RESIDENT EVIL vs SILENT HILL

RESIDENT EVIL vs SILENT HILL

• مجموع رای دهنده‌ها
    185

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
مسلمآ رزیندت اویل....ولی بهتره سایلنت هیل رو با پادشاه این سبک یعنی الن ویک مقایسه بشه:-b
چه نظرات گوهرباری آدم تو بعضی از پست‌ها میخونه! اون موقع که سایلنت هیل، پدر سبک بازی‌های ترسناک روانشناسانه نام گرفت، سازنده‌های آلن ویک داشتند بادبادک هوا میکردند.پادشاه که هیچی، آلن ویک رعیت این سبک هم حساب نمیشه!
میخواید براتون اثبات کنم که آلن ویک به غیر از تعریف یک داستان زیبا حرفی دیگه‌ای برای گفتن نداشت.بازی زیبایی بود ولی نه در حد این تعریف شما.

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
بر چه اساسی این دوتا داری مقایسه میکنی سبکشون وگرافیکشون چیشون reیک شوتر کلاسیک ترسناکه ولی سایلنت هیل یک تریلر ادونچره با کمی اکشن :d

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خب من نظر ندادم و نميدم.
چون خداييش يه چيز بي مورده.اصلا اين دو تا با هم قابل قياش نيستن.

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
تنها بعد مشترکی که این دوبازی دارن بعد Horror هستش وگرنه خیلی با هم فرق دارن.البته یادتون نره که به وجود اورنده ی این سبک و یعنی پدر رزیدنت اویل(چون سبک رزیدنت اویل از این بازی برداشته شده بود) بازی Alone In The Dark بود.
رزیدنت اویل که سقوط آزاد کرد.
رزیدنت 1 و 2و 3 جزء شاهکارها بودن ولی 4 با اینکه خیلی فشنگ بود و به شخصه خیلی دوستش دارم روی مرز قرار گرفت ولی باز هم جزء شاهکارهای نسل قبل بود و خیلی قشنگ تونست حس ترس رو منتقل کنه(فقط اول بازی اینطوری بود و از چپتر 3 به بعد نتونست مثل اولش بدرخشه.رزیدنت 5 که کلا شوتر بود و عناوین Spin Off ای هم که تو این مدت اومدن در حد رزیدنت اویل نبودن

ولی سایلنت هیل مثل رزیدنت سقوط آزاد نکرد و با اینکه لغزش هایی انجام داد ولی باز هم به نسبت رزیدنت اویل وضعش این قدر حاد نشد.امیدوارم Downpour خوب از آب در بیاد ما که از رزیدنت اویل نا امید شدیم

The Spectre

کاربر سایت
Jun 18, 2010
413
نام
کامیاب
چه نظرات گوهرباری آدم تو بعضی از پست‌ها میخونه! اون موقع که سایلنت هیل، پدر سبک بازی‌های ترسناک روانشناسانه نام گرفت، سازنده‌های آلن ویک داشتند بادبادک هوا میکردند.پادشاه که هیچی، آلن ویک رعیت این سبک هم حساب نمیشه!
میخواید براتون اثبات کنم که آلن ویک به غیر از تعریف یک داستان زیبا حرفی دیگه‌ای برای گفتن نداشت.بازی زیبایی بود ولی نه در حد این تعریف شما.

Alan Wake سگش به Silent Hill شرف داره! :d

لطفا بهم حمله نکنید چون من دیگه به این تاپیک سر نمیزنم.:d>:)

forza juve

کاربر سایت
Oct 19, 2010
318
نام
آرش
خب.. این دوتا؟؟ ...... چه ربطی به هم دارن؟؟
البته حق میدم چون تو این اواخر تو سبک horror به اون صورت بازی های قابل رقابت تولید نشده و کلا رکودی بوده بر این سبک..
ولی من به شخصه به Silent Hill رای دادم چون داستان پردازی و موزیک متن ساخته شده در این بازی همیشه روانشناسانه و قابل ستایش بوده .. البته از رزیدنت اویل هم کم خاطره نداریم ولی متاسفانه اویل مسیر خودش رو به سمت بازی های شوتر منحرف کرد و اون نوستالژی قبل رو از دست داد...

• Like
Reactions: Heart Broken

ASYLUM MANAGER

کاربر سایت
Mar 17, 2011
1,329
نام
Milad
شباهت:هر دوبازی مقید به سبک ترسناک(horror) هستند و فضای بازی بر اساس ایجاد نا امنی برای کرکتر بوجود اومده(survive) به طوری که شما نمیتونید در هیچیک از این بازیها به صورت اکشن محض پیش برید و از مهمات و لوازم خودتون مطمئن باشید...

تفاوت:در مجموعه ی سایلنت هیل بیشتر از اینکه با هسته ی گیم پلی بازی تعامل داشته باشیم با داستان بازی و عقاید شخصیتها رو برو میشیم و تا به حال کسی سایلنت هیل رو به خاطر موجودات عجیبش بازی نکرده اما در بازی مقابل(اویل)دقیقا عکس این موضوع صدق میکنه به طوری که زامبی و زامبی کشی تبدیل به نماد میشه و این گیم پلی هست که برای شما تنش بوجود میاره...تفاوتهای کوچیک دیگری هم هستند از قبیل:وجود معما های بسیار در سایلنت هیل یا پیشبرد بازی با کار گروهی در اویل.

در کل این تفاوتها و شباهتها باعث بوجود امدن دو تا از بهترینهای صنعت بازی شدند و بیاین براشون ارزوی جاودانگی کنیم

navid_gamer

کاربر سایت
Jun 27, 2008
10
نام
نويد
از اونجایی که دیوانه وار عاشق رزیدنتم دلم نیومد حرفمو نزنم
خب حتما این رو میدونید که اولین بازی ترسناک دنیا alone in the dark بوده و بعد از این بازی رزیدنت اویل اومده
خیلی ها میان میگن که 1.2.3 اویل قشنگ بود و چهارش ترسناک نبود . بهترین زمانی که میتونست بحث زامبی و زامبی بازی گل کنه و ادمو به وحشت بندازه همون زمان اویل 1.2.3 بود
قطعا بعدش دیگه این موضوع طرفداراش رو از دست میداد پس کاری از دست کپکام بر نمیومد جز اینکه بازی رو به کل عوض کنه و نتیجه اش شد رزیدنت اویل 4 و 5 که زیاد ادمو به ترس وا نمیداشت ولی با این وجود همیشه. سرور بازیهای ترسناک رزیدنت اویل چون که سایلنت همون راهی رو که 10 سال پیش میرفت رو داره ادامه میده س یعنی ساختن یک محیط مه الود و شهری مرموز که توش هیچ انسانی نیست . از همون قسمت اولش بگیرید تا همین downpour همش اینطوری بوده .واسه س همسنه که رزیدنت پرطرفدارترین بازی ترسناک میشه

Bone Crusher

کاربر سایت
Dec 27, 2008
3,872
نام
امیرحسین
از اونجایی که دیوانه وار عاشق رزیدنتم دلم نیومد حرفمو نزنم
خب حتما این رو میدونید که اولین بازی ترسناک دنیا alone in the dark بوده و بعد از این بازی رزیدنت اویل اومده
خیلی ها میان میگن که 1.2.3 اویل قشنگ بود و چهارش ترسناک نبود . بهترین زمانی که میتونست بحث زامبی و زامبی بازی گل کنه و ادمو به وحشت بندازه همون زمان اویل 1.2.3 بود
قطعا بعدش دیگه این موضوع طرفداراش رو از دست میداد پس کاری از دست کپکام بر نمیومد جز اینکه بازی رو به کل عوض کنه و نتیجه اش شد رزیدنت اویل 4 و 5 که زیاد ادمو به ترس وا نمیداشت ولی با این وجود همیشه. سرور بازیهای ترسناک رزیدنت اویل چون که سایلنت همون راهی رو که 10 سال پیش میرفت رو داره ادامه میده س یعنی ساختن یک محیط مه الود و شهری مرموز که توش هیچ انسانی نیست . از همون قسمت اولش بگیرید تا همین downpour همش اینطوری بوده .واسه س همسنه که رزیدنت پرطرفدارترین بازی ترسناک میشه

نه عزیزم واسه این نیست! علتش اینکه هر کسی نمیتونه با سایلنت هیل ارتباط برقرار کنه! سایلنت هیل رو نباید بازی کنی بلکه باید درش زندگی کنی تا متوجه منظورم بشی!

در پناه حق...

• Like
Reactions: Lions Gate

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر