The Best Gaming Mouse & Keyboard Devices

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
در حال حاضر از SteelPad 4D استفاده می کنم! پد خیلی خوبیه مشکلی هم نداره. چون دو طرفه هم هست و هم سطح Rough داره و هم Smooth خوبه و آدم انتخابش بیشتر هست. ولی خوب من S&S رو پیشنهاد میکنم. S&S رو دیگه همه تایید میکنن هیچ کس هم تا به حال نشده از این پد ایرادی بگیره. جایزه های فراوانی هم کسب کرده. اکثر بازی کنای خوب حداقل توی CS که میدونم از همین S&S استفاده میکنن. خودم هم میخوام یه S&S بخرم. یه مسئله دیگه هم که هست مسئله ی حجمی هست. البته S&S سایزش خوبه ولی خوب ممکنه اگه طرف میزش محدود باشه ممکن هست مشکل ایجاد کنه. یا مثلا 5L که اینقدر بزرگ هست ... ، ولی از این نظر 4D کاملا معقوله.
در مورد این SX هم فکر میکنم فوق العاده باشه ولی خوب کار کردن هم باهاش سخت باشه ! چون اگه عکس های نزدیکشو نگاه کنید میبینید که بسیار بسیار سطح صافی داره و Sens رو خیلی بالا میبره اینطوری که نشون میده. توی سایتشم Glide: Smooth (really, really smooth
اینو نوشته. دیگه ته Smooth ه :biggrin1:
در ادامه صحبت های امید بگم. محمد حسین اگه پد SX رو گرفتین. من همراهش موس

Fatal1ty
رو پیشنهاد میکنم.
prod15037_hdr_1_6_1.jpg

لینک

روی پدSX به خوبی جواب میده.

برخی از جزییات این موس عبارتند از: دارا بودن
Cpi 2400

میتونید دقت دستگاه رو با یک کلیک تغییر بدید. 400 800 2400 که روی موس این تغییر با سه چراغ سبز کهربای و قرمز مشخص میشه.

میشه وزن موس رو از 3.5 گرم به :15 و19 و26 تغییر داد. دارای دکمه های مخصوص هست که میشه توسط نرم افزار مربوطه تغغیرشون داد.

آخرین ویرایش:

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
نکته ی اول این که محمد حسین Logitech G5 داره و نیاز به موس نداره:biggrin1:
نکته ی دوم که یادم رفت اینه که فکر نمیکنم توی این 1-2 ماهه SX وارد ایران بشه ! مخصوصا با این وضعیت تحریم و اینا که وضعیت واردات SteelSeries و Razer و اینا خراب شده.

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
ماوس فیتلیتی ماوس خوبیه.همینکه یکی مثل جاناتان فیتلیتی پشتشه یعنی اینکه خوبه!
اما یه چیزو جدی بگم.....حساسیت ماوس وقتی که دیگه از مرز 1600 بگذره دیگه اونقدر فرقی نمیکنه شاید نا کارآمد هم باشه.الان شرکتهای سازنده باید به فکر راحتی و امکانات جانبی ماوسشون باشن.چیزهایی مثل گریپ معقول و ارگونومیک و کلیدهای متعدد و بازهم ارگونومیک چیزیه که گیمرهای امروز میخوان.بحث از حساسیت گذشته.
SX چه وارد ایران بشه چه وارد نشه اصلا سخته آدم راجع به خریدنش فکر کنه.اندازه ماوس من قیمت داره لامصب!
علاوه بر این دیگه انقدر هم لیز نمیخواد باشه.همینطور سطح زیاد هم دیگه مهم نیست.شما وقتی ماوست رو روی 2000 میذاری یه تکون میدی 360 درجه کاراکترت چرخیده.
من هم فکر میکنم همون S&S خوب باشه.مدل Solo رو میگیرم چون من به کیف نیازی ندارم 10 دلار هم صرفه جویی میشه!
البته این تو بمیری کوتاه مدته!!قول میدم!
امین تو چی شدی بالاخره؟
ماوست که شد اون!
360 که نمیخری!
سیستم هم نمیگیری!
پس چیکار میخوای بکنی؟؟

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
این به نظرم به درد این تاپیک میخوره!!!اسکن مجله gameinformer ماله ماه April هست!!!:)
فقط حجمشون یکم زیاده!!! میزارم تو اسپیلر که صفحه سنگین نشه!!
scan.jpg
scan0001.jpg

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
نکته ی اول این که محمد حسین Logitech G5 داره و نیاز به موس نداره:biggrin1:
نکته ی دوم که یادم رفت اینه که فکر نمیکنم توی این 1-2 ماهه SX وارد ایران بشه ! مخصوصا با این وضعیت تحریم و اینا که وضعیت واردات SteelSeries و Razer و اینا خراب شده.

MX 300 FTW!:p

http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1265679&page=22

جدی نگیر ... :D

50190-results_mousescore2007.png

آخرین ویرایش:

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
من قبلا در مورد این بنچ مارک توضیح دادم.
این بنچ مارک برای ین که معیار یکسان داشته باشه مجبور شده بیخود ترین معیار ممکن رو بکار ببره! اون چیه؟
این که ماوس توی چه سرعتی لگ میده.یعنی ماوس رو گذاشتن روی یه دیسک و ثابت نگه داشتن و دیسک چرخیده.توی هر سرعتی که ماوس لگ بده اونو بنچ مارک ماوس در نظر میگیرن!
بازی مورد استفاده هم Quake:Arena بود....
خوب شما خودت بگو آدمیزاد چجوری قراره ماوس رو با سرعت 80 کیلومتر بچرخونه؟؟
اگر قرار بود ماوسهای لیزر در برابر اپتیک تو FPS کم بیارن که دیگه توی WCG همه ماوس ریزر بر نمیداشتن که!(بگذریم که ریزراسپانسر هم بود....)
در کل.حتی اگه یه آدم خیلی قوی!!! هم ماوس رو بچرخونه بیشتر از چند سانت این کارو نمیکنه که بخواد لگ بده....
در کل...یه نگاه به این توهم جدید لاجیتک بندازین!!!:

و حالا با ماوس من مقایسه کنید:

لاجیتک امسال خیلی محصولات خدایی داده بیرون.
مخصوصا این گیم پد جدید برای PC
فتوکپی گیم پد 360 هستش با تکنولوژی ChillStream که حتی برای خود 360 هم نزده!!!
باتشکر.....

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
MX-518 بهترین ماوس اپتیکی غیر لیزری! حرفه ای! خدا!!! مورد تایید همه جوامع!
7 تا دکمه،1600 حساسیت، قیمت خدااااااا!!!!
میگم سیاوش یه Review بنویس راجع بهش به جایی برنمیخوره ها!

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
سایت Esreality محل جمع شدن pro های Quake است. pro به معنای کسی که sponsor داره و از گیم درآمد و در CPL و SNL و غیره مسابقه میده. . همچنین سریعترین FPS دنیا. پس کاملا طبیعیه که معیار اصلی برای مقایسه بازیهای Q3 باشه .

همچنین .. خیلی خوبه که چهار تا Movie از بازی کردن quaker ها ببینید . که طرف با یک پد تو اندازه های سفره و sense حدود 1 داره بازی میکنه و برای اینکه دستش داغون نشه و اصطکاک کم بشه از مچ بند مخصوص استفاده میکنه .. دقیقا یادم نیست کی بود.. .. یا حتی high-sense ها . وقتی طرف داره با سرعت به یک سمت میره و مجبور میشه که با شتاب منفی موس رو برگردونه اونجاست که موس خودش رو نشون میده. از این موارد هم توی quake بسیار اتفاق میفته و حتی در UT هم کم نیست. نه اینکه منظور این باشه که طرف با سرعت 1 m/s موس رو مستقیم به یک طرف حرکت بده و حالا امتحان کنیم که موس چت نزنه. برای همین هم این امتحان انجام میشه. با موس های درپیت این کار رو بکنی به قول خودمون موس "گرد - Gerd " میکنه .. یعنی بجای چرخیدن، سمت زمین و پای طرف رو نشون میده.

WCG هم که خودتون فرمودید .. قضیه Sponsor و اینکه دیگه DM نداره . توی CS هم که اون پرش ها و چرخشها خیلی کمتر وجود داره.. به خصوص توی مسابقات و CS حرفه ای که کسی ریسک نمیکنه. Carom 3D رو با فراسو هم میشه بازی کرد.

پ.ن : سیاوش جان .. undead من . تعداد کلید زیاد روی موس هیچ وقت دلیل بر خوب بودن نیست. سه تا کلید بیشتر لازم نداریم ..Attack - Jump - Gauntlet .. خیلی ها .. از جمله من اگه موس جنابعالی رو بخرم اون کلید های کنار رو بیرون میاریم. دم به ساعت دست آدم میخوره روش.

پ.ن : 80 کیلومتر نبود .. 80 اینچ . انگلیسیها و واحدهای خوشحالشون. Sujoy هم توی انگلیسه .

آخرین ویرایش:

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
همچنین .. خیلی خوبه که چهار تا Movie از بازی کردن quaker ها ببینید . که طرف با یک پد تو اندازه های سفره و sense حدود 1 داره بازی میکنه و برای اینکه دستش داغون نشه و اصطکاک کم بشه از مچ بند مخصوص استفاده میکنه .. دقیقا یادم نیست کی بود.. .. یا حتی high-sense ها . وقتی طرف داره با سرعت به یک سمت میره و مجبور میشه که با شتاب منفی موس رو برگردونه اونجاست که موس خودش رو نشون میده. از این موارد هم توی quake بسیار اتفاق میفته و حتی در UT هم کم نیست. نه اینکه منظور این باشه که طرف با سرعت 1 m/s موس رو مستقیم به یک طرف حرکت بده و حالا امتحان کنیم که موس چت نزنه. برای همین هم این امتحان انجام میشه. با موس های درپیت این کار رو بکنی به قول خودمون موس "گرد - Gerd " میکنه .. یعنی بجای چرخیدن، سمت زمین و پای طرف رو نشون میده.
پسر خوب!
اول که دیگه Q3 مثل قدیما رو بورس نیست که بشه روش حساب کرد.
ثانیا توی Q4.دیگه رو دست جاناتان فیتلیتی که نداریم.:love: حالا ببین اونور چجور بازی میکنه.
یا همین UT.انقدر سریعه که آدم سرسام میگیره.برای همینه که از ماوسهای DPI بالا و پدهای کوچیک(بخونین متوسط) استفاده میکنن....
پ.ن : سیاوش جان .. undead من . تعداد کلید زیاد روی موس هیچ وقت دلیل بر خوب بودن نیست. سه تا کلید بیشتر لازم نداریم ..Attack - Jump - Gauntlet .. خیلی ها .. از جمله من اگه موس جنابعالی رو بخرم اون کلید های کنار رو بیرون میاریم. دم به ساعت دست آدم میخوره روش.
شما اگه ماوس من(از نظر طراحی با 518 یکیه) رو بگیری اتفاقا تنها مشکلی که باهاش مواجه نمیشی همینه.
فعلا بین ماوسهای High End تنها ماوسی که مشکل کلیک اضافه داره کاپرهد هستش.به طوریکه که ریزر یه پک داد بیرون که پوسته کاذب به ماوس اضافه میکنه و کلیدهای اضافی رو میپوشونه.
اما لاجیتک.....
به قدری گریپ و ارگونومیکش خوب طراحی شده که امکان نداره اشتباهی دکمه ای رو بزنی.چون جای شست اصلا جدای دکمه های کناری هست و هیچوقت اتصال نداره باهاشون.
دکمه های Sensitivity Change هم به قدر کافی سفت هستن که به فرض محال دستتون خورد بهشون اتفاقی نیفته.
توی حساسیت های بالا فکر کنم شما زیاد تجربه نداشتی....
توی حساسیت بالا یه حرکت کوچیک بدی کلی میچرخه.دقت کن که کسی حسایت رو بیخود پایین نمیاره که سه متر دستشو تکون بده!
توی WCG ماوس رسمی رو معرفی میکنن اما طرف آزاده از هرنوع ماوس یا کیبوردی استفاده کنه!غیر اینه>؟
توی Xfire هم که عضوی.برو ببین چند نفر میگن MX-518 حاضر نیستن کنارش بذارن....
در کل!
خوب شما که انقدر ماوست رو دوست داری یه Review و تجربیات راجه بهش بده ما هم فیض ببریم.بهتر از بحثو جدله که....
باتشکر.....

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
پسر خوب!
اول که دیگه Q3 مثل قدیما رو بورس نیست که بشه روش حساب کرد.
ثانیا توی Q4.دیگه رو دست جاناتان فیتلیتی که نداریم.:love: حالا ببین اونور چجور بازی میکنه.
یا همین UT.انقدر سریعه که آدم سرسام میگیره.برای همینه که از ماوسهای DPI بالا و پدهای کوچیک(بخونین متوسط) استفاده میکنن....

شما اگه ماوس من(از نظر طراحی با 518 یکیه) رو بگیری اتفاقا تنها مشکلی که باهاش مواجه نمیشی همینه.
فعلا بین ماوسهای High End تنها ماوسی که مشکل کلیک اضافه داره کاپرهد هستش.به طوریکه که ریزر یه پک داد بیرون که پوسته کاذب به ماوس اضافه میکنه و کلیدهای اضافی رو میپوشونه.
اما لاجیتک.....
به قدری گریپ و ارگونومیکش خوب طراحی شده که امکان نداره اشتباهی دکمه ای رو بزنی.چون جای شست اصلا جدای دکمه های کناری هست و هیچوقت اتصال نداره باهاشون.
دکمه های Sensitivity Change هم به قدر کافی سفت هستن که به فرض محال دستتون خورد بهشون اتفاقی نیفته.
توی حساسیت های بالا فکر کنم شما زیاد تجربه نداشتی....
توی حساسیت بالا یه حرکت کوچیک بدی کلی میچرخه.دقت کن که کسی حسایت رو بیخود پایین نمیاره که سه متر دستشو تکون بده!
توی WCG ماوس رسمی رو معرفی میکنن اما طرف آزاده از هرنوع ماوس یا کیبوردی استفاده کنه!غیر اینه>؟
توی Xfire هم که عضوی.برو ببین چند نفر میگن MX-518 حاضر نیستن کنارش بذارن....
در کل!
خوب شما که انقدر ماوست رو دوست داری یه Review و تجربیات راجه بهش بده ما هم فیض ببریم.بهتر از بحثو جدله که....
باتشکر.....

دعوا که نداریم .. اگه داد بیداد کردم ببخشید این استاد راهنما من همیشه این اثر رو روم میگذاره.

دو نکته .. . Fatal1ty has quit pro gaming and leagues .. !
همچنین Q3 هنوز خیلی روی بورسه .. Q4 اصلا و اصلا و اصلا در زمینه Multi حرف خاصی برای گفتن نداره. این هم که ملت Q4 بازی میکنند به دلیل اینه که خود id software و sponsor ها میخوان این بازی رو جایگزین کنند وگرنه Carmack سر Q4 و D3 خیلی فحش خورد. UT هم به اندازه Q3 مطمئن باش سریع نیست. بدون Strafe jump اصلا نمیشه طرف quake رفت و با موس درپیت هم در سرعتهای بالا نمیشه Strafe jump کرد.

Sense بالا و تجربه هم که .. ای بابا .. حوصله ندارم بگم ما از کی Quakeworld , Q2 میزدیم .. شما نشنیده بگیر. بدون accel و با Mouse-fix در سنس بالا خیلی راحت تر میشه rail کرد. حداقل برای من و Q بازیهایی که من دیدم.

بجث اینه .. MX 300 دیگه تولید نمیشه .. اگه هنوز تولید میشد محبوبیتش خیلی بیشتر از این حرفها بود کما اینکه هنوز نسل اول گیمرهای ایران MX300 دارند و سر MX300 نو در گیم نت ها سر و دست میشکونند. بحث ارگونومیک و دکمه و غیره هم .. برای راست دست ها .... برای دست من که بعد از 25 سال هنوز سایزش کوچیکه این موس کاملا بزرگ و برای من با apm بالا مایه دردسره . من حتی MX300 بدون وزنه هم برای دستم سنگینه. بعد از نیم ساعت Q3 بند بند انگشت هام درد میکنه. 518 ندیده نیستم .. دست گرفتیم .. بازی کردیم .. حتی زور هم زدیم خوشمون بیاد ولی نمیشه ..
من نمیگم MX518 مفت نمیارزه ولی Beggars Can't Be Choosers . نیست که بخرند .. من خودم این دومین 300 امه .. اگه این یکی غزل خداحافظی رو بخونه باید باز کاسه چه کنم چه کنم دستم بگیرم. .. دو تا انتخاب دارم G1 که تقریبا همین قالب رو داره یا MX518 و LX ها هم که engine اشون مشکلات داره... شاید تا اون موقع یک فرجی شد.

در مورد review .. مگه من sujoy ام ؟ اون نوشته دیگه .. من هم کاملا بهش اطمینان دارم :biggrin1:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield

خيلي ozer ميخوام من كجاي گفتم تعداد كليد دليل برتريه؟! حتي در نشستهاي qLeiny هم نگفتم اينو :biggrin1: البته درسته كه براي من مهمه چون من jump و weapon هامو روي mouse ـم bind ميكنم. ولي به اين نكته اشاره اي نداشتم (بوهيو). خواستي موس منو بخري كليداشو در بيار بده من بذارم تو موسه خودم... :biggrin1:

پ.ن: MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, MX-518, ....

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
تموم شد!!
اولا چش بعضیها در بیاد!
دوما نظرم راجع به این پد همون نظریه که راجع به ماوسم داشتم:It Feels Like....WHOAH!!!!
یه انقدر از زمین پاتیناژ فاصله داره.نه اونقدر لیزه که کنترل نداشته باشین نه اونقدر زبره که روون نباشه.
با پایه های G5 که خیلی جور در اومد.
علاوه بر این خودش چهار قطعه Padsurfer ارائه داده که خوب به ماوس من نمیخوره.استیلپد ،اسکیت مخصوص سری G داره ولی خوب این از اون اقلامیه که اصولا نباید پیدا بشه!
و البته ببینین چقدر به هم میان!

آخرین ویرایش:

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
اینو کی گفته ؟!!! کسی که گفته اصلا کامپیوتر نمیدونسته چی هست ... !
دکمه های کناری CopperHead هیچ مشکلی ندارن اصلا هم امکان نداره دست آدم الکی یکی از این دکمه های کناری بخوره. در ضمن همون طور که پارسیا اشاره کرد توی بازی 2-3 دکمه استفاده میشه ! البته بازی در سطح Pro. مثلا شما وقتی داری CS ClanWar بازی می کنین به جز 2 تا دکمه هیچ چیزه دیگه ای نمیخواد !!! در مورد Quake هم که توضیحات لازم رو پارسیا داد. (در ضمن بهتره بدونی محمد حسین جان اگه قرار به تجربه باشه پارسیا 200 برابر من و تو تجربه داره چه توی موس چه توی Game. حداقل توی زمینه Pro Gaming خیلی از من و تو سرتر هست همچنین چند بار خودت در سطح حرفه ای بازی کردی بازی هایی مثل Quake و اینارو ؟!؟!!؟!)
در درجه ی بعدی این اشتباه هست که بگیم این موس خوبه اون موس بده ...
مهمترین نکته عادت داشتن و راحت بودن هست و حالا اون موس میخواد حساسیت ضعیف باشه قوی باشه و ... . هر کسی هم با سنس خودش بازی میکنه چون میتونه با اون سنسی که تنظیم کرده مغزشو هماهنگ بکنه با موس. چطور هنوز بازیکنایی مثل Stormeh , walleh , hpx , allen , RobbaN, TentPole ,Paddyو غیره از موس های iE 1.1 o iE 3.0 o یا mx300 استفاده میکنن . حتما اینا تجربشون توی این زمینه کمه و نمیدونن بقیه موس ها چه امکاناتی داره ... :laughing::laughing:
مثلا من الان هرچی به سیاوش بدم بازم میگه MX-518 چرا ؟! چون که به Style و وزن و حرکت و ... کاملا عادت کرده و نمیتونه با موس های دیگه خوب بازی کنه ! یا برای من هم همین هست مثلا Logitech (مثل G5 o سری MX) به من بدی نمی تونم بازی کنم و راحت بازیم توی بازیی مثل CS ، پنجاه درصد افت میکنه. (چرا که همین بلا سرم توی PGN با MX اومد).

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر