PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
دوستان گول نخورید اونجایی که الی میگه تو اینجا چه غلطی میکنی اصلا جوِل نیست روبروش !!! چون اولا دستی که صورتش رو میگیره پیر نیست دوم صحنه الی تو فضای باز و سبزه ولی صحنه جوول تو خونه هست پشتش راه پله هست تازه صورتش هم زخمیه معلومه با درگیری یه جا الی رو نجات داده

D_grayman

کاربر سایت
Apr 13, 2010
154
نام
بابک
اضافه کردن سگ برای مکانیزم جدید و افزودن تحرک و هیجان به بازی لازم بوده وگرنه شرکتی که اسمش naughty dog هست که نمیاد سگ کشی تبلیغ کنه.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
درباره سگ کشی یک مسله ای هست که حکایت خشونت علیه حیوانات بی دفاع (بی زبون) رو ممکنه تبلیغ (نهادینه) کنه!
سگ تو بازی تلو٢ قراره بهت حمله کنه و تو رو بدره :D همچین هم بی دفاع نیست! حالا باز سگ خوبه حداقل میکشیمش بعد ولش میکنیم اون بازیهایی که تو طبیعت میری مثلا یه حیوون بی دفاع رو میکشی پوستش رو میکنی ، گوشتش رو میبری میزنی سر سیخ "میخوریش" دیگه از نظر اخلاقی واویلاست پس :D

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
دوستان گول نخورید اونجایی که الی میگه تو اینجا چه غلطی میکنی اصلا جوِل نیست روبروش !!! چون اولا دستی که صورتش رو میگیره پیر نیست دوم صحنه الی تو فضای باز و سبزه ولی صحنه جوول تو خونه هست پشتش راه پله هست تازه صورتش هم زخمیه معلومه با درگیری یه جا الی رو نجات داده
اتفاقا همه کسایی که دموی 3 ساعته رو بازی کرده بودن گفتن اینجا آخرین بخشی بوده که بازی کردن، اونی که از پشت میاد هم واقعا خود جول هست:D ممکنه صحنه یکم غلط انداز باشه ولی واقعا خودشه. تو یه فریم هم وقتی داره دستشو دراز میکنه میتونید ببینید که خودش هست...

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
سگ تو بازی تلو٢ قراره بهت حمله کنه و تو رو بدره :D همچین هم بی دفاع نیست! حالا باز سگ خوبه حداقل میکشیمش بعد ولش میکنیم اون بازیهایی که تو طبیعت میری مثلا یه حیوون بی دفاع رو میکشی پوستش رو میکنی ، گوشتش رو میبری میزنی سر سیخ "میخوریش" دیگه از نظر اخلاقی واویلاست پس :D
سگ کلا واسه آمریکایی حکم تقدس داره اون بازی سگ نیست اونقدر گرگ و گوزن که اتفاقا سر اون بازی هم من یادمه قبلش یکسری به حضور گوزن اعتراض کردن گفتن اینا در خطر انقراضن ..

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
من شخصا اصلا نگرانی در مورد دانگرید گرافیک یا حتی انمیشنهای بازی ندارم
اما همین الان دوباره نشستم دوسه بار تریلر e3 رو دیدم واقعا آیا ما شاهد این هستیم که دشمنها اینطوری باهم حرف بزنن؟
مثلا بگن که رفت تو علف ها یا بگه برگرد نیرو بیار یا وقتی الی رو میگیره بهش بگه موش کثیف کوچولو؟
این چیزا تو گیم پلی های اخیر بود یا نبود؟
چون یارو همش روی ویدیو صحبت میکرد نشد بفهمم همون سطح از AI حفظ شده یا نه
برو ویدئو های از گیم پلی که صدای خود بازیه رو ببین !

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
در وصف اینکه بازی چقدر بزرگه، این جمله‌ی نیل دراکمن خیلی خوبه:

اینکه توی بازی لحظاتی هست که فکر می‌کنید در حال نزدیک شدن به انتها هستید ولی بعدش متوجه می‌شید که بخش ابتدایی بازی بوده و تازه به یه بخش بزرگ دیگه از بازی دسترسی پیدا کردید!
WTF ناتی داگ! مجبور نبودید انقدر بازی بزرگی بسازید :D
برای اسمشونم که شده مجبور بودن بزرگ سازی کنن نسل بعد چه ow بسازن8->

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
برای اسمشونم که شده مجبور بودن بزرگ سازی کنن نسل بعد چه ow بسازن8->
کلا ناتی داگ برای عوض شدن فضای خودش هم که شده باید تو سبک متفاوت بازی بسازه ، خیلی خوب میشه یه کامبکی به جک بزنن! ولی ممکنه این مولتی مولتی که میکنن بازی بعدیشون یه fps مولتی پلیر باشه

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
سگ کلا واسه آمریکایی حکم تقدس داره اون بازی سگ نیست اونقدر گرگ و گوزن که اتفاقا سر اون بازی هم من یادمه قبلش یکسری به حضور گوزن اعتراض کردن گفتن اینا در خطر انقراضن ..
منظورمه اگه موضوع اخلاقیه سگو گربه شتر و گاو نداره همشون حیوونن و حداقل سگه یپا از بقیه درنده تره. اگه موضوع ارزش گذاری های بی مورده که اون بحث اش جداست. موضوع اینه که الان مثلا جای اون سگ ها که مثل سگ(!) بهت حمله میکنه که تکه پارت کنن ، صحنه ی شکار مثلا گوزن تو بازی بود بنظرم اینطور شاید کسی بر نمی انگیخت و خود نیل هم مجبور نبود که بگه کشتن اونها اختیاریه جوری که انگار این گناه عظیم رو به گردن وجدان اخلاقی گیمرها بیندازه و خودش رو تبرئه کنه! البته من یچیزی رو اضاف کنم صحنه های خشن که بهرحال دیدنش باعث ازرده خاطر بیننده میشه مثل بروتالیتی که توی بازی وجود داره ( از جمله صحنه های کشتن ادم ها که چاقو رو تو گردن فرو میکنه ) یه موضوع جداست و اینم توضیح داده شد که بخاطر فضایبازی و داستان بوده ولی اینکه کشتن سگو ادم باهم جدا بگیریم اونهم باتوجه به فضای بازی این اشتباهه. کلا یه فرقی هست بین صحنه هایی که پلیر دست به جنایت میزنه ( مثل مرحله ترور مدرن وارفیر٢) و صحنه هایی که در راستای هدفی پلیر میره دست به کشتن میزنه ( مثل تمام بازی های عالم!) فلذا نباید این دو مورد رو باهم قاطی کرد چون منطق پشتش چه خوب یا چه بد عمل رو پالایش میکنه و اون تاثیر اخلاقی بد رو از بین میبره و اینجوری نیست که چون ما سگ های توی یک بازی یه اخرالزمانی که با دندون های تیزشون میخوان خرخره مون رو بجون ، بکشیم، قراره باعث بشه حس سگ کشی و حیوون ستیزی توی ما برانگیخته بشه!

Play4Fun_0

کاربر سایت
May 2, 2019
397
بیخیال این بحث سگ بشید، هر چی که هست فرهنگ اوناس به ما چه آخه! ما هم اینجا داریم که به حیوانات باید ترحم داشت ولی دیگه نگفتن جلو حیوانی که میخواد تیکه پارت کنه از خودت دفاع نکنی!

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
کلا ناتی داگ برای عوض شدن فضای خودش هم که شده باید تو سبک متفاوت بازی بسازه ، خیلی خوب میشه یه کامبکی به جک بزنن! ولی ممکنه این مولتی مولتی که میکنن بازی بعدیشون یه fps مولتی پلیر باشه
موضوع اینه که الان لید دیزاینر ND نیل دراکمن و خب دفعه قبل که رفت سراغ JAK داشت گند میزد توش این بنده خدا دیگه کشش جک نداره از بس داستانای جدی روایت کرده خودشم گفته بود اون JAK4شون اصلا شبیه JAK نبوده مگر اینکه Evan Wells بره سراغ بازی یا جیسون روبین برگرده یا بدن به اون یکی تیم:-" بنظرم برن اون پروژه فضاییشون بسازن بهتره. مولتی FPSیی در کار نیست اون احتمالا بازیی گوریلا که دعا کن مولتی پلتفرم نباشه:-w

الان کجای OW :-& داره؟! اگه بخاطر gow میگی اشتباه زدی gow جهان باز نبود بخش بزرگی از آینده گیمینگ ow و طبیعیه که ND این راه بره.

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
موضوع اینه که الان لید دیزاینر ND نیل دراکمن و خب دفعه قبل که رفت سراغ JAK داشت گند میزد توش این بنده خدا دیگه کشش جک نداره از بس داستانای جدی روایت کرده خودشم گفته بود اون JAK4شون اصلا شبیه JAK نبوده مگر اینکه Evan Wells بره سراغ بازی یا جیسون روبین برگرده یا بدن به اون یکی تیم:-" بنظرم برن اون پروژه فضاییشون بسازن بهتره. مولتی FPSیی در کار نیست اون احتمالا بازیی گوریلا که دعا کن مولتی پلتفرم نباشه:-w

الان کجای OW :-& داره؟! اگه بخاطر gow میگی اشتباه زدی gow جهان باز نبود بخش بزرگی از آینده گیمینگ ow و طبیعیه که ND این راه بره.
ببین این نسل انقدر ow بازی کردم که حالم از هرچی ow بهم میخوره از اکثرشونم هیچ لذتی نبردم فقط یه دور ماموریت اصلی رفتم و بازیو فروختم رفت هیچ لذت و خاطره ای هم برام نموند
نمونه بزرگش
RDRII
TW3
HZD
یعنی این سه تا بازی که تازه شاخای OW هستنو به زور تموم کردم ودرجا فروختم رفت
تازه اینارو تموم کردم اکثر OW که بازی کردم به زور یک ساعت بازی کردم و اصلا تموم نکردم
OW یعنی GTA و بس بقیش واقعا حوصله سر بره
از الانم میدونم نه CP2077 رو میتونم ازش لذت ببرم نه GOT رو و نه هیچی فقط GTA VI

• Angry
Reactions: mohsenebrahimi

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر