PS4 هک شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
«Playstation 4» توسط گروه «fail0verflow» هک شد. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

امروز یک ویدیو از کنسول PS4 منتشر شد که در آن یک نسخه هک شده «Pokemon» توسط سیستم عامل تغییر یافته «Linux» اجرا می‌شود. PS4 توسط گروه fail0verflow هک شده، این گروه این نسخه تغییر یافته سیستم عامل Linux را در دسترس عموم قرار داده‌است.

ویدیو منتشر شده:

[video=aparat;T8iC9]http://www.aparat.com/v/T8iC9[/video]

این ویدیو در اواخر ماه دسامبر، در کنفرانس «Chaos Communication Congress» که در شهر هامبورگ برگزار شد، توسط گروه fail0verflow به نمایش در آمد.

fail0verflow همان گروهی است که کنسول «Playstation 3» را در ژانویه سال 2011 هک کرد. (همچنین موفق به هک کنسول‌های Wii و Wii U نیز شده)

با توجه به گزارش «Digital Foundry»، این گروه، نرم‌افزاری را عرضه نکرده که بتواند قابلیت دسترسی پایین به سخت‌افزار را داشته باشد، به این دلیل که «سیستم امنیتی PS4 به قدری افتضاح است که به کمک ما [گروه fail0verflow] نیاز ندارید.».

انتظار می‌رود هکر‌های بیشتری در ماه‌های پیش رو به عرضه نرم‌افزارهای مختلف برای هک کنسول PS4 روی بیاورند، باید منتظر ماند و دید «سونی» چه واکنشی نشان خواهد داد.

منبع

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
با تشکر از دوستان که شرایط اقتصاد جهان و ایران رو تجزیه و تحلیل کردن (یک عده گفتن ایران بهشت گیمر هاست و یک عده هم گفتن زندگی تو خارج راحته و بحث درامد و ....)که به اینها کاری ندارم
کپی کردن یا نکردن مسئله این است.
پایرسی و رعایت نکردن کپی رایت به صورت کلی کار درستی نیست چون زحمات و هزینه هایی که یک عده برای ساخت اون محتوی گزاشتن بدون اینکه در مقابلش چیزی دریافت کنن تلف میشه و .....
اما سوالی که پیش میاد اینجاست وقتی یک شرکت محتوی مورد نظر رو برای کشوری عرضه نمیکنه مردم اون کشور مجبور به خرید نسخه ارجینال هستن؟وقتی هیچگونه ساپورت و پشتوانه ای از شرکت سازنده نداری وقتی اون شرکت شمارو کلا جزو امارش حساب نمیاره خرید نسخه ارجینال الزامی هست؟
وقتی شرکت ها میان بازی رو که باید به صورت کلی کامل عرضه میشد چهل تیکش میکنن و به عنوان محتوی قابل دانلود از روز از مشتری پول میگیرن (اکثر بازی ها به این وضع افتادن)هرچند همه شرکت ها اینجوری نیستن برای مثال سی دی پروجکت نه تنها 16 دی ال سی رایگان عرضه کردن نه تنها داخل پکیج بازی دیسک ساند ترک هارو هم گذاشتن بازی رو برای پلتفرم پی سی (تنها پلتفرم قابل پایرت) رو بدون دی ار ام عرضه کردن پشتی بانی نرم افزاریش هم به کنار که با آپدیت ها تقریبا اکثر باگ ها و افت فریم هارو فیکس کردن. حالا سوالی که پیش میاد این هست که با توجه به اینکه بازی تو کشور ما به صورت مستقیم عرضه نشده آیا مجبورم بازی رو ارجینال تهیه کنم؟(نه)ولی وقتی یک شرکت واسه مشتریش احترام قائل باشه 100% ازش حمایت میکنم
در کل:هروقت ایران از طرف شرکت ها به صورت رسمی شناخته شد و واسمون اهمیت قائل شدن اجرای قانون کپی رایت لازم میشه در غیر این صورت هیچ اجباری نیس :d

پس شما اگه راه داشته باشی و امکان داشته باشه محصولات شرکت apple رو هم حاضری بپیچی پول واسش ندی دیگه نه؟ یا اگر از محصول وطنی هم راضی نباشی به نظرت قیمتش بالاس یا امکاناتش کامل نیست بتونی میری بدون پول دادن استفاده می کنی به نظرت توجیح میشه حرکتت؟

l3eckham

کاربر سایت
Oct 8, 2015
21
یادت باشه گفتم لیسانس یه مدرک همین و عرضه شما همین الانش با هر مدرک لیسانسی میتونی بری تو بانک وایسی یه دوره کوچیک ببینی بالای 1 تومن حقوق بگیری این که یه سری ادما وایسادن یه کار براشون حاضر و اماده باشه برن پول پارو کنن نخیر از این خبرا نیست همین کسایی که شما میگی بیکارن در دوستات عمرا نمیرن 2 روز تو بازار پادویی کنن 2 زار پول در بیارن همین الان بری 2 سال تو بازار از کفه کفش با پادویی شروع کنی بعد 2 سال میتونی یه پول خوبی برای خودت جور کرده باشی عزیزم کار کردن جنم میخواد عرضه میخواد.مرد حسابی کار کردن 1 روز 2 روز نیست میخوای به جایی برسی باید سال ها کار کنی جون بکنی.

نه اخه این حرفا رو کجاتون میارین تو اصلا منو میشناسی که حالا بخوای در مورد عقاید من یا دید من صحبت کنی ؟ شمام جوابی که برای پست بالایی دادم بخون.

دوست عزیز چرا غیر منطقی حرف میزنی ؟ طرف رفته دانشگاه درس خونده لیسانس یا فوق لیسانس گرفته بعد بره کف بازار کفش بفروشه چه ربطی به پادویی جنم داره ؟ بله حرف شما کاملا متین کار از اسمون نمیاد اما نه دیگه کسی که مدرک داره بره کفش بازار پادویی این حرفا ! این جامعه ما هست که خرابه وگرنه اکثر دوستانی که لیسانس یا فوق لیسانس هستن نباید بیکار باشن اگر به طرز تفکر شما باشه دانشگاه رفتن درس خوندن به درد نمیخوره چه کاریه درس خوندن اخه. جنم داشته باش برو کف بازار داد بزن بگو گوجه کیلو 3 هزار !
دیگه این بحث ادامه پیدا نکنه بهتره موفق باشید دوستان .

beh1382

کاربر سایت
Nov 27, 2006
800
نام
behrooz
مثلا سونی بیاد ایران رو به استورش اضافه کنه ... خیلی هزینه رو دست سونی میفته ...؟

والا خوده کازه هیرایی هم انقدر نگران دخل و خرج شرکت نیست ... به لیوان اب خنک بخور ....

والله فکر کنم شما بیشتر نیاز به آب خنک داری
سونی سر من کلاه نذاشته و اون انگشتشو به شما نشون داده (البته طبق گفته خودتون)

من از سونی حمایت نمیکنم و دارم از نرم افزار حمایت میکنم
اگر نمیتونی بحث منطقی کنی لازم نیست با تیکه پرونی بحثو منحرف کنی
در ضمن ایران به استور سونی اضافه شه چی به سونی میرسه ؟؟
میخوای با ریالی که هر روز ارزشش پایین تر میاد خرید کنی اون وقت این سونیه که ضرر میکنه
حالا به خاطر چی بیاد ایرانو به استورش اضافه کنه

خواهشا قبل از اینکه رگ غیرتتون باد کنه و شروع کنید به پست دادن یه خورده فکر کنید

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
دوستان تذکر داده شد که بحث اقتصادی و اجتماعی رو دیگه ادامه ندید. رویه بر اینه که پست ها پاک نشن و تاپیک قفل نشه، اما وقتی شما همکاری نمیکنید مجبوریم پست ها رو پاک کنیم. از این پست به بعد لطفا فقط راجب موضوع تاپیک بحث کنید.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
برای کسانی مثل من که وقت ندارن و 2-3 ماه طول میکشه یه بازی رو تموم کنن اصلا فرقی نداره هک بشه یا نه :D.

YOUNG WOLF

کاربر سایت
Jan 1, 2016
49
نام
بهزاد
برای کسانی مثل من که وقت ندارن و 2-3 ماه طول میکشه یه بازی رو تموم کنن اصلا فرقی نداره هک بشه یا نه :D.

برای منم که حوصلم کم شده فرقی نمیکنه! یک زمانی با پلی استیشن 2 تمام فوتبال ها را میجویدم یا به قول امروزی ها پلات میکردیم! اما الان حتی نمیتونم بیشتر از یک ساعت فوتبال بازی کنم!

البته این یک مثال بود برادر!

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
3 الی 4 ماهی حداقل زمان می بره تا بشه بازی ها کپی اجرا بشن چه شود uncharted 4 کپی بزنیم:d

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
خبر بد:d

به گزارش سایت 3DM که یکی از گروههای خیلی فعال در زمینه هک بازی و پایرت هستن احتمالش هست دیگه تا دو سال آینده چیزی بنام پایرسی وجود نداشته باشه.... این پسرای بد معنقدن که تکنولوژی DRM در بازیها داره به سمتی میره که شکستن قفلشون کمرشکن شده. مخصوصا قفل دنوو روی بازی JC3 رو مثال زدن

The founder of notorious Chinese cracking forum 3DM is warning that given the current state of anti-piracy technology, in two years there might be no more pirate games to play. The claims come after attempts to breach the Denuvo security protecting Just Cause 3 pushed the group's cracking expert to breaking point.

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
این خبر که زده شده اصلا هک نیست جوری استفاده ا حفره مرورگر بوده که برداشته شد حداقل تا اخر سال 2016دنبال هک مک نباشید

s_erosennin

کاربر سایت
Apr 5, 2012
235
نام
Salah
البته اینکه 3DM کامنت داده ربطی به PS4 نداره! ولی همونجور که خیلی بازی های غیر قابل هک، با گذشت زمان هک شدن، گذر زمان قفل بقیه ی بازی ها رو هم میشکونه! هرچند واقعا این قفل Denuvo برای بازی های PC عذابی شده برای خودش! ولی اینم حل میشه!

یادم میاد یک زمانی برای بازی کردن Prince of Persia 3 باید کابل CD Rom رو جدا می کردیم! یا با یک نسخه ی مخصوص از Daemon Tools تازه اگر شانسمون می گرفت بازی رو اجرا می کردیم! ولی الآن همون بازیا با حجم کم هم قابل دانلود شدن و هم این دردسر ها رو ندارن!

تنها مشکلی که هست اینه که یک راه درست حسابی برای کرک کردن بازیا پیدا کنن، تا یه مدت مشکلی نداشته باشیم!

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
خبر بد:d

به گزارش سایت 3DM که یکی از گروههای خیلی فعال در زمینه هک بازی و پایرت هستن احتمالش هست دیگه تا دو سال آینده چیزی بنام پایرسی وجود نداشته باشه.... این پسرای بد معنقدن که تکنولوژی DRM در بازیها داره به سمتی میره که شکستن قفلشون کمرشکن شده. مخصوصا قفل دنوو روی بازی JC3 رو مثال زدن
این موضوع که کلا ربطی به PS4 نداره و مربوط به PC
الان هم این قضیه Denuvo کلا تا الان روی Just Cause 3 جواب داده اونم به این خاطر که تنها گروهی که پیگیر موضوع کرک فقط 3DM
اگه قرار باشه Denuvo روی بازیهای مهمتر سال دیگه استفاده بشه مطمئنا هکر های دیگه هم بهش توجه میکنن و شروع میکنن روش کار کردن

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
حرف های جالبی زده می شه

می گن این هک نیست و طرف داره شبیه ساز اجرا می کنه و ...
اجرای سیستم عامل لینوکس بر روی PS4 نمونه کامل دسترسی از Kernel و اجرای Unsinged کد هست، به عبارتی بالاتر از این سطح دسترسی در PS4 نداریم

می گن این آسیب پذیری مرورگره و استفاده از اونه و ...
اولا هر Exploit ای یک آسیب پذیری ای می خواد، حالا هرجاش می خواد باشه مهم نیست، بعدم همین الان Browserhax روی 3DS که منجر به دسترسی User/Kernel می شه و Wii U Kernel Exploit که اینم منجر به دسترسی Kernel می شه هر دو از آسیب پذیری Browser استفاده می کنن

می گن روی فرم ویر 1.76 اه و ...
تایید شده که آسیب پذیری به فرم دیگه ای در آخرین فرم ویر موجود وجود داره، Fail0verflow گروهی نیست که وقتش رو بالای این چیزا بزاره و همونطور که قبلا گفتم نشان دهنده راه اه، همونطور که راه رو برای هک PS3 و Wii U نشون داد
در ضمن اگر هم فرض کنیم که آسیب پذیری کلا پچ شده رفته، ارزش این آسیب پذیری روی این فرم ویر اینه که امکان بررسی کامل کنسول PS4 رو در اختیار بقیه قرار می ده و در نهایت به اون ها در امر هک فرم ویر های بالاتر به طور قابل توجهی کمک می کنه

کلا اینی که دوست ندارید کنسول مورد علاقتون هک بشه خوب سلیقه شخصیه کاریش نمی شه کرد، اما حداقل دلیل و منطق برای رد کردن کاری که توی یک کنفرانس بین المللی هکینگ مطرح شده و مورد تایید قرار گرفته و بزرگان Scene رو تحت تاثیر قرار داده نیارید.

آخرین ویرایش:

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
به نظر من هک این نسل هم کمه... این نسل هیچی واسه گفتن نداشت ..مضخرف ترین نسل با این بازیهای تکراری و بیمزش!هک هم بشه چی میخواید بازی کنید ؟ همش مزخرفه!4تا بازی درست توش تا به امروز پیدا نمیشه !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر