Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,555
نام
سپهر

1683892900609.png
Guy Ritchie's The Covenant 2023
7.5/10

اینکه «گای ریچی» در یک سال دو فیلم بسازد و اکران کند، اتفاق عجیبی نیست اما اینکه یکی از فیلم‌هایش متای «سبز» دریافت کند یا نمره آی‌ام‌د‌ی‌بی «هشت» را بگیرد، آن را اتفاقی غیرمعمول تلقی می‌کنم. بعد از مدت‌ها یک فیلم از «گای ریچی» دیدم. «کاوننت» فیلم خوبی است؛ به این دلیل خوب است که من در آن عناصر «ریچی‌فِتیش» را پیدا نمی‌کنم؛ عناصری نظیر اکشن فانتزی، طنز زورکی، تدوین «قاپ‌زنی‌گونه» و از همه‌ مهم‌تر جیسون استاتهام! «کاوننت» داستانش را تعریف می‌کند؛ با همان مولفه‌های هالیوودی (با همان مولفه‌هایی که عاشق Black Hawk Down، Green Zone و Lone Survivor شده‌اید)؛ قصه پیمان و فداکاری سرباز و مترجم که در سه پرده روایت می‌شود؛ پرده اول را آشنایی جان و احمد قلمداد می‌کنم، پرده دوم را رشادت مترجم و پرده سوم را تلاش و جبران زحمات او توسط جان را نام‌گذاری می‌کنم. یک مسیر پرفراز و نشیب ملتهب با فیلم‌برداری دوست‌داشتنی که حال و هوای دوگانه نفرین‌نشده «مدال افتخار» را زنده می‌کند. کمیستری «جیک جینلهال» با «دار سلیم» خوب درآمده است؛ اگر کمی ریز‌بین باشید این کمیستری را با زوج «دی‌کاپریو» و « جایمون هانسو» در فیلم «الماس خونین» مقایسه می‌کنید. در پایان می‌توانم بگویم که اگر «ریچی» از آن مولفه‌های پاستوریزه‌اش دوری کند، شاید باعث شود بنشینم فیلم بعدی او را تماشا کنم.

پ.ن: دوگانه نفرین‌شده سری «مدال افتخار» همان دو بازی MOH 2010 و WarFighter 2012 است!

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,555
نام
سپهر
1684003762299.png
Air 2023
8/10

«ایر» یک فیلم انگیزشی خوب است؛ ممکن است شما در آینده نام این اثر را در پست‌های اینستاگرامی «بهترین فیلم‌های کارآفرینی و انگیزشی» به طور مکرر ببینید. قصه‌ای که روایت می‌کند، ممکن است آنچنان تاریخی نباشد و در عین حال اثری برای تبلیغ برند «نایکی» تلقی گردد اما باز هم باعث نمی‌شود مخاطب از تماشای یک فریم از «ایر» آرزده‌خاطر شود. فیلم به لطف کارگردانی خوب افلک (به عنوان فیلم‌ساز او را خیلی قبول دارم) لحظات منحصر به فرد خودش را دارد؛ از هر فنی برای مهم جلوه‌دادن یکی از بزرگ‌ترین قراردادهای تاریخ ورزش جهان استفاده می‌کند و موفق هم می‌شود. تا نیمه از دیدگاه «افلک» بابت عدم نمایش چهره و ظاهر «جردن» در این معامله بزرگ ناراضی بودم اما وقتی تکنیک Plot Coupon را درک کنید؛ متوجه می‌شوید «کفش ایر جردن» خود Plot Coupon است و «الکس کانوی» به هوشمندانه‌ترین شکل ممکن این تکنیک را در سناریو خود پیاده‌سازی می‌کند. «ایر» رویای آمریکایی را بازتعریف می‌کند و به اسطور‌ه‌ خود از هر زاویه احترام می‌گذارد

آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,212
نام
محمد
Pale-Man-pans-labyrinth-photo-credit-David-Marti.jpg

Pan's Labyrinth 10/10

چطوری میشه همچین فیلم پرفکتی ساخت واقعا ؟ بدون شک بهترین فیلم دل تورو همینه . من سال ها پیش دیده بودمش وقتی تازه اومده بود .ازش چیزی به یاد نداشتم و دوباره دیدمش و مات و مبهوت موندم از این همه نکته مثبت . موسیقی فیلم که یه شاهکار تموم نشدنیه . بازیگری و شخصیت پردازی ، جلوه های ویژه و دیزاین ، همه چیز واقعا همه چیز خفن و پر از معنا و مفهومه تو این فیلم . واقعا حیفه کسی این فیلم رو نبینه . فکر کنم اینم کنار ارباب حلقه ها سالی یک بار حداقل نگاه کنم از این به بعد .

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,634
نام
Leo Fitz

The Super Mario Bros Movie​

10/10

1684262137034.png

آخرین انیمیشنی که دیدم و دوست داشتم Onward بود که همین کریس پرت صداپیشه ـش بود.
بعدش دیگه هیچ انیمیشنی برام جذاب نبود و واسه همین انیمیشن دیدن شد جزو آخرین اولویت هام.
همین سوپر ماریو رو هم قصد نداشتم ببینم تا اینکه اون دوستمون تعریف ـش رو تو تاپیک فیلم کرد و وقتی نوشت موزیک های خوبی داخلش داره یاد نسخه اول فیلم لگو افتادم و ازونجایی که واچ لیست ـم خالی بود گفتم برم دانلود کنم ببینمش شاید خوشم اومد.
ازونجایی که هیچ جوره نمیتونم یه فیلمی که خوشم اومده رو مثل باقی دوستان خیلی شیک و خوشکل تعریفش کنم، دیگه زور اضافی نمیزنم :D و خیلی راحت میگم آقا خیلی عالیییییییییییییی بود!
موزیک هاش عالی بود، شخصیتا خیلی گوگولی بودن، خیلی رنگارنگ ( مخصوص دانلود نسخه 4k )، انصافا یه جا اینقدر خندیدم به پهنای صورت اشکام سرازیر شد :D=)) و یه داستان خوب با تایم جم و جور که قشنگ یه خاطره خوبی رو برام ساخت.
Onward رو دوست داشتم ولی این ازونم بهتر بود و شاید همین الان فیلم رو تموم کردم و داغم ولی باید بگم بهترین انیمیشنی شد که دیدم.

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,672
نام
طاها
The Mother

فیلمی درباره زنی تک تیرانداز که زندگی گذشته و روابط عاشقانه خطرناکی که داشته بر روی زندگی حال او تاثیر گذاشته . با بازی جنیفر لوپز . سکانس های اکشن و مبارزات و روند فیلم خوب و خوش ساخت هستند . فیلم زیبایی هست . بار درام خوبی دارد و جنیفر خوب توانسته احساسات و دلبستگی مادرانه را به تصویر بکشد . در کل ارزش دیدن دارد .

نمره من : 6.5 از 10
------------------------------------------------------------

Covenant

درباره تکاوران آمریکایی در افغانستان هست . رابطه ای که آنها با مترجمان افغان دارند و یک سری اتفاقات به دنبال آن گریبان گیر آنها می شود . فیلم بر اساس رویداد های واقعی ساخته شده . تا حدود زیادی توانسته مشکلات و زندگی خفقان آور تحت سلطه طالبان را به خوبی به تصویر بکشد . بازی جیک جیلنهال هم مثل همیشه عالی هست . سکانس های اکشن خوش ساخت . درام و رابطه بین ستوان و مترجم افغان هم باور پذیر و خوب پرداخته شده . گای ریچی اکثر فیلم هاش دیدنی هستند مخصوصا شرلوک هلمزش .

نمره من : 7.5 از 10

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
a good person
بعد از مدت ها فیلمی ساخته شده که به معنای واقعی کلمه در اون احساسات جریان داره . زاک برف که پیش از این استعداد اش رو در ساخت فیلم های صمیمی و پر انرژی نشون داده بود بار دیگر مارو با فیلمی صمیمی و تاثیرگذار همراه می کنه . فیلم داستان به دور از سانتی مانتالیسم درباره غم و اندوه و چگونگی کنار اومدن با اونه . درونمایه ای که این روز ها چه مستقیم چه غیر مستقیم برای ماها حس آشناییه . داستان فیلم با وجود تکراری بودن به لطف کنترل درست از چارچوبش خارج نمیشه و به رئال ترین شکل ممکن جلو میره که همین باعث میشه بیننده شخصیت هارو درک کنه و باهاشون همراه بشه . بدون شک مهم ترین نقطه قوت فیلم بازیگرا هستن . فلورنس پیو بااستعداد در فیلم غوغا میکنه و بدون اور اکت کاراکتر آلیسون رو طوری به تصویر در میاره که انگار بیننده خودش بخشی از زندگی اشه . مورگان فریمن هم مثل همیشه درخشان ظاهر میشه و شیمی خوبی بین اشون شکل می گیره . کارگردانی زاک براف هم بسیار خوبه و سکانس های درگیری درونی شخصیت رو به خوبی کارگردانی کرده .فیلم می تونست کمی بیشتر به شخصیت های فرعی و البته درگیری کاراکتر ها بپردازه اما خیلی هم نمیشه اون رو ایراد بزرگی در نظر گرفت . چراکه فیلم درباره شخصیت اصلی و راهیه که اون قراره بره .
فلورنس دوست دختر سابق زاک برف بوده و در مصاحبه ای گفته بوده که برف فیلم نامه رو تحت تاثیر فوت پدرمادرش نوشته . به خوبی می توان در طول فیلم این درک درست از متریال و زندگی کردن این متریال رو دید . چه در روایت و چه در بازی ها و نکته ی مثبت دیگر این که خدا رو شکر در این فیلم خبری از اون ترند های مزرخرف بنچاق شده به فیلم ها نیست
در کل یک فرد خوب شاید فیلم پر سروصدایی نشود و در میان فیلم های پرهیاهو امسال گم شود . اما از اون فیلم های جون دار و دوست داشتنی است که دیدنش خالی از لطف نیست
امتیاز 8.5 از 10

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,672
نام
طاها
Sisu 2023

یک فیلم فنلاندی با رگه های هالیوودی. جالب بود . درباره یک چریک دیوانه که به دنبال طلا در دشت های فنلاند می باشد که با یک جوخه نازی مواجه می شود .

اکشن خوش ساخت و جالب توجه . طراحی جالبی سکانس ها داشت . اغراق کمی در بعضی سکانس ها بود ولی زیر سبیلی قابل چشم پوشی هست .

نمره من: ۵.۵ از ۱۰

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,659

bombshell 2019.jpg

Bombshell 2019

4/10

یه مدت فکر میکردم فیلم خوبیه ولی بعد دیدنش متوجه شدم که از این فیلماس که رسانه پشتش بوده و به خاطر جنبش me too اینقدر سروصدا کرد.
در کل نمیدیدم بهتر بود

3X Return of Xander Cage 2017.jpg

3X Return of Xander Cage 2017

0/10

هیچ علاقه ای به این جور فیلمای پر هزینه ندارم . نتنها اینو ندیدم بلکه تا الان iron man ، avengers و حتی spider man amazing 2 (یه همچین اسمی داشت) ندیدم
اینجور فیلما بیشتر مناسب قشر دبستانیاست
البته منهای کارای قابل قبول یا قوی مثله بتمن نولان ، جان ویک یا دد پول و...........
ولی این آت و آشغالا مثله سری fast بعد از نسخه 5 چیه
چه تفکری پشت این اراجیفه
3x اولی 10 برابر از این بهتر بود
10 سال گذشته اینجور فیلما مثله قارچ زیاد شده تو سینما
اشتباه کردم اینم دیدم

blow out 1981.jpg

Blow out 1981

8.5/10

بازم دی پالمای عزیز و دوست داشتنی . چقدرمن سبک کاریشو دوست دارم
حس میکنم اگه سال 57 انقلاب نمیشد دیپالما یه فیلم تو ایران میساخت. نمیدونم حس میکنم به فرهنگ ایران علاقه داره
blow out ایام کرونا با اسمش آشنا شدم گذاشتم به موقعش ببینم . به نظرم الان موقعش نبود باید این فیلمو یک شب پاییزی یا زمستونی دید
درست یک سال بعد از dressed to kill ساخته شده که تو هر دو فیلم نانسی آلن یعنی زن سابق دی پالما هستش
البته من چون قبلش خیلی تعریف این فیلمو شنیده بودم و تو لیست فیلمای تاپ چند نفر اعم از بچه های بازیسنتر دیده بودم توقعم بردم بالا و باعث شد اونجوری که که فکر میکردم نباشه
برعکس فیلم body double اثر دی پالما که واقعا سوپرایزم کرد. این فیلم بعضی سکانسا ضعف های عجیبی داشت
مثله صحنه قتل در ایستگاه اتوبوس در محیط شلوغ
در کل ایده فیلم و روایتش جالب بود فقط باید بعضی سکانسا بازنگری میشد.
فقط از این بشر جان لیسگو خیلی بدم میاد هم تو این فیلم هم فیلم bombshell و فصل 4 سریال dexter همیشه نقش یه آدم عوضیو بازی میکنه
ولی آخر فیلم از این ending های به یاد موندنی بود.

The Butcher 1970.jpg

The Butcher 1970

6/10

فیلم کلاسیک قصاب محصول سینمای فرانسه
شاید برای این دوره هیچ جذابیتی نداشته باشه

Arman Sensi

Gold User
Sep 8, 2008
874
نام
آرمـان
1684766092618.png

7/10

در کل فیلم بدی نبود. از شماره 9 به شدت فیلم بهتری بود و بازی ها با توجه به تعدد ستاره ها خوب از آب در اومده بود، شاید فقط انتظارم از جیسون موموا بیشتر بود. فن های فیلم که میبینند فیلم رو حتما اما به نظرم در کل ارزش یکبار دیدن رو داره.

اسپویلر شدید آخر فیلم
متاسفانه فیلم خیلی بد تموم میشه انگار که یه فیلم کامل رو رندوم یه جایی گفتن از وسط کات کنیم اکران کنیم :-??

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,565
mm.JPG

super mario bros
5

بدشت سیف و بدون ذره ای خلاقیت
همه چیز این فیلم از بازی ها کپی شده و بیشتر یه تبلیغات برای نینتندو تا فیلم, داستان زیر صفر, پیسینگ بد

که البته با توجه به الومنیشن و کلا خود سری ماریو انتظاری از داستان نمیرفت
و با اینکه انتظارمم پایین بود باز هم ناامید شدم, چون نه تنها داستان میتوست سطحی و همچنان بهتر از این باشه, بلکه میتونست اورجینال هم باشه
الان میفهمم که تفاوت فیلم های سونیک با بازی چقدر ارزشمنده (کرکتر دیزاین اولیه رو در نظر نگیریم :D)

یه انیمیشن کاملا معمولی و تا حدی حوصله سربر که تهش ارزش یکبار دیدن رو داره, اونم فقط بخاطر کیفیت بصری, فن سرویس و دانکی کونگ و بوزر
صدای کریس پرت اوکی بود, نه خوب بود و نه بد, لوییجی هم که اسکرین تایمش بشدت کم بود.

با تماشای فیلم آدم متوجه میشه که اون تغییر یکساله توسط میاموتو برای چی بود, پرنسس پیچ
مشخصه که پرنسس پیچ اول از اون گرل باس های وک بوده, و مشخصه صحنه هایی که درباره گذشتش و اینکه اونم مثل ماریو اول تو پریدن افتضاح بود به درخواست نینتندو اضافه شده, و خدا میدونه چقدر از صحنه هایی که ماریو رو مسخره میکرده رو حذف کردن که البته یخورده ازش باقی مونده و اونم جایه که ماریو وارد قلعه میشه و پرنسس میزنتش زمین, چنین کاری از کرکتری مثل پیچ اصلا و به هیچ وجح انتظار نمیره, اگه کرکتر بداس و نظامی بود میشد قبولش کرد.

با اینحال با اون همه تغییرات پیچ هنوز وک نماست, چرا؟
اول اینکه هیچ چیزش به پرنسس پیچ شباهت نداره, نه چهرش, نه رفتارش و نه صداش, کاملا شبیه کرکتر زن مدرنیه که میسازن
آخر فیلم ماریو نجاتش نمیده, خودش خودش رو نجات میده, چون فکر کنم اگه یه مرد میومد یه زن رو نجات میداد جوامع خیالی مدرن ناراحت میشد.

آره میدونم پرنسس پیچ اصلی شخصیت خاصی ندره, و بله میدونم که همیشه دزدیده نمیشه و قابل بازی هست
اما این ورژن شخصیت کاملا با ذهنیت وک ساخته شده, و هزارتا ادیت نمیتونه ازش چیزی که باید باشه رو بسازه
این ورژن رو باید دور میریختن و از اول میساختن.

شاید من یخورده زیادی به پیچ توی این فیلم حساسم, ولی اگه بچه ای داشتم ریسک نشون دادن این فیلم رو بهش نمیکردم
چون با وجود تغییرات همچنان گرل باس بودن فیکش مشخصه, دو نفر دیگه هم داشتن فیلم رو باهام تماشا میکردن و نظرشون با من یکی بود.

حالا شاید خیلی ها واقعا خوششنو اومده باشه, اما بنظرم موفقیت این فیلم فقط بخاطر اسم نوستالژیک ماریو و تغییراتیه که میاموتو اعمال کرد
اینکه یچی میاد که در حد فیلم های دیزنی وک و منظور دار نباشه دلیل نمیشه که فیلم خوبیه, استانداردها انقدر پایین رفته که ملت به همینم رضایت میدن
این رضایت تو ریمیک بازی ها هم دیده میشه, چون داستان همون داستانه ملت چشماشون رو روی تمام تغییرات ریز و موزیانه ایدئولوژیکی میبندن.

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,555
نام
سپهر
1684849747943.png

John Wick Quadrilogy (2014-2023)
8/10

سری فیلم‌های «جان ویک» به گونه‌ای نیست که پروتاگونیست خود را از نقطه A به نقطه B سوق دهد؛ بلکه برایش جهان‌سازی می‌کند. جهان جنایتکاران «جان ویک» از سمت هالیوود نمی‌آید؛ بلکه از سینمای اروپا و اسکاندیناوی نشئت می‌گیرد؛ آن جهان‌بینی که نیکولاس ویندینگ رفن از جنایتکاران دارد و آن‌ها را به بی‌رحمی‌ترین شکل در Pusher، Too Old to Die Young و Drive نشان می‌دهد. شاید بربخورد به طرفداران سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» اما جهانی که «جان ویک» نشان می‌دهد دست‌کمی از جهان «جورج لوکاس» ندارد. من به شخصه علاقه‌مندم بیشتر از جهان «جان ویک» ببینم و عناوین فرعی آن قطعا قابل‌تماشا خواهند بود. سری «جان ویک» نقطه آوانگارد ژانر اکشن است؛ آن متریال سنتی فیلم‌های اکشن دهه 80 را وام گرفته و رویکردهای نوین را در آن آمیخته است. در سری «جان ویک» خبری از کلوز آپ نیست؛ خبری از کات‌های سریع نیست؛ خبری از شات‌های ثابت از انفجار نیست؛ خبری از اسلوموشن‌های طولانی نیست؛ این‌ها موارد زننده ژانر اکشن هستند. سری «جان ویک» اولین سری است که برای ضبط سکانس‌های مبارزه از «وایدشات» استفاده می‌کند تا جزئیات نبرد را مو به مو به مخاطب انتقال دهد؛ در پی آن آدرنالین و التهاب به مخاطب منتقل می‌شود؛ این آدرنالین باعث می‌شود از پرتره «جان ویک» تا لحظه‌ای که آدم می‌کشد، لذت ببرید. چه می‌خواهد مبارزه تن به تن باشد و چه یک لشکر را نابود کند!

آخرین ویرایش:

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
849
John_Wick_-_Chapter_4_promotional_poster.jpg

John Wick: Chapter 4
قدر فیلم هایی مثل جان ویک رو باید دونست.
موسیقی - نوع فیلم برداری و لوکیشن ها و رنگ بندی سکانس ها و جریان مبارزات همگی در سطح عالی کار شده
داستان فیلم هم طبق معمول دنیای جان ویک در یک خط میشه خلاصه کرد و نیازی هم به داستان اضافی هم نیست. 3 ساعت تمام اکشن و ادرنالین
یکی از مهمترین نکات مثبت فیلم به نظر من ریتیگ R که برخلاف سری مثلا M-I یا 007 یا همین F&F که هدف اصلی رو فروش فیلم قرار میدن.
برخلاف قسمت سوم که به نظرم افت قابل توجهی نسبت به قسمت 1 و 2 داشت این قسمت عالی کامبک کرد.
این جمله رو هم در نظرات imdb خوندم که خیلی درست گفته به نظرم :
جان ویک 4 شاید بهترین فیلم در سری جان ویک نباشه ولی جان ویک‌ترین فیلم در این سری هست.

8.5/10

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,481
John Wick 4

قبل از دیدن تو فکر این بودم چه چیز بیشتری میخوان رو ارائه بدن نسبت به قسمت های مگه مگه تو این سبک دیگه چقدر بهتر میشه عمل کرد ،
انتخاب بازیگر ها از قسمت قبل خیلی بهتره ، موسیقی و لوکیشن ها که دیگه نگم تنوعش رو مخصوصا پاریس فیلم برداری که دیگه واقعا تو پیک بود واقعا اونجا که از بالا فیلم برداری میشه جان تو اتاق ها جا به جا میشه رو دوست داشتم یا بالا رفتن از پله های کلیسا اوج فیلم برداری بود .آخرین فیلمی که انقدر هیجان انگیز بود دیدنش برام fury road بود. در یک کلام بسیار سرگرم کننده.
نمیدونم برناموشن برای بعدی چیه یا اصلا قصد دارن بسازن ولی حس میکنم جان زندس اون جوری که وینستون حرف زد
9/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر