PSP يا NDS ؟

کدوم؟

• PSP

رای‌ها: 262 74.6%
  • NDS

رای‌ها: 89 25.4%

• مجموع رای دهنده‌ها
    351

ONLY_SONY_PS3

کاربر سایت
Apr 14, 2007
695
به نظر من مقايسه اين دو کار درستی نيست چون اصلا دو تا چيز متفاوت هستند و به طور کلی تعاريف متفاوتی دارند .
PSP يک Portable Console (کنسول قابل حمل) هست و DS يک Handheld Device
شما با DS علاوه بر بازی کردن میتونید کارهای مختلفی بکنید و نرم افزارهای زیادی براش وجود داره (مثل اموزش زبان , اموزش اشپزی , انواع و اقسام پازلها و معماها , خواندن کتابهای الکترونیک , اموزش سهامداری ! حل جدول و ... هر چیزی که فکرش رو بکنید)
هر تا کنسول عالی هستند و من خريد هر دو رو توصيه ميکنم
و اينم بگم که درسته که فروش PSP از DS خيلی کمتره ولی اين دليل نميشه که کنسول بدی باشه . فروش PSP وقتی با غولی بنام DS مقايسه ميشه کم جلوه ميکنه وگرنه فروش خيلی خوبی داشته و داره (اگر اشتباه نکنم سريعترين فروش رو در بين محصولات سونی داشته)
هر دو امسال بازيهای عالی رو خواهند داشت مثلا برای DS :

The Legend of ZELDA : Phantom Hourglass

و برای PSP :

GOW : Chains of Olympus
Gran Turismo Mobile
Oblivion
FF VII : CC (هر چند که اين ممکنه امسال نياد)
جالب شد شما دی اس رو غول کردی دیگه:cheesygri نه داداش از این خبرا نیست پی اس پی خیلی سرتر هست و دی اس واقعا بچه بازی پسر دایی من یکی دارخ واقعا ادم وقتی باحاش بازی میکنه میخواد:sick: فقط پی اس پی خودمم هفتهی دیگه یه پی اس پی میزنم تو رگ:cheesygri

nemesis12

کاربر سایت
Aug 30, 2006
570
نام
علیرضا
به نظر من هم psp یه چیز دیگست!!!
ولی شدیدا با نظر یکی از بچه ها موافقم که میگفت کسی که پلی استیشن داره دیگه psp تقریبا اضافه هست و ds بهتره!
ولی با توجه به امکانات psp به نظرم ds حرفی برای گفتن نداره!

just mmorpg & psp

کاربر سایت
Jun 21, 2007
40
ایا تا حالا شده روی ds فیلم نگاه کنی؟ایا تا حالا شده توی ds عکس نگاه کنی? ایا تا حالا شده توی ds بازی با کیفیت بازی کنی؟ایا تا حالا شده یکی بهت بگه ds از

psp خوشگلتره؟ ایا تا حالا شده ds کنترل تلوزیون بشه؟ایا تا حالا شده ds یک دیکشنری پر قدرت باشه؟ایا تا حالا شده ds زنگ ساعتت باشه؟ایا تا حالا شده ds

دستگاه gps داشته باشه؟ایا تا حالا شده ds عکس بگیره؟ایا تا حالا شده ds وزژن بندی شده باشه؟ایا تا حالا شده بگن ds ورژن جدیدش امده؟ایا خواهد شد روزی که

بگن ds کنسول جدیدیه و psp قدیمی؟(قضیه وزژنهاست) اوف ف ف ف ف ف ف خسته شدم تمام اینا کافیه که بگیم psp بهتره یا بازم بگم ایا تا حالا شده ds

........................

نکش خودتو اقای ایا
واسه دی اس سوپرکارد اومده که مث مموری استایک همین پی اس پیه
همه کاراییو که گفتی میکنه غیره یکی دو مورد
منم منتظرم این obilivion , ff7 : cc بیان تا بازیشون کنم بعد برم پی اس پیو بفروشم یه دی اس بخرم

magazin

کاربر سایت
Jul 4, 2007
130
[FONT=&quot]خنده دارترين مقايسه رو من از[/FONT]elvish Hero[FONT=&quot]ديدم [/FONT]
laughing[1].gif
[FONT=&quot]خيلي باحال حرف زده خودشم اين تايپ روزده بعدام گفته اگه ميخايد[/FONT] psp [FONT=&quot]بگيريد بهتره بريد يه كارت گرافيك 6600 بگيريد اخه چه ربطي به[/FONT] psp [FONT=&quot]يا [/FONT]ds[FONT=&quot] د[/FONT][FONT=&quot]اره شما هم اگه ميخايد بريد [/FONT]ds [FONT=&quot]بگيريد بهتره پولتون رو دور نريزيد و به جاي[/FONT] ds [FONT=&quot]اگه كامپيوترتون يه گرافيك 16 داره بريد براش يه گرافيك 32 بگيريد گرافيكش از[/FONT] ds [FONT=&quot]خيلي بهتره بقيه پولتم بزار توي جيبت حالشو ببرحالا باز خوبه [/FONT]psp[FONT=&quot] يه گرافيك داره[/FONT][FONT=&quot] 100000 دليل براي برتري[/FONT] psp [FONT=&quot]از[/FONT] ds [FONT=&quot]وجود داره ولي شما ميدونيد چرا[/FONT] ds [FONT=&quot]فروش بيشتري داشته[/FONT][FONT=&quot] نميدونيد ديگه فقط براي وزن اين كنسول هست كه خيلي سبك تر از[/FONT] psp[FONT=&quot]هست فقط همين وهيچ دليل ديگه اي هم نداره اينو هم خود[/FONT] sony [FONT=&quot]وهم نينتندو تائيد كرده حالا چي ميگيد[/FONT] . [FONT=&quot]ميدونم كه حالا طرف داران[/FONT] ds [FONT=&quot]مارو[/FONT].... [FONT=&quot] ضمنا شما يي كه ميگيد گرافيك بازيها ربطي به اصل بازي نداره (هيجان بازي) پس چرا بعد از كمودور يا نينتندو بازم كنسول زدند و گرافيك بازي هارو بردند بالا فعلا هم سر گرافيك ايكس باكس و پلي استيشن 3 دعوا هست كه كدوم گرافيك بالاتري داره .[/FONT]
[FONT=&quot]اينم بدونيد كه من طرف دار[/FONT] sony [FONT=&quot]نيستم من خودم اون موقع كه ميخاستم[/FONT] [FONT=&quot]يه كنسول[/FONT] [FONT=&quot]بگيرم خيلي عاشق[/FONT] wii [FONT=&quot]شده بودم و اولين انتخاب من[/FONT] wii [FONT=&quot]بود ولي چه حيف كه قيمت اون 650 تومان بود.الان هم براي[/FONT] ds [FONT=&quot]و[/FONT] psp [FONT=&quot]ميگم كه فقط[/FONT] psp. [FONT=&quot]با عرض پوزش از [/FONT]elvish Hero [FONT=&quot]ببخشيد كه كمي تند حرف زدم بايد از[/FONT] psp [FONT=&quot]دفاع ميكردم چون واقعا سرتره[/FONT].

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,018
نام
Milad
[FONT=&quot]خنده دارترين مقايسه رو من از[/FONT]elvish Hero[FONT=&quot]ديدم [/FONT]
laughing[1].gif
[FONT=&quot]خيلي باحال حرف زده خودشم اين تايپ روزده بعدام گفته اگه ميخايد[/FONT] psp [FONT=&quot]بگيريد بهتره بريد يه كارت گرافيك 6600 بگيريد اخه چه ربطي به[/FONT] psp [FONT=&quot]يا [/FONT]ds[FONT=&quot] د[/FONT][FONT=&quot]اره شما هم اگه ميخايد بريد [/FONT]ds [FONT=&quot]بگيريد بهتره پولتون رو دور نريزيد و به جاي[/FONT] ds [FONT=&quot]اگه كامپيوترتون يه گرافيك 16 داره بريد براش يه گرافيك 32 بگيريد گرافيكش از[/FONT] ds [FONT=&quot]خيلي بهتره بقيه پولتم بزار توي جيبت حالشو ببرحالا باز خوبه [/FONT]psp[FONT=&quot] يه گرافيك داره[/FONT][FONT=&quot] 100000 دليل براي برتري[/FONT] psp [FONT=&quot]از[/FONT] ds [FONT=&quot]وجود داره ولي شما ميدونيد چرا[/FONT] ds [FONT=&quot]فروش بيشتري داشته[/FONT][FONT=&quot] نميدونيد ديگه فقط براي وزن اين كنسول هست كه خيلي سبك تر از[/FONT] psp[FONT=&quot]هست فقط همين وهيچ دليل ديگه اي هم نداره اينو هم خود[/FONT] sony [FONT=&quot]وهم نينتندو تائيد كرده حالا چي ميگيد[/FONT] . [FONT=&quot]ميدونم كه حالا طرف داران[/FONT] ds [FONT=&quot]مارو[/FONT].... [FONT=&quot] ضمنا شما يي كه ميگيد گرافيك بازيها ربطي به اصل بازي نداره (هيجان بازي) پس چرا بعد از كمودور يا نينتندو بازم كنسول زدند و گرافيك بازي هارو بردند بالا فعلا هم سر گرافيك ايكس باكس و پلي استيشن 3 دعوا هست كه كدوم گرافيك بالاتري داره .[/FONT]
[FONT=&quot]اينم بدونيد كه من طرف دار[/FONT] sony [FONT=&quot]نيستم من خودم اون موقع كه ميخاستم[/FONT] [FONT=&quot]يه كنسول[/FONT] [FONT=&quot]بگيرم خيلي عاشق[/FONT] wii [FONT=&quot]شده بودم و اولين انتخاب من[/FONT] wii [FONT=&quot]بود ولي چه حيف كه قيمت اون 650 تومان بود.الان هم براي[/FONT] ds [FONT=&quot]و[/FONT] psp [FONT=&quot]ميگم كه فقط[/FONT] psp. [FONT=&quot]با عرض پوزش از [/FONT]elvish Hero [FONT=&quot]ببخشيد كه كمي تند حرف زدم بايد از[/FONT] psp [FONT=&quot]دفاع ميكردم چون واقعا سرتره[/FONT].
با اومدن PSP slim 33% سبكتر شده ديگه با توجه به حرف شما دليلي نمي بينم كسي DS بخره ولي شايد چون قلم نوري داره مردم خوششون مياد من كه اصلا دوست ندارم PSP يه چيز ديگه است

amir_clk500

کاربر سایت
Aug 26, 2007
783
نام
امیرحسین
psp رو حدودا 4 ماه پیش خریدم.اوایل خیلی حال میکردم ولی الان از چشمم افتاده(ولی خداییش از دی اس خیلی بهتره).بازیاش اکثرا مزخرف و چرتند.یه دو تا بازی با حالشو معرفی کنید من بازی کنم.

Final Chapter

کاربر سایت
Oct 4, 2007
16
پی اس پی امکانات خیلی جالبی داره ... از نظر کیفیت هم بهتر هست ... دسترسی به اینترنت ... پخش فیلم و موسیقی و عکس و برنامه های فلش و ... تازه پی اس پی و پی اس 3 باهم کار می کنن که اینم جالبه ...
کلا من طرفدار اجناس سونی هستم. چه سیدی من باشه چه واکمن چه کنسول مهم اینه که خلاقیت داره ... like no others :biggrin1:

nemesis12

کاربر سایت
Aug 30, 2006
570
نام
علیرضا
ds یه دلیل خیلی واضح برای فروش بالاش داره و اون هم چیزی جز قیمت ارزون و بازی های ارزون نیست!
خب معلومه چیزی که حدودا 120 دلار قیمت داره هر کسی یه دونه ازش میخره! این طور نیست؟! اون ور که کف درآمد ها 2000 دلار است! یه مامور شهرداری هم میره ds میخره موقع بیکاری ماریو بازی میکنه!
خدایی wii برای چی اینقدر داره میفروشه؟! از لحاظ گرافیک و حتی گیم پلی به ps2 هم نمیرسه! میبینید که چقدر بازی مشترک با همین psp داره! فقط قیمت ارزون!

حالا بماند که این ژاپنی ها چقدر عاشق اون انیمه هاشون هستند!

psp کلا یه چیز دیگست و ds به درد کسی میخوره که تو خونه سیستم خفن یا کنسول های جدید داره! یا کسی که همش بیرون یا سره کاره و تو روز میتونه یک ساعت بازی کنه!

نمیگم ds بده ها!!! ولی psp از اون بهتره!

جناب amir_clk500 شما هم این بازی ها رو اگه بکنی نظرت به کلی عوض میشه!
tekken: dark ressurection
killzone
burnout
medal of honor
syphon f i l t e r
ace combat
locoroco
ratchet & clanck
gta: vice city
........
.........

eden

کاربر سایت
Aug 23, 2007
18
man alan to U.S hastam . tabestoone emsal ham ke otrish rafte bodam faghe an to fooroosh gah ha kheyli bishtar be psp ahamiyat midadan ta ds.masalan makane kheyli bozorgh tar baraye psp (va vasayele janebish) ekhtesas dade boodan.
va in kamelan maloome ke psp behtar az ds hast albate baraye dokhtar bache ha ds kheyli behtare.

va tanha dalile foroshe ds gheymate kameshe va gar na hich chizi bishtar az psp nadare

آخرین ویرایش:

eden

کاربر سایت
Aug 23, 2007
18
با سلام .
اجازه بدهيد ما هم نظركي بدهيم .
البته من تمام اين پستها و نظرات بچه ها را خوندم . اما دو نكته كوچولو هستش كه ميتونه اين مقايسات را علمي تر كنه .
1- بهترين نظر را كسي خواهد داد كه هر دو كنسول را داشته باشه . توجه داشته باشيد كه آمار جهاني با شرايط توي ايران فرقهاي زيادي داره . فرهنگ و سليقه هاي ما و شرايط مالي و زندگي ما و ... خيلي چيزاي ديگه . اگه دو تا كنسول را داشته باشي بايد ببيني بيشتر كدومشو دستت ميگيري ؟ شايد يه بازي اينيكي بيشتر سرتو گرم كنه ! اما وقتي داري به سرعت با دوستات بيرون ميري ، تو اون لحضه كدومشو تو كيفت ميندازي؟ يا در طول چند ماهي كه هر دو شونو داشتي در مجموع با كدامشون بيشتر بازي كردي ؟ آيا بازيهاي پولي يكي بهتر از بازيها فراوان و هك شده اون ديگري جذابيت داره ؟ و ادامه ماجرا را خودتون بسازيد ...
2- آيا به اين كنسولها فقط به عنوان يك سيستم بازي نگاه ميكنيم يا يه وسيله قابل حمل نيمه همه كاره ؟ كداميكي كاربردهاي بيشتري ميتونه داشته باشه . دوستي در رابطه با كيفيت صدا در اين دستگاهها با آيپاد مقايسه نموده اند ،‌بايد توجه بفرمائيد كه هر MP3 با هم يكي نيست . ميزان Rate اطلاعات صوتي تعيين كننده حجم و كيفيت طدا است . آيا تا حالا يك صوت مشترك را بين سه دستگاه امتحان فرموده ايد ؟
آيا شما به ديكشينري و برنامه نقشه خواني و يا يه دوربين قابل حمل و يا يك اينترنت كوچولو براي چك ميلهاتون نياز نداريد . نميخواهيد يه آلبوم عكس كوچولو داشته باشيد و يا يك سيستم ارتباط بيسيم بين كامپيوتر پرحجم خود و دسستگاه كوچولويتان و...
كداميك از اين دستگاهها بيشتر مورد نظر برنامه نويسهاي مختلف قرار گرفته . ؟
شايد حالا بهتر بشه نظر داد (((((

kamelan movafegham

only4you_mehr

کاربر سایت
Jul 23, 2006
244
نام
مهرداد
من مي خوام تا عيد يكي رو بخرم
كدومش رو بخرم ؟
از زلدا و ماريو و متال گير و خداي جنگ و بازي هاي ديگه هم خوشم مياد
شنيدم psp يه امولاتور داره كه بازي هاي ds رو راحت مياره
بازي هاي كدوم راحت تره
psp ارزونترينش و ds ارزونترينش چند :D ؟

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
معلومه PSP

هر کنسولی مدتی روی فرم هست مثل پلی 2 که تا سالها برتر بود اما حالا دیگه از مد افتاده اما PSP بخاطر قابلیت های فوق العادهش تا سالها میتونه بفروشه و از مد نیوفته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر