عالی بود و الآن از اون هم خفن‌تر شده و هم امکانات و ویژگی‌های بیشتری داره و هم تنوع بالاتر. چقدر مهیجه گیم‌پلی بازی! یعنی از اون چیزهایی هست که بعضی جاها نمی‌ذاره نفس بکشی و قشنگ آدرنالین رو می‌رسونه به مرز جنون!
این وسط می‌مونه داستان و طراحی مراحل. از نظر طراحی مراحل هم بعید می‌دونم مشکل خاصی ببینیم، ولی خب باید خودمون بازی کنیم تا بفهمیم چی به چیه. ولی داستان رو هنوز مطمئن نیستم چه واکنش‌هایی به دنبال داره. چون نمی‌دونم جریان لیک‌ها چی بوده، نمی‌تونم نظری بدم ولی وقتی می‌بینم یه عده انقدر عصبانی شدن و تظاهرات راه انداختن (حتی یه خبری اومده بود که یکی توی نیکاراگوئه خودسوزی کرده و بعد یه نامه ازش پیدا کردن که گفته دیه‌ی من رو باید از نیل دراکمن بگیرین)، بعید نیست زمان انتشار بازی هم ملت دو دسته بشن و کلاً به نظر می‌رسه با داستان خاصی طرف هستیم که هم قابلیت عاشق کردن مخاطب رو دارن و هم متنفر کردنش رو. ولی با توجه به چیزهایی که دیدم و پیش‌بینی‌هایی که کردم (البته پیش‌بینی انقدر زیاد کردم که میشه ۶۵ نسخه TLoU باهاشون ساخت)، فکر می‌کنم جزو عاشقان داستان بشم.
راستی این کیبورده رو هم خاکش رو گرفتن و نسبت به نمایش قبلی بهتر شده:

5nro_sdsd_-_copy.jpg

هرچند عزیزان ماژیک‌به‌دست همیشه می‌تونن چیزهای بیشتری توی محیط پیدا کنن که دورشون خط بکشن و کل گرافیک بازی رو به خاطر یه قوری یا دمپایی توی فلان گوشه‌ی محیط زیر سوال ببرن! :D

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
الله اکبر از این کیفیت! :| الله اکبر از این جزئیات! :|:| هرچی بخوام بگم قبلش دوستان گفتن، ولی واقعاً چیز غریبیه این بازی!
دیشب موقعیت جوری نبود که بتونم ویدیو رو ببینم و فقط نظرات رو می‌خوندم. در کنار ۹۰٪ نظرات که کلی تعریف می‌کردن و حیرت کرده بودن از گیم‌پلی، مثل همیشه بحث‌های دانگرید و اینا هم بود که طبیعیه ولی این وسط یه بحثی که زیاد دیدم، در مورد سگ‌ها بود! :D
اینکه یه عده با خشونت بالای بازی مشکل داشته باشن و نتونن راحت تجربه‌ش کنن برام قابل درکه، ولی اینکه توی GTA ملت رو زیر کنی، توی RDR پوست خرس و گوزن رو بکنی، توی همین TLoU2 جوری چاقو بکنی توی خرخره‌ی طرف که صدای خ‌خ‌خ‌ از اون بنده خدا دربیاد ولی بعدش بیای به ND بدترین فحش‌ها رو بدی که چرا اجازه‌ی کشتن سگ توی بازی رو داده، یه طنز خالصی هست که منهدمم می‌کنه از خنده! :D
یعنی طرف هیچ مشکلی نداره که الی اون طوری اون خانوم به قول ماکان چینی‌مانند(!) رو سلاخی می‌کنه، ولی یه سگی که زوزه می‌کشه باعث خشم ایشون میشه و حتی یکی‌شون نوشته بود به خاطر این قضیه پیش‌خرید بازی رو کنسل می‌کنم! :)) وقتی هم ملت میگن بابا این فقط یه بازیه و چطوری با کشتن انسان‌ها مشکلی ندارین؟ بعضی‌هاشون با جدیت میگن آخه انسان‌ها مختار هستن که چیکار می‌کنن ولی سگ‌ها حیواناتی هستن که از خودشون اختیار ندارن و برای همین کشتن اینا فرق می‌کنه! یعنی تا این حد بازی رو واقعی در نظر گرفتن! :D
من خودم عاشق حیوونا هستم و سگ و گربه که هیچی، مستند هم می‌بینم بعضی جاها اشکم درمیاد که مثلاً لاک‌پشته زجر می‌کشه یا گورخره به فنا میره. ولی این یه بازی ویدیویی هست نه واقعیت! بازی‌ای هست که توی یه دنیای خیلی خشن و تاریک جریان داره و اتفاقاً از قصد همچین حالتی رو برای سگ‌ها و زوزه کشیدن‌شون درست کردن که مخاطب بیشتر توی کثافت دنیای بازی غرق بشه و خیلی هم راحت نباشه. بازی قراره چیز تأثیرگذاری باشه و حال و هواش فرق می‌کنه با اون بازی‌هایی که سیگار رو می‌ذاری گوشه‌ی دهنت و با مسلسل می‌ریزی وسط جمعیت و نعره می‌زنی و همه رو سوراخ می‌کنی و بعدش هم بهت امتیاز میده! اینجا قراره با کشتن هر انسان یا سگی حس اینکه داری جون یه موجود زنده رو می‌گیری بهت منتقل بشه و واقعاً هم از این نظر غوغا کردن. ولی در نهایت باز هم یه بازی هست و اگه یه سگ رو می‌کشی، ربطی به واقعیت نداره و مفهومش این نیست که در دنیای واقعی هم اهل کشتن سگ هستی. همون‌طور که وقتی توی GTA با ماشین میری ملت رو زیر می‌گیری، معنیش این نیست که هر روز بین پارک‌وی و تجریش در حال زیر گرفتن مردم هستی!
گذشته از این قضیه، در مورد گرافیک و موسیقی که خیالم به شدت راحته و کوچیک‌ترین شک و تردیدی توی فوق‌العاده بودن اینا ندارم (فقط کیفیت آب بازی و واکنشش به حرکات الی! :|). گیم‌پلی توی نسخه‌ی قبلی عالی بود و الآن از اون هم خفن‌تر شده و هم امکانات و ویژگی‌های بیشتری داره و هم تنوع بالاتر. چقدر مهیجه گیم‌پلی بازی! یعنی از اون چیزهایی هست که بعضی جاها نمی‌ذاره نفس بکشی و قشنگ آدرنالین رو می‌رسونه به مرز جنون!
این وسط می‌مونه داستان و طراحی مراحل. از نظر طراحی مراحل هم بعید می‌دونم مشکل خاصی ببینیم، ولی خب باید خودمون بازی کنیم تا بفهمیم چی به چیه. ولی داستان رو هنوز مطمئن نیستم چه واکنش‌هایی به دنبال داره. چون نمی‌دونم جریان لیک‌ها چی بوده، نمی‌تونم نظری بدم ولی وقتی می‌بینم یه عده انقدر عصبانی شدن و تظاهرات راه انداختن (حتی یه خبری اومده بود که یکی توی نیکاراگوئه خودسوزی کرده و بعد یه نامه ازش پیدا کردن که گفته دیه‌ی من رو باید از نیل دراکمن بگیرین)، بعید نیست زمان انتشار بازی هم ملت دو دسته بشن و کلاً به نظر می‌رسه با داستان خاصی طرف هستیم که هم قابلیت عاشق کردن مخاطب رو دارن و هم متنفر کردنش رو. ولی با توجه به چیزهایی که دیدم و پیش‌بینی‌هایی که کردم (البته پیش‌بینی انقدر زیاد کردم که میشه ۶۵ نسخه TLoU باهاشون ساخت)، فکر می‌کنم جزو عاشقان داستان بشم.
راستی این کیبورده رو هم خاکش رو گرفتن و نسبت به نمایش قبلی بهتر شده:

5nro_sdsd_-_copy.jpg

هرچند عزیزان ماژیک‌به‌دست همیشه می‌تونن چیزهای بیشتری توی محیط پیدا کنن که دورشون خط بکشن و کل گرافیک بازی رو به خاطر یه قوری یا دمپایی توی فلان گوشه‌ی محیط زیر سوال ببرن! :D
بعد دیدن این عکس کیبورد.

حس میکنم بچه ها ناتی داگ کامنتا فروم Bc رو دنبال میکنن :D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,399
نام
رامین
یکی از کابرای Resetera رفته Facial Animation یکی از NPCهارو در هنگام مبارزه با الی با دقت در اورده
:Praying:

143709
143710
143711
143712

یعنی جزییات در این ۲۳ دقیقه اینقدر زیاده که میشه چندین صفحه در موردشون بحث کرد و شات و فیلم گذاشت. :D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,399
نام
رامین
آخرین ویرایش:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,194
نام
Amir
دوستان دقیقه ۱۲:۱۰ دقیقه رو ببینین. یه زامبی هست که یکم حرکات دستش به خاطر دراز بودنشون اسلوموشنه. فکر کنم فقط یه زامبی نباشه که جدید باشه و چندتا دیگه هستن

• Like
Reactions: only sony

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,359
نام
مهدی
در 36 سالگی ی چیزی هایپت کنه خیلیه \m/
نمایش دیشب عالی بود,این بازی رو باید روزی یک ساعت بازی کرد که حدود یکماه طول بکشه تموم شه(با توجه به اینکه گفته بودن حدود 30 ساعت طول میکشه) حیفه واقعا سریع تمومش کرد اصلا باید زندگی کرد این بازی رو(چه جو گیر شدم:D)
همینکه که نمایش دیشب رودیدم رفتم پیش خریدش کردم و شد اولین بازی که توی عمر گیمریم پیش خرید کردم
خدا کنه صحنه های تعقیب و گریز سینمایی انچارتدی هم داشته باشه البته واقع گرایانه تر
البته ی جا تریلر هم نشون داد که الی داره از داخل ماشینی که در حال حرکت بود تیراندازی میکرد

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
خب من تریلرو دیدم. و سعی هم کردم کم کامنتارو نخونم خیلی.

دو مورد پیش میاد، اولا عرضه این بازی آخر عمر PS4، ترول نسل بعد حساب نمیشه؟

دوما کسی کلیه ای چیزی نمیخواد؟ فوری :D

پ.ن. اگر کسی سایت مطمئن و قیمت مناسب برای اکانت های ظرفیتی و یا گیفت کارت میشناسه میشه بهم پ.خ. کنه؟ من دو سه سالیه که سمت بازی دیجیتالی نرفتم و همش سمت دیسک بودم :D الان دیگه مجبورم با این اوضاع :D

پ.ن2. هر چی گیمپلی از بازی میبینم فکر میکنم واقعا توان تحمل این حجم از استرس و تنش رو ندارم و اوایل بازی حتی از دست برم :D

پ.ن3. حالا که اومدم پست بدم بزار کامل بگم. چند وقت پیش همینجا یک ویدیو یک دقیقه ای از گیمپلی لیک شده دیدم (اسپویلارو اصلا نخوندم و سمتش نرفتم). اسپویلر زیر هم اصلا چیز خاصی نیست و هیچ اسپویلی نداره و فقط از تمجید اتمسفره. ولی واسه همین تو اسپویلر میگم ؛ کسی نخواد نخونه.
فکر کنم توی همون مرحله تریلر شهریور/مهر پارسال بود که محیط برفی و تو یک ساختمون تاریک با کلیکر ها بود. هیچی نمیگم، فقط میگم دشمن جدید که چابک تره و میره قایم میشه و یک دفعه حمله میکنه، با اتمسفر تاریک و خفه کننده و پر spore بازی، با صدا و مخصوصا نور پردازی و تکنولوژی کنسول این نسل (کنسول 7 سال پیش :| ) اینقدر تجربه ترسناک و دلهره آوری داشتن نتیجه میدادن که حتی دیدن اون یک دقیقه هم ترسناک بود. چه برسه به تجربش... و جالبیش اینه که این رئال شدن بازی و پیشرفت سخت افزاری، باعث شده واقعا بازی عمیق تر وارد بحث survival horror شه...

پ.ن4. پ.ن. قبلی یکم از تاثیر پیشرفت سخت افزاری بر روی تجربه گفتم، بگم پیشرفت هوش مصنوعی دشمنا فکر کنم تجربه رو شدیدا سخت تر کنه. حتی همون Uncharted 4 هم با وجود بزرگ شدن محیط ها و باز شدن دستمون، هوش مصنوعی اینقدر قوی شده بود که روی نورمال هم تجربه چالش بر انگیزی بود. یعنی طوری نبود که بشه مثل قبلیا با اسلحه رفت تو دل دشمن و مجبور به مخفی کاری میشدیم. (یکی از نکات منفی U4 به نظر من اینه)

در کل نه میشه صبر کرد برای بازی. نه بنظرم توانشو داشته باشم بتونم تمومش کنم :D

پ.ن. پایانی. :D کلیه کسی نخواست؟؟ :/

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,194
نام
Amir
جاناتان کوپر گفته بود که اگه انیماتورهای باسابقه بازی نمی‌رفتن از استودیو، بازی یک سال زودتر عرضه میشد. حقیقتش با این عظمتی که این داره به نظرم این زمان ساخت ۴ ساله واسش عادی بوده و حتی شاید زود هم داره میاد. فاز کسایی رو خریدارم که میگن این گیم‌پلی و گرافیک شاخی که دیدین هم کار کرت و آنتونی نیومنه و دراکمن فقط بخش داستان دستش بوده که تر زده :| یعنی به هر نحوی میخوان این بشر رو بکوبن. عزیز، خالق این دنیا دراکمنه و اگه اون نبود کلهم تلویی وجود نداشت. میگن دیکتاتوره و فلان، طرف هنرش خوبه حتی اگه کل صنعت بازی هم قبضه کنه باز من راضیم چون باعث پیشرفت میشه. تا باشد ازین دیکتاتورها... .
خدایا شر این HUD رو از بازی‌ها کم کن. خداروشکر دیگه توی تلو به حداقل رسیده و خیلی وقتا نوار سلامتی هم حتی نمیبینیم.

آخرین ویرایش:

Peyman_sata

کاربر سایت
Mar 7, 2020
25
آقا راستی نیل حرف خاصی نزد؟ من تقریبا بیشترشو شنیدم ولی حس می‌کنم یه چیزایی از دستم در رفت. آنتونی نیومن گفت این تریلر رو هم که ببینید باز خیلی چیزا واستون جدیده :|
و اینکه اون صدای زامبی جدیده چقدر وحشتناک و تو مخ بود
یه جا نیل میگه ما دشمن اصلیا یا زامبی اصلیا رو نگه داشتیم که خودتون تو بازی ببینین و همون لحظه صداش اومد و بنده جامع دریدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر