Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
joker; 7/10
واقعیتش رو بگم یه مقدار انتظارم بیشتر بود. ینی فیلم خیلی خوبیه ولی یه سری تعاریف شنیده بودم که خودمو برا یه !wow حسابی آماده کرده بودم. کاری به فاصله گرفتنش از اصل جوکر ندارم چون با توجه به یه سری حرف های انتهایی فک میکنم اگه قرار به ادامه فیلم تو قسمت های بعدی باشه، قراره بیشتر به اریجین خودش نزدیک شه. ولی فیلم از تدوین بد و کارگردانی معمولی ضربه خورده بعضی جاها. فینیکس محشره(مثل همیشه. ینی هیچ چیزی غیر از اینم انتظار نداشتم ازش). فیلمنامه ها هم خیلی خوبه و این 2 عامل بیشتر از فینیکس کارگردان تو بالا کشیدن فیلم نقش داشتن. مهم ترین مشکل فیلم ناتوانی در حفظ ریتم مناسبه و تدوین بد و بهترین نقاط قوتش هم بازی بسیار بسیار عالی فینیکس و ارائه یه منشا قابل قبول برای این شخصیت.

The lighthouse: 8/10
کل فیلم برام یه سورپرایز بزرگ بود. از قالب 35 میلیمتری گرفته تا فیلمبرداری عجیبش. خیلی جالبه که تو 2 فیلم اخیرش، رابرت اگرز بدون نیاز به عامل ترس ماورایی و جامپ اسکیر های مسخره، خود انسان ها و روابطشون رو اینقدر ترسناک نشون داده. ینی به مفهوم ترس کار داشته نه ترسوندن مخاطب با تکنیک های سینمایی. یه مقدار به نظرم تحت تاثیر هیچکاک بود تو این فیلم. جنس تعلیقی که یه سری سکانس هاش داشت اینطور به نظر میرسید.
جزو بهترین فیلم های امسال بود برام. و چقدر یه سری سکانس هاش مریض و تنش زا بودن. فیلمبرداری فیلم احتمالا بدجوری میره زیر سایه 1917 و راجز دیکنز ولی امیدوارم به قدر لیاقتش تحسین بشه امسال چون کولاک کرد.
بازی ها هم عالی. رابرت پتینسون تا مدت ها تو لیست سیاه من بود ولی انصافا تلاشش برا خارج شدن از غالب نه چندان خوشنام توایلایت در سال های اخیر، قابل تحسینه. انتخاب های خیلی خوبی داشته و با تنت و بتمن بعدی هم میتونه مجددا(این بار خیلی بهتر از قبل) خودشو بیاره تو تیتر اخبار.
ویلم دفو هم مثل همیشه عالی. چرا حس میکنم اینم خیلی کمتر از حقش مورد توجه بوده؟ بندا خدا سنش هم داره میره بالا دیگه ولی هنوزم انچنان شناخته شده نیست بین عموم. ولی همیشه خوبه تقریبا.

راستش شاید به خاطر انتظارات کم از فانوس دریای، نقاط منفیش کمتر به چشمم اومد و به خاطر انتظارات بالا از جوکر، نقاط منفیش بیشتر در نظرم بولد شد. برا همین نمراتشون نزدیک همه.
بهترین فیلم سال کماکان ایریش من.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Joker

125475

تو تک تک لحظه ها همراهش درد کشیدم!
تبدیل یه ادم بی خطر هرچند بیمار روانی به یه ادم جنایتکار ودر نهایت مورد استقبال قرار گرفتن از طرف مردم....
یه نکته بگم اینکه از نظر من مقایسه هث لجر و فینیکس تا حدود زیادی اشتباهه چون فضا دو فیلم و کارکتر جوکر دقیقا عین هم نیستن و تفاوت زیادی دارن ولی هردو نفر به معنای واقعی بازی بی نظیری داشتن
این فیلم بیو‌گرافی جوکره و تمام بار فیلم رو بازی واکین فینیکسه و محوریتش روی شخصیت جوکره ، در تمام سکانس های فیلم حضور فوق العادایی داره و هر بیننده رو به ژرف های عمق نیمه تاریک روح روان میبره جایی که دیگه نگران هیچ‌چیزی نیستی چون دیگه چیزی برای از دست دادن نداری و نشون میده چه جوری یه ادام سقوط میکنه انصافا کارش خیلی سخته و کاملا موفق شده که البته از موسیقی عمیق و تاثیر گذار و کارگردانی بی نظیر در فضا سازی و روایت داستان نمیشه گذشت
اون لحظه ای که فهمیدیم تمام اتفاقات و لحظات خوب زندگیش با دختر همسایه توهمی بیش نبوده شوکه شدم!
ای کاش اون صحنه های حذف شده رو تو فیلم میدیدیم چون داستان اینقدر جذاب و پرکشش هست که تایم بیشتر ضربه ای به داستان نمیزنه اتفاقا بیشتر میشد ریشه جوکر شدن و خود جوکرو ببینیم
10/10

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,829
نام
وحید

تبدیل یه ادم بی خطر هرچند بیمار روانی به یه ادم جنایتکار ودر نهایت مورد استقبال قرار گرفتن از طرف مردم....
یه نکته بگم اینکه از نظر من مقایسه هث لجر و فینیکس تا حدود زیادی اشتباهه چون فضا دو فیلم و کارکتر جوکر دقیقا عین هم نیستن و تفاوت زیادی دارن ولی هردو نفر به معنای واقعی بازی بی نظیری داشتن
این فیلم بیو‌گرافی جوکره و تمام بار فیلم رو بازی واکین فینیکسه و محوریتش روی شخصیت جوکره ، در تمام سکانس های فیلم حضور فوق العادایی داره و هر بیننده رو به ژرف های عمق نیمه تاریک روح روان میبره جایی که دیگه نگران هیچ‌چیزی نیستی چون دیگه چیزی برای از دست دادن نداری و نشون میده چه جوری یه ادام سقوط میکنه انصافا کارش خیلی سخته و کاملا موفق شده که البته از موسیقی عمیق و تاثیر گذار و کارگردانی بی نظیر در فضا سازی و روایت داستان نمیشه گذشت
اون لحظه ای که فهمیدیم تمام اتفاقات و لحظات خوب زندگیش با دختر همسایه توهمی بیش نبوده شوکه شدم!
ای کاش اون صحنه های حذف شده رو تو فیلم میدیدیم چون داستان اینقدر جذاب و پرکشش هست که تایم بیشتر ضربه ای به داستان نمیزنه اتفاقا بیشتر میشد ریشه جوکر شدن و خود جوکرو ببینیم
10/10
نکته قوت این فیلم که خیلی ازش لذت بردم و شما هم بهش اشاره کردید اینه که خیلی زیبا سقوط یک شخص رو به تصویر میکشه و توی دنیای واقعی هم همینطوره ممکنه یه رفتار بی اهمیت از سوی یک فرد باعث نابودی روانی طرف مقابل در دراز مدت بشه

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,868
نام
Sajjad
Joker
من انتظاراتم خیلی ازش بالا نبود و باید بگم که کاملا راضیم کرد و حسابی لذت بردم. به نظرم این جوکر از هیث لجر بهتر بود...
9/10

Irishman
10/10

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,112
125625

داستان اسباب بازی 4

قبل از دیدن قسمت چهارمه این سری بازم نشستم و 3 قسمت اولو که سالها بود مجدد ندیده بودم تماشا کردم، فک میکنم همه قبول دارن که سه گانه اصلی فوق العاده و بی نقصه و قسمت سوم، داستان این سری رو به بهترین شکل ممکن جمع بندی میکنه. سوالی که قبل از دیدن این قسمت برام ایجاد شده این بود که چرا پیکسار باید یه قسمت دیگه در ادامه سه گانه ای که به بهترین شکل تموم شده بسازه؟!! اما خب ازونجایی که به نظرم پیکسار حتی انیمیشن متوسط (چه برسه به ضعیف) هم نداره با خودم گفتم باید این قسمتم حرفی برای گفتن داشته باشه.
خب باید بگم داستان اسباب بازی 4 بدون در نظر گرفتن سه گانه اصلی کار خوبیه، اما وقتی به عنوان قسمت چهارم این مجموعه بهش نگاه کنیم به جرات میتونم بگم ضعیف ترین قسمت این سری بود.
مشکل اصلی داستانه که به شدت ساده و مسخره اس، مالی یه دختره خجالتی و درون گراس که برای سازگار شدن با شرایط مهدکودکش یه عروسک دست ساز میسازه به اسم فورکی! که بخش اعظم داستان تلاش وودی برای برگردوندن فورکی به دست مالیه! به همین سادگی. در عین حال بو هم که الان یه عروسک سرگردانه خیلی تصادفی و یهویی وارد داستان میشه و به وودی در این مسیر کمک میکنه و پایان عجیب تر هم که ازش بگذریم! مورد دیگه محو شدن تقریبی تمام عروسکا توی این قسمت بود حتی باز و جسی و در عوض تا دلتون بخواد فورکی و گبی گبی میبینید که من شخصا باهاشون هیچ ارتباطی برقرار نکردم.
به نظر من ساخت دنباله ها هیچ ایرادی نداره اما فقط زمانی که حرف جدیدی برای گفتن باشه (که در 99% موارد نیست!) که بر خلاف سه گانه اصلی در قسمت چهارم هیچ پیشبرد خاصی در داستان ندیدیم (به جز پایان انیمیشن) و به نظرم در مجموع چیز جدیدی به این سری اضافه نشد.
در آخر امیدوارم پیکسار به بلایی که چند دهه است به جون هالییود افتاده گرفتار نشه (بله دنباله های تجاری).

نمره من با در نظر گرفتن ادامه ای بر سه گانه اصلی 6/10
نمره من به سه گانه اصلی 10/10

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,924
نام
مهراد
خب این چند وقته توی تایم بیکاری نشستم و یک دل سیر آثار کوئنتین تارانتینو رو که ندیده بودم تا ب حال دیدم و باید بگم چقدر لذت بردم ازشون

سگهای انباری رو امشب دیدم و باید بگم واااو
بازیگرا جوری باهم حرف میزنن ک تو هیچ فیلمی ندیدم این مدل جدی گرفتن مکالمه رو اصلا نقش رو انگار بازی نکردن انگار واقعا توی داستان بودن خصوصا آقای وایت

10/10

داستان عامه پسند رو زودتر از همه دیدم و باید بگم من رو بیش از پیش شیفته سامول ال جکسون افسانه ای کرد و واقعا دیالوگ ها و اون صدای جذابشو دوست داشتم

9/10

بیل را بکش قسمت اول یه اکشن تمام عیار بود ک مبارزات و خون و خون ریزی عالی داشت و به شدت تحت تاثیر داستانش بودم و نقش آفرینی اوما نورمن عالی بود تو این فیلم

10/10

بیل را بکش قسمت دوم بیشتر روی داستان تمرکز داشت و خبری از مبارزات نبود ولی خب پایان کار بود و قشنگ بود برام

8/10

حرامزاده های لعنتی رو اوایل سال دیدم و بازی برد پیت واقعا عالی بود و داستان خیلی قشنگی رو ب نمایش گذاشت و اینکه متوجه شدم داستان غیر خطی جایگاه ویژه ای برای تارانتینو داره خیلی منو جذب خودش کرد

10/10

جنگوی رها شده اولین فیلم تارانتینو بود ک دو سال پیش دیدم و داستان ب شدت گیرا و بازی های خوب دی کاپریو و دکتر و جانی فاکس واقعا عالی بود توش

9/10

حالا مونده تماشای فیلم های دیگه ش متل جکی براون، ضد مرگ، داسک تیل داون، هشت نفرت انگیز و روزی روزگاری در هالیوود...

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
JOKER
به عنوان یکی از طرفداران جوکر، اینقدر از دیدن این فیلم لذت بردم که به یکی از بهترین تجربه‌های سینمایی من تبدیل شد. فارق از اینکه چه ایراداتی داره مهم برام لذتی بود که از تماشای این اثر بردم :D
10/10

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,237
نام
حامد

10/10

مگه همش توهم بود؟
کجاش این موضوع رو میرسونه؟ کدوم صحنش؟ :-$:o

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
The Irishman: 10\10
واسه من که عاشق این سبک فیلم ها هستم چیزی بهتر از این نمیشد. زمان زیاد فیلم رو هم نه تنها حس نکردم بلکه اگه 4:30 ساعت هم بود مشکلی نداشتم:D
این که میدیدم بازیگرایی مثل پاچینو که با فیلم هاشون زندگی میکردم و این سال های اخیر شاید فیلم های خیلی موفقی نداشتن دیدنشون کنار هم اونم با همچین کیفیتی واسم از بهترین تجربه هایی بود که داشتم
نت فلیکس درسته در راه رضای خدا کار نکرده ولی واسه من از الان به بعد به خاطر حمایت و بودجه ای که در اختیار سازنده های فیلم قرار داده به شدت قابل احترامه:D واسه این که باعث شد همه بدونن کسایی مثل پاچینو و دنیرو اگه توی پروژه های با کیفیت باشن هنوز هم بهترینن >:D<^:)^

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
The_Lighthouse.jpeg

(The Lighthouse (2019
پیرمردی مرموز و جوانی محتاط،محصور و تنها در جزیره‌ای دور افتاده و فانوس دریایی‌، اتمسفری سنگین و رازآلود و سرشار از عناصر سورئال...حتی از بعد فنی نیز فیلم سیاه و سفید (در واقع خاکستری) و به جای فرمت استاندارد 16:9 از نسبت تصویر 1.19:1 استفاده شده است تا فیلم با استفاده از استاندارد های سینمای Retro در اتمسفر سازی خود مؤفق تر باشد.در واقع کارگردان، مواردی که باعث می‌شود اثر Geek پسند تر باشد را تا دندان مسلح استفاده کرده است، ایفای نقش ها مطلوب است و کارگردانی اثر هم مناسب به نظر می‌رسد...پس در یک کلام و با نگاهی کلی با فیلم خوره پسندی طرفیم که قرار است مخاطبان تحلیل‌گر و تئوری پرداز و رازآلود دوست را ارضا کند (که شخصا بسیار از این دست آثار لذت می‌برم)...با وجود اینکه فیلم بستر مناسبی دارد و آیتم هایی را هم تا حد قابل قبولی استفاده کرده است، اما به نظر می‌رسد که نمی‌تواند از پتانسیل هایش استفاده‌ی جامعی ببرد و برآیند تلاش های فیلم، برای اینکه آن را اثر کاملا شایسته‌ای بنامیم کافی نیست...در واقع با بالا و پایین کردن بیشتر داستان فیلم و تئوری پردازی و خواندن تئوری ها و مقالات و استعاری در نظر گرفتن یا نگرفتن و... ، فیلم از اوج آن بستری که خودش ساخته عقب می‌ماند و نمی‌توان از آن هم رده‌ی آثار شاخص Geek پسند این دهه (مانند Shutter Island ؛ که هرچند نمرات منتقد پسندانه‌ای دریافت نکرد، اما تا سال ها بعد نیز از آثار مورد علاقه مخاطبان Geek و شبه Geek خواهد بود) نام برد.در مجموع فیلم قابل تماشا است و شجاعت های تحسین برانگیزی دارد، اما می‌توانست از پتانسیل هایش بهتر استفاده کند.

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,924
نام
مهراد
birdman 2014

معذرت میخوام ک اینارو اینجا مینویسم ولی واقعا مزخرف ترین و مسخره ترین فیلمی بود ک توی زندگیم دیدم، نمیدونم چرا یک ساعت اولش رو نگاه کردم اصلا، در حالی ک هر یه ربع اون صدای گوشخراش درام داشت می‌کوبید تو سرم و دیوونم میکرد و حالمو برای همیشه از درام بهم زد و داستان بی سر و تهی ک واقعا نمیدونم چجوری بهش اسکار دادن...
فقط میتونم بگم کاش هیچوقت ن دانلودش میکردم ن سمت تماشاش میرفتم... جاج نکنید پلیز من با دیدگاه ی فیلم کمدی دارک رفتم سراغش و فکر کردم طرف قدرت ابر قهرمانی داره و همش منتظر بودم ی غلطی بکنی تو این فیلم ولی...

0/0

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر