Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Batman Revenge

کاربر سایت
Jul 4, 2012
590
نام
مجید
دوستان کسی هست که بازی رو روی ویندوز 8 بازی میکنه ؟
من نسخه ی بلک بکس رو دارم موقعی که میرم تو بازی اون اژداهه میاد از بازی میپره بیرون
نسخه ی سالم کدوم نسخست ؟ رو ویندوز 8 اجرا میشه ؟

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
دوستان کسی هست که بازی رو روی ویندوز 8 بازی میکنه ؟
من نسخه ی بلک بکس رو دارم موقعی که میرم تو بازی اون اژداهه میاد از بازی میپره بیرون
نسخه ی سالم کدوم نسخست ؟ رو ویندوز 8 اجرا میشه ؟
چندین بار گفتم بازم میگم: یه بازی مشکل داره از اون 8 بدبخت نیست که! یا کرکت مشکل داره یا بازیت یه فایل کم داره یا فایلش خراب شده یا یه نرم افزار مورد نیازش درست نصب نکردی!
تا اونجایی من اطلاع دارم بازی directx مخصوص خودشو داره، دوباره اونو نصب کن. (بازی های مثل dota 2 و saints row 2 و یسری دیگه هم اینطوری اند که حتی توی readme هاشون بعضا ذکر شده.)
بهترین نسخه بنظر من لجندری ادیشن گروه والمارت هست که من تورنت گرفتمش. همه دی ال سی ها + HD texture رو داره.

سلام
DLC های بازی روی نسخه بلک باکس نصب میشه؟
برای DLC ها بازی رو باید update کنید. آخرین آپدیت رو بزنید بهش هم به بازیتون یسری قابلیت اضافه میشه (تیر اندازی و شمشیر زنی روی اسب و...) هم میتونید DLC خورش کنید و هم ماد خورش! (تقریباً همه ماد ها آخرین آپدیت بازی رو میخوان به خاطر Script extender)

پ.ن: دفعه بعد این چیزا رو تو تاپیک مشکلات بگید! این تاپیک مخصوص ملتیه که بیان بازی رو هی spoil کنن و عکس دراگون آرمور شون رو بزارن! :D

آخرین ویرایش:

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
یی سیو خوب میشه بدید کامل باشه فول لول باشه چیت نزده باشه. کرم هم نریخته باشه. 5-6 تا از نت گرفتم ولی خوب نبودن

دوست عزیز این چیزی که دنبالش هستید پیدا کردنش غیر ممکنه. Skyrim بازی خطی نیست که همه یک شکل بازی کرده باشند، هر کسی هر طور دوست داشته شخصیتش رو ساخته و بازی رو هر طور مایل بوده ادامه داده

از ابتدا برید بنظر من بهتره

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
دوست عزیز این چیزی که دنبالش هستید پیدا کردنش غیر ممکنه. Skyrim بازی خطی نیست که همه یک شکل بازی کرده باشند، هر کسی هر طور دوست داشته شخصیتش رو ساخته و بازی رو هر طور مایل بوده ادامه داده

از ابتدا برید بنظر من بهتره
ممنون از نظرتون.. من بازی دو سال پیش 200 ساعت بازی مکردم که فک کنم 5 ماهی شد. کاملا هم درست حسابی رفتم!
حالا اگه بخوام از اول برم یعنی باید 4 ماه بازی کنم روزی 2 ساعت!!! همین کارو میکنم ! ممنون
منظورم این هم اگه کسی سیو داره که خیلی خراب کاری نکرده . چیت نزده بده منم استفاده کنم. حالا خیلی مهم نیست که عضو چه گروهی هست دقیقا کی کشته با کی جنگیده.!

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
ممنون از نظرتون.. من بازی دو سال پیش 200 ساعت بازی مکردم که فک کنم 5 ماهی شد. کاملا هم درست حسابی رفتم!
حالا اگه بخوام از اول برم یعنی باید 4 ماه بازی کنم روزی 2 ساعت!!! همین کارو میکنم ! ممنون
منظورم این هم اگه کسی سیو داره که خیلی خراب کاری نکرده . چیت نزده بده منم استفاده کنم. حالا خیلی مهم نیست که عضو چه گروهی هست دقیقا کی کشته با کی جنگیده.!

کل کیف بازی به از هیچ شروع کردن و یه کاره ای شدن و این چرت و پرت هاشه عزیز. :D
اگه فکر میکنی این کار وقت تلف کردنه دیگه نمی‌دونم چی وقت تلف کردن نیست واست.
من خودم هر وقت لول بالا میشم بازی رو دوباره شروع میکنم! :D (با یه میج کل شمال رو گشتم - با یه دارک الف دزد کل شرق رو گشتم و مونده یه کاراکتر تازه بسازم کل غرب رو بگردم!)
چیت میت هم تو کارم نیست! (ولی لود زیاد میکنم! :D) درسته زیاد بازی نمیکنم ولی سعی میکنم 110% بازی رو حس کنم. شده بعضی وقتها دنبال زنبور و پروانه ها میرم، میرم بالای آبشار شیرجه میزنم پایین دوباره میام بالا! (بعضی وقتی هم شیرجه میرم رو زمین! :D ) بعضی از آدما رو دنبال میکنم و آمارشونو در میارم. یا یک شب کامل رو تو می‌خونه میگذرونم. دکوراسیون خونه رو عوض میکنم و یادگاری هامو از هر کوست یجا میزارم (لباسا و شمشیر مرحله اول یا اولین چیزی که کرافت کردم یا آیتم های یونیک و...) جواهرات قیمتی جمع میکنم میندازم تو سبد! از هر کتابی یدونه جمع میکنم و کلی کلکسیون دیگه. ولی زن نمیگیرم! هر بار هم گرفتم بازی رو لود کردم! :D
یادمه یه هفته کامل تو کالج میج ها موندم و حتی برای راه رفتن از دکمه والک استفاده میکردم! تمام وسایل جنگیمم گذاشته بودم اتاقم. یبار وسط هفته اژدها حمله کرد به کالج و من دوان دوان رفتم وسایلم رو از اتاق جمع کردم دهن اژدها رو صاف کردم! :D خیلی حال داد.
کلاً سعی میکنم بیشتر کارا رو مثل رول پلی انجام بدم.
بنظر خودم اصلاً وقت تلف کردن حساب نمیشه! :D

جدا از نظر خودم باید بگم که باید از طرفی که سیو رو میگیری کنارش لیست ماد هاشو هم بگیری. دی ال سی هاش و آپدیت هاش. وگرنه بازیت همون اول یا وسطش کرش میکنه.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
^ ManMode :bighug:

من هم هیچ‌وقت از Fast-travel یا حتی دویدن استفاده نکردم :d طوری شده بود که زمانیکه برای برداشتن شیپور Jurgan می‌رفتم، 50 ساعت بازی کرده بودم :d

Batman Revenge

کاربر سایت
Jul 4, 2012
590
نام
مجید
چندین بار گفتم بازم میگم: یه بازی مشکل داره از اون 8 بدبخت نیست که! یا کرکت مشکل داره یا بازیت یه فایل کم داره یا فایلش خراب شده یا یه نرم افزار مورد نیازش درست نصب نکردی!
تا اونجایی من اطلاع دارم بازی directx مخصوص خودشو داره، دوباره اونو نصب کن. (بازی های مثل dota 2 و saints row 2 و یسری دیگه هم اینطوری اند که حتی توی readme هاشون بعضا ذکر شده.)
بهترین نسخه بنظر من لجندری ادیشن گروه والمارت هست که من تورنت گرفتمش. همه دی ال سی ها + HD texture رو داره.

برای DLC ها بازی رو باید update کنید. آخرین آپدیت رو بزنید بهش هم به بازیتون یسری قابلیت اضافه میشه (تیر اندازی و شمشیر زنی روی اسب و...) هم میتونید DLC خورش کنید و هم ماد خورش! (تقریباً همه ماد ها آخرین آپدیت بازی رو میخوان به خاطر Script extender)

پ.ن: دفعه بعد این چیزا رو تو تاپیک مشکلات بگید! این تاپیک مخصوص ملتیه که بیان بازی رو هی spoil کنن و عکس دراگون آرمور شون رو بزارن! :D
من دایریکس بلک باکس رو هم زدم با این حال اجرا نشد یعنی موقعه لودینگ اون اژدا میپره بیرون :|
اگر میشه اون دایریکس مخصوصش رو بدید دانلوود کنم مممنون

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
من دایریکس بلک باکس رو هم زدم با این حال اجرا نشد یعنی موقعه لودینگ اون اژدا میپره بیرون :|
اگر میشه اون دایریکس مخصوصش رو بدید دانلوود کنم مممنون

مشکل تو هم شاید از لود اوردر باشه. یسری راه پیشنهاد کردم تو تاپیک مخصوص مشکلاتش. سوال دیگه ای داشتی اونجا بگو نه اینجا:
راه حل: بازی رو آپدیت کن و با mod manager بازی رو اجرا کن.
لینکشو اینجا زدم: http://forum.bazicenter.com/thread51810/page65/#post3041104

راه حل2 : چک کن ببین توی : Documents\My Games\Skyrim
فایلی بنام SkyrimPrefs.ini و Skyrim.ini و RendererInfo.txt داری؟
اگه نداشته باشی 100% مشکل از همیناست. باید لانچر بازی رو یبار اجرا کنی بری دکمه instal رو بزنی و وارد options بشی و سطح تنظیمات رو تعیین کنی. مثلاً high .

Monirzadeh

کاربر سایت
Jul 17, 2006
129
برای بهبود چهره NPC ها چه چیزی پیشنهاد میدهید من no more blocky face را استفاده کرده ام ولی چهره خیلی غیر طبیعی است به ویژه پیشانی و چروک های صورت
یک پک تکسچر مناسب که هم frame rate را خیلی پایین نیاورد و هم کیفیت معقولی داشته باشد
mod مناسبی هم برای بهبود انیمیشن اژدها های بازی سراغ دارید؟
کلا چند تا از مود های بهبود دهنده گرافیک و انیمیشن که شخصا امتحان کرده اید را پیشنهاد میدهید

Monirzadeh

کاربر سایت
Jul 17, 2006
129
برای بهبود چهره NPC ها چه چیزی پیشنهاد میدهید من no more blocky face را استفاده کرده ام ولی چهره خیلی غیر طبیعی است به ویژه پیشانی و چروک های صورت
یک پک تکسچر مناسب که هم frame rate را خیلی پایین نیاورد و هم کیفیت معقولی داشته باشد
mod مناسبی هم برای بهبود انیمیشن اژدها های بازی سراغ دارید؟
کلا چند تا از مود های بهبود دهنده گرافیک و انیمیشن که شخصا امتحان کرده اید را پیشنهاد میدهید
من از کد برای افزایش جان استفاده کذده ام جان کم نمیشود میتوان به حالت قبل برگرداند؟

Monirzadeh

کاربر سایت
Jul 17, 2006
129
جونت رو خودت باید محاسبه کنی موقع lvlup باهاش کاری کردی یا نه. یا بهتر برو بازی لود کن.
چندتا لول آپ داشتم. پس راهی ندارد باید برم از قبل از کد بازی را لود کنم!!!!!!
یک سری اسکرین شاتها با تغداد بالای ماد روی اینترنت وجود دارد مثل
http://media.pcgamer.com/files/2012/11/ibj0uvd5hQYj5Y-610x343.jpg
یا
http://media.pcgamer.com/files/2012/11/jcffbup03M8BR-610x342.jpg
میخواستم بدونم برای گرفتن این تصاویر از ابزار خاصی استفاده میکنند که ازقسمتی از بازی با ماد های مورد نظرشان رندر گرفته شده ویا به روش معمولی بازی را با تعداد بالای ماد اجرا کرده و اسکرین شات میگیرند؟

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
چندتا لول آپ داشتم. پس راهی ندارد باید برم از قبل از کد بازی را لود کنم!!!!!!
یک سری اسکرین شاتها با تغداد بالای ماد روی اینترنت وجود دارد مثل
http://media.pcgamer.com/files/2012/11/ibj0uvd5hQYj5Y-610x343.jpg
یا
http://media.pcgamer.com/files/2012/11/jcffbup03M8BR-610x342.jpg
میخواستم بدونم برای گرفتن این تصاویر از ابزار خاصی استفاده میکنند که ازقسمتی از بازی با ماد های مورد نظرشان رندر گرفته شده ویا به روش معمولی بازی را با تعداد بالای ماد اجرا کرده و اسکرین شات میگیرند؟
گوگل کن skyrim ENB یا Skyrim sweetfx کلی برات از اینطور چیزا میاد. میتونی دانلود کنی و اجرا شون کنی. از ورژن های سبکش تا سنگینش هم موجوده. حجمی هم نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر