Rubin:قدرت کنسول ها تعیین کننده نخواهند بود

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
Jason_Rubin.jpg

با وجود 4 ماه فاصله تا عرضه کنسول ها هنوز هم بحث مقایسه ی بین دو کنسول از هر نظر ادامه دارد.در کنار این نیز سازندگان بسیاری هستند که نظرات خود را نسبت به این دو کنسول اعلام میکنند.

این بار آقای Jason Rubin از موسسان استدیوی Naughty Dog و هم چنین مدیر THQ قبل از ورشکستگی , نظرات جالبی نسبت به این کنسول داده است.یکی از طرفداران این دو کنسول در تویتر Rubin از او پرسید که شما به عنوان یک سازنده صادق میتوانید به ما بگویید که ایا از PS4 نسبت به X1 چیز بیشتری در خواهد آمد؟که او جواب داد:
یکبار یک راننده ی حرفه ای با یک ون پیست مسابقه ای را طوری طی میکند که یک نفر با فراری نتواند کمتر از زمان او پیست را تمام کند
متوجه نشدید؟منظور آقای روبین این است که همه چیز اهمیت دارد به جز تکنولوژی درون آن ها.در ادامه از او پرسیده شد به عنوان شفاف سازی بیشتر کنسولی که از نظر تئوری ضعیف تر است دیگر در چه چیزی میتواند در موفقیت او تاثیر بگزارد؟که او جواب داد:
مدل تجارت,قیمت,عناوین انحصاری,محیط های اجتماعی,سرویس آنلاین و ... اهمیت دارد ,نه چیپ درون آن
پس میتوان گفت گر چه Xbox One از نظر تئوری ضعیف تر است اما همچنان بازی ها هستند که میتوانند در انتخاب بین دو کنسول تعیین کننده باشد.در آخر از او درباره نظر خود در قبال آقای Cerny و کاری که او با Ps4 کرد پرسیده شد که او جواب داد:
به نظرم موفقیت او با PS4 نتیجه چند دهه کار سخت و هم چنین نبوغ او بوده است.من از طرفداران بزرگ او هستم

منبع

آخرین ویرایش:

onlysonic

کاربر سایت
Mar 21, 2013
350
نام
سید محمد حسین
قدرت سخت افزاری بهتر فقط دو سال آخر نسل بدرد بخوره و همون قدر کارایی داره.
بعدم گند بزنند این فراری رو تو صنعت گیم 3 نسله از ون عقبه.
البته نسل قبل یه جوری بود.چون ویی که ون نبود لاقل!پیکان بود!!!!ولی عجب می گازیدها!!!!

و در آخر بگم که مرا با حرف های ایشان کاری نیست چون همش تجربه شده قبلاً!

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
میشه منظورتون رو در مورد اون تیکه قرمز رنگ بدونم ... شما اخبار این یه هفته اخیر رو دنبال کردید ایا ؟؟؟

ّبله این رو میدونم که از خیلی ها هم بیشتر دنبال میکنم..!!!!منظورم البته اگه سنتون به بازیهای شاهکاری مثل Parasite eve 1 2 یا crash bandicot یا بازی مثل FF 7 8 9 و یا Dinio crisis , بازیهای شاهکاره دیگه ای (یک دنیا لیست باید بنویسم جا نمیشه)قد میده قشنگ منظور حرف من رو متوجه میشدی.الان خیلی وقته سبک بازیهای ژاپنی کلا مرده..!!!میدونی چقدر بازهاشون روی PS1 تنوع داشت و زیبا بود..؟؟من باز هم بعید میدونم سونی بتونه یاد و خاطره ی PS 1 رو زنده کنه و اون تنوع بازی که من تو جوانی خودم با Ps 1 , 2 مخصوصا با PS1 داشتم رو زنده کنه دیگه مرد اون موقع که هرروز واسه بازی کردن کراش یا رزیدنت اویل 2 پشت کلوپ یا دم مغازه صف میکشیدن..!!! :) نتها سونی بلکه هیچ کنسولی به قدرت این تنوع بازی نمیرسه..!!!تو یه نسل دیدم که نرسید امیدوارم نسل پیش رو برسه.بازهم اگه حرفهای من رو درک نمیکنی میتونی یه آمار بگیری از سایتهای معتبر یا یه آمار کلی بگیری ببینی چنتا بازی و چطوری واسه PS 1 پورت شدن..!

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
Co Founder ـه ND داره خاطرات خوب PS1 و PS2 رو بازگو میکنه :love: :D
PS1 و PS2 هر دو مثال حرف ایشون هستن :) سونی کنسول مرده ای مثل PS3 رو سال 2008 از مرگ حتمی نجات داد :D PS4 که جای خود دارد :bighug:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
حالا از همه ي اين حرفا بگذريم اين نسل خيلي طوفاني شروع شده نميدونم شايد فقط احساس من اينطوري باشه ولي نسل 7 عين يه مرده ي متحرك شروع شد لانچ تايتلهاي 360 يادتونه؟ اون قيمت كذايي ps3 يادتونه؟ نينتندو هم كه عملا با يه كنسول نسل قبلي وارد مسابقه شد كلا نسل بيحالي بود اما اين نسل خدايي خيلي باحال داره شروع ميشه بازياي انحصاري و مولتي خيلي خوب هر دو هم از معماري x86 استفاده كردن كه معنيش اينه كه از اول نسل شاهد گرافيكاي فوق العاده خواهيم بودوووووووووو. فقط يه كم اين wii u به عنوان يه نينتندو فن رو مخمه كه اونم اميدوارم به زودي حل شه=((( شما هم دعا كنيد:d)

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
اتفاقا به نظر من همه چی به سخت افزار درون کنسول بستگی داره وقتی سخت افزار قویتر باشه دست سازنده برای خیلی کارا باز میشه که میتونه تجربه بهتری باهاش ارائه بده.

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
اونــ طرف سونی با PS4 همه سازنده ها رو به وجد آورده، این طرف هنوز هیچی نشده Respawn رو قضیه Titanfall از الان دهن مایکروسافت رو سرویس کرده!! واقعا به نظرتون سخت افزار اهمیتی نداره!!؟ /:)

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,962
نام
فرهاد
منظورش از مقاسیه فراری و فن اینه که اگر بر فرض راننده حرفه‌ای باشی (سازنده قابلی باشی) ولی ماشینت (کنسولت) هم ضعیف تر باشه باز می تونی از توانایی خودت به نحو احسنت استفاده کنی و یه چیزه درست بسازی ولی حالا هیچ بارت نباشه بیان بهترین کنسول رو هم بدن بهت نمی تونی یه چیز درست خلق کنی.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
همه چی بعد از اولین بازی مولتی پلتفرم رو هر دو کنسول مشخص میشه...تا اون موقع باید صبر کرد...

این نظر منه و با توجه به چیز هایی که اوایل نسل قبل دیدم میگم.

وقتی بحث تجاری مطرح میشه تو بازی ها شرکت های بازی سازی معمولا ترجیح میدن بازی هاشون رو 2 کنسول بالانس باشه و ترجیح میدن تفاوت محسوس نباشه.

ps4 که سخت افزارش قطعا بر xbox one چربیده و این بر همگان مشخص شده...حالا ممکنه خیلی از بازی ها بیاد که از لحاظ گرافیکی هیچ تفاوتی با هم نداشته باشن و خوب این نتیجه گیری نمیشه که وان سخت افزارش برابر ps4 و همونطور که گفتم اون بحث تجاری بودن مطرح میشه...ولی تو بازی های انحصاری میشه قدرت 2 کنسول رو با هم مقایسه کرد.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
ّبله این رو میدونم که از خیلی ها هم بیشتر دنبال میکنم..!!!!منظورم البته اگه سنتون به بازیهای شاهکاری مثل Parasite eve 1 2 یا crash bandicot یا بازی مثل FF 7 8 9 و یا Dinio crisis , بازیهای شاهکاره دیگه ای (یک دنیا لیست باید بنویسم جا نمیشه)قد میده قشنگ منظور حرف من رو متوجه میشدی.الان خیلی وقته سبک بازیهای ژاپنی کلا مرده..!!!میدونی چقدر بازهاشون روی PS1 تنوع داشت و زیبا بود..؟؟من باز هم بعید میدونم سونی بتونه یاد و خاطره ی PS 1 رو زنده کنه و اون تنوع بازی که من تو جوانی خودم با Ps 1 , 2 مخصوصا با PS1 داشتم رو زنده کنه دیگه مرد اون موقع که هرروز واسه بازی کردن کراش یا رزیدنت اویل 2 پشت کلوپ یا دم مغازه صف میکشیدن..!!! :) نتها سونی بلکه هیچ کنسولی به قدرت این تنوع بازی نمیرسه..!!!تو یه نسل دیدم که نرسید امیدوارم نسل پیش رو برسه.بازهم اگه حرفهای من رو درک نمیکنی میتونی یه آمار بگیری از سایتهای معتبر یا یه آمار کلی بگیری ببینی چنتا بازی و چطوری واسه PS 1 پورت شدن..!

سن من به اتاری و nes و سگا جنسیس و قبل تر از اینکه سونی کنسول بسازه قد میده نگران نباش ...

بله برای ps1 هم پشت کلوپ صف میبستیم .... اولا اون موقع بازی های AAA و پر هزینه و بزرگ با گرافیک خیره کننده وجود نداشت به جز عده معدودی ... مثل اویل یا داینو کرایسیس و غیره ...

بعد یه بازی مثل کراش رو خود مارک سرنی کبیر میگه ما با 6 نفر ساختیم ... یعنی به همین راحتی ..

نمیشه گفت تو نسل هفتم بازی کم بود ... مشکلی که داشت تنوع بازی ها کم شد و همه به سمت شوتر اول شخص و سوم شخص و اکشن رفتن ... وقتی رسما JRPG به فنا رفت و یه بازی مثل فاینال فانتزی اکشن میشه بله درسته ... تنوع کاملا داره از بین میره ...

.الان خیلی وقته سبک بازیهای ژاپنی کلا مرده..!!!

بدون شک متاسفانه ... این سبک ها داره قربانی پول بیشتر میشه

اما تعداد بازی ها همچنان زیاده ...

ولی وقتی سونی این قدر سازندگان مستقل رو جدی گرفته ... الان یکی یه بازی مثل ماشیناریوم بسازه براش به صرفه تر و بهتره روی PS4 عرضه کنه تا PC با سلف پابلشینگ ... همین الان من خیلی خیلی بیشتر تو کف بازی مثل ترانزیستورم تا کیلزون و اینفاموس ...

از لحاظ دیگه هم که میگم سونی به اسونی میتونه اون دوره رو تجدید کنه ... استودیو های سونی این نسل کار وحشتناک سختی داشتن با سخت اقزار PS3 و هزینه و زمان بیشتری باید صرف میکردن ... ولی دیدیم که چه تعداد و تنوعی از انحصاری رو روانه این کنسول کردن ... نسل بعد که این مشکل رو ندارن و سریع تر و کم هزینه تر میتونن بازی ها رو بسازن چقدر بازی و چقدر تنوع میتونن ایجاد کنن ؟؟؟

اینکه داره سونی تمام بازی سازها رو به سمت خودش جلب میکنه و حتی برای دانشجو ها هم برنامه ریخته من میگم از تنوع ps1 هم بسیار فراتر خواهیم رفت ...

این بازی رو یادتونه چقدر سخت بود ...

یا این مجموعه جاودانه ... کلا هر چیزی وقتی انحصاریه خداست ...

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
سن من به اتاری و nes و سگا جنسیس و قبل تر از اینکه سونی کنسول بسازه قد میده نگران نباش ...

بله برای ps1 هم پشت کلوپ صف میبستیم .... اولا اون موقع بازی های AAA و پر هزینه و بزرگ با گرافیک خیره کننده وجود نداشت به جز عده معدودی ... مثل اویل یا داینو کرایسیس و غیره ...

بعد یه بازی مثل کراش رو خود مارک سرنی کبیر میگه ما با 6 نفر ساختیم ... یعنی به همین راحتی ..

نمیشه گفت تو نسل هفتم بازی کم بود ... مشکلی که داشت تنوع بازی ها کم شد و همه به سمت شوتر اول شخص و سوم شخص و اکشن رفتن ... وقتی رسما JRPG به فنا رفت و یه بازی مثل فاینال فانتزی اکشن میشه بله درسته ... تنوع کاملا داره از بین میره ...

بدون شک متاسفانه ... این سبک ها داره قربانی پول بیشتر میشه

اما تعداد بازی ها همچنان زیاده ...

ولی وقتی سونی این قدر سازندگان مستقل رو جدی گرفته ... الان یکی یه بازی مثل ماشیناریوم بسازه براش به صرفه تر و بهتره روی PS4 عرضه کنه تا PC با سلف پابلشینگ ... همین الان من خیلی خیلی بیشتر تو کف بازی مثل ترانزیستورم تا کیلزون و اینفاموس ...

از لحاظ دیگه هم که میگم سونی به اسونی میتونه اون دوره رو تجدید کنه ... استودیو های سونی این نسل کار وحشتناک سختی داشتن با سخت اقزار PS3 و هزینه و زمان بیشتری باید صرف میکردن ... ولی دیدیم که چه تعداد و تنوعی از انحصاری رو روانه این کنسول کردن ... نسل بعد که این مشکل رو ندارن و سریع تر و کم هزینه تر میتونن بازی ها رو بسازن چقدر بازی و چقدر تنوع میتونن ایجاد کنن ؟؟؟

اینکه داره سونی تمام بازی سازها رو به سمت خودش جلب میکنه و حتی برای دانشجو ها هم برنامه ریخته من میگم از تنوع ps1 هم بسیار فراتر خواهیم رفت ...

این بازی رو یادتونه چقدر سخت بود ...

یا این مجموعه جاودانه ... کلا هر چیزی وقتی انحصاریه خداست ...

با تشكر از پست شما واقعا يكي از بهترين پستايي بود كه تو چند روز اخير خوندم البته يه جورايي مخصوصا با عكس آرشيوتون و همينطور با صحبتتون در مورد Jrpg خيلي ارتباط برقرار كردم بله متاسفانه ديگه نميشه به كمپانيايي مثل Squares اميد داشت تا شاهكارايي مثل FF7 خلق كنن اما بازي سازاي ايندي به خاطر انگيزه ي بالايي كه دارن ميتونن دوباره مارو به دنياي ps1 برگردونن به شخصه نه سخت افزار سوني منو مجاب به خريدش ميكنه و نه قيمت بهترش اما واقعا حمايت فوق العادش از بازي سازهاي كوچيك و پر انگيزه باعث ميشه به عنوان كنسول مورد علاقم انتخابش كنم. يادمون نره همين ناوتي داگ خودش يه روزي يه بازي ساز ايندي بوده. يه كمپاني مثل Quantic Dream هم همينطور. Walking dead شاهكاري به اون عظمت رو يه شركت گمنام ساخته.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر