Snoop Dogg هفته دیگه وارد ROCKBAND میشود

POW3R

کاربر سایت
snoop.jpg

Snoop Dogg اولین رپر خواهد بود که ترکهاش توی بازی RB عرضه خواهد شد معروف ترین اهنگ
Snoop که توی این DLC خواهد بود Drop It Like Hot هست که احتمالا خیلی از دوستان آهنگ رو شنیدن قیمت هر تراک $1.99/£.99 160 پینت خواهد بود یا میتونید کل پک رو با قیمت $13.49/£8.99/€13.49 و 1080 پینت تهیه کنید این پک از هفته دیگه در PSN و XBL قابل دانلود میباشد

• “Beautiful”
  • “Drop It Like It’s Hot”
  • “Ridin’ In My Chevy”
  • “Sensual Seduction”
  • “Snoop’s Upside Ya Head”
  • “Tha Shiznit”
  • “That’s Tha Homie” *
  • “Who Am I (What’s My Name)?
منبع

• Like
Reactions: Aʍir Rәzʌ

POW3R

کاربر سایت
ببین کوروش جان، حرف های شما درست، ولی موسیقی رو به دو دلیل گوش میکنن، 1- تفریح و لذت بردن 2-شنیدن یکسری حقایق در قلب شعر

حالا کسایی که موسیقی میسازند، به چندین دلیل این کار رو میکنن: 1- بعضی ها فقط برای پول و شهرت 2- بعضی ها برای دختر(99 درصد ایرانی ها!=))) 3- بعضی ها برای شاد کردن مردم!(مرحوم آغاسی! :))) 4- بعضی ها هم برای نشون دادن حقایق تلخ اجتماع

رپ از نمونه ی چهرم هست، اگر بعضی ها به خاطر سه مورد اولی عزتش رو آوردن پایین به خودشون مربوطه، رپ از درد میگه، به صدای خاننده کار نداره، به موسیقیش کار نداره، چون بیشتر مثل اخبار میمونه، 2pac، از اولین کسانی که رپ میخوند، Dr.Dre و ... اینا رپ رو نساختن که مشهور بشن، اونو برای درد سیاه پوست ها ساختن، مثل این بازیهای بپه هاکه در کنار بازی، چیزی هم یاد میگیرن، از رپ واقعی در کنار لذت بردن، باید حقایق رو شنید.

در کل موسیقی تنها زبانی هست که همه اونو بلدن، یک خاننده که یک زبان هم داشته باشه، با خوندن موسیقی میتونه منظورش رو به همه ی اقوام و ملل برسونه.

حالا هم این حرف های شما که به رپ گیر میدین درست نیست، احمق هایی مثل لیل جون فقط برای پول و اینجور چیزا میخونن، ولی امینم توی آهنگاش، بعضی وقت ها بعث بغض کردنم میشه!
دوست من رپ از دهه 70 شکل گرفنه Dr.Dre و غیره جزو نسل سوم هستن میشه گفت با 2pac این سبک محبوب شد و این که بگی Dr.dre یا 2pac p جرو نفرات اول بوده درست نیست
مرحوم RUN DMC یا ANDRE خیلیهای دیگه جزو نفرات اول بودن که توی دهه 80 یا قبل می حوندن

gameware

کاربر سایت
رپ از درد میگه، به صدای خاننده کار نداره، به موسیقیش کار نداره

عزیز من ، یعنی چی؟ ، تا حالا تو عمرت به جمله ای بی ربط تر از این برخوردی؟
شما اول برو تاریخچه سبک هایی از موسیقی ، که بهشون واقعا می گن "موسیقی" رو بررسی کن ، ببین موسیقی از چی تشکیل میشه!
این چه نوع موزیکی هست که کاری به موزیک نداره ، کاری به خواننده نداره ، کاری به اصول نداره ، فقط شعره؟
تحت این شرایط این چند سنت و چند پک و اینها برن اشعار بسیار زیبا و کوبنده شون رو رو فرمت کاغذ! عرضه کنن ، نه به موسیقی توهین میشه ، هم اون موقع توسط شاعر های درست و حسابی بررسی میشه معلوم میشه واقعا تو شعر هم حرفی واسه گفتن دارن یا نه!
-----------------------
آقای Kian_X میشه لطف کنید بگید وکال خوب یعنی چی؟
بحث به نتیجه میرسه تا وقتی منطقی پیش بره ، میشه یه توضیح مختصر بدید که وکال خوب یعنی چی؟
و در ضمن ، شعر یا کلمات موسیقی معنیش نمیشه TEXT ! ، این یعنی متن!
ترک Instrumental یا موزیک بی کلام ، معنیش نمیشه BEAT ! ، بیت یه معنای دیگه داره اصلا!
-----------------------
و بحث اصلی تاپیک که من هنوز به شدت متعجبم درباره ش ، Snoop Dogg چه ربطی به راک داره؟!

RezaRazeR

کاربر سایت
دوستان یادآوری کنم اسم این سایت بازی سنتر ِ
خدای نکرده با موسیقی سنتر که اشتباه نگرفتید؟!!:D

POW3R

کاربر سایت
شما اول برو تاریخچه سبک هایی از موسیقی ، که بهشون واقعا می گن "موسیقی" رو بررسی کن ، ببین موسیقی از چی تشکیل میشه!
این چه نوع موزیکی هست که کاری به موزیک نداره ، کاری به خواننده نداره ، کاری به اصول نداره ، فقط شعره؟
تحت این شرایط این چند سنت و چند پک و اینها برن اشعار بسیار زیبا و کوبنده شون رو رو فرمت کاغذ! عرضه کنن ، نه به موسیقی توهین میشه ، هم اون موقع توسط شاعر های درست و حسابی بررسی میشه معلوم میشه واقعا تو شعر هم حرفی واسه گفتن دارن یا نه!
-----------------------
آقای Kian_X میشه لطف کنید بگید وکال خوب یعنی چی؟
بحث به نتیجه میرسه تا وقتی منطقی پیش بره ، میشه یه توضیح مختصر بدید که وکال خوب یعنی چی؟
و در ضمن ، شعر یا کلمات موسیقی معنیش نمیشه TEXT ! ، این یعنی متن!
ترک Instrumental یا موزیک بی کلام ، معنیش نمیشه BEAT ! ، بیت یه معنای دیگه داره اصلا!
-----------------------
و بحث اصلی تاپیک که من هنوز به شدت متعجبم درباره ش ، Snoop Dogg چه ربطی به راک داره؟!
من کلا حرفی با شما ندارم من یه دفعه با شما بحث کردم عاقبت خوشی نداشت شما متاسفانه یه METAL باز 2 اتیشه هستید و به اعتقاد بقیه هیچ احترامی نمی ذارید من نظرمو
این حرف قبل من بود:
کلا منظورتون سبک خوندن Gangsta Rap هست خیلی با بیت یا به قول شما دوستان Instrumental
ببینید بین رپرها به اسم بیت هست حالا تا صبح بیا از اصول بگو خب TEXT خوب میخوای؟
اینجا
من به رپ علاقه دارم به رپ گوش میدم دیگه هم اینجا با شما دوستان مدعی موسیقی بحث نمیکنم ;) من از این زورم میگیره که شما فکر میکنید چون راک گوش میدید و متال بازید بقیه سبکها بره زیره گل . من دیگه اینجا پست نمیدم هم تاپیک داره منحرف میشه هم الکی وقتمو تلف میکنم میتونید بهم پیغام خصوصی بدید ;)

teznade

کاربر سایت
این جوی پست ها دیگه خیلی خز شده سر هرچی بحث و به رخ کشیدنو فن بازی فقط تو bc اینجوری ماهم می خونیم می خواهیم جواب بدیم حذف می کنن
من به صاحبان سایت حق میدم

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت

دوست عزیز منظور بنده این نسیت که اصلا مهم نیست، ولی نسبت به سبک های دیگه کمرنگ تر هست. در ضمن نظر بنده رو اگر کامل میخوندی این حرف رو نمیزدی...

پ.ن: من هم هنوز نمیتونم حضور Snoopp Dogg با اون صدای معتادیش! :d رو در کنم! (با اینکه خیلی قبولش دارم!! :d)

gameware

کاربر سایت
به اعتقاد بقیه هیچ احترامی نمی ذارید من نظرمو
این حرف قبل من بود:
من دیگه حرف نمیزنم
ولی اعتقاد یه چیزه ، یه بحث فنی و روشن مثل روز یه چیز دیگه س!
دقیقا مثل این میمونه که بگی به اعتقاد من PS1 از X360 قوی تره!

Ali-360

کاربر سایت
یکی از اشخاص اهل موسیقی حالا نمیخوام بگم موسیقیدان میشه انواع سبک ها را واسه ما توضیح بده که به چه موزیکی رپ ، هیپ هاپ ، راک ، متال ، ترنس ، جاز و..... میگن؟!؟؟

Niko Bellic

کاربر سایت
فرض کن بخوای اهنگاش رو خودت بخونی! خیلی سخته که ! :D! snoop dog رو میارند چرا Eminem رو نمیبرند! برا سبک رپ به نظر من بهترین فرد حال حاضر جهانه.

Ali-360

کاربر سایت
یکی از اشخاص اهل موسیقی حالا نمیخوام بگم موسیقیدان میشه انواع سبک ها را واسه ما توضیح بده که به چه موزیکی رپ ، هیپ هاپ ، راک ، متال ، ترنس ، جاز و..... میگن؟!؟؟
خودم یه جستجو کردم به جواب رسیدم :d منبع من ویکیپدیا هست ، من بی تقصیرم ، یه وقت منو نگیرید به کتک :d

رپ
سبک موسیقی رپ که در دهه ۱۹۶۰ توسط سیاهپوستان آمریکایی در برانکس (واقع در نیویورک) به وجود آمد نوعی سلاح مبارزه جوانان سیاه با تبعیض‌های نژادی رایج در آن زمان بود و به همین دلیل بود که به خاطر بیان مشکلات زندگی در گِتوها (جایی برای زندگی مردمی که جزو اقلیت یک شهر به حساب می‌آیند) به موسیقی گتو نیز شهرت دارد.

گرچه همواره سیاهپوستان را صاحبان موسیقی رپ می‌دانند اما نمی‌توان از نقش آمریکایی‌های لاتینی تبار در زنده نگه داشتن این سبک چشم پوشی کرد، در ثانی رپ در دنیای امروز از چار چوبی که آنرا منحصراً مربوط به سیاهپوستان می‌ساخت خارج شده و به یک شیوه اعتراض برای جوانان جهان تبدیل شده ؛ در واقع هر جا که جوان‌ها هستند و هر کجا که نارضایتی وجود دارد رپ هم بعنوان یک شیوه اعتراض که در قالب موسیقی و در دل کلماتی که به سرعت و پشت سر هم پیاده می‌شوند نهفته‌است ٫ در آنجا حضور دارد.
تاریخ:
سیاهپوستان بنیان گذار رپ در آن زمان بدلیل نداشتن استطاعت مالی کافی و عدم وجود امکانات لازم، قادر به ضبط آهنگ‌های خود در استدیو نبودند و به ناچار هنر خود را در خیابان عرضه می‌داشتند و به جای استفاده از ساز، دست می‌زدند! (صدای دست زدنی که امروزه در در آهنگ‌های رپ و هیپ هاپ می‌توان براحتی آن را شنید به نوعی احترام به رپرهای اولیـه و بنیانگذاران رپ است) اما بالاخره روزی رسید که رپرها توانستند آهنگ‌های خود را ضبط کنند.

با اینکه بسیاری معتقدند اولین آهنگ‌های رپ را Grandmaster Flash یا The Sugarhill Gang ریکورد کرده‌اند اما این عقیده در مورد موسیقی Hip Hop صحت دارد نه در مورد رپ. به هر تقدیر نخستین آهنگ رپی که رسماً در تاریخ موسیقی ریکورد شد «Here Come the Judge» نام داشت که در سال ۱۹۶۸ توسط کُمدین معروف Pigmeat Markham ضبط شده بود.
رپ و هیپ هاپ حال حاضر آمریکا:
هر چند رپ و هیپ هاپ در آمریکای امروز هنوز هم لهن تلخ و تمسخر آمیز اعتراضی خود را حفظ کرده اما دیگر درباره مباحثی که در آغاز تولد خود به آنها می‌پرداخت سخنی به میان نمی‌آورد یا حد اقل ٫ به ندرت درباره آن‌ها سخن می‌گوید ؛ گویا آرزوی دکتر لوتر کینگ در مورد برابری حقوق سیاهان و سفید پوست‌ها ؛ لا اقل در مورد رپرها در حد زیادی به تحقق رسیده، چون محور اصلی موسیقی رپ و هیپ هاپ در آمریکای حال حاضر را گنگستا رپ (Gangsta Rap) و تا حدود زیادی هاردکور رپ (Hardcore Rap) تشکیل می‌دهد به عبارت ساده تر امروزه مباحث اصلی این موسیقی را مواد مخدر، قانون شکنی و در مجموع هر مبحث دیگری که باعث می‌شود والدین فرزندان خود را از گوش دادن به این موسیقی منع کنند ؛ شاید امروزه بتوان رپ را فقط متعلق به بزرگ ترها نامید اما در این میان گروه‌هایی مثل Native Deen و رپرهایی که سبک Christian Rap را دنبال می‌کنند تلاشی هر چند بی فایده برای جلوگیری از این امر می‌کنند اما با وضعی که امروز بر دنیای رپ و هیپ هاپ حاکم است شاید تنها می‌توان آن‌ها را رپرهایی متعلق به دنیای کوچک ترها دانست.

هیپ هاپ

موسیقی هیپ هاپ (که به آن رپ یا موسیقی رپ نیز گفته می‌شود یکی از سبک‌های موسیقی عامه پسند است که بطور موازی با فرهنگ هیپ هاپ رشد کرد.

موسیقی هیپ هاپ از دو بخش اصلی تشکیل شده‌است: رپ (MC) و DJ (ترکیب صدا و اسکرچ). این موارد به همراه رقص برک و دیوارنویسی چهار بخش هیپ هاپ، یک نهضت فرهنگی که توسط جوانان شهری به خصوص توسط سیاهان آمریکا ایجاد شد را تشکیل می‌دهد.[۱] در شهر نیویورک، در اوایل دهه ۱۹۷۰. در سال ۲۰۰۶، موسیقی رپ پس از موسیقی کلاسیک دومین موسیقی محبوب در ایالات متحده آمریکا بود.[۲]

موسیقی هیپ هاپ، عموماً از یک یا چند خواننده رپ که داستان‌های شبه خود زندگی نامه تعریف می‌کنند تشکیل شده‌است، این داستان‌ها اغلب مربوط به یک همتای خیالی، و به صورت اشعار بسیار ریتمیک پر از تکنیک‌هایی همچون همگونی مصوت‌ها، تجانس آوایی، و قافیه است. خواننده رپ با یک قطعه سازی که اغلب از آن تحت عنوان «بیت» یاد می‌شود همراهی می‌شود، این ساز توسط یک دی جی نواخته شده، و توسط یک تهیه کننده، یا یک یا چند نوازنده خلق شده‌است. اغلب بیت با استفاده از یک ترکیب از وقفه کوبه‌ای از یک آواز دیگر، که معمولاً یک ترانه فانک یا موسیقی سول است ساخته می‌شود. علاوه بر طبل دیگر صداها نیز اغلب به صورت ترکیبی، الکترونیکی، یا اجرایی هستند. گاهی اوقات یک بخش می‌تواند سازی، نشانه مهارت دی جی یا سازنده باشد.

هیپ هاپ در برانکس، واقع در نیویورک، یعنی زمانی که دی جی‌ها بریک ضربه‌ای را از آوازهای فانک و دیسکو جدا کردند شکل گرفت. نقش اولیه رئیس تشریفات معرفی دی جی و موسیقی و تشجیع حضار بود. روسای تشریفات با صحبت کردن در بین آوازها، به رقص شور و هیجان می‌دادند، با حضار احوالپرسی می‌کردند یا برای آنان لطیفه و حکایت تعریف می‌کردند. سرانجام این رویه شکل بندی بهتری گرفت و «رپ» نام گرفت. تا سال ۱۹۷۹ هیپ هاپ از نظر تجاری تبدیل به یک نوع موسیقی محبوب شد و شروع به وارد شدن به جریان غالب در آمریکا کرد. در دهه ۱۹۹۰، یک نوع از هیپ هاپ به نام رپ گنگستا تبدیل به بخش عمده موسیقی آمریکا شد، و جنجال بسیاری بر سر ترانه‌هایی که گفته می‌شد به تبلیغ خشونت، بی بند و باری، استفاده از مواد مخدر و زن ستیزی می‌پردازد شکل گرفت. با این وجود تا آغاز دهه ۲۰۰۰، موسیقی هیپ هاپ در صدر فهرست موسیقی‌های محبوب قرار گرفت و به سبک‌های مختلف در گوشه و کنار جهان نواخته می‌شد.

مشخصات:
هیپ هاپ یک جنبش فرهنگی است که موسیقی بخشی از آن است. موسیقی خود از دو بخش تشکیل شده‌است، رپ، یعنی ارائه آوازهای سریع، بسیار آهنگین و تغزلی و دی جی، که یا از طریق پخش کننده صفحه (به انگلیسی: turntable)، ساز یا تولید صدای ساز ضربی با دهان ساخته می‌شود. یکی دیگر از جنبه‌های مهم موسیقی هیپ هاپ مدی است که در کنار موسیقی شکل گرفته‌است.

ساختار آهنگین:
بیت (نه ضرورتا از طریق رپ) در هیپ هاپ تقریباً همیشه به صورت کسر ۴/۴ است. هیپ هاپ در کانون آهنگین خود می‌چرخد: به جای شمارش «مستقیم» ۴/۴ (موسیقی پاپ؛ هیپ هاپ بر اساس احساس پیش بینی شده تقریباً شبیه تاکید «چرخش» در کوبه جاز است. همانند تاکید تریوله در چرخش، آهنگ هیپ هاپ ظریف بوده، و به ندرت به صورت موجود نوشته شده‌است (مبنای ۴/۴: نوازنده طبل اجرای هیپ هاپ را بر عهده دارد) و اغلب به صورت «تاخیری» یا معوق نواخته می‌شود.

این روش بیشتر در موسیقی سول، دیسکو و موسیقی فانک، که در آن بیت‌ها و موسیقی آهنگین در طول قطعات تکرار می‌شد ابداع شد. در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، جیمز براون به صورت روسای تشریفات امروز صحبت می‌کرد، آواز می‌خواند و فریاد می‌کشید. این روش موسیقی پایگاه کامل را برای روسای تشریفات برای قافیه سرایی فراهم می‌آورد. به همین دلیل موسیقی هیپ هاپ عموماً به رئیس تشریفات می‌پردازد، و اهمیت اشعار و تبحر در ارائه را تشدید می‌کند.

احتمالاً هیپ هاپ سازی مهم‌ترین استثنای این قاعده‌است. در این نوع از هیپ هاپ، دی جی‌ها و سازندگان می‌توانند با ایجاد قطعات سازی تجربیات جدیدی به دست آورند. در حالی که ممکن است آنان آوازهای راک را ترکیب کنند، آنان مقید به چارچوب هیپ هاپ سنتی نیستند.

آلات موسیقی و نحوه ساخت:
ساز هیپ هاپ چه از نظر سیستم صوتی و چه از نظر ضبط و چه از نظر آهنگسازان و سازهای مورد استفاده آنان برگرفته از دیسکو، فانک، و R&B است. استفاده دی جی‌های دیسکو و باشگاه از میکس از نیاز به استمرار موسیقی و در نتیجه انتقال آرام در بین قطعات ناشی می‌شد. بنابر مقایسه، هیپ هاپ کول دی جی هرک، جدا کردن و بسط تنها بریک—یک تکنوازی کوبه‌ای میان پرده— از طریق ترکیب دو نسخه از یک قطعه‌است. این امر، به گفته آفریکا بامباتا، «بخش خاص قطعه‌است که همه منتظر آن هستند—آنها آماده‌اند به هیجان بیایند.» (توپ، ۱۹۹۱) جیمز براون، باب جیمز، و پارلیامنت—در میان بسیاری دیگر— مدت‌ها منبع محبوبی برای بریک بودند. می‌توان قطعات ساز را نیز اغلب به صورت شیپور به این قطعات افزود (همان جا). بنابراین سازهای هیپ هاپ ترکیبی یا مبتنی بر سیستم صوتی شبیه موسیقی فانک، دیسکو، یا سول است. آوازها، گیتار، کیبورد، باس، طبل و کوبه.

گرچه موسیقی هیپ هاپ اولیه صرفاً مرکب از بیت‌های بریک دی جی و دیگر قطعات قطعه وینیل بود، ظهور طبل برقی به آهنگسازان هیپ هاپ اجازه داد تا حدودی پارتیتورهای اولیه را به دست آورند. مجموعه طبل را می‌توان همراه با موسیقی قطعات وینیل یا به تنهایی نواخت. اهمیت توالی طبل‌های کیفی تبدیل به مهم‌ترین کانون توجه آهنگسازان هیپ هاپ شد چرا که این ریتم‌ها (جمله ها) بهترین بخش برای رقص بودند. متعاقبا، طبل‌های برقی برای تولید صدای قوی طبل باس تجهیز شدند. این امر به پیشی جستن تک نوازی طبل بر فانک قدیمی، آلبوم‌های سول و R&B مربوط به اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل تا اواسط دهه ۱۹۷۰ منجر شد. طبل‌های برقی مجموعه محدودی از صداهای از پیش تعیین شده، از جمله های هت، طبل کوچک، تام، و طبل باس در اختیار داشتند.

آغاز استفاده از ترکیب کننده نحوه ساخت موسیقی هیپ هاپ را تغییر داد. یک ترکیب کننده می‌تواند کلیپ‌های صوتی کوچک را از هر گونه ابزار ورودی، همچون صفحه گردان بازسازی کند. سازندگان می‌توانستند الگوهای طبل شبیه به هم را ترکیب کنند. مهم تر اینکه، آنان می‌توانستند مجموعه‌ای از سازها را با هم ترکیب کنند تا در کنار طبل خود بنوازند. سرانجام موسیقی هیپ هاپ دسته کامل خود را گرد هم آورد.

بسیاری از سازندگان و شنوندگان افتخار می‌کنند که برخی قطعات از سنت‌های هیپ هاپ است و بنابراین منبع خوبی از ترکیب‌ها و وقفه هاست. تا به امروز، تولید کنندگان از تجهیزات مرموزی برای بازسازی صدای خشن مورد استفاده در قطعات قدیمی استفاده می‌کنند. این امر به قطعات اعتبار بخشیده و خاطره پیشینه هیپ هاپ را در ذهن شنوندگان تداعی می‌کند.

راک

گونه‌ای موسیقی عامه‌پسند که در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ میلادی در آمریکا با نام راک اند رول شکل گرفت و از نظر تأثیرات اجتماعی و گستردگی شنوندگانش در بین انواع موسیقی بی‌همتا است. نام راک کوتاه شده عبارت راک اند رول است و از فعل to rock در زبان انگلیسی به معنای جنباندن و تکان خوردن می‌آید. از اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی نام راک اند رول صرفاً به موسیقی دهه ۵۰ و ۶۰ اطلاق شده ولی نام راک همچنان به‌عنوان نام فراگیر این گونه (که شامل راک اند رول هم می‌شود) به‌کار می‌رود. این موسیقی در بلوز ریشه دارد.

راک اند رول (Rock & Roll)
راک اند رول که یکی از سبکهای تأثیر گذار و متداول در موسیقی راک است، روندی غیر قابل پیش بینی را طی کرده در ابتدا زمانی که راک بازها موسیقی کانتری و بلوز را با هم تلفیق کردند، راک دارای مشخصه‌های بارزی مثل آنارشیسم بود ولی بعدها با گذشت زمان، این مشخصه نادیده گرفته شد و این نوع موسیقی به سمت کسب مهارت و ایجاد تحول رفت. از موسیقی پر انرژی Chuck Berry گرفته تا هارمونی‌های زیبای بیتلز و همه در گروه راک اند رول قرار گرفت. اما راک اند رول جذابیت موسیقیایی خودش را فقط برای چند سال حفظ کرد. با گوناگونی بسیاری که در سبک‌های مختلف راک به وجود آمد، به قول بعضی از متخصصین هسته اصلی راک از هم پاشید.

پاپ-راک Pop-Rock
پاپ-راک یکی از عمده ترین شاخه‌های موسیقی محسوب می‌شود که به طور کلی به هر نوع موسیقی پاپ ساخته شده پس از دوران جذب راک اند رول به پاپ، Pop rock می‌گویند. از ویژگیهای این سبک ملودیک و گیرا بودن موسیقی آن است. از گروه‌های مشهور فعال در این سبک می‌توان به Everly Brothers، مدونا و Rowed House اشاره کرد.

راک ملایم (Soft Rock)
گرچه سبک سافت راک در اوائل دهه هفتاد پایه گذاری شد اما زمزمه‌های آن از اواخر دهه شصت آغاز شده بود. سافت راک موسیقی ملایمی‌ست که بیشتر تکیه بر خواننده و ترانه سرا دارد تا نوازنده؛ تجاری نگاه کردن به موسیقی یکی از ویژگیهای این سبک است.

سافت راک تا حدی متمایل به پاپ-راک است اما با فضایی ملایمتر و نرمتر. گروه‌هایی مثل کارپنترز و شیکاگو تکیه بر موسیقی ساده و ملودیک داشتند و در طول حیات خود با تهیه کنندگان مختلفی هم کار کردند. در طول دههٔ هفتاد، سافت راک بازار موسیقی را تحت تأثیر خود قرار داد و به طور جدی موسیقی تلفیقی هم عصر خودش را دچار دگرگونی کرد.

گرانج
سبکی که اوج درخشش آن در دهه ۹۰ اتفاق افتاد و تبدیل به محبوب ترین سبک هارد راک این دهه شد و این درخشش نتیجه خلاقیت Kurt Cobain و بقیه اعضای نیروانا بود.سبکی که از دل Black Sabbath برخاست و حاصل ترکیب موسیقی punk و Heavy metal بود و البته گرایشش بیشتر به سمت پانک بود تا هوی متال، بخصوص در انتخاب اشعار و نوع اعتراض موسیقیایی آن. اما در نحوه نواختن ریف‌ها به Heavy metal شباهت بیشتری داشت. این سبک دارای دو نسل و دورهٔ مشخص است: نسل اول شامل گروه‌های Green River، Mud honey می‌شد که این موج هنوز هم ادامه دارد و ریف‌های آن سنگین تر و خشن تر از ریف‌های دورهٔ دوم است. مشهور ترین گروه از موج دوم نیروانا است که موسیقی آن ملودیک تر از سایر گروه‌های گرانج است و مهم‌ترین ویژگی آن stop-start زیاد آنست.

آلترنیتیو راک Alternative Rock
آلترنیتیو راک یکی از شاخه‌های راک است که تمام گروهای پست پانک (Post Punk) رو از اواسط دهه هشتاد تا اواسط دهه ۹۰ تحت تأثیر خودش قرار داد. آلترنیتیو راک شامل سبکهای گوناگونی می‌شود: از ملودی های زیبای Jangle Pop گرفته تا ملودی های خشن و یکنواخت اینداستریال راک.

راک سخت Hard Rock
از نظرِ اکثریت دست اندر کاران موسیقی، دو سبک هارد راک و هوی متال مشابه هستند. چرا که شباهتهای بسیار زیادی بهم دارند. در هر دو مورد صدای خشن گیتار کاملاً قابل تشخیص است و بطورِ معمول نقش اساسی را در گروه، خواننده اجرا می‌کند که معمولاً وظیفه نواختن سازی را هم به عهده دارد. اگر چه تفاوتهای اساسی نیز دیده می‌شود از جمله لزوم وجود ریتم در پس زمینه موسیقی هارد راک. در صورتی که این ویژگی در موسیقی هوی متال دیده نمی‌شود بلکه این نوع موسیقی بر صدای خشن گیتار و ریتمهای کوبه‌ای تکیه دارد.

هارد راک در اواخر دههٔ ۶۰ رشد خودشو رو آغاز کرد و به‌عنوان یک موسیقی روان گردان باب شد و تحولی در زمینه موسیقی راک ایجاد کرد. در هارد راک کمتر از Blues از بداهه نوازی استفاده میشه و در عین حال به خشونت سبک هوی متال نیست. اگرچه همون سولوهای طولانی و همان صداهای خشن در هارد راک نیز هست. در این سبک این ریتمها و ریفها هستند که بیشترین اهمیت را دارن و باید به بلندترین شکل ممکن نواخته بشوند.

اسکورپیونز (انگلیسی: The Scorpions) گروه هارد راک آلمانی است که با فروش بیش از ۲۵۰ ملیون آلبوم جایگاه خودش را به عنوان یکی از موفق‌ترین گروه‌های راک قاره اروپا ثبت کرده‌است.[نیازمند منبع] این گروه از پرفروشترین گروه های راک و همچنین موسیقی به شمار می‌رود. رودلف شنکر (آواز و گیتار الکتریک) این گروه را با حضور کارل-هینز فولمر (گیتار لید)، لوتار هیمبرگ (گیتار بیس) و ولفگنگ دزیونی (درام) در سال ۱۹۶۹ در هانوور تشکیل داد. سپس در سال ۱۹۹۱ برادر کوچک شنکر به نام میخایل (گیتار لید) و دوست صمصیمی‌اش کلوز مین (آواز) به گروه پیوستند. در سال ۱۹۷۲ گروه موفق شد اولین آلبومشان را به نام «Lonesome Crow» ضبط کند.

ُScorpions آهنگهای زیبا و پرطرفدار زیادی از جمله ((Still Loving you))و ((Are You The One)) و ((A Moment In A Million Years)) را اجرا کردند که باعث محبوبین آنان گشت.

اسکوررپیونز از معدود گروه‌های راک دنیا می‌باشد که کنسرت و تورهای بزرگی اجرا می‌کند.

هرچند اسکورپیینز در دهه ۷۰ میلادی نیز شناخته شده بود (مخصوصآ در ژاپن)، اما بیش از هر چیز با ترانه‌های «Rock You Like a Hurricane» در سال ۱۹۸۴ و «Wind of Change» در سال ۱۹۹۰ به شهرت رسید.

Punk Rock
در اواخر دهه ۶۰ و دهه ۷۰، رویدادهای اجتماعی، مانند جنگ ویتنام، تورم، و بیکاری، در موسیقی ان دوران خود را منعکس می‌کرد. در حالی که موسیقی جدی تر می‌شد، اما ارتطباتش با مسایل روزمره زندگی کم می‌شد و در بیشتر حالت فرار از واقعیات می‌گرفت. در همین زمان بود که گروه‌های پانک در انگلیس با تأثیر گرفتن از این جو، و همچنین با کمک از موسیقی بعضی ازگروه‌های آمریکایی، رو به گسترش رفتند. از اولین و مشهورترین این گروهها، The *** Pistols بود.

Metal موسیقی متال
یکی از زیرشاخه‌های اصلی راک ، سبک متال است که امروزه خود به عنوان یک شاخهٔ اصلی شناخته می‌شود.از موسیقی متال که به علت خشن‌بودن آواها به این نام خوانده می‌شود، به خودی خود زیر شاخه‌های متعددی منشعب شده‌است. دههٔ هشتاد میلادی دوران شکل‌گیری کامل‌تر و تعالی این سبک به حساب می‌آید. یکی از گروه‌های شاخص دههٔ هشتاد گروه آمریکایی متالیکا با سبک هوی متال را می‌توان نام برد. موسیقی متال می‌خواهد در اشعارش اعتراض را به گونه مستقیم بیان کند.اولین گروه سبک متال بلک سبت با خوانندگی جان آزی آزبورن می‌باشد. از بزرگترین گروه‌های حال حاضر در این سبک می‌توان به گادزمک و دیستوربد اشاره کرد.

Kourosh

مدیر انجمن
آها یعنی الان بحثت فنی بود؟ بعله
بله دقیقا فنی بود. خلاصه اش هم میشه چیزی رو که نه نوازندگی داره نه وکال درست و حسابی بهش موزیک یا اهنگ نمیگن. میتونه هر اسم دیگه ای داشته باشه مثلا اعتراض سیاهان یا تندخوانی شعر یا هرچیزی تو این مایه ها ولی موسیقی نیست و بدیهی تر از اون این بابا اصلا راک نیست.

A Bad Sector

کاربر سایت
لطفا اگه به غیر از 50 سنت و رپ فارسی چیزی دیگه ای گوش نکردید در مورد هیپ هاپ نظر ندید !
شما اگه رپ و هیپ هاپ الان رو ملاک قرار میدید که خود طرفداران هیپ هاپ هم میدونن که این دیگه هیپ هاپ نیست چون هیپ هاپ فقط تا اواخر دهه 90 هیپ هاپ بود و بعدش دیگه نابود شد
شما اگه برید آثار دهه 70 تا 90 هیپ هاپ رو گوش کنید هیچ وقت نخواهید گفت این سبک اصلا سبک نیست ! این سبک زندگی بود !
برید آلبومای A Tribe Called Quest رو گوش کنید De La Soul رو گوش کنید Beastie Boys , The Roots و... اینا اون زمان دست کمی از بندهای راک هم نداشتن
خیلی از اینا در مورد همون چیزایی که راک استارها میخوندن میخوندن
شما برید تو لیست 500 آلبوم برتر تاریخ از مجله Rolling Stone (فکر کنم مجله معتبری باشه نه؟) دور بر رنک 50 رو ببنید Public Enemy رو اونجا در کنار بندهای بزرگ راک میبینید یه بند هیپ هاپه ! که هیپ هاپ سیاسی میخوند ! خیلی از رپرها در مورد عیسی مسیح و خدا میخونن (همون christian rap) پس فکر نکنید رپ فقط موسیقی مواد مخدر و لاتای امریکاس !
من میتونم کلی نقد positive از مجله های قدیمی موسیقی در مورد سبک هیپ هاپ و آلبومای قدیمی این سبک بیارم !
خیلی از این آلبوما تو ایالات متحده بالای 10 میلیون کپی فروختن مثلا آلبوم speakerbox گروه OutKast به درجه دایمند رسید 12x Platinum ! یا سال 2008 پرفروشترین آلبوم سال اگه اشتباه نکنم یه آلبوم هیپ هاپ بود Lil Wayne Tha Carter III با سه میلیون نسخه فروش

A Bad Sector

کاربر سایت
چیزی رو که نه نوازندگی داره نه وکال درست و حسابی بهش موزیک یا اهنگ نمیگن.
اینو بر چه اساسی میگه شما ! مشکل اینه که شما هی میخوای این سبک رو با راک مقایسه کنی !
موسیقی مساوی با راک نیست ! هست ؟! وکال همه چیز موسیقیه ؟ کسی استعداد زیادی در نوشتن lyrics داره ولی صدای خوبی نداره نباید موسیقی تولید کنه ؟ به نظر من وکال به اون اندازه که lyrics تو موسیقی مهم هست. اهمیت نداره . در مورد نوازندگی در گذشته بندهای هیپ هاپ از الات موسیقی زنده استفاده میکردن مثل the roots (که هنوزم استفاده میکنه) از گیتار کلاسیک و پیانو و sousaphone گرفته تا درامز و...

• Like
Reactions: POW3R

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر