Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
Interstellar

نقطه‌ی درخشانِ کار نولان اینه که توانایی این رو داره که تقریبن سخت ترین و غیرملموس ترین مفاهیمی که در ذهنش میگذره رو در ساده ترین و درعین حال جذابترین شکل در مدیوم سینما به مخاطباش تحویل بده.برای همینه بخش عمده ای از مخاطبای عام و عده ای از مخاطبای خاص رو دنبال خودش کشونده.دقیقن همین کارو تو interstellar انجام داده،سه ساعتِ جذاب داریم به همراه موسیقی معرکه هانس زیمر و کلی تئوری های علمی که خوب پیاده شدن و خب البته مشکلات بزرگی در فیلمنامه و بخصوص شخصیت پردازی.ضربه اصلی رو همین پرداخت بدِ روابط شخصیت ها به فیلم میزنه.نه رابطه کوپر و دخترش دراومده،نه کرکتر آنا هتوی معلوم هست با خودش چند چنده و نه اون دونفر دیگه در سفینه که چقدر جای کار داشتن اما ناقص رها شدن.چهل و پنج دقیقه ابتدایی هم بسیاری از قسمت هاش باورناپذیره و انگار نولان فقط یک بهونه ای میخواسته که داستان رو شروع کنه هرچند غیرمنطقی.
به هرحال من بعنوان یه مخاطب سینما که خیلی هم از این مسائل علمی و نجوم سر در نمیارم و فقط دیدنش برام جذابه،در مرتبه اول یک فیلمنامه‌ی دقیق میخوام.هرچند ساختن همچین اثری یک گامی رو به جلوئه اما انتظار شاهکار ادیسه فضاییِ زمانِ خودمون رو نباید داشته باشید.

8/10

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اول این که سعی کردم اصلاً اسپویل نکنم! دوم این که اگر هم چیزی براتون اسپویل شد بدونید که خب آخه یعنی چی آدم از همچین داستانی اصلاً چیزی باید بزاره براش اسپویل شه؟:|:D

خب توی این 3 4 روزی که گذشت هر وقت وقت داشتم نشستم یه قسمت از تریلوژی حلقه رو نگاه کردم!:D اول به صورت کلی بگم که امتیاز من به عنوان یه Package ارزشمند از دنیای میانه 10 هست به این تریلوژی ولی خب حالا بریم توی جزئیات:D همه ی نسخه ها رو Extended دیدم پس بدانید و آگاه باشید:D

The_Fellowship_Of_The_Ring.jpg

The Lord Of The Rings : The Fellowship Of The Ring - 2001

یکی از بهترین اقتباس های تاریخ! بهترین فیلم این تریلوژی بدون هیچ شکی. به شدت خوش ساخت و دقیق و جوندار!:D من خودم از کتاب اول خیلی بیشتر از 2 کتاب بعدی خوشم میاد ولی این لامصب همون طور که باید از دل کتاب کشیده بود بیرون این فیلم رو:D همه چی خوب بود نکته بهترش هم این بود که چندتا از سورپرایزهای کتاب که توی جلد دوم بودن توی این فیلم روایت میشن که به شدت Epic ترشون می کنه:D
Lord_of_the_Rings_-_The_Two_Towers.jpg

The Lord Of The Rings : The Two Towers - 2002

خب این فیلم نسخه ی Ext ـش خیلی حوصله سر بر بود و نسخه اصلی خیلی بهتره(بخاطر این که این انت ها انقدر لفتش میدن الکی طولانی شده بود:D)ولی با این حال بازم خیلی خوب بود:D اون ماجرایی که برای آراگورن اتفاق میوفته و اون جنگ آخر و خلاصه خیلی خیلی خوب بود:D وای من عاشق ملت روهانم موسیقی شاهکار بود وای وای وای:D

Lord_of_the_Rings_-_The_Return_of_the_King.jpg

The Lord Of The Rings : The Return Of The King - 2003

خب من اول یه چندتا گیر گنده بدم:D آخه یعنی چی این همه دست بردن توی روایات؟:|
آخه چه وضعشه همون اول میزنی دخل سارومان کبیر رو اونطوری میاری پیتر جکسون:D سارومان باید آخر داستان جسمش رو از دست می‌داد.
دوم هم آخه عصای گندالف توسط ویچ کینگ نابود شه؟:| یعنی چی اصلاً امکان نداره. اصلاً کل اون درگیری گندالف با ویچ کینگ خیلی بد بود!
بقیه چیزها هم عالی بودن جنگ ها Epic ست ها تماشایی:D هرازگاهی وقتی میناس تیریث رو نشون می‌داد من Pause می‌کردم و فقط نگاه می کردم که چقدر قشنگه:D وای من عاشق چشم سائرونم توی این فیلم خیلی خوب و Epicـه:D خیلی خوب درش آوردن از نظر اقتباسی.:D

خلاصه این سری فیلم دیگه حجت رو تموم کرده بر هر طرفدار دنیای میانه ای و من واقعاً افسوس میخورم که وقت اینو ندارم هر هفته بزارم از اول نگاه کنم این تریلوژی رو:D 10.:d

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
برای اولین بار که دوتا فیلم عالی رو پشت سرهم و تو یه روز مشاهده میکنم، تا حالا در عمر فیلم دیدن دوتا فیلم خوب رو پشت سرهم نگاه نکردم چون دوست دارم لذت اون یدونه فیلم رو داشته باشم برای چند روز ولی خب این دوتا کاملا ارزشش رو داشتند.

220px-TheTaleofThePrincessKaguya_US_poster.jpg

The Tale Of The Princess Kaguya

زبانم کاملا قاصر در مورد این انیمه، واقعا چیزی ندارم بگم. چیزی که الان بهتون میخوام بگم یه بلوف یا اغراق و بزرگنمایی نیست. تک تک فریم های این انیمه یه تابلو نقاشی دستی هستند و این فریم ها یک به یکشون ارزش ذخیره کردن و نگه داشتن داره. فیلم از نظر ظاهری یه شاهکار تکرار نشدنی هست.
از نظر داستان و بقیه موارد هم فکر نکنم صلاحیت لازم برای صحبت کردن در مورد کار های Isao Takahata داشتم.
نکته ای که واقعا لازمه بگم اینه که نمیدونم چجوری این انیمیشن نتونست در مقابل اون رقبای تکراری و ضعیف اسکار رو بگیره اما هر دلیلی که وجود داشته باشه مطمئنا کیفی و ارزشی نیست چون واقعا یه دنیا فاصله ست.

10/10

vv5vefwpt1s1a2h2r1sz.png

Interstellar

گفتنی ها رو قبلا دوستان کردن فقط لازمه یه مورد رو اشاره کنم که این فیلم نقطه اوج و شاهکار Hans Zimmer هست. خود بنده جز بزرگترین منتقد های ایشون بخاطر تکراری شدن کارهاش و دیگه زیادی دیده شدنش در فیلم ها بودم اما واقعا ساندترک های این فیلم در تک تک صحنه ها باعث میشد مو های بدنم سیخ بشه. HZ کار های بی نظیری داره بخصوص قدیمی هاش ولی تا حالا نشده بود که برم و کل البوم ساندترک های فیلم یا بازیش رو دانلود کنم ولی این اثرش مجبورم کرد چند دقیقه بعد از اتمام فیلم برم و دانلود کنم.

در مورد خود فیلم هم صحبتی ندارم. کار های نولان برای سلیقه ای مثل من درست شده و زیاد هم مشکلی در درک مسائل این فیلم نداشتم و همین نقطه قوت بی نظیر نولان هست، در فیلم هاش از چیز هایی صحبت میکنه که شاید هر کارگردان دیگه، تاکید میکنم هر کارگردان دیگه نتونه به خوبی خودش اونا رو بیان کنه.

8.5/10

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
the hobbit the battle of the five armies
فیلمش در کل خیلی سرگرم کننده بود ولی پایان واقعا مزخرفی داشت. من انتظار یه چیز حماسی تر و بهتر رو به عنوان نبرد آخر داشتم.
8/10

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
93adf4cc94ee6641c38e9cb64706abf5cf528229.jpg

Interstellar

:| :| :|

فککنم اولین و آخرین فیلم علمی ای باشه که تقریبا گریستم :D

همه چیزش واسم قابل فهم در کمال تعجب. چی بگم آخه؟ :(( کسی جز نولان هم نمیتونست اینو جمع و جور کنه . هیچی نمیگم. خارق العاده

9.0/10

یه پلات هول بود که یکم آخرش تو ذوقم زد (شایدم مشکل از منه). 1 نمره واسه اون کم کردم. اگه مشکل حل شد بهش 10 میدم :D

اگه وارد شدن به سیاهچال اینجوری شدنی بود چرا پروفسور ناسا چندین سال پیش بیخیال پلان A شده بود؟ ینی از اون همه فضا نورد یه نفر نبود که بتونه به یه طریقی مثل کوپر بتونه بفهمونه به اقوامش؟ چون هیچ چیز غیر عادی تو دختر نبود که نسلهای آینده که بعد پنجم رو هم یافته بودن دقیقا این دخترو انتخاب کنن :D و اینکه وقتی کوپر به اون فضای 5 بعدی داخل سیاهچال رسید نتیجه ی این هست که تونسته به دخترش بفهمونه پس کی در طول اون سالها کتابای دخترو مینداخت پایین ؟ اگه خود کوپر باشه که خوب همینکه پشت اون کتابخونه هست نشون میده قبلا موفق شده دیگه که رسیده به داخل سیاهچال چرا کتابا رو بعد از رسیدن باز مینداخت که به دخترش بفهمونه مختصات ناسا و ... رو؟

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
93adf4cc94ee6641c38e9cb64706abf5cf528229.jpg

Interstellar

:| :| :|

فککنم اولین و آخرین فیلم علمی ای باشه که تقریبا گریستم :D

همه چیزش واسم قابل فهم در کمال تعجب. چی بگم آخه؟ :(( کسی جز نولان هم نمیتونست اینو جمع و جور کنه . هیچی نمیگم. خارق العاده

9.0/10

یه پلات هول بود که یکم آخرش تو ذوقم زد (شایدم مشکل از منه). 1 نمره واسه اون کم کردم. اگه مشکل حل شد بهش 10 میدم :D

اگه وارد شدن به سیاهچال اینجوری شدنی بود چرا پروفسور ناسا چندین سال پیش بیخیال پلان A شده بود؟ ینی از اون همه فضا نورد یه نفر نبود که بتونه به یه طریقی مثل کوپر بتونه بفهمونه به اقوامش؟ چون هیچ چیز غیر عادی تو دختر نبود که نسلهای آینده که بعد پنجم رو هم یافته بودن دقیقا این دخترو انتخاب کنن :D و اینکه وقتی کوپر به اون فضای 5 بعدی داخل سیاهچال رسید نتیجه ی این هست که تونسته به دخترش بفهمونه پس کی در طول اون سالها کتابای دخترو مینداخت پایین ؟ اگه خود کوپر باشه که خوب همینکه پشت اون کتابخونه هست نشون میده قبلا موفق شده دیگه که رسیده به داخل سیاهچال چرا کتابا رو بعد از رسیدن باز مینداخت که به دخترش بفهمونه مختصات ناسا و ... رو؟

دقیقا همین نظر - نکات منفی

مشکل شما دقیقا پارادوکسیه که سفر در زمان و ارتباط زمان ها باهم میسازن!

فیلم واقعا اولین و شاید اخرین فیلم نسبتا تخیلی بود که سرش گریم در اومد... واقعا فیلم رفت توی top 3م! غیر قابل وصفه

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
Interstellar
9/10

کلاً این سینما بازها زیاد به نولان گیر میدن، ولی من همیشه با فیلماش حال کردم. خیلیا میگن زیادی سعی میکنه همه چیزو توضیح بده، ولی من خوشم میاد که سعی میکنه جزئیات رو برای مخاطب توضیح بده.

مشکلی که با فیلم داشتم این بود که شخصیتا خیلی نچسب بودن و خوب بهشون نپرداخته بود و من به جز بعضی صحنه ها هیچ حسی نسبت به هیچ کدوم از کرکترا نداشتم.

در مورد پلات هول ها هم چیزی نمیگم، وقتی فیلمی با این سبک و سیاق ساخته میشه، همیشه میشه یه سوراخی تو داستان پیدا کرد و بهش گیر داد :D

کارگردانی و باقی مسائل فیلم هم خیلی خوب بود. موسیقی فیلم هم عالی بود به نظرم.

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
هابیت نبر پنچ ارتش سال 2014

پیتر جکسون سره این نسخه خسته بود اقا خسته حس و حال فیلم ساختن نداره دیگه رفته یک استدیو انیمیشن سازی گفته اقا خودتون یک چیز بسازید دیگه قال قضیه رو بکنید

7 از 10

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
Interstellar 2014

برای اولین بار یه فیلم رو توی سه روز و دوبار دیدم :d دلیلش هم بحث های علمی بسیار جذاب و جالبی بود که بعد از هر قسمت حتی ویکی پدیا رو هم برای فهمیدن اطلاعات بیشتر ، چک می کردم!:d هیچ وقت فکر نمی کردم مباحثی مثل سیاه چاله ها و کرم چاله ها به این دقت و ظرافت بیان بشه و با یک سری از جلوه های بصری خیره کننده بتونه آدمو برای فهمیدنشون تحریک کنه.از دید من یکی از بهترین فیلمهای سال 2014 و خصوصا یکی از بهترین های این ژانر فیلمی که واقعا خیلی خوبه ولی بدون نقص و مشکل هم نیست.

از بازی ضعیف anne hathaway گرفته تا شخصیت پردازی نایکنواخت همه شخصیت ها! از شروع خیلی بی مقدمه و هول هولکی تا پایان آروم و قابل پیش بینی!(البته 100 درصد ، قابل پیش بینی نبود) از نجات دنیا گرفته تا راهیابی به ابعادی از فیزیک که بدون هیچ توضیحی ، ببینده فقط مجبور به پذیرفتن اون اتفاق میشه.همه اینها بنظرم از ضعف های فیلم هستن و بعد از دوبار دیدن مطمئنم از روی هوا چیزی نگفتم! از اون طرف موسیقی عالی ، جلوه های بصری زیبا و بازی فوق العاده مکانهی در کنار یه داستان پرکشش و عمیق از لحاظ علمی کاملا آدمو تا آخر فیلم می کشونه!پایان هم با همه ضعف هاش پیام زیبایی رو منتقل کرد. با این اوصاف در حق فیلم بنظرم هیچ جفایی نشد و امتیازات و نامزدی هایی که کسب کرد کاملا بر حق بودن.اما در نهایت باید فرقی بین شاهکارهای سینما با فیلم های صرفا خوب وجود داشته باشه که خوشبختانه وجود داره.

8.5/10

آخرین ویرایش:

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
Interstarller
بعد کارش به جایی میکشه که یکی از شخصیت های فیلم با رسم شکل کرم چاله رو براش توصیح میده!
به نظر من اون شخصیت فیلم, هدف اصلیش اطلاع رسوندن به مخاطبین بوده نه شخص کوپر.
چون اسپم حساب نشه:

Interstarller 20/10

02cafa3bb4c9.jpg

دوستان بعضیها ایردهایی‌ از فیلم میگیرند:
فیلم تخیلی‌ بود
داستانش کلیشه ای بود
آخرش قابل پیشبینی‌ بود
از نظر علمی‌ اشتباه بود
شخصیت پردازیاش ضعیف بود،....
اما من از این فیلم بی‌نهایت زیاد خوشم اومد :x
شایدم بهترین فیلم عمرم باشه
حرف فردین هم شاید راست باشه:
یا از این فیلم خیلی‌ خوشتون میاد بهترین فیلمتون میشه
یا هم از این فیلم خوشتون نمیاد و شاهکار بودنش رو قبول نمی‌کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر