The Last of Us [پست اول حتماً خوانده شود]

کدامیک را بعنوان شاخص ترین مورد در TLOU پیش بینی میکنید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,025

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
Mr.Death

سبک هردو زمین تا آسمون فرق میکنه :d داستان بایوشاک در نوع خودش حرف نداره ( بازیش نکردم البته :d ) اما امکان پیاده سازی اون مدل داستان اصلاً توی tlou ممکن نیست
داستان tlou برای یه بازی با این سبک عالیه, , , دوربین یکیشون tps و یکی fps , و تنها شباهتشون وجود یک کاراکتر همراه مثل الیزابت و ellie ـه,

از این طرف هم تلو سعی داشت اتمسفری بدون موسیقی تحویل مخاطب بده.
بنظرم موسیقی حاهای مناسبی پخش میشد, مثلاً قسمت اسب سواری موسیقی اصلی tlou رو پخش میکنه که لذت رو دوچندان میکنه, یا معمولاً قسمت های احساسی بازی موسیقی پخش میشد و بخش مبارزات معمولاً ساکت بود که بنظرم این تصمیمشون برای ساکت ساختن محیط هنگام مبارزات حرف نداره

درکل بهتره یه بازی رو با بازی های هم سبک مقایسه کنیم

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,992
نام
مهدی
کلا GTA نه تنها گردن کلفته، بلکه مدافع عنوان قهرمانی هم هست :D
TLoU بیشترین شانسش توی بهترین بازی PS3 و بهترین گرافیک تکنیکی هست( در واقع احتمال بردش زیاده)
از نظر داستان هم عمرا همرده عناوینی مثل بایوشاک بشه. داستان بایوشاک پر از دیدگاه‌های فلسفی و باورهای عمومی هست که متاسفانه نمیتونم توی این فروم بستش بدم. داستان TLoU رو اگر با چند ساعت بحث کردن پروندش رو ببندیم، داستان بایوشاک شاید چندین روز طول بکشه. شخصیت‌پردازی هم که صحبتش رو نکنیم :D هر کدم از شخصیت‌ها نماد گروه خاصی هستن.
از بعد اتمسفر هم TLoU مدعی هست، اما باز به نظر من بایوشاک جلوتره. فضای گنگ به همراه طراحی هنری بی‌نقص. موسیقی کاملا مطابق با جو بازی و ... ولی باز به نظر من TLoU مدعی هست.
بهترین استدیو هم بیشتر به بهترین بازی سال ارتباط داره و نتیجه اون بر این قسمت تاثیر میذاره.
توی طراحی هنری هم به نظر من عالی عمل کرده و میتونه بایوشاک رو کنار بزنه.
از نظر موسیقی هم باز حرفی برای گفتن داره، ولی بایوشاک تو این زمینه هم عالیه و نیاز به بحث زیاد داره :D ولی به نظر خود من، موسیقی‌های بایوشاک، نه تنها با اتمسفر هماهنگ بود، بلکه مخاطب رو دقیقا در اون بازه زمانی قرار میداد. از این طرف هم تلو سعی داشت اتمسفری بدون موسیقی تحویل مخاطب بده.

متاسفانه تلو بد موقعی ریلیز شده. میشه گفت مشابه دارک سولز بود که 2 سال پیش افتاد جلوی نره غول‌های صنعت بازی :D

اقای احد خوب شد سعدات داشتیم با شما ارتباط برقرار کنیم!!
شما از هوش مصنوعیه بازی ایراد گرفتید درست.میشه بگید هوش مصنوعی باید چطور می بود تا شما راضی بشید؟
داستان هم که سلیقست و بحث کردن نداره.
بازی واقعا خسته کننده بود؟کجاش دقیقا؟
طبق گفته ی همین سایت 10 رو بازیی می گیره که از بازیای هم دوره ی خودش کامل تر باشه نه کامل مطلق.چه بازیی به نظر شما کامل تر از تلو بوده که شما رو وادار به نمره ی 9.5 کرده؟
ممنون می شم پاسخ بدید.

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
این جملات شبیه نظر شخصی هستن؟ :-/
دوباره میپرسم ... صحبت از فکت کردم آیا؟ کجا نوشتم فکت؟
اون سومی رو اشتباه متوجه شدی :D دوباره بخون.
از نظر موسیقی هم باز حرفی برای گفتن داره، ولی بایوشاک تو این زمینه هم عالیه و نیاز به بحث زیاد داره

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
دوباره میپرسم ... صحبت از فکت کردم آیا؟ کجا نوشتم فکت؟
اون سومی رو اشتباه متوجه شدی :D دوباره بخون.

گرفتی مارو؟ کلا دو نوع صحبت داریم: نظر شخصی. فکت.

تو تو پستت از دو عبارت عمرا و صحبتش رو نکنیم استفاده کردی، یعنی فصل الخطاب! هیچ سنخیتی با نظر شخصی نداره اینا. حالا باز بیا تو پست بعدیت هم بگو "من صحبت از فکت کردیم آیا؟" چون من نحوه بحث کردنت رو خیلی خوب میشناسم :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,044
نام
نیما
فعلا همین TLOU طفلکیه بچه یتیم که توی بد سالی عرضه شده بالاترین متای دو سال اخیر رو داره با کلی نمره کامل و ستایش هایی که منتقدین سطح بالا در وصفش داشتن همین نره غول ( Bioshock ) رو کنار زده ... پس نظر شخصی خودتون رو برای خودتون نگه دارید (هر چند در قالب نقد خواندیم ) و تاپیک مخصوص یک بازی رو به Vs تبدیل نکنید .

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
کلا دو نوع صحبت داریم: نظر شخصی. فکت.
نقل قول هم نقش هویج رو داره؟
اشتباهت همینجاست ... ما 2 تا نظر داریم. نظر شخصی و نقل قول ... این وسط ممکنه یکی از اینها فکت باشه.

تو تو پستت از دو عبارت عمرا و صحبتش رو نکنیم استفاده کردی، یعنی فصل الخطاب! هیچ سنخیتی با نظر شخصی نداره اینا. حالا باز بیا تو پست بعدیت هم بگو "من صحبت از فکت کردیم آیا؟" چون من نحوه بحث کردنت رو خیلی خوب میشناسم :biggrin1:
هر چیزی از دهن انسان با توجه به باورهای خودش خارج بشه میشه نظر شخصی و تا من نگم این فکته، تو نمیتونی اعتراض کنی. من اگر عمرا میگم یعنی از نظر خودم عمرا هست و هیچ راهی نمیبینم که تلو رو به بایوشاک ترجیح بدم. شاید توی بحث نظرم عوض بشه.

بالاترین متای دو سال اخیر رو داره

اسکایریم ...
پ.ن: من بحث رو ادامه نمیدم. توی بدیهیات گیر کردیم!

سوفسطائی‌گری
چیزی جز این نمیتونی بگی ...

آخرین ویرایش:

x to the z

کاربر سایت
Aug 20, 2009
507
نام
Sandis Khor Hunter
تو بدیهیات گیر نکردی یه چیزی گفتی موندی توش چجوری حمعش کنی بازی با کلمات که تخصصته رو فراموش نکن :d

TRUE WARRIOR

کاربر سایت
Aug 24, 2009
555
همگی سنگر بگیرید!:dباس فایت های سایت می خوان با هم بجنگند!:d
-----------------------------------------------------
خواهشاً بحث موسیقی این بازی رو وسط نکشید!/:) به عنوان دوست دار هانس زیمر،کاملاً به کیفیت کار گوستاو ایمان آوردم و موسیقی بازی،بهترین نمونه ی هماهنگ با اتمسفر هست!
ارزش هنری و کیفی بایوشاک رو نفی نمی کنم، ولی در مورد "عالی" و "عالی تر" داریم بحث می کنیم!:d مسلماً TLOU در این زمینه بهتره.

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,629
نام
حسین
نقدتون کافی نبود؟
فقط دارید با این مقایسه های بی مورد روی اعصاب فن های بازی رژه میرید
ما دیگه بیخیال اون نقد و نمره شدیم هر چی که میگفتیم کسی محل نمیزاشت خواهشا اینجا رو دیگه بیخیال شید
بایوشک نره غول TLOUیه پاپاسی نمی ارزه
okay viva bioshock

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
نقل قول هم نقش هویج رو داره؟
اشتباهت همینجاست ... ما 2 تا نظر داریم. نظر شخصی و نقل قول ... این وسط ممکنه یکی از اینها فکت باشه.

هر چیزی از دهن انسان با توجه به باورهای خودش خارج بشه میشه نظر شخصی و تا من نگم این فکته، تو نمیتونی اعتراض کنی. من اگر عمرا میگم یعنی از نظر خودم عمرا هست و هیچ راهی نمیبینم که تلو رو به بایوشاک ترجیح بدم. شاید توی بحث نظرم عوض بشه.

اسکایریم ...

سوفسطائی‌گری

Darvag

کاربر سایت
Jun 19, 2013
253
کلا GTA نه تنها گردن کلفته، بلکه مدافع عنوان قهرمانی هم هست :D
TLoU بیشترین شانسش توی بهترین بازی PS3 و بهترین گرافیک تکنیکی هست( در واقع احتمال بردش زیاده)
از نظر داستان هم عمرا همرده عناوینی مثل بایوشاک بشه. داستان بایوشاک پر از دیدگاه‌های فلسفی و باورهای عمومی هست که متاسفانه نمیتونم توی این فروم بستش بدم. داستان TLoU رو اگر با چند ساعت بحث کردن پروندش رو ببندیم، داستان بایوشاک شاید چندین روز طول بکشه. شخصیت‌پردازی هم که صحبتش رو نکنیم :D هر کدم از شخصیت‌ها نماد گروه خاصی هستن.
از بعد اتمسفر هم TLoU مدعی هست، اما باز به نظر من بایوشاک جلوتره. فضای گنگ به همراه طراحی هنری بی‌نقص. موسیقی کاملا مطابق با جو بازی و ... ولی باز به نظر من TLoU مدعی هست.
بهترین استدیو هم بیشتر به بهترین بازی سال ارتباط داره و نتیجه اون بر این قسمت تاثیر میذاره.
توی طراحی هنری هم به نظر من عالی عمل کرده و میتونه بایوشاک رو کنار بزنه.
از نظر موسیقی هم باز حرفی برای گفتن داره، ولی بایوشاک تو این زمینه هم عالیه و نیاز به بحث زیاد داره :D ولی به نظر خود من، موسیقی‌های بایوشاک، نه تنها با اتمسفر هماهنگ بود، بلکه مخاطب رو دقیقا در اون بازه زمانی قرار میداد. از این طرف هم تلو سعی داشت اتمسفری بدون موسیقی تحویل مخاطب بده.

متاسفانه تلو بد موقعی ریلیز شده. میشه گفت مشابه دارک سولز بود که 2 سال پیش افتاد جلوی نره غول‌های صنعت بازی :D

عزیز شما اومدی از همه نظر این دو بازی رو با هم مقایسه کردی ولی از لحاظ گیمپلی که مهمترین رکن یک بازی است مقایسه نکردی که از این نظر به نظر من tlou نه یه سر و گردن بلکه چندین برابر بهتر از بایوشاک است

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,383
نام
رامین
من فقط می خوام بدونم تا وقتی که آقا کیوان با اون سابقه درخشان هست چرا باید اقا احد این بازی نقد کنه و نمره نقد ایشان بر نقد اقا کیوان چیره باشه؟؟؟؟؟

من مطمئنم ترسیدی وگرنه به بازی 8.5 اینا می دادی :d

مرد مومن هیچ جوره نمیتونی از Tlou ایراد بگیری رفتی دست به دامن یه بازی دیگه شدی :d

ارزش Tlou با اون نقدی که از سر قرض بوده پایین نمیاد الانم به GTA V امید بستی مطمئن باش این بارم نا امید میشی :d من خودم عاشق GTA هستم اما کار خیلی سختی دار امسال بتونه Tlou کنار بزنه >:)

در آخر هم دیگه نقدهای تو پیش ما ps بازا 2زار ارزش نداره =)) حالا برو پیش خودت فکر کن خیلی خفنی:))

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
کار تاپیک به جایی رسیده که سازنده های یه IP جدید موفق در آخر نسل باید بیان جلوی یه IP تضمین شده با 9 سال قدمت جواب پس بدن !!! یعنی از هر طرف کار که نگاه کنی اصلاً قیاسش خنده داره !
این بود تفاوت حرفه ای ها با کاربران عمومی که به گیم فقط به چشم تفریح نگاه می کنن ؟!

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
ولی بحث اصلی اینجاست دوستان که اصلا چه ربطی داره شما بازی سوم شخص رو با اول شخص مقایسه میکنید(الان اینو اول مشخص کن بعد کلا نقد و نظرو پیشنهادو کلا همش عوض میشه .در مورد گیم پلی که دوستمون گفت تویه اول شخص هیچ موقع (دلیل داره)گیم پلی واقعی وجود نداره وبهتره بگم ساختن بازی های اول شخصی چون بایوشوک خیلی ساده است(به دلیل گیم پلی ساده(دلیل داره)).واگه بخوایم بخوایم در مورد گیم پلی حقیقی لست آف آس فقط صحبت کنیم تومار داره.و اول رو من اینجوری شروع میکنم راه رفتن و از پله بالا رفتن مستر بازی طبیعی بودنش در حد یه انسان واقعی به نظر میرسه(شاهکار قرن تا به ایجا کمشه:اقراق)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر