نمایشگاه/رویداد SONY E3 2015 Press Conference

بهترین کنفرانس سونی در E3؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    198
  • نظرسنجی بسته شده است .

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا

با دورد
سونی تاریخ و ساعت کنفرانس خودش رو در E3 اعلام کرد سه شنبه 26 خرداد ساعت 5:30 بامداد بوقت تهران
همونطور که از تصویر مشخصه سونی تولد 20 سالگی پلی استیشن رو فراموش نکرده و شاید این نشونه خوبی از یه E3 خیلی خوب باشه !

کنفرانس رو میتونید بصورت زنده از Twitch.tv ، سایت رسمی پلی استیشن ، YT ، IGN و Gamespot تماشا کنید همچنین به احتمال زیاد مثل پارسال سونی App مخصوص E3 برای PS4 میده و از طریق اون هم میشه دید !

Electronic Entertainment Expo یا E3 برای گیمرها همیشه بزرگترین رویداد بوده و با اتفاقای خوب یا بد و سورپرایزهاش همه مارو هیجان زده کرده با توجه به سکوت طولانی خیلی از استودیوهای داخلی سونی میشه انتظار داشت امسال شاهد معرفی هایی از استودیوهای 1st Party باشیم
سونی قبلا اعلام کرده بود که همه استودیوها در حال کار بر روی پروژه هایی هستن

استودیوهایی مثل JAPAN STUDIO که اخرین بازی که با همکاری FromSoftware ساختن و مورد توجه و تحسین گیمرها و منتقدها قرار گرفت ولی بازی که ما از اونها میخواهیم چیزی نیست جز The Last Guardian ! :D
ماجرای این بازی بر میگرده به خیلی وقت پیش شاید اوایل نسل هفت بود که یه خبرنگار گفته بود که سونی تصاویر بازی رو نشونش داده که باورش نمیشده اون بازی بوده یا واقعیت !
چند سال بعد با لو رفتن یک ویدئوی خیره کننده با اسم پروژه Trico همه جا صحبت از این بازی شد تا سونی در E3 2009 بازی رو بطور رسمی با نام The Last Guardian معرفی کرد
از اون روز تا الان حتی یه تصویر جدید از این بازی منتشر نشده ! خیلی ها میگن کنسل شده خیلی ها هم همچنان منتظر هستن ...

Gran Turismo بعنوان پرفروش ترین فرنچایز سونی یکی از مهمترین و محبوبترین انحصاریهای پلتفرم پلی استیشن بوده ولی مشکلات ساخت بازی برای PS3 باعث شد تا ساخت بازی خیلی طولانی بشه و اونطور که باید به یه GT عالی تبدیل نشه ولی حالا بعد از گذشتن تقریبا دو سال از عرضه PS4 انتظار میره حداقل یه نسخه Prologue از GT7 معرفی بشه
شخصا برای من این به تنهایی میتونه بهترین خبر باشه.

بازی بعدی که معرفی شده ولی باید تقریبا مدت زیادی برای انتشارش منتظر باشیم
یه گیم پلی خیره کننده مثل چیزی که از Uncharted 2 در E3 2009 دیدیم به اضافه معرفی سه گانه Uncharted برای PS4 میتونه سختی این انتظار رو کمتر کنه !

مدت زیادیه که GG روی عنوانی جدا از KZ در حال کاره ظاهرا پروژه با اسم رمز Horizon در حال ساخت هست و بنظر میاد سبک این عنوان RPG باشه و با توجه به Artwork هایی که مدتی قبل در اینترنت پخش شده بود انتظار میره تو بازی شاهد مقابله انسانهای با سلاح های مبتدی و روبات های غول اسا باشیم !
اطلاعات کامل از پروژه Horizon با تشکر از Lord Zeus عزیز .

خیلی بعیده Mm با دوتا بازی به E3 بیاد احتمالا با نمایشی از Tearaway همه مارو رو در انتظار دیدن پروژه جدیدشون بذارن که از اون تنها نمایشی عجیب در رونمایی PS4 دیده بودیم !

بعد از مشکلاتی که در Sony Santa Monica پیش اومد و باعث کنسل شدن یه پروژه بزرگ شده بود شاید باید فقط منتظر نمایشی کوتاه از GoW III روی PS4 باشیم !

از استودیوهای 1st Party دیگه مثل Guerilla Cambridge و Bend Studio و London Studio هم میشه انتظار نمایش پروژه هاشون رو داشت با توجه به سکوت طولانی که داشتن
از 2nd Party ها میشه به Insomniac و Quantic Dream و Tequila Works و The Chinese Room اشاره کرد که خیلی هاشون خیلی وقته که بازیشون معرفی شده ولی خبری ازشون نیست !
از 3rd Party ها هم دو تا بازی معرفی شده داریم که ممکنه نمایش گیم پلی از اونها ببینیم ABZU از Giant Squid و Let it Die از Suda51
انحصاری دیگری که تقریبا میشه تایید شده دونستش عنوانی RPG از استودیوی LEVEL 5 هست که احتمال خیلی زیاد امسال معرفی خواهد شد
نمایش انحصاریهای دیگه مثل Persona 5 و Wild هم دور از انتظار نیست.

از بازیهای دیگه که احتمال نمایش اونها بالاست میشه به SF V و AC Syndicate و Star Wars Battlefront اشاره کرد که همیشه زمان زیادی از کنفرانس رو به خودشون اختصاص میدن !

مرسی E3 خوبی داشته باشید ...

آخرین ویرایش:

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
معرفی TLG جز هایپ هیجی نداره!:D کلا بازی ها اودا فقط خوبن و تو فروش صفرن. چه ICO و چه SotC. قطعا TLG هم از این قاعده مستثنی نیست. البته بعید نیست سورپرایز سونی ژاپن همین باشه اما باز بنظر من گزینه خوبی برای فروش نیست. برای این برهه از سال یه چیزی عین GT خوبه.

بنظر من سونی R&C و GT رو عرضه کنه در کنار کالکشن UC و کاهش قیمت به 300 دلار کریسمس رو میتونه جمع کنه.
کلا بازی ها اودا فقط خوبن و تو فروش صفرن.
:shocked:هه ! :d جدی ماکان داری مارکتینگ و فروش بازی های اون نسل (ps2) رو با این نسل (احتمال اینکه tlg امسال عرضه بشه..) مقایسه میکنی ؟! :d اصن میگیم همه هم تجربه نکرده باشن، ولی مطمئنا توی این 6 سال تاخیر حتما یه چیزی در مورد تیم ایکو شنیدن و بازی هاش رو تجربه کردن، گیمرهای قدیمی هم که حتما رفتن..
بعدشم برای مثال اگر بخوای فروش بازی Sotc رو با Gow که تقریبا همزمان عرضه شدن رو مقایسه کنی، مشخصه که gow بیشتر فروش داشته (دلایلشم مشخصه و همه میدونن..) ! :d ولی بنظرم این ملاک نیست، که الان از همه چیز قضایا بگذریم، فقط به موضوع "فروش" تاکید کنیم ! مطمئن باش مصرف کننده ای که بخواد یه عنوان رو تهیه کنه، حتما این کارو میکنه، نیازی به تبلیغات هم نداره، که اکثریت هم فکر کنم همینطوری باشن ! من شخصا مطمئنم فن بیس بازی های تیم ایکو توی سال 2005 که sotc رو عرضه کردن، هر چقدر که بودن، مطمئننا الان دوبرابر که چه عرض کنم، بیشتر هم شدن قطعا ! الان معضل اصلی که ماهای مصرف کننده و پلیر داریم، نمایش این لامصب هست، فروش بماند پیش کش، والا از این قضیه فروش چیزی نصیب ما نمیشه ! :|:d
پ.ن: راستی برا این قضیه فروش یه خبری چندوقت پیش خوندم که نشون میداد از نسخه remaster بازی گیمرهای جدید و تازه خیلی خیلی استقبال کرده بودن و فروش خوبی داشت، توی امریکا بود فکر کنم..

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,351
نام
ماکان
امسال سونی یکی از بهترین کنفرانس هاش رو داره، هر وقت زیاد سرو صدا کرده گند زده! این سکوت خیلی معنا داره ِ، قرار بترکونه! :biggrin1:

بعضی وقت ها هم که خیلی سکوت کرده بخاطر این بوده که خبر خاصی نیست!:D

کلا سونی این نسل, حالا بخاطر کاهش هزینه ها شاید, تولید بازی انحصاری رو کم کرده. دیگه عین نسل قبل خیلی متنوع عمل نمیکنه و خصوصا اگه تعداد رو در نظر بگیری, کمتر انحصاری داشته. در عوض بیشتر روی مولتی ها متمرکز بوده و تا الان تو هر کنفرانسی بیشتر از سه چهارتا انحصاری نداشته. فکر نمیکنم E3 پیش رو هم از این قاعده مستثنی باشه. در نتیحه با توجه به وجود UC4 و SFV شما روی معرفی نهایت دو تا انحصاری جدید حساب کنید. اگه یکیش هم مثلا R&C باشه نهایت یه GT یا یه چیز دیگه معرفی بشه. روی این موضوع حاضرم حسابی شرط ببندم! سونی برعکس مایکرو دیگه یهو یه عالم انحصاری رو همزمان معرفی نمیکنه! در نتیجه اگه منظورتون از کنفرانس خوب معرفغی همه بازی های همه استدیوها هست.... اما اگه به نمایش گیم پلی UC4 و دیدن یکی دو تا انحصاری بزرگ جدید و بازی های مولتی و حصوصا مورفیوس میگید کنفرانس خیلی خوب (مثل خودم) باهات موافقم!:D

:shocked:هه ! :d جدی ماکان داری مارکتینگ و فروش بازی های اون نسل (ps2) رو با این نسل (احتمال اینکه tlg امسال عرضه بشه..) مقایسه میکنی ؟! :d

البته که نه. این نسل خیلی بدتره!:D
SotC با متا 91 . ان همه موفقیت و جایزه و خصوصا ان Installed base عظیم PS2 در نهایت موفق شد چیزی حدود 1.14 میلیون بفروشه. حالا از TLG (در صورت وجود البته!) چه انتظاری داری؟ ایشون در بهترین حالت BB دو میشه. یعنی هم تو امتیازها موفق عمل میکنه و هم فروش خوب میکنه. فروش خوب هم یعنی نهایت همین یک میلیون که میگم. ok! اما اگه بخوایم فروش آخر سال سونی رو در نظر بگیریم خوب بدرد نمیخوره! چون ما داریم در باری رقابت با Halo و TR و F6 صحبت میکنیم! خصوصا halo که کنسول سلر ترین بازی مایکرو هست. با این حساب همینطور که گفتم TLG بفروش نیست. یه بازی عین GT بدرد میخوره.

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
کلا سونی این نسل, حالا بخاطر کاهش هزینه ها شاید, تولید بازی انحصاری رو کم کرده. دیگه عین نسل قبل خیلی متنوع عمل نمیکنه و خصوصا اگه تعداد رو در نظر بگیری, کمتر انحصاری داشته. در عوض بیشتر روی مولتی ها متمرکز بوده و تا الان تو هر کنفرانسی بیشتر از سه چهارتا انحصاری نداشته. فکر نمیکنم E3 پیش رو هم از این قاعده مستثنی باشه. در نتیحه با توجه به وجود UC4 و SFV شما روی معرفی نهایت دو تا انحصاری جدید حساب کنید. اگه یکیش هم مثلا R&C باشه نهایت یه GT یا یه چیز دیگه معرفی بشه. روی این موضوع حاضرم حسابی شرط ببندم! سونی برعکس مایکرو دیگه یهو یه عالم انحصاری رو همزمان معرفی نمیکنه! در نتیجه اگه منظورتون از کنفرانس خوب معرفغی همه بازی های همه استدیوها هست.... اما اگه به نمایش گیم پلی UC4 و دیدن یکی دو تا انحصاری بزرگ جدید و بازی های مولتی و حصوصا مورفیوس میگید کنفرانس خیلی خوب (مثل خودم) باهات موافقم!
.
تورو خدا اینجوری نگو :((چرا اینقدر فاز منفی؟ هرچی hype بودیم پرید :|
من حداقل 2 تا بازی AAA توی هر سال میخوام :|

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
البته که نه. این نسل خیلی بدتره!:D
SotC با متا 91 . ان همه موفقیت و جایزه و خصوصا ان Installed base عظیم PS2 در نهایت موفق شد چیزی حدود 1.14 میلیون بفروشه. حالا از TLG (در صورت وجود البته!) چه انتظاری داری؟ ایشون در بهترین حالت BB دو میشه. یعنی هم تو امتیازها موفق عمل میکنه و هم فروش خوب میکنه. فروش خوب هم یعنی نهایت همین یک میلیون که میگم. ok! اما اگه بخوایم فروش آخر سال سونی رو در نظر بگیریم خوب بدرد نمیخوره! چون ما داریم در باری رقابت با Halo و TR و F6 صحبت میکنیم! خصوصا halo که کنسول سلر ترین بازی مایکرو هست. با این حساب همینطور که گفتم TLG بفروش نیست. یه بازی عین GT بدرد میخوره.
یعنی هم تو امتیازها موفق عمل میکنه و هم فروش خوب میکنه.
منم همین رو گفتم دیگه ! :d خب مشخصه دیگه، مگر من گفتم سیستم سلره ؟! :d در حد خودش بتونه موفق بشه، مهمه ! والا خود سونی هم توقع نداره که بیاد اندازه gt و امثال اینها بفروشه، اصن پتانسیلشو نداره ! :d
به نظرتون tlg برای ps3 درنظر گرفتن یا ps4؟؟؟
مشخصه دیگه، ps4 ! :biggrin1:
نکنه فکر کردین این بازی این همه سال داشته ساخته میشده ؟! :)):biggrin1: اصن شما از هر زاویه ای نگاه کنی، توجیه اقتصادی نمیشه این پروسه ! مگر میشه 6 سال sony japan روی یه پروژه ای هزینه بکنه و هیچ خبری ازش نشه..
پروژه تریکو درسته سال 2009 رونمایی شد، ولی استارتش (و یا همون ادامه کار بر روی پروژه..) ظاهرا خیلی منطقی بخوایم حساب کنیم، دو سالی خورده شده ! :biggrin1: به نظرم اگر هم امسال نمایش داشته باشه، حتما سال بعد عرضه میشه !
پ.ن: من یه تئوری چندوقت پیش طرح کردم مبنی بر اینکه تیم ایکو این همه سال داشته روی دیگر پروژه های تیم های زیرمجومعه Sony Japan همکاری میکرده و چندنفری مخالف بودن !
biggrin1.gif
مهمترین دلیل تاخیرهای متعدد و تاکید های دوباره سونی ژاپن توی این همه مدت بر روی این پروژه صددرصد دلیلش همین میتونه باشه ! خیلی علاقه مندم ببینم سونی بعد از عرضه چه داستانی میخواد سرهم کنه برا این همه تاخیر و کش دادن قضیه..

آخرین ویرایش:

AWSOME12

کاربر سایت
Jul 18, 2012
83
نام
فرزین
منم یه مصاحبشو خوندم گفته بود که بازی رو از اول بازسازی کرده
شایدم برای ps3 و ps4 بیاد
یه حسی به من میگه برای هرچه باشکوه تموم شدن دوران ps3 ،برای ps3 منتشرمیشه

آخرین ویرایش:

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,024
از یک طرف عاقلانه نیست که برای جفتش بیاد
از یک طرفم اگر برای ps3 نیاد،یه جورایی سرکار گذاشتن صاحبانه ps3

UNTIL DOWN برا ps3 بود دیگه:d و خیلی شیک دوباره برا ps4 رونمایی شد! tlg که جای خود دارد...

البته درستم هست کنسول حال حاضر مهمه نه قبلی اونم با توجه به اینکه بیش از یه سال از اومدن ps4 می گذره!

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
الان معلوم هست کراش دست کیه؟ :((
و با این که میدونم جواب منفیه=((
چرا داغ دلم رو هرسال تازه می کنید؟ :((

کاملن مشخصه دست سونی هست و حق مالکیتش رو از اکتیویژن خریده ولی داره طوری وانمود میکنه که مردم فکر کنن هنوز آی پی دست اکتیویژن هست تا یکی از سورپرایزهای بزرگ آیندشون فاش نشه هر چند که با وجود سونی برزیل،صفحه توییت ناتی داگ و خورده فروشان دیگه سورپرایزی باقی نمونده فقط باید منتظر باشیم

خود من پریروز داشتم کل وب سایت اکتیویژن رو زیرو رو میکردم ولی صفحه مخصوص بازیهای Crash انگار از روی این وب سایت پاک شده یا شایدم من کور بودمو چیزی بوده که ندیدم:d

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
جداً میخوام بدونم دغدغه ـتون تعداد واحد های فروخته شده PS4 ـه الان یا اینکه چی دست خودتون رو میگیره آخر سال؟ الان کلاً فقط مهم اینه که سونی کریسمس ـش رو جمع کنه حالا چه به زور کالکشن و ریمستری که صدبار رفتینش باشه چه با پرولوگ GT چه با TLG چه با ترکیب 2-3 تا ادونچر-شوتر معمولی، هر چی میخواد باشه فقط جمع کنه؟ با این طرز تفکر جداً اگه سال 2013 هم سونی بجای Journey که دهن 2-3 تا بلک باستر رو سرویس می کنه ولی به هیچ وجه System-Seller نیست، سونی برمیداشت یه دونه موتور استروم رو برفرض کنار یه شوتر معمولی میداد بیرون و در عوض بیشتر PS3 میفروخت، جشن میگرفتین که آخ جون کنسول محبوب 100 هزار عدد مثلاً بیشتر فروخت؟! :d

اینو توجیهم که وقتی کنسول بیشتر بفروشه و به دنبالش بازیها پرفروش تر باشن، به ناشر و سازنده ها پول تزریق میشه و این چرخه رو تجربه های بازیکنها هم تاثیر مثبت میذاره، نیازی به توضیح نداره ولی نه دیگه در حدی که خودش رو آدم کلاً یادش بره و حتی وقتی آرزوی GT هم واسه آخر سال میکنه چه بسا بخاطر فروش پسِ اون باشه نه کیفیت و تجربه خودش از GT! اگه این طرز تفکر رو مسئولین خود سونی هم داشتن، بدبخت بودیم چون تو این تفکر عملاً حمایت از استدیوهایی مثل ThatGameCompany گرفته تا حتی QD و خیلی های دیگه اشتباه محض و خریت ـه چون همون پول رو هم چه بسا بشه به جاهایی تزریق کرد که بازدهی بالاتری ازش گرفت و بیشتر کنسول فروخت!

ولی بازم طوری نیس، الان تو همین تاپیک چیزی که مشخصه اینه که 80-90 نفر به کار تیمی رأی دادن که با اینکه فروش کارهاشون صفره ! ناشرشون رو طوری وابسته و شیفته کردن که نزدیک 20 ساله ازشون حمایت میکنه و واسه کار آخرشون هم دوبله سوبله هزینه های میلیاردی متقبل میشه فقط به قیمت اینکه کنسل نشه یه موقع، با Santa Monica سر IP تازه ـشون اینطوری تا نکرد سونی که با اینا دارا مدارا میکنه، البته حماقت هم نمیکنه، خودش هم میدونه وجهه و اعتباری که از پس این تیپ کارها میتونه دربیاد از بحث مالی ارزش و تاثیر بیشتری نداشته باشه، کمتر نداره. بازم خوبه اکثریت توجیهن و فراتر از بحث های مالی فکر تجربه چند ساعته خودشونن که با هزار تا بدبختی تونستن وقت و پولشون رو واسش هزینه کنن، حالا اگه اون "تجربه ـشون" چیزی بود که مسبب فروش بیشتر PS4 هم شد فبها، نشد هم به درک! همه کمپانی ها اونقدر IP ـهای بفروش دارن که به وقتش کفاف سرمایه گذاری روی چیزا دیگه رو هم بهشون بده، عزا گرفتن نداره بخدا:d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر