The Last of Us [پست اول حتماً خوانده شود]

کدامیک را بعنوان شاخص ترین مورد در TLOU پیش بینی میکنید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,025

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,270
ما که 3 ـمین باره داریم بازی میکنیم این اتفاق نیوفتاده !
مورد دوم هم که خسته نباشی واقعاً ! به قول یکی از بچه ها ملت باگ گیر نمیارن سعی میکنن خودشون باگ خلق کنن :D یه کم تلاش کنید شاید تونستید الی رو از روی تخته بندازید توی آب !
یه بنده خدایی راست میگفت :
PS3 فن ها لیاقت استودیوی ناتی داگ و بازیهاش رو ندارن
دیگه حس توضیح دادن نیست ! همونطور که صفحه قبل گفتم باز اون مورد توی این صفحه هم مطرح شد و دوباره به اسم باگ ....
اگه مظورت بازی کپی و این چیزا هست باید بگم که اوریج بازی میکنم . درضمن او قضیه فرق بین بازی کپی و اوریج هم که گفتی اصلا درست نیست از نظر من :d
مشکل از اینجاس که چیزی که وجود داره رو میخواین انکار کنید واسه خودتون دلیل تراشی میکنین
او قضیه گلدون هم تو دور اولی که بازی کردم فهمیدم اصلان نمیخواستم باگ پیدا کنم . اخه یه گلدون رو شیک گذاشته بود وسط ویرانه منم گفتم لابد شاید hidden trophy باشه با تیر زدمش که بعدش اون صحنه به وجود اومد :d
شدت علاقم به این بازی و کجکاوی و گشتن زیاد تو محیط و دقت بالام تو همه چیز باعث بروز این مشکلات میشه :d . خود ND هم فکرش رو نمیکرد ملت انقدر حساسیت به خرج بدن .

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
اگه مظورت بازی کپی و این چیزا هست باید بگم که اوریج بازی میکنم . درضمن او قضیه فرق بین بازی کپی و اوریج هم که گفتی اصلا درست نیست از نظر من :d
مشکل از اینجاس که چیزی که وجود داره رو میخواین انکار کنید واسه خودتون دلیل تراشی میکنین
او قضیه گلدون هم تو دور اولی که بازی کردم فهمیدم اصلان نمیخواستم باگ پیدا کنم . اخه یه گلدون رو شیک گذاشته بود وسط ویرانه منم گفتم لابد شاید hidden trophy باشه با تیر زدمش که بعدش اون صحنه به وجود اومد :d
شدت علاقم به این بازی و کجکاوی و گشتن زیاد تو محیط و دقت بالام تو همه چیز باعث بروز این مشکلات میشه :d . خود ND هم فکرش رو نمیکرد ملت انقدر حساسیت به خرج بدن .

زیبایی های این بازی دقیقا کاری میکنه که خیلی به جزئیات دقت کنی ولی داداش این کار(ساخت بازی) ساخت انسانه ،تو خلقت انسان هم خدا ایراد گذاشته دیگه این بازی که جایه خود داره.پس بهتره دنبال زیبایی هاش بگردیم (گفتین پیدا کردنش اتفاقی بود قبول دارم ولی مطرح کردنش تو ذوق دوستان میزنه)

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان

اینو توی پ.خ بهت هم گفتم اینجا هم میگم که سوء تفاهم نشه برای بقیه دوستان !
بحث به هیچ وجه کپی یا اورجینال نیست بحث تجربه ی فردی هست ! لزوماً اون چیزی که شما تجربه کردین و دیدین قرار نیست همه هم همون رو تجربه کرده باشن و دیده باشن ! برای مثال یکی ممکنه بسته به نحوه ی بازی کردنش خیلی به باگ برخورد کرده باشه و بازی براش ناامید کننده باشه (که هزار و یک دلیل می تونه داشته باشه) یکی دیگه هم بسته به بازی کردنش می تونه توی بازی باگ ندیده باشه ! یکی ممکنه کلی WOW moment دیده باشه ولی یکی می تونه حتی یه دونه هم ندیده باشه ! پس اینکه طبق بازی کردن خودمون بگیم بازی بی نهایت باگ داره یا بازی اصلاً باگ نداره چیزی نیست جز نظر شخصی
و اما اینکه بازی پرباگ هست یا بی باگ ، میشه به نقد ها مراجعه کرد که حدود 70-80 تا منتقد حرفه ای میشینن از سیر تا پیاز بازی رو میکشن بیرون .
نکته ی بعد هم اختیارات بازی هست . یه بازی میاد همه چیز رو محدود میکنه و شما بخوای هم نمی تونی کاری کنی که ببنی فلان مشکل پیش میاد یا نه ؛ یه بازی مثل تلو میاد کلی آزادی عمل ایجاد میکنه که این بساط پیش میاد !
اگر بازی ای بود که هم همراهانش به اندازه ی تلو خوب عمل کردن و گیمر رو توی دردسر ننداختن ، هم به میزان تلو همراهان و کرکتر اولش با هم کلی انیمیشن و آزادی عمل مختلف داشتن ، هم به میزان تلو توی گیم پلی مشارکت به خرج دادن اونوقت بحث در مورد چیزهایی که گفته شده منطقیه ! نه وقتی رقیبی وجود نداره و تلو رو به جون خودش انداختیم ! هزاران بازی هست که کرکتر های همراهش هر دفعه که بازی کنید از یه مسیر از پیش تعیین شده حرکت می کنن و اگر یه کم اینور اونور تر بشن یا مانعی جلوشون باشه شروع می کنن به گیر کردن و در جا زدن (به جرئت می تونم بگم توی بیش از 95% بازیهایی که همراه توشون هست همینه) ولی توی تلو کرکتر همراه هر دفعه از هر جا عشقش بکشه بالا یا پایین میره عین اینکه خودت کنترل کرکتر رو به دست گرفتی . هر وقت خواستید از این ایرادها بگیرید به قولی برید بهترش رو بیارید تا قبول کنیم نمونه ی بهتری هم هست
این آخرین پست روشن گرانه ی من توی این تاپیک بود :biggrin1: خواه پند گیرید و خواه ملال :biggrin1:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,994
نام
مهدی
دوست خوبم (Lions Gate).شما انتظار داری هرکاری که خلاف بازی میکنی الی یا بیلی بفهمن بعد دیگه کاری که براشون برنامه ریزی شده رو انجام ندن؟شما به کلمه هوش مصنوعی توجه کن!هوش مصنوعی!اگه قرار بود شما هرکاری کنی بعد طبق همون روال اتفاق بیوفته بهش دیگه میگفتن هوش طبیعی!شما میای یک کاری تو بازی میکنی که حتی سازنده هم به فکرش نمیرسه !بازیی که این همه جزییات داره و سازنده ها حتی برای تکه بطری خورد شده هم جسم و جرم تعیین کردن شما یه کاری می کنی توش که اونا فکرشم نمیکنن!دیگه الی انسان نیست که شما هر کاری کنی اون کاری که باید بکنه رو نکنه!گفتم بهترین هوش مصنوعی سال نگفتیم نگفتیم بهترین هوش!در ضمن شما به یه چیزی توجه نکردی!همین گلدونی که شکست!سازنده میتونست یه کاری که که تو نتونی ار بینش ببری!مثل همه ی بازیای دیگه!حتما اون موقع هم میگفتی چرا این گلدونه نمیشکنه:D؟
به نظرم شما بیشتر تو این بازی دنبال خلق باگ هستی تا لذت بردن!نمیدونم چرا!فلان قدر هزینه کردی باگ خلق کنی؟فکرم نکن ما الکی متعصبیم دیدی که مثلا سینا یه عکس از باگ گذاشت خب واقعا باگ بود ما هم ناراحت نشدیم ولی وجدانا شما هرباگی که تعریف میکنی خلاف جهت بازی داری طی میکنی!!
------------------------------------------------------------------------------------
بدترین باگه بازی به نظرم ندیدن الی توسط دشمنا بود.بعضی وقتا که من پشت چیزی کاور میگرفتم واسه الی جا نبود مثل قند میرفت از جلوی آدما رد میشد تازه یه تنه هم میزد انگار نه انگار:d
احسان این بنده خدا هم راست میگه دیگه:D بابا کارشون درست بوده که اونا مزاحم ما نباشن ولی من نمیفهمم را این قدر تو دست و پان!مخصوصا بیلی ینی من کاور میگیرم اون میدوه این ور اون ور!یا الی کاورش رو الکی تغییر میده!اگه یه طوری این قضیه رو حل میکردن بهتر هم میشد!هِیم مجبور نبودیم هر صفحه توضیح بدیم:D

آخرین ویرایش:

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
بدترین باگه بازی به نظرم ندیدن الی توسط دشمنا بود.بعضی وقتا که من پشت چیزی کاور میگرفتم واسه الی جا نبود مثل قند میرفت از جلوی آدما رد میشد تازه یه تنه هم میزد انگار نه انگار:d

این موضوع خیلی سادست ، سازنده دو تا راه بیشتر نداشته :
1.چیزی مثل اشلی تو RE4 در بیاره الی و رو باعث بشه چوب خریت های اون رو بازی کننده بخوره !
2.تا حدامکان سعی کنه الی طوری باشه که همیشه از منطقه درگیری دور باشه و اگر هم نقصی تو هوش مصنوعی ـش بوجود اومد اون به پای بازی کننده نخوره و از دید دشمن نامرئی باشه تو اون لحظات !

حالت سوم هم اینه که الی و جوئل هر دو از دید دشمن یکسان باشند که این یه هوش مصنوعی پیچیده با حداقل میزان خطا رو می خواد که دست کم تو این نسل شدنی نیست !

بعدم اصلاً مگه این اتفاقی که شما میگی چقدر تو بازی میوفته !

آخرین ویرایش:

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!
درضمن یه سوتی دیگه هم که خیلی جالبه اینه که تو اون مرحله که تو موزه هست اگه یادتون باشه الی میخوره به یه گلدون و میفته میشکنه و بعد معذرت خواهی میکنه . قبل اینکه بخوره به گلدونه من با تیر زدمش ولی بازم خورد به گلدونی که وجود نداره صدای شکسته شدنشم اومد :d
معذرتم خواست :d. حالا هی گیر بدین :d

چطوره الي رو با شاتگان بتركوني كه ديگه هيچكدام از موارد فوق پيش نياد!
اووو يادم نبود حتي اينكارم نميشه كرد!متاسفام برا سازنده ها كه انقد دست گيمر رو بستن....

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
یه نفر بود چند سال پیش حرف جالبی میزد میگفت ، یه سری اونوری ها ، خودشونو اینوری جا میزنن تا در هنگام انتقاد از بازی ، بگن
که داریم حقایق و واقعیت هارو میگیم!
البته واسه درک این سخن باید کلی فیلم جاسوسی تخیلی دیده باشیم که به سونی فنز (:d) به این دید نگاه کنیم ...
حرف دیگه ای هم هستش اینه که
اخیرا موجی افتاده تو گیمر ها که باگ های بازی های انحصاری سونی رو بشینن در بیارن یا خودشون خلق باگ کنن!
به اون گیمر ها لقب هاردکور داده میشود!
پس بجنبین از قافله ی هاردکورها عقب نیوفتید:d

x to the z

کاربر سایت
Aug 20, 2009
507
نام
Sandis Khor Hunter
این چند صفحه ای رو که خوندم اگه همینجوری پیش بره ایراداهای دیگه هم اضافه میشه جول بعد چند ماه چرا پیرهنش کثیف نشده یا الی چرا موهاش بلند نشده بعد یه سال ناخن های جول چرا کوتاهه چرا بلند نشده گور بابای روایت داستان و شخصیت پردازی اینا سیخی چنده اون گلدون رو بچسب که خودش نبود ولی صداش اومد بخاطر همین همون 8 گیم اسپات برازندشه :bighug:

Sɯαsƚikα

April 26 , 2016
کاربر سایت
Jan 2, 2013
4,620
نام
peɪmɑːn
The Last of Us
has perhaps the best
artificial intelligence I’ve ever seen in a game
The enemies
whether they are mindless zombies
or clever human hunters
behave in amazingly realistic ways
forcing the player to think up equally smart strategies in each encounter
پیتر نوآک :d

Snake Solid

کاربر سایت
Nov 19, 2011
386
نام
古い蛇
سلام
من می خوام survivar plus بازی رو برم,اگه با این درجه برم تروفی های همه درجه های plus رو باز می کنه یا باید هر کدوم از پلاس رو جداگونه رفت برا گرفتن تروفی ها؟؟
یه سوال دیگه اینکه: درجه های پلاس با درجه های معمول چه تفاوتایی داره؟
ممنون

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
با سلام - اون دسته از دوستانی که می خواهند اقدام به گرفتن Trophy Difficulty های مختلف بازی بکنند مطلب زیر را مطالعه کنند.چون یکی از دوستان به من گفت اگر بازی را در +Mode Survive تمام کردی نتیجه را اینجا بگو تا بقیه دوستان هم استفاده کنند بنابراین هدف از زدن این پست کمک به سایر عزیزانی است که می خواهند این تروفی ها را بگیرند و به هیچ منظور دیگری زده نشده.
با تشکر
اگر بصورت اصولی بخواهید همه تروفی های درجه سختی های مختلف بازی را بگیرد باید هرکدام را تک تک بازی کنید یا بعنوان مثال اگر Hard را بازی کنید Hard , Normal , Easy را دریافت می کنید اما متاسفانه بخاطر یک Glitch که در گرفتن تروفی ها است درمواردی دیده شده که حتی با این کار هم باز هم بعضی از تروفی ها جا افتاده و متاسفانه طرف بعد از چند بار بازی کردن موفق نشده بگیره.

قبل از هرکاری تمام Patch ها یا آپدیتی که برای بازی ریختین را پاک کنید(برای اطمینان از گرفتن تروفی ها).نسخه ای که من بازی کردم 33 گیگ بود و بدون هیچ DLC و Patch .و id: BCES01584

راه حل:
1.بعد از این که بازی را در هر Mode تمام کردید(Easy,normal,...) گزینه Continue New Game Plus برای شما Active میشه.
2.از Continue new game plus بازی را شروع کنید و مرحله اول را ("homeTown") را تمام کنید.بزارید روی Mode سختی آخری که براتون Active است
3.بعد از این که وارد Chapter بعد شد یعنی "20 Years Later " از Menu بازی save کنید و بیرون بیایید.
4.از Menu آصلی بازی در قسمت Chapter بازی رفته و همان Chapter اول یعنی HomeTown انتخاب کنید.
5.درجه سختی بازی را به Survive تغییر بدید
6.بازی را ادامه بدید تا به آخر بازی برسید.
7.حتما اجازه بدید Credit کامل بره و خوده بازی به Menu اول بازی بره.یک مقداری اینجا صبر کنید پشت سر هم تمام تروفی های مربوط به درجه سختی بازی را بهتون می ده.

تغییراتی که نسبت به Normal داره زمانی که از جلو Enemy رد میشید خیلی سریعتر شما را می بینه .اگر اسلحه داشته باشه نهایتا با 3 تا تیر از بین می رید(درصورتی که Health بار Max).گوش تمام Clicker ها و Runner ها دارای حساسیت بالای است یعنی اگر سریع حرکت کنید بدون شک پیداتون می کنند.اسلحه و جعبه کمک های اولیه و سایر موارد که لازم است هرچی به پایان بازی نزدیک میشید کمیاب و کمیاب تر میشه.حتی از آجرها و شیشه های که استفاده می کنید دیگر خیلی کم پیدا میشه اطرافتون در مراحل آخر.بنابراین در صورتی که تیری برای اسلحه دارید به هیچ عنوان از دست ندهید و خرج موجوداتی که می توانید از پشت بگیرید و راحت بکشید نکنید.تیرکمان را سعی کنید تا آخر آپدیت کنید که بسیار کمک می کنه برای جاهای که Runner ها زیاد هستند.بخصوص در Level مدرسه که اطراف اتوبوس ها پرسه می زنند.امیدوارم از Survive + لذت ببرید.:)

موفق باشید.

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
survive با survive+ فرق داره از نظر سختی؟

از نظر سختی که نه تفاوتی ندارن ولی survive Plus بدلیل اینکه یه سری امکانات مثل آپدیت سلاح ها و مهارت ها از اول بازی هستش ، به مراتب
راحت تره گرچه این حالت survive کلا راحت نیست (اشک آدم در میاد:|)

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
از نظر سختی که نه تفاوتی ندارن ولی survive Plus بدلیل اینکه یه سری امکانات مثل آپدیت سلاح ها و مهارت ها از اول بازی هستش ، به مراتب
راحت تره گرچه این حالت survive کلا راحت نیست (اشک آدم در میاد:|)
در تکمیل صحبت شما .سلاح ها شاید آپدیت هاش باشه اما در دسترس نیست یعنی در طی مسیر داستان به اسلحه های مختلفی می رسه که البته آپدیت های که در سری قبل کردی را داره.اما درکل به نظر من فرقی نمی کنه آپدیت باشه یا نه چون اسلحه گلوله ای براش نیست که بخواهی ازش استفاده کنی .

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
من روی Survivar + رسیدم مرحله برفی , خیلی آسونتر از Survivor ــه :d از لحاظ درجه سختی همونه اما چون دیگه کامل لوکیشین دشمنا رو بلد بودم + upgrade بودن joel و اسلحه ها واقعاً چالش خاصی نداره :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر