Quantic Dream : کنسول PS4 شبیه PC یک یا دو سال آیندست !

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
مدیر عامل استودیو سازنده بازی های Heavy Rain and Beyond: Two Souls یعنی Quantic Dream ، از " تفاوت بزرگ " می گوید ؛

th

PlayStation 4 شبیه یک PC سال 2014 یا 2013 هست ، آقای Guillaume de Fondaumiere از Quantic Dream در گفت و گو با گیم اسپات در طی مراسم فستیول Tribeca می گوید ، بین بازی های Heavy Rain and Beyond: Two Souls برای PS3 و بازی که در حال توسعه اولیه بر روی PS4 هستند ؛ استودیو تفاوت عمده آن ها را نشان خواهد داد .

" ما اکنون در حال مشاهده آزمون های اولیه Ps4 هستیم ما در حال انجام یک تفاوت بزرگ هستیم "de Fondaumiere می افزاید ؛
وی توضیح می دهد هدف استودیو با تکنولوژی جدید این است، واقع بینانه ترین و طبیعی ترین چیز که ممکن است کپچر کند و محصول نهایی شخصیتی است که قابل باورتر می باشد .
De Fondaumiere در مورد دمویی که Quantic Dream از پروژه در طول مراسم معرفی PS4 نمایش داد توضیح می دهد که آن تک دمویی که آقای کیج در طول رویداد نشان داد ، فقط یک نگاه اجمالی از اون چیزی بود که تکنولوژی می تواند ارائه دهد ، استودیو در حال کار بر روی یک موتور جدید برای کنسول PS4 است ، وی تایید می کند ؛
اگر چه کوانتیک دریمِ PS4 بلند پروازی بزرگی است با این حال De Fondaumiere اعتراف می کند کنسول نسل بعد مثل تمام تکنولوژی ها موجود ، دارای محدودیت هایی است .

" در PlayStation 3 محدودیت هایی وجود دارد ، در PlayStation 4 محدودیت ها وجود خواهند داشت ، او می گوید ، با PlayStation 4 ، بعضی چیزها هستند که بیشتر به PC یک سال و 2 سال آینده شباهت دارد .

بازی Beyond: Two Souls در تاریح 8 اکتبر به صورت انحصاری برای Ps3 عرضه خواهد شد .

همچنین در مورد پروژه آینده خود برای PS4 ، با توجه به گفته های دیوید کیج ، به روال ساخته های بازی های دیگر استودیو بر روی روایت تاکید دارد ، جزئیات دیگر فاش نکرد و بر روی چیزی که بر روی PS4 ساخته اند ، بسیار هیجان زده هستند و بسیار مفهومی و فوق العاده هیجان انگیز است بسنده کرد .
این بازی ممکن است دارای بخش مولتی پلیر باشد ، Quantic Dream برای اولین بار ، به دنبال برنامه نویس برای بخش آنلاین است که درک قوی از سبک مولتی پلیر داشته باشد و همچنین دارای دانش قوی و عمیقی از بازی های آنلاین و توسعه شبکه داشته باشد .

منبع :

آخرین ویرایش:

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
چند نکته! :
1-بلوری تا حجمای خیلی بالا رو می تونه ساپرت کنه. الان یادم نیست ولی فکر کنم تا 128 گیگ هم بتونه. بعد اینکه کنسول درایو نداشته باشه یعنی چی؟:-/ بیان یه قطعه بسازن 1 ترابایت (حالا بازی چی باشه که حجمش بشه یه ترابایت! و حجم نصبش چی باشه و هارد کنسول چقدر رو بیخیال:D) حجمش باشه بازی رو بریزن تو اون؟:D
2-چیزی نگید که پس فردا کلی بازی انحصاری اومد پشیمون شید. :)
3-تمام کسایی که اینجا پست دادن و از PS4 حمایت کردن PC خوبی هم دارن.
همین.;)

AMIRz7

کاربر سایت
Apr 24, 2013
152
نام
امیر زمردی
دیگه الان دوره مواردی همچون درایو نوری بلوری تموم شده الان دیگه همه چی شده دانلود فضا حجیم ترابایتی رو PC...

یعنی ما موندیم اینا میخوان تا صد سال اینده هم از درایو بلوری استفاده کنن ؟؟ در کل معلوم نیست عاقبت کنسول بکجا ختم بخیر میشه .
باید گزینه بهتری برای این موارد پیدا کنن .
من الان سالهاست رو PC HIGH END خودم از درایو نوری استفاده نمیکنم
من فکر نمیکنم این نسل و حتی نسل بعد از این نسل هم هنوز وقت مناسبی برای حذف درایو نوری باشه...!!!
این گزینه بهتری رو هم که شما مد نظر دارید،هنوز بیشتر جهان و بستر اینترنتشون آمادگی رو به رو شدن باهاش رو ندارن...
به شخصه الان با خوندن این پست یه کم حسودیم شد ! خوش به حالتون...!!!!!چون ما که ازینا نداریم...:d

در اینکه Quantic Dream تو هر مسئله در مورد Sony و کنسولهاش به شدت بزرگ نمایی میکنه شکی نیست. ولی شما باید از خودت بپرسی میخوای با گیم هاش بازی کنی یا سخت افزارش؟
تا وقتی ساپورت خوب نرم افزاری (گیم) داشته باشه هیچ مشکلی نداره. نمونه ش هم Ps2 که سخت افزار به مراتب ضعیفتر از XBOX و Game Cube بود.

پ.ن. رسید منظورم؟ :D

در مورد بزرگ نمایی ها کاملا با شما موافقم..البته این بزرگنمایی ها رو فقط منحصر به سونی نمیدونم...مایکروسافت هم توی هایپ و بزرگنمایی کمی از سونی نمیاره..! :d
اما فکر کنم سونی تا به حال توی ساپورت نرم افزاری واقعا کم نذاشته باشه و شاید سابقش در این زمینه درخشان تر از مایکروسافت باشه...

meTees

کاربر سایت
Feb 17, 2012
56
نام
matee
پلتفرومی که تا 8 سال اینده هیچگونه ارتقا سخت افزاری نداشته باشه الان شاید در حد یه PC معمولی باشه اما 5 سال دیگه از نظر قدرت جلو PC محوه .

همین الان انویدیا اعلام کرده ابر کارت گرافیک TITAN سه برابر از SP4 قوی تره وای بحال PC دو سال اینده ... این بابا چی داره تفت میده ؟ :))

خبر فلفلی بود :d اینجور خبرا بیشتر برای خود طرفدارای سونی جذابیت داره .

در جواب شما دوست عزیز اگر انویدیا الان یا چند سال دیگه کارتی 10 برابر قوبتر از جی پی یو ps4 هم بده تا زمانی که بازار بازیهای first تا third party توسط سونی و مایکرو قبضه شده هیچ توفیقی از لحاظ گرافیکی نمیکنه مگر 3-4 تا بازی تا اخر نسل بعدی.
به نظرم سیاست سونی بجای سرمایه گذاری کلان واسه ساخت سخت افزار قدرتمند(مثل PS3 در زمان خودش) بیشتر پول به سازندهها برای تعریف و تمجید از سخت افزار معمولی PS4 کرده (به صورت خیلی تابلو) البته شاید یک صدم اون پولو و فکر کنم هم جواب بده. زمانی که اون یارو چشم خوشگل(RESPECT) تو کنفرانس سونی گفت "ps4 gpu has almost 2 teraflops calculations performance" منم گفتم زرشک همش 1.8 terraflops خلاصه بد حالگیری بود. کاش کین کوتاراگی کبیر تو ساختش دخالت می کرد حداقل که اونم سال 2007 استعفا داد.
اخر دیدن یه بازی با گرافیک سی جی واقعی به دل من میمونه تا سال 2020.
دیگه این صحبتها هم فایده نداره همبن که هست.

آخرین ویرایش:

AMIRz7

کاربر سایت
Apr 24, 2013
152
نام
امیر زمردی
برای طراحی کنسول باید بین این دو همیشه تعادل برقرار کرد: قیمت/قدرت

مطمئن باشید اگر راه داشت شرکتی مثل سونی قوی تر از این میساخت...

حالا xbox بعدی هم میاد میبینیم که قدرتش با این هیچ فرقی نمیکنه....

Battle Realms

کاربر سایت
Apr 8, 2013
83
نام
وحید
در جواب شما دوست عزیز اگر انویدیا الان یا چند سال دیگه کارتی 10 برابر قوبتر از جی پی یو ps4 هم بده تا زمانی که بازار بازیهای first تا third party توسط سونی و مایکرو قبضه شده هیچ توفیقی از لحاظ گرافیکی نمیکنه مگر 3-4 تا بازی تا اخر نسل بعدی.
به نظرم سیاست سونی بجای سرمایه گذاری کلان واسه ساخت سخت افزار قدرتمند(مثل PS3 در زمان خودش) بیشتر پول به سازندهها برای تعریف و تمجید از سخت افزار معمولی PS4 کرده (به صورت خیلی تابلو) البته شاید یک صدم اون پولو و فکر کنم هم جواب بده. زمانی که اون یارو چشم خوشگل(RESPECT) تو کنفرانس سونی گفت "ps4 gpu has almost 2 teraflops calculations performance" منم گفتم زرشک همش 1.8 terraflops خلاصه بد حالگیری بود. کاش کین کوتاراگی کبیر تو ساختش دخالت می کرد حداقل که اونم سال 2007 استعفا داد.

درود دوست عزیز
خدایی نکرده ما جسارتی به ps4 عزیز گرامی نکردیم

فقط سوالی ذهن مخاطب رو درگیر میکرد
ایشون فرمودند:

با PlayStation 4 ، بعضی چیزها هستند که بیشتر به PC یک سال و 2 سال آینده شباهت دارد .

شاید قصد نداشتن خیلی مباحث پیرامون کالبد شکافی کنند اما منظور از بعضی چیزها چی میتونه باشه ؟
اگر منظور قدرت سخت افزاریست که یحتمل همین الان 3 پله پایین تر از تایتان کبیر قرار داره
اگرهم منظورشون
بازار بازیهای first تا third party که توسط سونی و مایکرو قبضه شده دیگه شباهتی بین این کنسول و pc دو سال بعد باقی نمیمونه .
شاید منظورش از شباهت ساختارشونه.

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
این اقا باید بدونه سوای تمام تفاوتهای فاحشی که این کنسول با PC HIGH END داره و قابل چشم پوشی هم نیست .

دیگه الان دوره مواردی همچون درایو نوری بلوری تموم شده الان دیگه همه چی شده دانلود فضا حجیم ترابایتی رو PC...

یعنی ما موندیم اینا میخوان تا صد سال اینده هم از درایو بلوری استفاده کنن ؟؟ در کل معلوم نیست عاقبت کنسول بکجا ختم بخیر میشه .
باید گزینه بهتری برای این موارد پیدا کنن .
من الان سالهاست رو PC HIGH END خودم از درایو نوری استفاده نمیکنم

پلتفرومی که تا 8 سال اینده هیچگونه ارتقا سخت افزاری نداشته باشه الان شاید در حد یه PC معمولی باشه اما 5 سال دیگه از نظر قدرت جلو PC محوه .

همین الان انویدیا اعلام کرده ابر کارت گرافیک TITAN سه برابر از SP4 قوی تره وای بحال PC دو سال اینده ... این بابا چی داره تفت میده ؟

خبر فلفلی بود :d اینجور خبرا بیشتر برای خود طرفدارای سونی جذابیت داره .

متاسفانه نداشتن هیچگونه اطلاعات از سخت افزار کنسول
و تفاوت کارایی سخت افزار کنسول با PC
تفاوت راندمانی که نسل جدید سخت افزار ها میده
در آخر نداشتن درک درستی از خود کنسول و هدفش
نتیجش میشه همچین پستی کل پست ها هم آخرش ختم میشه به TITAN و 3 برابر قوی بودن و جاده خاکی ...

Battle Realms

کاربر سایت
Apr 8, 2013
83
نام
وحید
متاسفانه نداشتن هیچگونه اطلاعات از سخت افزار کنسول
و تفاوت کارایی سخت افزار کنسول با PC
تفاوت راندمانی که نسل جدید سخت افزار ها میده
در آخر نداشتن درک درستی از خود کنسول و هدفش
نتیجش میشه همچین پستی کل پست ها هم آخرش ختم میشه به TITAN و 3 برابر قوی بودن و جاده خاکی ...
درود
متاسفانه دقت نکردن در زمان نقل قول کردن و متوجه نشدن منظور نگارنده از پستی که ارسال کرده گاها باعث بروز این اتفاقات میشه
در پست قبلی منظور اصلی تفهیم شد
شما اگر نظری در مورد این سخن دارید
با PlayStation 4 ، بعضی چیزها هستند که بیشتر به PC یک سال و 2 سال آینده شباهت دارد .
ممنون میشم بیشتر توضیح بفرمایید
i1hy9hbmbsxw6eni0qaq.gif

آخرین ویرایش:

CAVALRY

کاربر سایت
Oct 7, 2005
372
نام
Librom
دوست عزیز فکر کنم خودتون تو کار benchmark باشین هر چی اون عدد جلو سخت افزار بزرگتر باشه به معنی بهتر بودن نیست یا هر چی اسب بخار ماشینی بیشتر باشه به معنی سریعتر بودن نیست
شما من یاد بچگیهام می اندازید(no offence)قدرت کارت گرافیکی رو با ram ش می سنجیدیم می رفتیم به بقیه فخر می فروختیم که کارت گرافیکی من 64 .

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
فقط اینو نمیدونم چرا بعضی از دوسان اینو قبول نمیکنن که زیاد داره گنده میکنن سخت افزار رو!!!
حرف من این بود که سخت افزارش چیزه خاصی نیس (حالا بازیش با همین سخت افزار هرچی میخواد باشه) که بخوای همین الان بهش بگی شگفت انگیز چه برسه به 2 سال دیگه!!!

خوشم میاد توی بازیسنتر اساتید بین المللی وجود دارند که تا یک بازیساز و سازنده (هیچ فرقی نمیکنه کی باشه!) حرفی میزنه، این اساتید بین المللی بازیسنتر ، شروع میکنند به ایراد گرفتن از اون بنده خدا

طرف عمریه داره بازی میسازه و با زیروبم این صنعت آشناست، مصاحبه میکنه، اونوقت بعضی از دوستان در بازیسنتر میان و برخلاف صحبت های اون آقا نظرات فوق کارشناسانه صادر میکنن.... باور کنید تو هیچ جای دنیا به اندازه بازیسنتر استاد و کارشناس خبره صنعت گیم ، وجود نداره.... :|
در جواب فقط همین ... کافیه:) نیازی به بحث نیس!

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
همین الان انویدیا اعلام کرده ابر کارت گرافیک TITAN سه برابر از SP4 قوی تره وای بحال PC دو سال اینده ... این بابا چی داره تفت میده

Cevat Yerli هم اعلام کرده تو نسل بعد نشون خواهیم داد به بعضی ها ( منظورش Nvidia هست ) که همه چیز رو نمیشه با محاسبات دفتر دستکی مقایسه کرد.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
خوشم میاد توی بازیسنتر اساتید بین المللی وجود دارند که تا یک بازیساز و سازنده (هیچ فرقی نمیکنه کی باشه!) حرفی میزنه، این اساتید بین المللی بازیسنتر ، شروع میکنند به ایراد گرفتن از اون بنده خدا

طرف عمریه داره بازی میسازه و با زیروبم این صنعت آشناست، مصاحبه میکنه، اونوقت بعضی از دوستان در بازیسنتر میان و برخلاف صحبت های اون آقا نظرات فوق کارشناسانه صادر میکنن.... باور کنید تو هیچ جای دنیا به اندازه بازیسنتر استاد و کارشناس خبره صنعت گیم ، وجود نداره.... :|

نه خب ، قطعا هرچی ایشون میگه رو چشم بسته باید قبول کرد ، چون بازیسازه ، اصلا هم احتمال اینکه بیش از حد تعریف بیجا از سونی بکنه وجود نداره ، احتمال اینکه ایشون از پول سونی خیلی خوشش بیاد هم وجود نداره ، ایشون معصوم هستن ، راستگو و دانا ، بقیه هم الاغ!
اگه فردا اومد گفت زمین گرد نیست باز هم همه باید قبول کنن ، خب بازیسازه ، ما نفهم ها چی میفهمیم ، حتما گرد نیست زمین دیگه!
همین الان پیسی قوی تر از PS4 تو بازار هست! خب وقتی یکی چرت میگه ، چرت گفته دیگه ، حالا میخواد بازیساز باشه ، گدای تو جوب باشه یا فرشته باشه!

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,487
نام
مــاکــان
من خودم پی سی بازم.اما تعصب داشتن بهش خیلی مسخرست.زمانی که نسلهای بازیها با اومدن کنسولهای جدیدِ که عوض میشه،دیگه صحبت از تایتان و کپلر و... بیفایدست.وقتی من میبینم بازیهائی مثل آنچرتد ، کیلزون و... رو پی سی 8-9 سال پیشم توانائی فول اجرا شدن داشتن و تو این مدت یه بازی انحصاری با اون کیفیت نیومده. اینکه پی سی که این همه براش پول دادم ، فدای ضعف کنسولها شد و از قدرتش تو هیچ بازی استفاده نشد بجز کرایسیس.البته ما انحصاریهای خودمونو داریم اما هر جوری حساب کنین،کنسولها نقش تعیین کننده دارن نه پی سی.این نسل هم سونی و ماکرو نمیشینن بقیه براشون بازی مولتی بسازن که رو پی سی هم میاد.مطمئنا با انحصاریها میترکونن و این مشخصه.اگه از من بپرسین میگم بعضیها چجوری به خودشون میگن گیمر در حالی که n بازی زیبا که رو کنسولها میاد و نمیتونن تجربه کنن و میرن پشت قدرت سخت افزاری پی سی قایم میشن؟(این برا کنسول بازها هم تا حدی صادقه)
منصفانه بخوایم نگاه کنیم ما تو این نسل 4-5 تا انحصاری پدر مادردار بیشتر نداشتیم.کرایسیس،دیابلو،SC 2و یکی دو تا دیگه.2 تای اول هم که از انحصار در اومد.من که اولویتم تو این نسل تهیه کنسول هست بعد آپگرید پی سی.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
دوستانی که صحبتهای nvidia رو نقل میکنن و میگن 3برابر قویتره برن سایت tomshardware ببینن که اصلا هم اونطور که میگن نیست و از 690 ضعیفتره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر