The Last of Us [پست اول حتماً خوانده شود]

کدامیک را بعنوان شاخص ترین مورد در TLOU پیش بینی میکنید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,025

ZのMBiE

کاربر سایت
Oct 19, 2009
2,948
نام
SaDegh
بازیو روی هارد داخلی کنسول ریختم و در طول بازی مشکلی در لود تکسچرها نداشتم اما در لود اولیه بازی یعنی اولین باری که میخام وارد بازی بشم خیلی زمانبر هست حدود 4-5 دقیقه باید منتظر موند!
Load اول بازي به هارد نيست ,براي همه طولانيه .دفعه اول ٥ دقيقه بود ولي بعدش ١ دقيقه بيشتر نميشه:d

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
دلم واسه کسایی میسوزه که هنوز بازی رو تموم نکردند و میان تو تاپیک ، چون داستان بازی کمابیش تو اسپویلر ها و غیر اسپویلر براشون لو میره ...
خدا رو شکر بازی رو سه شنبه گرفتم و تا پنجشنبه تمومش کردم و هیچیش برام اسپویل نشد#:-s
دوستان رعایت کنید:">

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
پایان بازی خورد تو ذوقم.توقع بک چیز بهتر داشتم که تا سالها تو ذهن ادم بمونه.

هی منتظر بودم یک شخصیتی تو بازی یه اتفاقی براش بیوفته ولی هیچ اتفاقی نیافتاد

اینم مثل انچارد همه چی به خوبی خوشی تموم شد.

دوستان نظر شما چیه؟

دوستان نظر شما چیه؟

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,994
نام
مهدی
خب منم تموم کردم
اول از از همه می خوام نکات منفی رو بگم
1-بعضی باگ هایی تو بازی وجود داره که واقعا از همچین شاهکاری بعید بود!مثلا چندین بار دیدم بدن جول و الی میره تو هم!
2-هوش مصنوعی بازی خیلی خوبه ولی در حد دموی E3 نیست!یه چیزه عجیب برام این هست که خود جوئل رو خیلی راحت میبینن ولی بازم چندین بار دیدم که پارتنرم(حالا الی تس و...)راحت جلو دشمن میدوئن تو دوقدمی دشمنن ولی دشمن نیمیبینتشون!یا مثلا رانر ها وکلیکر ها که به صدا خیلی حساسن بازم به صدای حاصل دویدن پارتنرهام هیچ عکس العملی نشون نمیدن!
3-بعضی جا ها سایه ها خیلی خوب نیست !
خب دیگه برم سراغ نکات + که نه تنها اون چن ایراد رو محو میکنن بلکه واقعا شگفت اورند!(خطر اسپویل داستانی)
1-شروع فوق العاده کوبنده ی بازی!واسه من شروعش از گاو3 خیلی قشنگ تر بود!اول که کنترل سارا خیلی حس عجیبی داشت!خیلی حال کردم!لحظه ی مرگش هم خیلی احساسی بود!
2-افکت فوق العاده ی اب و اتش و کلا گرافیک رو راجبش صحبت نکنم بهتره چون نیازی به تعریف نیست!(فصل زمستون که فقط باید خون رو رو برف ببینین)
3-داستان خوب و درگیر کننده .بعضی جا ها ضربان قلبم خیلی تند میشد از نگرانی که الان مثلا الی چی میشه!(شاید باورتون نشه ولی اونجا که جوئل زخمی شد گفتم داره میمییره بعد که الی دنبال انتی بیوتیک بود خیالم راحت شد
4-جزییات روانی کننده.
5-پایان غیر قابل پیش بینی(حداقل واسه من) که به نظرم بازم یه نکته + هست.البته میتونه - باشه چون انتظار همه چیز دیگه بود!
6-سیستم ترکیب کردن مهمات و ابزار و اینا که خیلی جذابه
7- نبرد تن به تن بی نظیرو خیبی چیزای دیگه!
8-باید حساب شده بازی کنین واسه تک تک تیراتون برنامه داشته باشین وگیم پلی ابکی در انتظار شما نیست!
در ضمن هر چی بازی رو جلو تر میبرین بازی جذاب تر میشه
در ضمن این ناتی چرا می خواد مارو دور بزنه؟
تو دموی E3 تیر رو دونه دونه برداشت!اون برگ های مجله هنوز یادمه که با باد تکون می خورد!اونجا یارو با چوب زد تو صورت جوئل از دماغش خون اومد!
ولی اینا رو تو بازی ندیدم.امیدوارم دیگه این کارو نکنه!خب ادم تو ذوقش میخوره!
در کل نمره ی من 10/10
تو خیلی از نقد ها گفتن با وجود یه سری ایرادات کوچیک ولی این بازی ...
دیگه یکی خیلی سخت گیر باشه 9.5...نمیدونم چرا 9 به پایین چنتا سایت دادن!اون 6 که هیچی قاطی باقالیاست!:D
و در اخر بگم هیچکی نباید تجربه ی این شاهکار رو از دست بده چون این جور بازیا خیلی کمن.
تو این نسل یکی این خیلی منو هایپ کرد و واقعا با تمام لحظات بازی زندگی کردم یکی هوی رین!
انگشتام درد گرفت دیگه:D
بخش های به یاد موندنی واسه من
صحنه ی مرگ سارا:(
شکار اون اهو:D
مرحله ایی که جوئل سوراخ شد از وسط
وقتی اون سیاه پوسته(اسماشون چی بود!؟) پسرش رو کشت بعش خودش رو:(
اون مرحله که جوئل تو تله میوفته واقعا برعکس شده بودم خودم!
فداکاری تس:(
اون شکار خرگوش که کلی باهاش حال کردم:D

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
خب منم تموم کردم
اول از از همه می خوام نکات منفی رو بگم
1-بعضی باگ هایی تو بازی وجود داره که واقعا از همچین شاهکاری بعید بود!مثلا چندین بار دیدم بدن جول و الی میره تو هم!
2-هوش مصنوعی بازی خیلی خوبه ولی در حد دموی E3 نیست!یه چیزه عجیب برام این هست که خود جوئل رو خیلی راحت میبینن ولی بازم چندین بار دیدم که پارتنرم(حالا الی تس و...)راحت جلو دشمن میدوئن تو دوقدمی دشمنن ولی دشمن نیمیبینتشون!یا مثلا رانر ها وکلیکر ها که به صدا خیلی حساسن بازم به صدای حاصل دویدن پارتنرهام هیچ عکس العملی نشون نمیدن!
3-بعضی جا ها سایه ها خیلی خوب نیست !
خب دیگه برم سراغ نکات + که نه تنها اون چن ایراد رو محو میکنن بلکه واقعا شگفت اورند!(خطر اسپویل داستانی)
1-شروع فوق العاده کوبنده ی بازی!واسه من شروعش از گاو3 خیلی قشنگ تر بود!اول که کنترل سارا خیلی حس عجیبی داشت!خیلی حال کردم!لحظه ی مرگش هم خیلی احساسی بود!
2-افکت فوق العاده ی اب و اتش و کلا گرافیک رو راجبش صحبت نکنم بهتره چون نیازی به تعریف نیست!(فصل زمستون که فقط باید خون رو رو برف ببینین)
3-داستان خوب و درگیر کننده .بعضی جا ها ضربان قلبم خیلی تند میشد از نگرانی که الان مثلا الی چی میشه!
4-جزییات روانی کننده.
5-پایان غیر قابل پیش بینی(حداقل واسه من) که به نظرم بازم یه نکته + هست.البته میتونه - باشه چون انتظار همه چیز دیگه بود!
6-سیستم ترکیب کردن مهمات و ابزار و اینا که خیلی جذابه
7- نبرد تن به تن بی نظیرو خیبی چیزای دیگه!
8-باید حساب شده بازی کنین واسه تک تک تیراتون برنامه داشته باشین وگیم پلی ابکی در انتظار شما نیست!
در ضمن هر چی بازی رو جلو تر میبرین بازی جذاب تر میشه
در ضمن این ناتی چرا می خواد مارو دور بزنه؟
تو دموی E3 تیر رو دونه دونه برداشت!اون برگ های مجله هنوز یادمه که با باد تکون می خورد!اونجا یارو با چوب زد تو صورت جوئل از دماغش خون اومد!
ولی اینا رو تو بازی ندیدم.امیدوارم دیگه این کارو نکنه!خب ادم تو ذوقش میخوره!
در کل نمره ی من 10/10
تو خیلی از نقد ها گفتن با وجود یه سری ایرادات کوچیک ولی این بازی ...
دیگه یکی خیلی سخت گیر باشه 9.5...نمیدونم چرا 9 به پایین چنتا سایت دادن!اون 6 که هیچی قاطی باقالیاست!:D
و در اخر بگم هیچکی نباید تجربه ی این شاهکار رو از دست بده چون این جور بازیا خیلی کمن.
تو این نسل یکی این خیلی منو هایپ کرد و واقعا با تمام لحظات بازی زندگی کردم یکی هوی رین!
انگشتام درد گرفت دیگه:D

قسمت قرمز :D
دقیقاً به همون کیفیته فقط با یه بار بازی کردن نمیشه بهش پی برد :D به شخصه عین صحنه های E3 رو داخلش دیدم + اینکه صحنه هایی دیدم که نه توی E3 نه توی دور اول ندیده بودم ! :D مثلاً چند بار براتون پیش اومده که همونطور که شما یه سلاح سرد (مثل چوب و لوله و چوب بیسبال و ...) دارید دشمنتون هم داشته باشه و همزمان به هم ضربه بزنید ؟! اتفاق بسیار جالبی می افته که شاید کمتر از 5% کسایی که اینجا بازی رو انجام دادن دیده باشن :D یا حتی خیلی از صحنه های سینمایی مثل پایان دموی E3 رو من تازه توی دور دوم موفق شدم ببینم :D
قسمت سبز رنگ :D
این خودش یه نکته ی مثبته :D به عنوان مثال توی رزیدنت ایول 5 مرحله ای بود که توی یه راهروی تنگ باید از وسط یه لشکر لیکر رد می شدیم ! (لیکر ها هم به شدت به صدا حساس هستن) من خیلی راحت و بی سر و صدا از راهرو رد شدم ولی بعدش شوا عین اسب از وسط جمعیت دوید ! خب یه لشکر لیکر ریختن سرمون و هر چی مهمات داشتیم تموم شد :D ناتی این کار رو کرده که اگر اشتباهی از هوش مصنوعی سر زد به پای گیمر نوشته نشه و لطمه ای به شیوه ی بازی ما وارد نشه :D طبیعتاً با وجود محدودیت سخت افزار این نسل نمیشه توقع یه هوش مصنوعی بی اشتباه رو داشت , الی و بقیه هم هر چقدر کم اشتباه باشن چون در بعضی قسمت ها تابع حرکت جول هستن و بعد از اون حرکت می کنن ممکنه زمان بندی ای که گیمر برای عبور از محیط برای خودش لحاظ میکنه برای اونها صدق نکنه :D
قسمت آبی رنگ
اون مجله ها که برگهاشون با باد ورق میخوره هنوز توی بازی هستن ولی توی یه قسمت دیگه از محیط :D بابا شماها چه جوری بازی کردین فقط خواستین بازی سریع تموم بشه ؟ :D
در مورد تیر حرفت درسته ولی احتمالاً به خاطر ناممکن بودنش برای سایر اسلحه ها حذفش کردن :D درسته توی ریوالور میشه دونه دونه ورداشت ولی تیر رو از توی شاتگان یا از خشاب یه M16 و ... چه جوری میشه دونه دونه خالی کرد ؟ :D

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
این شماره همون سیزن پس هستش یا باید بخرم سیزن پس رو؟
این عکس رو از تو بسته ی بازی انداختم :
جام جهانی هم مبارک:d
71553704207003538640.jpg

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
خب فرق Online Pass و Season Pass چیه؟:d

با اجازه ی احمد :D
آنلاین پس برای اینه که با وارد کردن کد می تونی بخش مولتی پلیر بازی رو انجام بدی ولی سیزن پس فکر کنم شامل 3 تا DLC میشه که یکیش داستانی و 2 تاش مربوط به بخش مولتی پلیر هست :D

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
خب فرق Online Pass و Season Pass چیه؟:d

فرقشون اینه که Season Pass رو که بگیری همه ی DLC هایی که در آینده برای بازی میاد رو میشه گفت پیش خرید میکنی و معمولاً به صرفه تره و قیمتش از جدا خریدن DLC ها ارزونتر در میاد

Online Pass یه کُد ـیه که توی بازی های آکبند هست و برای بازی کردن مولتی پلیر باید حتماً اونرو داشته باشین

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
آقایان التماس میکنم انقدر اسپویل نکنید
به خدا اسپویل کردن این نیست که آخر بازی رو تعریف کنید ! همین که میاین اشاره های ریز هم میکنید که منتظر بودم فلان بشه و نشد و یا هر چیز دیگه خودش اسپویل به حساب میاد !
خواهش میکنم رعایت کنید.

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
سوال من هم همیناس که در طول بازی بهش جوابی داده نشد. چطور الی آلوده شده و چرا تبدیل نشد فقط تو بازی گفت آلوده شده و بدنش واکسینس! درصورتی که نیاز به پیش زمینه و توضیحات بیشتری در این موارد بود.
شخصیت پردازیش هم بنظرم خیلی اقراق شده بود برای یه دختربچه

عزیزم به این سوالات پاسخ داده شد الی که گفت من و بهترین دوستم با هم بودیم وقتی منو گاز گرفتن در مورد تبدیل نشدنش هم که گفت بدنش Immune هست در مقابل بیماری.
شخصیت پردازیش هم به نظرم برای کسی که این همه سختی کشیده و شاهد اون همه صحنه های خشن جلو چشمش بوده و بدون پدر مادر بزرگ شده عالی بود
شما اگه سریال TWD رو هم دیده باشی
میدونی که با این که 3 فصل سریال گذشته ولی هیچ اشاره ای به علت بیماری نشده و تمام تمرکز سازندگان روی روابط بین کاراکتر های سربال هست

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,072
نام
AmiR
یه پیشنهاد :
اسپویل داستانی:
بچه ها به نظرم با شخصیت های بازی اصلا ارتباط برقرار نکنید چون بعد از پایان بازی دچار ضربه روحی شدید میشید مثل من که هنوز جاش مونده=((:d
مخصوصا جوئل و الی و بیشتر الی:d
آخرین باری که چهره ی الی رو در نمای بسته میبینیم:((
48681732751126562959.jpg

آخرین ویرایش:

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
خوب امروز بازی رو برای بار دوم رو درجه سختی Hard تموم کردم و به جرأت می‌گم TLOU برای من نه تنها بهترین بازی این نسله، بلکه بهترین تجربه در کل دوران گیمریم هست، چون همیشه دوست داشتم که یک بازی Survival در این سطح و با این کیفیت ساخته بشه.

ویژگی‌های مثبت و بارز بازی رو دوستان بهش اشاره کردند و نیازی به تکرارش نیست ولی فکر می‌کنم بهتره احساساتم رو راجع به کارگردانی عالی و شخصیت پردازی فوق‌العاده بازی بروز بدم!:d

کارگردانی فوق‌العاده در لحظه لحظه بازی، از سرآغاز تا سرانجام، کاملاً مشهوده. مقدمه بازی و شروع داستان حقیقتاً بسیار تأثیر گذاره و از همان ابتدا نوید یک داستان جذاب و درگیر کننده رو میده. رفته رفته وقتی داستان بازی کامل‌تر میشه، صحنه‌های دراماتیک و فوق‌العاده تأثیرگذار، مخاطب رو هر چه بیشتر برای ادامه بازی تشویق میکنه و به همین نحو مخاطب ارتباط بیشتری با شخصیت‌ها برقرار میکنه. دیالوگ‌های عالی و شخصیت پردازی فوق‌العاده کرکترها هم به این روند کمک می‌کنه. و اینکه دوستان راجع به شخصیت پردازی کم لطفی نکنند، چون با توجه به داستان هر کرکتر، شخصیت پردازیشون بسیار منطقی و قابل قبوله.

پایان بازی هم با توجه به نوع داستان و نحوه روایتش، مناسب‌ترین فرجامی هست که میشد براش در نظر گرفت. به نظرم ایده پایان بازی بسیار زیرکانست، به هر حال بازی بزرگی مثل TLOU باید در خیلی از موارد ساختارشکنانه ظاهر بشه!

در کنار کارگردانی فوق‌العاده و داستان و روایت بسیار خوبش، موسیقی‌های عالی و شنیدنی گوستاو، سهم زیادی در کامل بودن بازی داشتند. انصافاً بعد از موسیقی‌های فوق‌العاده یامائوکا در سری سایلنت هیل که اتمسفر منحصر به فردی برای بازی خلق کرده بود، موسیقی هیچ عنوانی نتونست به این اندازه برام تأثیرگذار باشه.

گیم پلی و گرافیک هم در این عنوان عالی بودند و همه چیز دست به دست هم داد تا یک شاهکار دیگه از ND ببینیم.

قاعدتاً هیچ بازی‌ای بدون نقص نیست و این قضیه شامل حال TLOU هم میشه، مشکلاتی بود که دوستان ذکر کردند، یکی دیگه از ایرادهایی که خودم می‌تونم از بازی بگیرم نبود معماها و پازل‌های چالش براگیزه. این معماها می‌تونستند برای پیشروی در مراحل یا حتی در قالب مأموریت‌های جانبی در بازی وجود داشته باشند! البته شکی نیست که بقیه المان‌های سبک Survival در TLOU به بهترین شیوه ممکن پیاده شدند.. به هر حال نمیشه نقطه ضعف بزرگی تو این عنوان پیدا کرد و مشکلات جزئی چیزی از ارزش‌های بازی کم نمیکنه.

در آخر اینکه به نظرم سازنده‌ها به وعده‌هاشون عمل کردند و تقریباً همه چیزهایی رو که از این بازی انتظار داشتیم، در نسخه نهایی دیدیم. البته گفتنی‌هایی هست که فعلاً مجالی براشون نیست!

این هم یه آف تاپیک :d چون زمانی تو این تاپیک بحث The Evil Within به میان اومد، بهتر یک نگاهکی به این عکس‌ها بندازید تا ببینید پشت پرده چه خبره :d

این دیدار رفت:

این دیدار برگشت:

:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر