SteamOS سیستم عاملی مخصوص گیمرها!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
40254871961425897319.jpg

کمپانی VALVE رسما از سیستم عامل جدید خودش که برپایه Linux OS ساخته شده پرده برداری کرد اسم این سیستم عامل Steam OS هست و خبر خوب در مورد اون اینه که به صورت مجانی قابل استفاده خواهد بود.
Valve ادعا میکنه که در این سیستم عامل به افزایش عملکرد قابل توجهی در پردازشهای گرافیکی دست پیدا کرده که اون رو از سیستم عاملهای دیگه برای گیمرها جذاب تر میکنه.
هنوز تاریخ معینی برای دانلود این سیستم عامل منتشر نشده ولی Steam OS یکی از سه اطلاعیه ای هست که قراره کمپانی VALVE در هفته جاری منتشر کنه!
اطلاعات تکمیلی به زودی تو صفحه ای که برای معرفی این سیستم عامل ایجاد شده قرار میگیره و شما میتونید از آدرس زیر اون رو دنبال کنید:

SteamOS

در این صفحه توضیحاتی درباره این سیتم عامل توسط Valve ارائه شده:

مطابق تلاشهای ما برای آوردن استیم به سالنهای پذیرائی منزل شما ، ما به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه برای نزدیک کردن شرکت به مشتری ها ارائه سیستم عاملی بر اساس استیم میباشد.
این سیستم عامل ترکیبی از معماری لینوکس و یک تجربه گیمینگ هست که برای نمایشگرهای بزرگ تلویزیونی ساخته شده. این سیستم عامل به زودی به صورت مجانی در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع:
VALVE Officially Announces SteamOS Operating System For Gaming Community At No Cost

آخرین ویرایش:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام !
یعنی اینکه بازیها مثلا Games for windows هستند (دیگه آخرش for mac ) . روی این چجوری اجرا میشه ؟! لینکوس یعنی بازیهای ویندوز رو میاره ؟

dns2

کاربر سایت
Jul 4, 2013
111
یعنی این سیستم عامل از تمام قدرت pc مون مثل کنسول واسه اجرای بازی کار میکشه ؟؟؟؟ بچه های IT کسی اطلاعات دقیقی داره ؟

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
البته بوت به صورت لایو فقط برای امتحان توصیه میشه نه برای استفاده اصلی و دائمی،برای استفاده اصلی و دائمی روی هارد نصبش کنید.
البته. اگر دقت کنی اولش نوشتم «اگر می‌خواید لینوکس رو تست کنید»
سلام !
یعنی اینکه بازیها مثلا Games for windows هستند (دیگه آخرش for mac ) . روی این چجوری اجرا میشه ؟! لینکوس یعنی بازیهای ویندوز رو میاره ؟
این سیستم عامل مبتنی بر لینوکس هست، پس بازی‌های که نسخه لینوکس داشته باشن رو به طور مستقیم اجرا می‌کنه.
همچنین میشه بازی ‌هایی که روی ویندوز و Mac اجرا میشن رو با این سیستم عامل استریم کرد. یعنی اون دستگاها رندر می‌کنن، این میفرسته رو TV.
اگر به اطلاعات فنی‌اش علافه مندی این‌جا بیشتر توضیح دادم.

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
272
نام
آرش
سلام !
سلام
با شبیه‌سازهایی مثل Wine می‌شه بعضی از بازی‌ها و نرم‌افزارهای ویندوزی رو تو لینوکس‌ها، که Steam OS هم یکی از اون‌هاست، اجرا کرد. خیلی‌ها از کاربرها بازی‌های نسبتا سنگین ویندوزی رو روی لینوکس اجرا کردن و به گفته خودشون، فریم خوبی هم گرفته‌ان؛ ولی در کل هم پاسخ‌دهی‌ش صددرصد نیست و هم نباید انتظار پایداری ازش داشت. کاربرهای کاربلد لینوکس خیلی‌هاشون ترجیح می‌دن اگه قراره بازی کنن، روی ویندوز و بدون دردسر بازی کنن. حالا باید صبر کنیم ببینیم Valve چقدر از بازی‌های استیم رو برای سیستم‌عامل‌اش پورت می‌کنه و کیفیت کار چطور از آب درمیاد، وگرنه اجرا با شبیه‌ساز که مدت‌هاست تو گنو/لینوکس وجود داره.

یعنی این سیستم عامل از تمام قدرت pc مون مثل کنسول واسه اجرای بازی کار میکشه ؟؟؟؟
خب، فعلا نمی‌شه چیزی درباره‌اش گفت. خود لینوکس توانایی‌های خیلی خوبی داره و به‌خوبی از سخت‌افزار استفاده می‌کنه؛ ولی باید دید که پورت بازی‌ها چطور از آب درمیاد و اینکه سازنده‌های کارت‌گرافیک و ... درایورهای بهتری رو برای این سیستم‌عامل عرضه می‌کنن یا نه. اگه Steam OS بتونه در سطح انتظارها ظاهر بشه و حمایت سازنده‌های سخت‌افزار از لینوکس رو افزایش بده، کارایی‌ش می‌تونه بالا باشه. البته در کل پی‌سی معمولا مثل کنسول قطعات‌اش با هم هماهنگ نیست و نباید انتظار داشته باشیم بازدهی‌اش (نسبت به کنسولی با مشخصات مشابه) بالاتر باشه.

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
دوست عزیز نمیدونم آخرین باریکه یک توزیع گنو لینوکس را استفاده کردید کی بوده ولی الان تقریبا برای همه ی کارها،کارهایی که مورد نیاز یک کاربر معمولی است GUI (رابط گرافیکی کاربر) وجود داره،من خودم تو این چند ماه فقط از چند دستور ساده و چند کلمه ای CRON و APT استفاده میکنم که البته برای اینها هم GUI هست.البته بوت به صورت لایو فقط برای امتحان توصیه میشه نه برای استفاده اصلی و دائمی،برای استفاده اصلی و دائمی روی هارد نصبش کنید.
فکر کنم یک سال نیم میشه که دیگه سیستم عامل لینوکس جدیدی نصب نکردم نسخه ها زیادی از این سیستم عامل امتحان کرده بودم نسخه ها توسعه داده شده ایرانیم امتحان کرده بودم

آخرین ویرایش:

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
خب من بعد مدت ها تونستم بیام سایت!:D و این خبر رو خوندم و kaboom!
اول این که lol@ امیرعلی.:D یادش بخیر چقدر بهش گفتم یا گوگل یا Valve یه OS مخصوص گیمینگ میدن بیرون چون جای کار زیاد داره:D این اولیش.
دوم این که تبریکات عظیمی رو به جناب آقای Eury عرض می نمایم، که فکر می کنن شخصاً اندازه کل Valve درک دارن از این صنعت و خیلی راحت هم تیکه بار این حرکت می کنن، خب این کار جالبیه از نظرم:d
سوم این که من مطمئنم این OS که مخصوص گیمینگ طراحی شده تو همین فیلد کاملاً موفق میشه و رقیب ماکروسافته، چون ویندوز برای گیمر جماعت چیز آن چنان جالبی نداره! از اونجا که فهمیدم این سیستم عامل بر پایه لینوکس(اوبونتو؟) هستش خب یک عالمه اپلیکیشن خفن پس همون اول میشه انتظار داشت داشته باشه که کاملاً مجانین! که فکر کنم نیاز یه گیمر رو کاملاً ارضا کنه از این نظر. فقط باید User Friendly باشه که اصلاً مشکلی نیست برای Valve.

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
چیز خوبی نیست البته واسه ما گیمرهای ایرانی من مطئنم بازی های کرک شده رو به هزار بدبختی جواب میده باید کلی حرکت بزنی تا یه بازی کرک شده اجرا کنی شک نکنید توی این مثلا و نظر بعدی من البته نظر شخصی این پروژه شکست میخوره

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
چطور برای پیش بینی 100%ــی موفقیت والو لازم نیست در حد والو از این صنعت سر در آورد ولی برای شکست خوردنش باید مدیر عامل راکستار با دانش جان کارمک باشی؟:-/:d

fifa 12

کاربر سایت
Jul 21, 2011
1,628
نام
سپهر
چطور برای پیش بینی 100%ــی موفقیت والو لازم نیست در حد والو از این صنعت سر در آورد ولی برای شکست خوردنش باید مدیر عامل راکستار با دانش جان کارمک باشی؟:-/:d
بخاطر اینکه ضایست موفق میشه:bighug:
اگه میخوای خلافشو ثابت کنی باید کارمک باشی:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر