Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
نسخه دوم لزوما میتونه دنبال نسخه اول نباشه. ولی خیلیا روی یه چیز توافق دارن و اینه که کاش یه DLC برای پرداختن به Tomoe میساختن. خیلی جالب میشد میدیدیمش و باهاش مبارزه میکردیم:D

جدا چرا نمیسازه :|
قشنگ همه چی واسش جوره

• Like
Reactions: J. Constantine

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
اولاً بخاطر کپی پیست امضات معذرت میخوام. منم سرباز میازاکی ام:D

ایده های زیادی برای نسخه دوم یا DLCها وجود داره.
-اینکه چه بلایی بر سر Takeru و Tomoe اومد.
-شمشیرهای دوگانه ی Immortality از کجا اومدن.
-چرا در دخمه های آشینا نامیراهایی وجود دارن؟ اونجا کجاست؟
-اون جنگجوهای شیشمن (بنفش) فلسفه وجودی شون چیه؟
-چرا جغد شاخه ای از درخت Everblossom رو در اختیار داشت؟
-بانو O'rin و فرمانده Suzuko چه داستانی دارن؟

من توی بازی هربار این بزرگوار رو همون ابتدای رسیدن به Ashina Castle کشتم و همیشه یکبار دیگر قبل از باس فایت نهایی با Ishin و Genechiro جلوی روم سبز میشد. چرا بار اول که میکشیمش تاثیری به حالش نداره؟ این Ashina 7 Spears با اون یکی فرق میکنه؟ اسماشون رو دقت نکردم دقیق.

البته به بعضیاشون بصورت خفیف جواب داده ولی خب، خیلی دستشون بازه...

توی سکیرو قدم میزنی پلات میریزه رو سرت :D شروع کنی به دوئیدن نصف داستان از دست رفته :)) و این هنر میازاکیه
دمت گرم

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
باید بری با اون پیرمرده ishin ashina صحبت کنی از مجسمه kuro room سمت راست رو نگا کنی یه پنجره هست... از اونجا بری بیرون روی سقف ها دود میبینی دودا رو دنبال کنی طرف توی یه اتاق نشسته باهاش کلی صحبت کن بعد اون زنگوله میاد و اون یارو که داره دعا میکنه غیب یشه.

یه راه دیگه هم برای رسیده به پیرمرده هست سر راستتره اما سختتر ...از مجسمه dojo از پله ها برو پایین سمت چپ یه راه رو هست از پله ها برو زیرزمین چند تا دشمن هست بزن بعد آخر اون اتاق از پله ها برو بالا
دستت طلا

• Like

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
به نظرم یکی از بهترین و زیباترین lore هایی که تا به حال تو بازی های میازاکی دیدم مربوط به اورانگوتانه واقعا محشر بود یه چیزی در سطح سولیر تو دارک 1
فقط یه چی من چرا متوجه قضیه سنت ایشین نشدم :D یه جورایی برام گنگ بود که باهاش رودررو شدیم یکی منو از گمراهی در بیاره

• Like

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,961
نام
امین پاشاپور
دوستان سلام. من میخوام تازه بازی رو شروع کنم. درجه سختی بازی در چه حده. من bloodborne و nioh و dark souls 3 رو پلات کردم، و میتونم بگم nioh از همشون سختتره، خواستم بدونم این خیلی سخت تره یا در همون حد بازی های بالاست،
پرسیدم که اگه خیلی سخت تر باشه بزارم برا تعطیلات عید بمونه،

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

• Like

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
دوستان سلام. من میخوام تازه بازی رو شروع کنم. درجه سختی بازی در چه حده. من bloodborne و nioh و dark souls 3 رو پلات کردم، و میتونم بگم nioh از همشون سختتره، خواستم بدونم این خیلی سخت تره یا در همون حد بازی های بالاست،
پرسیدم که اگه خیلی سخت تر باشه بزارم برا تعطیلات عید بمونه،

راحت تره فقط کافی سیستم مبارزات بازی دستت بیاد باید به موقع دفاع کنی این جور که اونا رفتی فقط باید paryکردن تو بازی دستت بیاد

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
خبری داستانی حرف موثقی چیزی از اومدن DLC برای این بازی نیست؟
من میخوام بگیرمش، ولی اگر قرار باشه DLC عه ای براش بیاد، صبر میکنم نسخه goty اشو بگیرم

• Like

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
خبری داستانی حرف موثقی چیزی از اومدن DLC برای این بازی نیست؟
من میخوام بگیرمش، ولی اگر قرار باشه DLC عه ای براش بیاد، صبر میکنم نسخه goty اشو بگیرم
زودتر بگیر که هیچ خبری نمیشه به نظرم داستان زیاد پیچیده نبود مثل بازی قبلی میازاکی که بسته الحاقی براش بیاد

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,961
نام
امین پاشاپور
قبل بازی فکر میکردم بازی وحشتناک سخته ولی الان که 10 ساعت بازی کردم و حدود 15 تا باز زدم میتونم بگم بازی از nioh راحت تره،

• Like

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,075
اقا توی بازی زیر اب هم میشه رفت؟
یه جا گیر کردم طرف نوشته باید بری زیر اب
از اول نمیتونی بری زیر اب.فک کنم وسطای میتونی.اگه باید بری زیر اب باید مسیرتو عوض کنی تا این قابلیتو در ادامه به دست بیاری و بعد برگردی همونجا.

• Like

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
از اول نمیتونی بری زیر اب.فک کنم وسطای میتونی.اگه باید بری زیر اب باید مسیرتو عوض کنی تا این قابلیتو در ادامه به دست بیاری و بعد برگردی همونجا.
داداش الان اون گوریل رو کشتم(همونی که بعد از یکبار زدنش سرش رو میگیره دستش) و اون گل هم برداشتم بعد یه جا خوندم نوشته باید بریم روی یک پل و بعد توی اب یک مسیر باریک رو ادامه بدیم و بریم زیر اب ولی پیدا نمیکنم کجا رو میگه و زیر اب هم نمیره

• Like

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,075
داداش الان اون گوریل رو کشتم(همونی که بعد از یکبار زدنش سرش رو میگیره دستش) و اون گل هم برداشتم بعد یه جا خوندم نوشته باید بریم روی یک پل و بعد توی اب یک مسیر باریک رو ادامه بدیم و بریم زیر اب ولی پیدا نمیکنم کجا رو میگه و زیر اب هم نمیره
میدونم همون محل کشتن باس فک کنم یه برکه ای باشه بعدا میتونی بری زیرش.ولی بازی چنتا مسیر داره حالا من اونقد دقیق یادم نمیاد مسیراشو.این محل گوریلو بیخیال شو فعلا.بن بستایی که فک میکنی قشنگ نگشتی یا هینتی چیزی دادن قشنگ تر بگرد.این محل گوریلم که میمون زیاد توش بود به چند جای مختلف ختم میشه.از هر طرف ادامه بدی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر