The Last Guardian و باز هم تاخیر!

Deus EXX

کاربر سایت
May 22, 2015
132
طرفدارنی که منتظر The Last Guardian هستند برای تجربه این بازی باید همچنان انتظار بکشند چرا که سونی امروز اعلام کرد این انحصاری که مدتها در دست ساخت به سر می برد حال قرار است December 6 عرضه شود. این بازی قبلا قرار بود October منتشر شود.
Shuhei Yoshida از سونی در مورد این تاخیر در PlayStation blog نوشت "ایجاد تاخیر در انتشار یک بازی تصمیم سختی است خصوصا در مورد این بازی اما ما در آخرین مراحل ساخت نسبت به آنچه که انتظار داشتیم با ایرادهای بیشتر مواجه شده ایم. برای اینکه مطمئن بشیم The Last Guardian همون تجربه ای رو اراده میده که سازنده های آن انتظار دارند، نیاز به وقت اضافی داریم تا این مشکلات رو حل کنیم."
مدتها از اولین تاخیر The Last Guardian که سال 2009 معرفی شد و قرار بود دو سال بعد عرضه شود می گذرد.
منبع The Last Guardian has been delayed again, until December

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
=))

اتفاقا دیروز داشتم با یکی از دوستان سر تاخیر انحصاری های سونی بحث می کردم البته بحث ما برای تاخیر عناوین 2017 بود چرا که 2016 کلا همین 1 بازی بود که هیچ کس فکر نمی کرد دیگه این تاخیر بخوره یعنی دستشون این نسل درد نکنه سونی که هی تاخیر می ندازه کنسول بی بازی شده ماکروسافت هم که سر موقع تحویل می ده کیفیت لازم ازش کم می شه نمرات recore هم حال گیری خوبی بود نینتندو هم که جاده خاکیه حیقیتا این نسل خسته نباشن (همگی)

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
=))

اتفاقا دیروز داشتم با یکی از دوستان سر تاخیر انحصاری های سونی بحث می کردم البته بحث ما برای تاخیر عناوین 2017 بود چرا که 2016 کلا همین 1 بازی بود که هیچ کس فکر نمی کرد دیگه این تاخیر بخوره یعنی دستشون این نسل درد نکنه سونی که هی تاخیر می ندازه کنسول بی بازی شده ماکروسافت هم که سر موقع تحویل می ده کیفیت لازم ازش کم می شه نمرات recore هم حال گیری خوبی بود نینتندو هم که جاده خاکیه حیقیتا این نسل خسته نباشن (همگی)
کنسول بی بازی شده؟ :| :D بعدشم اگه تاخیر ها باعث میشه عناوینی مثل انچارتد بازی کنیم، همون بهتر که کنسول بی بازی باشه و تاخیر بخوره :D (البته این مورد سر بازی هایی مثل GT صدق نمیکنه که به درک واصل شده :D )

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,325
نام
ماکان
گیم رو عرضه کنن پچ 4K-HDR-PSVR رو هم 2 ماه 4 ماه 8 سال یا هر وقت که تونستن بدن. قضیه به همین سادگیه :D

خوب سونی دنبال ساپورت دی وان هست که بگه اون لوگوی ساپورت Pro رو روی دیسک بزنه ملت ترقیب به خرید بشن. مثلا CoD هم از اول ساپورت میکنه. همه این تاخیرها، از این بازی بگیر تا XV بخاطر همین Pro هست!:D خدا لعنتش کنه!:D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خوب سونی دنبال ساپورت دی وان هست که بگه اون لوگوی ساپورت Pro رو روی دیسک بزنه ملت ترقیب به خرید بشن. مثلا CoD هم از اول ساپورت میکنه. همه این تاخیرها، از این بازی بگیر تا XV بخاطر همین Pro هست!:D خدا لعنتش کنه!:D

بابا سونی کلا کارش تاخیره این بهونه ها چیه که می ذارید یعنی استدیوی بازی که برای خود سونی هم هست از ps4 pro خبر نداشته بعد سازنده های بقیه بازی ها خبر داشتن زودتر از این بازیم عرضه می شن نمی دونم چه اصراریه خودتون رو گول بزنید.

• Like
Reactions: Lord Odin

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,325
نام
ماکان
بابا سونی کلا کارش تاخیره این بهونه ها چیه که می ذارید یعنی استدیوی بازی که برای خود سونی هم هست از ps4 pro خبر نداشته بعد سازنده های بقیه بازی ها خبر داشتن زودتر از این بازیم عرضه می شن نمی دونم چه اصراریه خودتون رو گول بزنید.

والا منم نمیدونم چه اصراریه شما دوستان فن مایکروسافت علاقه دارید هر موضوعی ساده و پیش پا افتاده ای رو تبدیل به سندی برای اثبات بی عرضگی و اخمخی سونی بکنید!

درک این موضوع خیلی ساده هست، بازی X قرار بوده تاریخ Y منتشر بشه، یعنی ساخت و تولید انبوهش برای عرضه تا این تاریخ طول میکشیده، حالا تصمیم گرفته میشه یه چیزی هم بهش اضافه بشه، در نتیجه زمان ساخت طولانی تر میشه. اگه TLG موقع انتشار Pro رو ساپورت نکرد، حرف تو درسته و اینا همش بهانه بوده، اما اگه کرد یعنی ما داریم درست میگیم. میخوای شرط ببندیم؟

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
برای ما که میخوایم هر چه سریعتر بازی رو تجربه کنیم اونم بعد از اینهمه انتظار طولانی خبر تلخی بود
لیکن بنظرم این تاخیر خیلی به نفع خود بازی هست
اول از همه اینکه تاریخ عرضه قبلی بازی بین چند بازی بلاک باستر و توی پیک عرضه بازیها بود و عملا همچین بازی با این تم گم میشد بین اونها
دوم اینکه توی پریویو های E3 بازی خیلی به باگ و مشکلات فنی اشاره کرده بودن که این چند هفته تاخیر بهشون فرصت میده بیشتر روی پالیش بازی کار کنن و نتیجه نهایی بهتری میگیرن.
امیدوارم بازی بعد از اینهمه سال ساخت شکست نخوره :)

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
والا منم نمیدونم چه اصراریه شما دوستان فن مایکروسافت علاقه دارید هر موضوعی ساده و پیش پا افتاده ای رو تبدیل به سندی برای اثبات بی عرضگی و اخمخی سونی بکنید!

درک این موضوع خیلی ساده هست، بازی X قرار بوده تاریخ Y منتشر بشه، یعنی ساخت و تولید انبوهش برای عرضه تا این تاریخ طول میکشیده، حالا تصمیم گرفته میشه یه چیزی هم بهش اضافه بشه، در نتیجه زمان ساخت طولانی تر میشه. اگه TLG موقع انتشار Pro رو ساپورت نکرد، حرف تو درسته و اینا همش بهانه بوده، اما اگه کرد یعنی ما داریم درست میگیم. میخوای شرط ببندیم؟

به اندازه کافی در شرط بندی هات باختی هنوز امضات یادمه:D

من فن نیستم کلا از خوبی ها تعریف می کنم از نواقص هم می گم ماکروسافت این گند زده به اندازه کافی ازش گفتم اگه به تاپیک هاش اصلا سری بزنی فن بازیت بذاره:D از همین recore هم رفتم انتقاد کردم الانم از این خبر انتقاد می کنم فرقی برام نمی کنه از همه چیز یا همه س انتقاد می کنم ربطی به فن بازی نداره این از این

بازی 2 سال پیشش براش پچ داره میاد بعد برای این نیاد؟ دیگه اگر با این تاخیرم 4 تا گزینه گرافیکی برای ps4 pro نذارن که باید بمیرن. اینا قبل از این حرفا از این چیزا خبر داشتن قبل اعلام انتشار بازی در e3 ماها خبر داشتیم اونا که بماند بعدشم deus ex ظرف 2 هفته پچ dx12 می ه اینا 2 ماه می خوان 4 تا سایه با 4k جعلی بدن اینقدر سخته؟ بعد مشکلی نیست اگر چند انحصاری دیگه امسال داشت می گفتیم حالا این یکی کمی تاخیر خورده مساله ای نیست.

حالا این بازی خورد به ps4 pro بازی های دیگه چی؟ انچارتد که بگذریم عرضه شده چند بار تاخیر خورد هیچی horzon هم که تاخیر خورد gt هم که خورد spiderman که جدیدا گفتن اخر 2017 (dec) یا حتی بیشتر زمان عرضش هست. الان اینا هم به ps pro ربط داره. می خوای شرط ببندیم بازی های ایندشم که برای 2017 در نظر گرفته شده هم تاخیر می خوره؟ بیا سر این مساله شرط بندی کنیم.

من نمی دونم دلیل این همه طرفداری بی منطق چیه؟

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,325
نام
ماکان
به اندازه کافی در شرط بندی هات باختی هنوز امضات یادمه:D

من فن نیستم کلا از خوبی ها تعریف می کنم از نواقص هم می گم ماکروسافت این گند زده به اندازه کافی ازش گفتم اگه به تاپیک هاش اصلا سری بزنی فن باز بذاره:D از همین recore هم رفتم انتقاد کردم الانم از این خبر انتقاد می کنم فرقی برام نمی کنه از همه چیز یا همه س انتقاد می کنم ربطی به فن بازی نداره این از این

بازی 2 سال پیشش براش پچ داره میاد بعد برای این نیاد؟ دیگه اگر با این تاخیرم 4 تا گزینه گرافیکی برای ps4 pro نذارن که باید بمیرن. اینا قبل از این حرفا از این چیزا خبر داشتن قبل اعلام انتشار بازی در e3 ماها خبر داشتیم اونا که بماند بعدشم deus ex ظرف 2 هفته پچ dx12 می ه اینا 2 ماه می خوان 4 تا سایه با 4k جعلی بدن اینقدر سخته؟ بعد مشکلی نیست اگر چند انحصاری دیگه امسال داشت می گفتیم حالا این یکی کمی تاخیر خورده مساله ای نیست.

حالا این بازی خورد به ps4 pro بازی های دیگه چی؟ می خوای شرط ببندیم بازی های ایندشم که برای 2017 در نظر گرفته شده هم تاخیر می خوره؟ بیا سر این مساله شرط بندی کنیم

خوب میزنی به کوچه علی چپ و گودرز رو به شقایق ربط میدی!:D مهم نیست تو در مورد مایکرو چه عقیده ای داری، حالا چه خیلی علاقه داری و چه منتقدش هستی، meh بحث الان سر TLG هست، کلا که مشخص نیست اصلا فازتون چیه گیر دادید، چون فکر نمیکنم قرار بود دی وان بخری بازی کنی و الان ناراحت شدی از تاخیر... صرفا جهت همون گیر دادن های معموله. حالا من عقیده خودم رو گفتم، فکر میکنم تاخیر بخاطر ساپورت دی وان Pro هست، ممکنم هست تو فکر کنی که اینطور نیست، مهم نیست. به هر صورت تاخیر خورده دیگه، هرکی خوشش نیومد PS4 اش رو آتش بزنه یا بازی رو نخره اصلا!:D

یا این که اصلا فرض میکنیم همه چیز تقصیر سونی هست، همینه که هست!:D تو نخر

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خوب میزنی به کوچه علی چپ و گودرز رو به شقایق ربط میدی!:D مهم نیست تو در مورد مایکرو چه عقیده ای داری، حالا چه خیلی علاقه داری و چه منتقدش هستی، meh بحث الان سر TLG هست، کلا که مشخص نیست اصلا فازتون چیه گیر دادید، چون فکر نمیکنم قرار بود دی وان بخری بازی کنی و الان ناراحت شدی از تاخیر... صرفا جهت همون گیر دادن های معموله. حالا من عقیده خودم رو گفتم، فکر میکنم تاخیر بخاطر ساپورت دی وان Pro هست، ممکنم هست تو فکر کنی که اینطور نیست، مهم نیست. به هر صورت تاخیر خورده دیگه، هرکی خوشش نیومد PS4 اش رو آتش بزنه یا بازی رو نخره اصلا!:D

یا این که اصلا فرض میکنیم همه چیز تقصیر سونی هست، همینه که هست!:D تو نخر

فازم گیمه گیم خوب می خوام که نیست اتفاقا ps4 هم اتیش زدم رفت تا pro بیاد. ببین همین که خودتم جرات نمی کنی سر عناوین 2017 شرط ببندی یعنی.....:D

حرف منم همینه دیگه عقیده من با تو یکی نیست دلیلیم نداره یکی باشه اما نظرت برام محترمه:)

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
من یک چیزی خیلی آزارم می ده و برام تعجب آوره اونم اینکه چرا هوادارهای این تیم که چند ساله می شناسمشون تو بحث با بقیه که می شه از موضع خجالت و شرمساری و تو حالتی که انگار "یک چیزی به بقیه بدهکارن" حرف می زنن! مگه یک تأخیر 2 ماهه نه اصن 4 ماهه زدن جُرم مثلاً؟ بیخیال باو :D یک جماعتی همیشه بودن که می گفتن این پروژه کنسل شده، بعد گفتن اصن وجود خارجی نداره که کنسل شده باشه، معرفی شد گفتن عرضه نمی شه، تاریخ عرضه خورد گفتن عرضه هم بشه می شه 62 آخه چه فایده! اینها پست دادن، می دن، خواهند داد نه بخاطر اینکه کوچکترین اهمیت و علاقه و دلسوزی برای این تیم و کار فعلی ـشون و انتظار امثال ما داشته باشن، نه پست می دن چون باید ابراز وجود کنن، از این رفقا که بگذریم درباره خود خبر بهترین اتفاق ممکن بود واسش این تأخیر، یک جنبه بدی هم داره ولی خُب بازم "باید" این اتفاق می افتاد.

یادمه تو پست قبل E3 می گفتم یک موقع دیدی رفت Q1 ـه 2017 که خُب الان عقب تر شد و برای اون تأخیر خوردن یک سری دلایل از لابلای مصاحبه های مختلف داشتم که بعداً با حرف های Yoshida و Ueda بعد مراسم ازشون مطمئن شدم. وقتی تو ماه June کارگردان می گه بازی "تازه" تموم شده و از اول تا آخر قابل بازی منتها هنوز یک سری کات سین و بازنگری باقی مونده یعنی باید از LA تیم برگرده بره ژاپن و تو عرض 3 ماه هم این کارهای باقی مونده انجام بشن و هم بحث پالیش و اون پروسه playtest رو هندل کنن که این تیم با این وسواسی که بخرج می دن تو این زمان نمی تونستن از پسش بربیان. نمی گم Pro هیچ دخلی به این ماجرا نداره و احتمالاً روی بهبود اونم دارن کار می کنن ولی اینطوری نبوده که genDESIGN از سخت افزار تازه روز معرفی اش عین ما خبر دار بشه و فکر می کنم اپشن های مختلف Pro رو همزمان با توسعه ماه های قبل پیش می بردن و این تأخیر دقیقاً بخاطر پالیش بوده.

یک چیزی رو هم درک کنیم اونم اینکه Ueda و تیمش کارگر روزمُزد نیستن که پروسه ساخت رو هر چقدر بیشتر کش بدن بیشتر پول بگیرن! :D فشار کار و فشار روانی و انتظاراتی که روی سر سازنده با هر کدوم از تأخیر زدنها آوار می شه به مراتب سنگین تر از اون حس ناراحتی که یک هوادار اونم کوتاه مدت بخاطر تأخیر خوردنش حس می کنه و بخاطر همین الان داخل استدیو جشن نیست بخاطر یک تأخیر 45 روزه! تاریخ اکتبر رو از سال قبل اینها برای عرضه در نظر گرفته بودن ولی بازم عقبش انداختن چرا؟ چون تأخیر ماهیتش همینه، بخاطر رسیدن به یک هدف خاصی می بینی می ارزه بیشتر کار کنی، بیشتر منتظر بذاری، بیشتر خودت رو اذیت کنی ولی عوضش به اون هدفِ برسی.

درباره اون پاراگراف اول هم یک بحثی یادم افتاد، The Last Guardian تأخیر بیشتر از این رو هم اگه واسش درخواست کنه تیم سازنده بازم بهشون داده می شه اینو مطمئن دارم می گم هر چند برای یک عده باورش سخت باشه، نظر مسئولین سونی حتی این بوده که بعد تریلر E3 امسال تاریخ رو نزنن تا تیم اگه خواست بتونه عوضش کنه یعنی "اوکی" رو برای این تأخیر احتمالی از همون اول داشتن هیچ التماس / درخواستی پشت سر این تأخیر نبوده و دلیل این نوع حمایت هم خیلی واضحه اونم اینکه زمان ساخت و بودجه این پروژه هیچ فرقی با بقیه AAA ـهای سونی نداره. دو سال انتقال به PS4 داشته که کمتر از 10 نفر اونم نه از تیم اصلی روش کار می کردن و با کنار گذاشتن اون برهه حتی 5 سال تمام هم وقت صرف این کار نشده و در نتیجه همونطور که Horizon بعد 5 سال ساخت اونم با 200 نفر آدم می تونه به سال بعد حتی تأخیر بخوره، همونطور که GT بعد n سال توسعه تأخیر می خوره، The Last Guardian هم حق این رو داره که عقب تر بندازه تاریخ انتشارش منتها اینکه این قضیه برای یک عده عجیب بنظر می رسه چون فکر می کنن 10 سال در حال ساختِ دیگه مشکل خودشون نه سازنده!

تو بکار بردن لغات "شکست / فاجعه / ..." و پیش بینی متا هم یک چیزی رو لحاظ کنین اونم اینکه، یک آدم و یک تیمی اونقدر شجاعت داشتن که بیان New IP ـی که ایده و طراحی اش مال 8-10 سال پیش بوده رو بدون تغییر، پا به پای IP ـهای این نسل تو همچین سطح انتظاراتی – رکورددار رتبه های تک رقمی لیست موردانتظارترینها - و بعد همچین وقفه هایی که این تأخیر یکی ـشه، منتشرش کنن و بعد موقع نقد هم قراره ملاک مقایسه این New IP دو تا کار کلاسیک یعنی Ico / SotC باشن > نتیجه اینکه از دل این پروسه حتی متا 80 هم بیرون می اومد – که نمی آد - فرسنگها حتی به نزدیک شدن به عبارت "شکست خوردن" هم فاصله داشته و داره بخاطر همین اینقدر به در و دیوار نزنین خودتون رو، حالا موقع عرضه که امثال ما طرف همچین فرومهایی احتمالاً نمی آن که چیزی واسشون اسپویل بشه ولی خُب همون دورهمی هم که هستین فقط یک معادله تو این پروژه وجود داره اونم اینکه هر چقدر موفقیتش بیشتر باشه، فحشی که داره به دست آوردهای فعلی صنعت می ده سنگین تره که 4 سال از نسل مثلاً بعدش داره می گذره 4 تا New IP که بگی "این خود جنسِ" "عین این تا الان نداشتیم" داخلش نیست و نمی دونم چه بسا یک سری همینطوری نگاه می کنن که آرزوی 50-60 شدنش رو دارن که خُب بزار داشته باشن.

حرف آخر هم اینکه یک محتوا هر چقدر هم پشتش زحمت و خلاقیت خوابیده باشه و حتی اگه "خدا" هم تو خلقش شراکت کرده باشه وقتی درست "ارائه" نشه به راحتی شهید می شه. The Last Guardian این اکتبر منتشر می شد و دو تا باگ / گلیچ نامتعارف داخلش می بود اولین کسی که شاکی می شد همین تویی بودی که الان بخاطر تأخیرش ناراحتی! تصمیم سختی بوده، یک سری عواقب هم داره که همه می دونیم ولی بازم تصمیم "درست" همین بود، نه این تیم بعد 5 سال گذاشتن وقتش روی این پروژه و 10 سال از زندگی ـشون حاضر می شن یک چیز یلخی بیرون بدن نه امثال "ما" می تونیم همچین اتفاقی رو تحمل کنیم. چه اکتبر چه دسامبر چه ماه بعدش، از یک چیز می تونین مطمئن باشین اونم اینکه بیکار ننشستن داخل استدیو Ueda یک جای دیگه عبارت very busy استفاده می کرد که اونم زمان بودنش تو استدیو اولش بوده که داخل ساختمون می خوابیده بعضاً! تمام توانشون رو گذاشتن، دنبال اینن که کارشون رو پرفکت ارائه کنن و این برهه از ساخت تمام زحماتشون رو تحت تأثیر می ذاره، "پالیش و تر و تمیز بودن کار" خیلی اهمیت داره، خیلی، کسی که حوصله 6 سال صبر رو داشته تو کف این چند ماه باقی مونده است و حاضر نمی شه این برهه رو درست بگذرونن جداً آدم عجیبی ـه! اگه کسی The Last Guardian رو می خواد "باید" به تصمیمای سازنده اش اعتماد کنه و بیشتر صبر کنه، نمی خواد هم خودش رو اذیت نکنه و دست کم حرص نخوره.

پی نوشت: اون بحث گرافیک "غیر PS4" و "اِ مگه نیازه برای Pro هم بیاد؟" اونقدر پیش پا افتاده و از سر بی اطلاعی که روش نمی شه آدم حتی نقل قول کنه :D چند ماهی نبودم و بعد اینم نمی تونم باشم و بخاطر همین پست طولانی شد و از این بابت شرمنده جداً فقط خواستم برای رفقا یک چیزی نوشته باشم دوباره و نیمچه اطلاعاتی که از پروسه ساخت و دلیل تأخیرش تو ذهنم داشتم رو گفته باشم.

این بازی باید موفق بشه چه کیفی چه تجاری.

عذر و بهونه ای کسی نمی خواد بتراشه چون اصن کسی نگفت که نمی شه، برعکس همیشه خیلی واضح گفتم و هنوزم با جرأت می گم که The Last Guardian عین Ico / SotC یک شاهکار می شه و لاغیر، منتها دارم می گم این موفقیت تو شرایطی بدست می آد که ارزشش رو چندین برابر حالت عادی می کنه.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,325
نام
ماکان
فازم گیمه گیم خوب می خوام که نیست اتفاقا ps4 هم اتیش زدم رفت تا pro بیاد. ببین همین که خودتم جرات نمی کنی سر عناوین 2017 شرط ببندی یعنی.....:D

حرف منم همینه دیگه عقیده من با تو یکی نیست دلیلیم نداره یکی باشه اما نظرت برام محترمه:)

چرا نیست برادر؟:D گیم خوب میخوای بشین UC4 بازی کن، یا نداری صبر کن GeoW4‌ بیاد اونو بزن!:D دلیل نداره به همه چی گیر بدیم که!:D

• Like
Reactions: gamer1998y

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر