Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,488
نام
Nimo
آره بی جهت Tamriel تو بازی نذاشتن به احتمال خیلی زیاد تو فکر DLC بودن و هستن.

البته یه جورایی درست در میاد چون توی بازی خیلی از oblivion صحبت میشد و کسایی که میگفتن از اونجا امدن و الان وضع اونجا چطوری هست البته خیلی کم از morrow wind صحبت شد ولی افرادی بودن که درباره اونجا چیزایی میگفتن. البته به شدت استقبال میشه که همه اینها هم به skyrim اضافه بشه ولی خیلی گسترده میشه ها :d

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
دوستان این علم کیمیا گری فرمول خاصی نداره؟ هی باید به صورت رندوم مواد رو ترکیب کنیم تا از توش معجون در بیاد؟ نکته ی دیگه اینکه حتی بعد از اینکه معجون رو ساختیم هم فرمولش رو نشون نمیده.بالاخره معجونی که قبلا ساختیم رو باید بلد باشیم یا نه؟ من خواستم دوباره یه معجونی که قبلا ساخته بودم رو بسازم ولی فرمولش رو یادم رفت.نمیشه که همه رو حفظ کرد!!! بقیه ی علوم میگه چی رو با چی ترکیب کن.ولی اینجا هیچ چیزی نمیگه!

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
آقا بازم کشته نشدن...ترینر کسی داره که جونمون تموم نشه؟؟؟

من با این جون بازی خیلی مشکل دارم(با دوتا شمشیر خالی میشه) آپگرید ها رو هم همش رو Health میزنم

ترینر میخی‌ چیکار. کنسول رو بزن تایپ کن TGM هم جونت بی‌ نهیات می‌شه هم بی‌ نهیات مجیک اینا میتونی‌ بزنی‌.:d
راستی‌ دوستان Daedric armorرو چطور بسازم یا گیر بیارم؟

آخرین ویرایش:

nima812

کاربر سایت
Oct 25, 2011
14
این کاراکتر من به مانیتور یهو خیلی نزدیک شد! چرا؟ دکمه ای رو زدم؟( دکمه f رو که سوم شخص می بره نمیگما)

قبلا تمام قد نشون می داد با فاصله از صفحه الان نزدیک شده به مانیتور نیم تنه بالا رو نشون میده!

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
این کاراکتر من به مانیتور یهو خیلی نزدیک شد! چرا؟ دکمه ای رو زدم؟( دکمه f رو که سوم شخص می بره نمیگما)

قبلا تمام قد نشون می داد با فاصله از صفحه الان نزدیک شده به مانیتور نیم تنه بالا رو نشون میده!

رول ماوس رو بچرخون

البته یه جورایی درست در میاد چون توی بازی خیلی از oblivion صحبت میشد و کسایی که میگفتن از اونجا امدن و الان وضع اونجا چطوری هست البته خیلی کم از morrow wind صحبت شد ولی افرادی بودن که درباره اونجا چیزایی میگفتن. البته به شدت استقبال میشه که همه اینها هم به skyrim اضافه بشه ولی خیلی گسترده میشه ها :d

حرف از امپراطوری و امپراطور و جنگ ها و قدرت جدیدشون و اینا زیاده :d ! اما بعید میدونم یه دفعه یه چیز عظیمی مثل Oblivion رو بچسبونن به بازی :d ! خیلی سنگین میشه بازی مگه اینکه مثلا فاصله Skyrim تا امپراطوری رو با لود پر کنن که تو یه لحظه فقط یکیشون لود شه :d

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,488
نام
Nimo
رول ماوس رو بچرخون

حرف از امپراطوری و امپراطور و جنگ ها و قدرت جدیدشون و اینا زیاده :d ! اما بعید میدونم یه دفعه یه چیز عظیمی مثل Oblivion رو بچسبونن به بازی :d ! خیلی سنگین میشه بازی مگه اینکه مثلا فاصله Skyrim تا امپراطوری رو با لود پر کنن که تو یه لحظه فقط یکیشون لود شه :d
خوب چرا نشه مثلا اگه بخوان oblivion یا morrow wind رو بزارن خیلی راحت میشه که دقیقا مثل همینی که خودت گفتی اینجوری 3 تا سرزمین هست که هر سری باید به یکشون سفر کنی.:d

ДmirД†m

کاربر سایت
Jun 22, 2010
777
نام
Дmir
اساتید کسی نیست بتونه درست درمون ما رو راهنمایی کنه !؟ :

دوستان عزیز این مشکل من حل نشد هر کاری می کنم اون یارو اصلا ً تکون نمی خوره ! قطعا ً باگه (!) حالا اگه چیتی چیزی کسی بلده بگه من اینجا رو رد کنم !
روی اون دایره میرم وایمیستم و جادوی مورد نظر رو هم میزنم ولی هیچ اتفاقی نمی افته !!!
چند تا سوال و مشکل دیگه هم دارم :

1- الان مدال مارا رو بدست آوردم باید چجوری با دختر مورد نظرم سر حرف رو باز کنم تا زن من بشه !؟ :D
2- وقتی یه اژدهایی می کشیم ( غیر از اون اجباری ها ) و Shout ِش رو میگیریم حالا چجوری باید به لیست اضافه کنیم و ازش استفاده کنیم !؟
3- هیوی ویپون ها به مرور کاراییشون رو از دست میدن و اون نوار خاکستریشون در اثر مبارزات کم میشه تا نهایتا ً پیغام میده که سلاح رو عوض کنیم برای این مورد باید چیکار کرد تا اون نوار خاکستری دوباره برگرده و بشه از سلاح دوباره استفاده کرد !؟
در مورد مشکل اول، پرتاب نکردن جادو به عنوان باگ تاييد شده:
If you miss the first chance to defend yourself from Tolfdir's fireball, he may not throw another one at you, stalling the quest indefinitely. There is no known fix to this issue (other than loading a previous save).
1- بايد با maramal (يکي از اعضاي معبد مارا) صحبت کني تا کوئستش رو بدست بياري و ديالوگ رو اضافه کني. يعني علاوه بر تمام کردن کوئستهاي مارا، آخرش با اين يارو هم بايد صحبت کني
بعضي از اشخاص فقط در صورتي اين گزينه براشون فعال ميشه که کوئستشون رو انجام بدي يا در موردي کمکشون کني. بعضي ها هم که کلا قابليت همسر شدن ندارن (به مارا اعتقادي ندارن)
2- برو توي Magic --> Shouts حالا اون پايين سمت راست، تعداد روح هاي ذخيره شده رو ميبيني. برو روي هر کلمه اي که هنوز آزاد نکردي (خاکستري هستن) يا کلمات بعديشون رو خوندي. حالا دکمه R رو بزن و Spend Soul کن. يعني آزادش کن
3- هيچ اسلحه اي خراب نميشه، فقط اسلحه هاي جادويي هستن که تاثيرات جادوييشون رو به ازاي هر ضربه از دست ميدن. يا خيلي ساده فقط از Damage شون استفاده کن يا يک soul gem پيدا کن که توش soul هم باشه (مثلا مينويسه lesser soul gem with lesser soul) چنتا از اينا توي کوله پشتيت بزار. حالا برو روي اسلحه و دکمه T رو بزن تا شارژ کنه. ميتوني با جادوي مخصوص و SG خالي هم خودت روح جمع کني.

من شايد ديگه وقت نکنم بازي کنم، خيلي به راهنمايي هاي من در کوئستهاي بالاتر دل نبنديد :d
چه اعتماد به نفسي دارم :d

• Like
Reactions: Molana

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
دوستان این علم کیمیا گری فرمول خاصی نداره؟ هی باید به صورت رندوم مواد رو ترکیب کنیم تا از توش معجون در بیاد؟ نکته ی دیگه اینکه حتی بعد از اینکه معجون رو ساختیم هم فرمولش رو نشون نمیده.بالاخره معجونی که قبلا ساختیم رو باید بلد باشیم یا نه؟ من خواستم دوباره یه معجونی که قبلا ساخته بودم رو بسازم ولی فرمولش رو یادم رفت.نمیشه که همه رو حفظ کرد!!! بقیه ی علوم میگه چی رو با چی ترکیب کن.ولی اینجا هیچ چیزی نمیگه!
دوستان یه راهنمایی به ما هم میکنید؟ممنون میشم خیلی.

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
در مورد مشکل اول، پرتاب نکردن جادو به عنوان باگ تاييد شده:

1- بايد با maramal (يکي از اعضاي معبد مارا) صحبت کني تا کوئستش رو بدست بياري و ديالوگ رو اضافه کني. يعني علاوه بر تمام کردن کوئستهاي مارا، آخرش با اين يارو هم بايد صحبت کني
بعضي از اشخاص فقط در صورتي اين گزينه براشون فعال ميشه که کوئستشون رو انجام بدي يا در موردي کمکشون کني. بعضي ها هم که کلا قابليت همسر شدن ندارن (به مارا اعتقادي ندارن)
2- برو توي Magic --> Shouts حالا اون پايين سمت راست، تعداد روح هاي ذخيره شده رو ميبيني. برو روي هر کلمه اي که هنوز آزاد نکردي (خاکستري هستن) يا کلمات بعديشون رو خوندي. حالا دکمه R رو بزن و Spend Soul کن. يعني آزادش کن
3- هيچ اسلحه اي خراب نميشه، فقط اسلحه هاي جادويي هستن که تاثيرات جادوييشون رو به ازاي هر ضربه از دست ميدن. يا خيلي ساده فقط از Damage شون استفاده کن يا يک soul gem پيدا کن که توش soul هم باشه (مثلا مينويسه lesser soul gem with lesser soul) چنتا از اينا توي کوله پشتيت بزار. حالا برو روي اسلحه و دکمه T رو بزن تا شارژ کنه. ميتوني با جادوي مخصوص و SG خالي هم خودت روح جمع کني.

من شايد ديگه وقت نکنم بازي کنم، خيلي به راهنمايي هاي من در کوئستهاي بالاتر دل نبنديد :d
چه اعتماد به نفسي دارم :d

خدایی دمت گرم به این میگن یه راهنمایی اساسی با یه ادبیات همه فهم :D
اعتباری که بهت دادم از شیر مادر حلال تر و نوش جونت :D
فقط نگفتی این باگی که میگی ثبت شده رو چجوری یاورشو استاد کنم !؟ یا به زبان ساده تر چه خاکی به سرم بریزم !؟ :D

ДmirД†m

کاربر سایت
Jun 22, 2010
777
نام
Дmir
خاک که هنوز تاييد نشده بايد چي باشه :d مثل هميشه load قبلي پيشنهاد شده
اگر روي PC هستي، ~ رو بزن و اين رو وارد کن: setstage MG01 stage
اينم يه جور ديگه از اين راهنمايي ها:
  • When you're supposed to help Tolfdir demonstrate the ward spell there's a bug where he doesn't use a spell on you. He'll just stand there, and the quest will be impossible to complete. This bug may be caused by having a companion with you. Try leaving the companion outside the college.

1. NOTE: Rather than reload, I told my companion to stay back and then went ahead and cast the 'Lesser Ward' without prompting; the proper conversation startated and I had to stop casting and then recast the spell to complete. Please note that this drains magika quickly, so leave yourself enough or regenerate enough that you can complete the little demo.
ميگه Companion (همون Follower يا يارت) رو بيرون در بزار يا مرخصش کن يا بهش بگو دورتر بايسته

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
خوب چرا نشه مثلا اگه بخوان oblivion یا morrow wind رو بزارن خیلی راحت میشه که دقیقا مثل همینی که خودت گفتی اینجوری 3 تا سرزمین هست که هر سری باید به یکشون سفر کنی.:d
خود مپ Oblivion یه بازی کامل بوده :d ! و البته Skyrim نصف Oblivion هم نیست مپش ! :d اینو بخوان انقدر پولیش کنن و شهر و quest ها رو دربیارن خیلی بعیده به نظرم :d

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
خاک که هنوز تاييد نشده بايد چي باشه :d مثل هميشه load قبلي پيشنهاد شده
اگر روي PC هستي، ~ رو بزن و اين رو وارد کن: setstage MG01 stage
اينم يه جور ديگه از اين راهنمايي ها:
ميگه Companion (همون Follower يا يارت) رو بيرون در بزار يا مرخصش کن يا بهش بگو دورتر بايسته

آره روی PC بازی می کنم بعد از اون مرحله 20 ساعت دیگه هم بازی کردم نمیشه از سیو قبلی بیارم این چیتی که میگی نبره منو به 20 ساعت قبل بد بخت نشم !؟ !!!!؟

ДmirД†m

کاربر سایت
Jun 22, 2010
777
نام
Дmir
من يه توضيحي روي عکس Oblivion بدم که از خود TES:IV برداشته شده
توي ماموريت ها Knights of the nine که DLC بازي بود، دوبار دقيقا به همين نقطه و همين ارتفاع سفر ميکردي. اگر به پايين نگاه ميکردي، 100٪ همين صحنه رو ميديدي.
اگر کسي خودش اون چيتي رو که ميگين، امتحان کرده و اينو ديده، که هيچي. اگر کسي امتحان نکرده بهتون قول ميدم FAKE هست.

آره روی PC بازی می کنم بعد از اون مرحله 20 ساعت دیگه هم بازی کردم نمیشه از سیو قبلی بیارم این چیتی که میگی نبره منو به 20 ساعت قبل بد بخت نشم !؟ !!!!؟
قبل از زدن يه save بکن خوب. /:) يه چيت ديگه هم هست که کوئست بعديش رو شروع ميکنه اما اين حل ميکنه قضيه رو.
خوب علی الحساب اون چیتم بگو یه وقت لازم شد و تو رو هم گیر نیاوردیم از دستموم نپره !
biggrin1.gif
ميزني چيتو يا خودم بيام بزنم برات؟ چقدر استخاره ميکني؟
biggrin1.gif

setstage MG02 0
اين اندازه اون مشکل گشا نيست

آخرین ویرایش:

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
قبل از زدن يه save بکن خوب. /:) يه چيت ديگه هم هست که کوئست بعديش رو شروع ميکنه اما اين حل ميکنه قضيه رو.

خوب علی الحساب اون چیتم بگو یه وقت لازم شد و تو رو هم گیر نیاوردیم از دستموم نپره ! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر