PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

ps3_360_wii

کاربر سایت
Nov 12, 2006
762
اونجای که جوئل دهن الی رو میگیره اون پشت چند تا حیوان که فکر کنم گراز بودن رد میشن احتمال داره در طول بازی شکار کنیم و بخوریم. خط خونم زیاد شه:D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,295
نام
امیر حسین
نمی‌دونم چرا این دوست دختر الی توی تریلر جدید یه حالت دوست‌داشتنی پیدا کرده بود، برعکس تریلر قبلی که اصلا خوشم نمی‌اومد ازش! طراحیش هم فرق خاصی با قبل نکرده، ولی کلا اینجا برام حس بهتری داشت.

اکیبا منتظر معرفی بتمن جدید بود و شک نداشت دیشب معرفی میشه. احتمالا به خاطر همین قضیه افسردگی گرفت! :(
از اون طرف هم دموی Medievil اومده و رفته سراغش و وقتی دیده چه آشغالی هست، دیگه افسردگیش به اوج رسیده و خودکشی کرده. :(
البته یه عده میگن دموش فراتر از سطح انتظار هست، ولی خیلی شک دارم! :D
استارتر تاپیک گرفتاره بنده خدا:))
فعلا فقط تونست به وارنر یه مقدار فحش بده:D

برای تریلر TLOU هم که گفتحی ها رو همه گفتن:D
ولی حالا که پست دادم ...

اول تریلر : :-&:-&:-&
وسط تریلر : >:) >:) >:)
آخر تریلر : :x :x :x :x :x (و بی نهایت از همین قلب ها ) + :( چه پیر و شکسته شده :((

وسط تریلر...امیدوارم مرگ همون اول تریلر باشه:-" یعنی لحظه لحظه حضور این بشر برام نکته منفیه:| برای همین خیلی خوشحال میشم اگر هرچه زودتر بمیره:-" فقط... من وقتی با این بشر انقدررررر مشکل دارم، سخته خوب انتقام خونش رو گرفتن برام انگیزه کافی باشه:-"
امیدوارم انگیزه های دیگه ای تو داستان باشه برای پیشروی! و البته ND دست به جوئل نزنه:|

MediEvil هم حالا بعد میزارم دانلود دموش رو...دیشب نمیدونم چه مرگش بود کنسول به نت خونه وصل نمیشد:| (یه آپدیت خفنم برای For Honor باید بگیرم...کلا چقدر دانلود دارم..:(( )
حالا که زدیم جاده خاکی بین نمایش ها afterparty هم به نظرم جالب بود!

MLB the Show هم که برا پلاس دادن واکنشم این بود : اِ Diamond no Ace برا پلاس=)) (ببینید انیمه ورزشی خفنیه:D تصمینی به بیس بال علاقه مند میشید:D )

---
در مورد باکس آرت...دوست نمیداشتم!(کلا احیرا اگثر بازی های انحصاری که ناشرشون خود سونیه حال نکردم با باکس اصلیشون:| ) و به نظرم استیل بوکش از اون طرف خیلی خوبه! فقط امیدوارم طرح پشتش از دماغ نباشه :)) که اونجوری همون باکس عادی بهتره:D اگرم طرح پشت جوئل باشه که خوب...واجبه گرفتنش:x
این طرحی که ... یکی از بچه ها گذاشته بود...( @The End Of Ps ؟ انقدر پست زیاده حافظم نمیکشه دیگه:-" ) به نظرم خیلی عالی بود:D کاش اون کاور میشد:(

کاورم بعید میدونم تغییر کنه! رسما رو همه چی این آرت رو زدن:-"
آها طرح روی آرت بوکم دوست نداشتم:|

دیگه... دیگه... فعلا بزارید برم بمیرم، بعد که بیدار شدم ببینم نظرسنجی چی بزارم:D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
مسئله فقط این نیست ، موضوع اینه که اتفاقی که منجر به شروع داستان و انتقام الی میشه ، تقریبا اول داستان هم نباشه تو نیمه اول داستان می افته ! دیگه تقریبا همه میدونیم جوئل حضور طولانی تو بازی داره !

بازم میگم این که جوئل تو بازی بمیره یه چیز کاملا محتمله ، ولی قطعا دلیل درگیری الی با این فرقه تبهکار نیست!

مگه اینکه بازی سه اکت داشته باشه ،

شروع بازی ، مرگ دینا توسط مشتی راهزن ، الی می‌ره ترتیب این راهزن ها رو بده ، جوئل می‌ره کمکش

اکت دو: بعد که ترتیب راهزن ها رو میدن ناخواسته گرفتار فرقه تبهکار میشن ، جوئل میمیره ،

اکت ۳ : انتقام

با این حال بازم میگم ، تو تریلر چیز فریبنده ای نبود ، و داستان همینیه که تو خود تریلر خواستن یه شمای کلی ازش بدن !

آخرین ویرایش:

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
تریلر را 4k دانلود کردم یک چندباری دیدم. بحث گرافیکی به کنار که فوق العاده است نکاتی که به نظرم اومد.

به نظر این سری همونطور که گفتم تم ترس و بقای بازی یکم بیشتر شده. حداقل از این تریلر که اینجوری به نظر میاد. رنگ آمیزی واقعی بازی هم اون فضای رنگی نسبتا شاد نسخه اول را دیگه نداره و کلا اتمسفر به شدت سنگین تر شده. مثلا اون جایی که وارد کلبه میشه با اینکه اتفاقی نمی افته ولی کاملا فضاسازی سنگین بازی مشخصه.

یک چیزی هم که به نظرم اومد حالا دقیق نمیدونم ولی حس کردم دوربین بازی موقع ایم کردن کمی نزدیک تر از نسخه اوله. البته من نسخه اول را یک مدت میشه بازی نکردم ولی همچین حسی بهم دست داد. تقریبا مثل RE2 شده ایم کردن. کسی اگه میتونه چک کنه برای تایید.

نمیخام تئوری خاصی بدم ولی بسیار بعید میدونم جول بمیره. خیلی تئوری دم دستی هست و از هرکی میپرسی اول همونو میگه. اینام خودشون دقیقا اینو میدونن و بعید میدونم تئوری که همه اول به فکرشون میرسه را اجرا کنن. تازه جول دیگه الان فن فیورت هست شدید و برای نمونه کم داشتیم کاراکتر فن فیورت که بعدی یکی دو نسخه بمیره. احتمالا این سری داستان بیشتر روی درگیری اعتقادی گروهی اجتماعی و همچین چیزی باشه. تو مایه های همونی که توی تریلر دوم نشون دادن. خود ناتی داگ هم احتمال داره با این تریلرها عمدا داره ذهن را میبره به سمت انتقام و کشته شدن عزیز از دست رفته :D و اینجور چیزها ولی نهایتا شاید ببینیم که جنگ برسر کاون و حذب و گروهه.

تا اینجام تریلرهایی که نشون دادن سه تاش تقریبا تو همین تم مرگ و انتقام و اینجور چیزها بوده ولی تریلر دوم کلا توی یک فضای دیگه بود. به نظرم همونه که شاکله اصلی داستانه.
اتفاقا فضاي رزيدنتي رو كه اشاره كردي توي مبارزات فقط تو حالتي كه با كلت شليك ميكرد و چراغ قوه دستش بود فقط ادم رو ياد رزيدنت مينداخت و گرنه فضاسازي نوع حركت دوربين و گان پلي و افكتها خيلي هاليوودي و خوش ساخت تر و جذاب تر بودن
البته بايد گيم پلي بياد بيرون تا بشه كامل نظر داد اما تو اين تريلر خيلي خوب تونسته بودن تو يه زمان كوتاه گرافيك و انيميشن و داستان و حتي گيم پلي رو تلفيق كنن و نشون بدن :)>-
در حقيقت تيزري بود كه به بهترين نحو همه رو tease كرد :D

• Like
Reactions: s.snake2 and Soheil

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,656
نام
سهيل
مسئله فقط این نیست ، موضوع اینه که اتفاقی که منجر به شروع داستان و انتقام الی میشه ، تقریبا اول داستان هم نباشه تو نیمه اول داستان می افته ! دیگه تقریبا همه میدونیم جوئل حضور طولانی تو بازی داره !

بازم میگم این که جوئل تو بازی بمیره یه چیز کاملا محتمله ، ولی قطعا دلیل درگیری الی با این فرقه تبهکار نیست!

مگه اینکه بازی سه اکت داشته باشه ،

شروع بازی ، مرگ دینا توسط مشتی راهزن ، الی می‌ره ترتیب این راهزن ها رو بده ، جوئل می‌ره کمکش

اکت دو: بعد که ترتیب راهزن ها رو میدن ناخواسته گرفتار فرقه تبهکار میشن ، جوئل میمیره ،

اکت ۳ : انتقام

با این حال بازم میگم ، تو تریلر چیز فریبنده ای نبود ، و داستان همینیه که تو خود تریلر خواستن یه شمای کلی ازش بدن !

ببین درانکمن بارها تاکید کرده که این جاه طلبانه ترین پروژه ای هست که تا حالا ساختیم. حالا فکر کن مثلا اینا دور هم جمع شدن برای نوشتن داستان و مثلا یکی ایده بده که خب داستان این باشه که جول میمیره و الی ریج میزنه. بعید میدونم همچین داستانی را برای جاه طلبانه ترین پروژه شون انتخاب کنن. تازه همین قالب داستانی به نوعی توی همون نسخه اول اواخر بازی هم یکبار اجرا شد دیگه. جول نمرد ولی خب در استانه مرگ قرار گرفت.

من نمیگم مرگی رخ نمیده، ولی شاکله اصلی داستان نیست و اگر شخصی بمیره هم به شدت بعید میدونم جول باشه.

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
ببین درانکمن بارها تاکید کرده که این جاه طلبانه ترین پروژه ای هست که تا حالا ساختیم. حالا فکر کن مثلا اینا دور هم جمع شدن برای نوشتن داستان و مثلا یکی ایده بده که خب داستان این باشه که جول میمیره و الی ریج میزنه. بعید میدونم همچین داستانی را برای جاه طلبانه ترین پروژه شون انتخاب کنن. تازه همین قالبی داستانی به نوعی توی همون نسخه اول اواخر بازی هم یکبار اجرا شد دیگه. جول نمرد ولی خب در استانه مرگ قرار گرفت.

من نمیگم مرگی رخ نمیده، ولی شاکله اصلی داستان نیست و اگر شخصی بمیره هم به شدت بعید میدونم جول باشه.

منم کاملا با این موافقم !

حتی یه سناریو دادم که دینا واقعیت رو در مورد الی می‌دونه مرگش رو شبیه سازی کرده ، تا الی رو بکشونه تو یه تله و گیرش بندازن ، و این وسط جوئل برای نجات الی کشته میشه ، و بعد الی می‌ره برای انتقام ،

که این سناریو آنقدر کلیشه ای شده که من به شخصه از ناتی داگ نا امید میشم که ته تلاشش همین بوده!

ناتی داگ استاد خفن ترین روایت از یه داستان کاملا ساده است ! نه این پیچوندن مخاطب

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,747
نام
علی
خب خیلی ها راجب داستان ایده دادن از تجاوز به الی تا حامله شدن و ... :D
ولی من فکر میکنم اونی که قراره بمیره و الی رو تحت تاثیر قرار بده کسی هست که اصلا در تریلر نبود . مثلا ایشون ...

و کسی هم که باعث این اتفاق و کشته شدن ایشون میشه همون دوست دختر الی میتونه باشه , هم در تریلر E3 قبلی و هم این تریلر اخیر حس کاراکر منفی از dina میگرفتم مخصوصا تریلر دیشب همون اولش که حرف میزد :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
م
ولی من فکر میکنم اونی که قراره بمیره و الی رو تحت تاثیر قرار بده کسی هست که اصلا در تریلر نبود . مثلا ایشون ...

و کسی هم که باعث این اتفاق و کشته شدن ایشون میشه همون دوست دختر الی میتونه باشه , هم در تریلر E3 قبلی و هم این تریلر اخیر حس کاراکر منفی از dina میگرفتم مخصوصا تریلر دیشب همون اولش که حرف میزد :D
مگه مارلی نگفت مادر الی مرده؟؟ اگه بگیم واقعیت مرگ مادرش رو فهمیده منطقی تره!

• Like
Reactions: killzone1988

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
یک چیزی هم که به نظرم اومد حالا دقیق نمیدونم ولی حس کردم دوربین بازی موقع ایم کردن کمی نزدیک تر از نسخه اوله. البته من نسخه اول را یک مدت میشه بازی نکردم ولی همچین حسی بهم دست داد. تقریبا مثل RE2 شده ایم کردن. کسی اگه میتونه چک کنه برای تایید.
کاملا درسته، دوربین به مقدار قابل توجهی نزدیک تر شده!
نسخه قبل :
نسخه جدید :

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,240
نام
ماکان

نمیدونم چرا اما منم فکر میکنم دینا شخصیت منفیه! اول این تریلر هم دقیقا فردای بعد اون جشنه بود و یجوری صحبت میکردن که انگار اولین بارشون بود همدیگه رو بوسیدن. یعنی دینا رو فرستادن الی رو خر کنه و به اف بدنش. البته شایدم چون خیلی ازش بدم میاد دلم میخواد شخصیت مفنی باشه که بکشیمش:D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617

اون وقت دست بند دینا که تو دست الی هست چجور میشه توجیه کرد؟

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,747
نام
علی
مگه مارلی نگفت مادر الی مرده؟؟ اگه بگیم واقعیت مرگ مادرش رو فهمیده منطقی تره!
شاید دروغ گفته باشه
نمیدونم چرا اما منم فکر میکنم دینا شخصیت منفیه! اول این تریلر هم دقیقا فردای بعد اون جشنه بود و یجوری صحبت میکردن که انگار اولین بارشون بود همدیگه رو بوسیدن. یعنی دینا رو فرستادن الی رو خر کنه و به اف بدنش. البته شایدم چون خیلی ازش بدم میاد دلم میخواد شخصیت مفنی باشه که بکشیمش:D
منم همینطور :D احتمالی هم هست که هر کسی تا حالا نگفته یعنی تا حامله شدن الی ملت گفتن ولی منفی بودن دینا رو کسی فکرشو نکرده و نیل هم بدش نمیاد غیر قابل پیش بینی باشه
اون وقت دست بند دینا که تو دست الی هست چجور میشه توجیه کرد؟
نمیدونم ! شاید این دسبند یه نمادی هست که فقط دست دینا نباشه شاید اصلا این دستبند برا کسی دیگه بوده باشه (یه شخص مهم برا الی) که خوده دینا اونو دزدیده و الی بفهمه برا کی بوده و دینا باعث این اتفاق ها شده
گم شدن دینا و اینکه الی میره دنبالش تا پیدا کنتش میتونه یه نقشه باشه از طرف دینا و هم دستانش که الی رو بکشونن جایی که میخوان
در کل اینا که گفتم همش یه ایده هست مثل بقیه ایده ها :D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
نمیدونم ! شاید این دسبند یه نمادی هست که فقط دست دینا نباشه شاید اصلا این دستبند برا کسی دیگه بوده باشه (یه شخص مهم برا الی) که خوده دینا اونو دزدیده و الی بفهمه برا کی بوده و دینا باعث این اتفاق ها شده
گم شدن دینا و اینکه الی میره دنبالش تا پیدا کنتش میتونه یه نقشه باشه از طرف دینا و هم دستانش که الی رو بکشونن جایی که میخوان
در کل اینا که گفتم همش یه ایده هست مثل بقیه ایده ها :D
اینو پرسیدم چون منم شک کردم به این قضیه ی دینا که ادم خبیثه باشه ولی این دست بنده که یادم اومد نتونستم دیگه براش جوابی داشته باشم و بنظرم منتفی اومد.
یچیزی هم بگم ، داستان بازی قبل از شروع ساخت بازی نوشته شده یعنی چهارچوب کلی مشخص شده بنابراین الان هرچه تئوری داده میشه ممکن نیست داستان تغییر کنه و احتمال اینکه رخ بده هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر