PS4 هک شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
«Playstation 4» توسط گروه «fail0verflow» هک شد. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

امروز یک ویدیو از کنسول PS4 منتشر شد که در آن یک نسخه هک شده «Pokemon» توسط سیستم عامل تغییر یافته «Linux» اجرا می‌شود. PS4 توسط گروه fail0verflow هک شده، این گروه این نسخه تغییر یافته سیستم عامل Linux را در دسترس عموم قرار داده‌است.

ویدیو منتشر شده:

[video=aparat;T8iC9]http://www.aparat.com/v/T8iC9[/video]

این ویدیو در اواخر ماه دسامبر، در کنفرانس «Chaos Communication Congress» که در شهر هامبورگ برگزار شد، توسط گروه fail0verflow به نمایش در آمد.

fail0verflow همان گروهی است که کنسول «Playstation 3» را در ژانویه سال 2011 هک کرد. (همچنین موفق به هک کنسول‌های Wii و Wii U نیز شده)

با توجه به گزارش «Digital Foundry»، این گروه، نرم‌افزاری را عرضه نکرده که بتواند قابلیت دسترسی پایین به سخت‌افزار را داشته باشد، به این دلیل که «سیستم امنیتی PS4 به قدری افتضاح است که به کمک ما [گروه fail0verflow] نیاز ندارید.».

انتظار می‌رود هکر‌های بیشتری در ماه‌های پیش رو به عرضه نرم‌افزارهای مختلف برای هک کنسول PS4 روی بیاورند، باید منتظر ماند و دید «سونی» چه واکنشی نشان خواهد داد.

منبع

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
کاملا مشخصه ذهنیت شما دوستانی که چنین نظری رو دارن میشه درک کرد که واقعا حرف هایی که زدم هضمش برای ما جهان سومی ها خیلی سخته یعنی خدمات درمانی در کشوری مثل کانادا و سطح رفاه اجتماعی در اون کشور رو که هی انقدر مثال میزنم مشخصه که نمیتونین باور کنین من نزدیک ترین کسم داره اون جا زندگی میکنه و هر روز باهاش در تماسم و همین طور یه دوستم در سوئد زندگی میکنه و دیگری در ایتالیا ) ولی کانادا رو هی مثال میزنم چون کاملا از شرایط اجتماعی اون کشور اطلاع دارم و از روی هوا و فیلم های هالیوودی و فراماسونی و آمریکای جهان خوار که مغز ما جوانان رو شستشو میده حرف نمیزنم دوست عزیز و 32 سالمه قشنگ طعم سختی زندگی کردن تو ایران رو دارم میچشم ! شما راحتی و داره بهت خوش میگذره و راضی هستی خوش به حالت و حالش رو ببر ! من خودم کانادا و کشوری های پیشرفته تا حالا نرفتم ولی به خاطر کاری که دارم ترکیه زیاد میرم و همین ترکیه از ما جلوتر هستش و کشور های پیشرفته رو که اصلا مقایسه نکنم بهتره !

درباره مالیاتی که صحبت میکنی هم اطلاعی نداری و مالیاتی که گرفته میشه با توجه به سطح در آمد اون شخص کم میشه و یه حقوق 2500 دلاری در کانادا فقط 20 دلار ازش کم میشه به خاطر مالیات و سطح درآمد تو کاناد هر چی بیشتر باشه ، مالیات هم به همون نسبت بیشتر گرفته میشه ( به خاطر توازن قشر ثروتمند و متوسط و ..... ) یعنی شما اگه تو کانادا ثروتمند باشی و یه خونه خریده باشی تا این جا مالیاتی نمیدی به خاطر خرید خونه اول ولی اکه بخوای خونه دومی بخری باید مالیات سنگینی پرداخت کنی ( این کار باعث میشه تقسیم ثروت بین مردم یک کشور تقسیم بشه و ثروت و پول دست یک عده ای خاص فقط نباشه )

تو کانادا خیلی از مردم خونه اجاره ای زندگی میکنن به خاطر قوانین عالی که داره و قیمت پایین اجاره ها خیلی از مردم خونه اجاره ای زندگی میکنن همین کسی که از نزدیکان من هستش و داره در کاناد زندگی میکنه میگه مستاجر بقلیشون 32 ساله که تو همین خونه اجاره ای داره زندگیش رو میکنه !!! باورش سخته میدونم و میدونم داری میخندی چون ذهنیت همه ما ها تو همین جهان سوم بودن باقی مونده و خیلی از ایرانی ها هیچ اطلاعی از حقوق اولیه زندگیشون هم ندارن چون همین طوری همه ما بار اومدیم و طوری تربیت شدیم که از ابتدایی ترین حقوق اولیه زندگیمون بی خبر باشیم به عبارتی هر چی کم تر بدونیم خب به طبعش راحت تر میشه سرمون رو شیره مالید و ازمون سواستفاده کرد !!!

هیچ نیازی هم نمیبینم بخوام چیزی رو ثابت کنم همین فرار مغز ها و مهاجرت از ایران و پناهندگی و خیلی اتفاقات درد آور دیگه که داره اتفاق میفته قشنگ داره نشون میده که کشور جهان سومی و اولی به کجا میگن !!!؟؟؟

به هر حال مشخصه همه دارن از آلمان و ایتالیا و آمریکا و کانادا و فرانسه و سوئد و دانمارک و سوئیس و خلاصه کشورهای پیشرفته دارن به ایران و خاور میانه مهاجرت میکنن و من دارم اشتباه میکنم و توهم زدم ....... اصلا کسی از ایران داره مهاجرت و پناهندگی داره نمیگیره که !!!!! ( کجای کاری عزیز بالای 70 درصد دانشجوی های صنعتی شریف و علوم پزشکی به راحتی پذیرش میگیرن و میرن اصلا هم فکر نکنی به خاطر اقتصاد و رفاه اجتماعی و ...... هستش !!! نه اصلا اینا همشون توهم زدن و غرب شستشوی مغزیشون داده و از همه مهمتر فیلم های هالیوودی زیاد نگاه میکنن !!!)

فیلم های هالیوودی !!!!؟؟؟؟ ..... شستشوی مغزی ؟؟؟!!! طنز بسیار زیبایی بود !!! .......... باشه دوست عزیز اصلا ایران قطب اقتصادی جهان و خلاصه نمایندگی تمامی برند های بزرگ در ایران هستش و اصلا AMD و اینتل و اپل و مایکروسافت و سونی و نیتندو خلاصه شعبه اصلی این شرکت ها در ایران هستش !!! و همین طور قدرتمند ترین استودیو های بازی سازی های جهان هم در ایران هستش و از همه مهم تر ارزش دلار آمریکا برابری میکنه با یک ریال ایران !!! و همین طور صنعت خود رو سازی ایران که ایران خود رو داره با ماشین های فوق پیشرفتش مرسدس بنز رو نابود میکنه ( اوباما خودش ماشین های ایران خودرو رو سوار میشه ) صنعت هواپیما سازی هم که دیگه هیچی !!! غول تمامیم و ایر باس و بوئینگ باید لنگ بندازن ! صنعت وسائل الکتریکی هم هیچی خود سونی این بار لنگ میندازه از صنعت دارو سازی هم که هیچی نگم بهتره و تو جذب توریست هم که در جهان اولیم خلاصه مشکلی نداریم ....................... اصلا ما انتهای قدرتیم !!! خود خودشیم ..............

آقا امثال من غرب زده و بیچاره و متوهم رو غرب و استکبار جهانی شستشوی مغزی داده و سر آخر همه چی آرومه من چقدر خوشحالم ..........................

واقعا حال ندارم جواب 5000 خطی بدم وقت هم ندرام اما :

بحث به بیراهه کشوندن هم حدی داره اول از همه کی گفت ایران بهتر از کاناداست ؟ من گفتم هر کشوری زندگی سختی خودش داره یا شما این درک نمیکنی یا نمیخوای درک کنی .
شما وقتی کانادا زندگی میکنی باید سخت تلاش کنی بله رفاه اجتماعی بالاست اما همه ملت جوری نیستن که بخوان زندگیشون ول کنن ماهی 10 تا بازی بخرن اگه شما این درک نمیکنید مشکل من نیست .
دوم شما داری از تجربه کس دیگه ای مثال میزنی من رفتم دیدم 3 ماه هم نروژ زندگی کردم تمام خانواده مادریم آمریکا و کانادا و نروژ هستن حتی پسر خاله هام من نمیتونم به بعضی هاشون بگم ایرانی.
سوم در کانادا همه جا اون وضعیت مالیات نیست بعضی جاها 5% بعضی جاها به 20 % حقوق هم میرسه حالا شما مالیات خرید ها و موارد دیگه هم اضافه کن منم با ایران مقایسه نکردم گفتم چی گفتم اگه فکر کردین همه حقوق که شما فکر میکنن میگیرن سخت در اشتباهی .
اون خونه ای که شما داری میگی اول از همه مربوط به یک چیزی مثل خونه های که دولت خودمون میده مسکن مهر همین الان پسر خاله خودم ونکوور اجاره خونش 1000 دلار در ماه من خودم از دانشگاهUniversity OHIO که پزیرش گرفته بودم اجاره یک خونه 1 اتاق خابه برام 500$ در میومد که به دلایلی نرفتم .
مگه من گفتم داریم در کشور گل بلبل زندگی میکنم کشور وضعیتش خرابه درست کیوان چی گفت بهشت بازی دسته دو درست هم گفته وقتی یه احمقی میاد بازی 240 میخره هفته بعد 180 میفروشه آمریکا و کاناداش بعد یک ماه بازی قیمتش اینجوری افت نمیکنه بعد 3 ماه به 110 برسه .
من نمیدونم جایی گفته باشم اینجا رفاه اجتماعی ش از آمریکا و کانادا بیشتر یا درامد ملت بیشتر بلکه گفتم ملت اینجا با کار کمتر دارن حقوق کاری که نکردن هم میگیرن یک نفر در آمریکا به صورت عمومی میره سر کار ساعت 5 بعظهر بر میگرده اما اینجا چی 1 ساعت میره 1 ساعت داره صبحانه میخوره 1 ساعت برای نماز تعطیل میکنه بعدش هم 2 بر میگرده سر خونش اگه شما واقعا اینجور کار کردن با اون بد بختی که امریکا یا کانادا کار میکنه یکی میدونی و انتظار داری حقوق برابر بگیرن واقعا نمیدونم چی بگم .
کشور تعطیل شکی درش نیست ملت دارن میرن خود من یکی از اونها کسی نگفت زندگی اینجا بهشته همچی آرومه من چقدر خوش بختم بر عکس دارم میگم وضعیت ما اصلا قابل مقایسه نیست همه هم در امریکا و کانادا یک وضعیت ندارن از یک رفاه اجتماعی ثابت بر خوردار نیستنن .
فلیم هالیودی برای این مثال زدم که اگه فکر میکنید همه اونجا دارن در خوشی مطلق زندگی میکنن سخت در اشتباهی زندگی اونجا هم سختی خودش داره کار و تلاش بیشتر میخواد همه امکان موفق شدنشون وجود نداره دقیقا این مورد مثل ایرانه در ایران یکی داریم 800 حقوق میگیره یکی داریم 1-5 میلیارد درامد داره کانادا هم همینه .
بازم اگه شما فکر میکنی من کانادا یا آمریکا زندگی در اونجا از نظر رفاه اجتماعی در حد ایران پایین اوردم سخت در اشتباهی من فقط گفتم همه ملت اونجا هم از یک رفاه ثابت همگانی برخوردار نیستن هرکسی بر مبنای کار و تلاش خودش به رفاه بیشتری دست پیدا میکنه .

amirarsenal

کاربر سایت
Dec 5, 2010
520
نام
امیر
بابا من هر روز میام این تایپیک ببینم پیشرفتی اتفاقی دستاورد جدیدی تو زمینه هک اتفاق افتاده، میبینم دوستان دارن در مورد رفاه و درامد خارجی ها صحبت میکنن :|
بابا بیخیال

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
بابا من هر روز میام این تایپیک ببینم پیشرفتی اتفاقی دستاورد جدیدی تو زمینه هک اتفاق افتاده، میبینم دوستان دارن در مورد رفاه و درامد خارجی ها صحبت میکنن :|
بابا بیخیال
دقیقا والا هر کی توانشو داره اوریج بازی میکنه و هر کی نداره کپی این دیگه بحث کردن نداره بیخیال بابا خبر جدید اومد بزارید به جای بحثو جدل

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
دقیقا والا هر کی توانشو داره اوریج بازی میکنه و هر کی نداره کپی این دیگه بحث کردن نداره بیخیال بابا خبر جدید اومد بزارید به جای بحثو جدل
والا تمام حرف بچه ها تا اون جایی میدونم همینه ولی مشکل اینه که بعد کپی شدن اوریچ با ها عملا باید گیم رو بزارن کنار :d

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
بابا بیخیال
ما باید یاد بگیریم به نظر هر کسی احترام بزاریم!
هک شد هرکی دوس داشت کپی کنه هر کیم دوست نداشت اوریج بزنه! بحث نداره

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
سلام
من بازی بیشتر در این سایت می‌خرم و میفروشم
تقریبا مفت میفته
(یا ۵ یورو سود میکنی‌ یا ۵ یورو ضرر)
بازیهای PS4 خیلی‌ راحت و سریع خریدو فروش میشه
بازیهای قدیمی‌ و دست دوم PS4 تقریبا بین ۵ تا ۱۰ یورو هم پیدا می‌شوند که اینجا تقریبا مفته :d

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
سلام
من بازی بیشتر در این سایت می‌خرم و میفروشم
تقریبا مفت میفته
(یا ۵ یورو سود میکنی‌ یا ۵ یورو ضرر)
بازیهای PS4 خیلی‌ راحت و سریع خریدو فروش میشه
بازیهای قدیمی‌ و دست دوم PS4 تقریبا بین ۵ تا ۱۰ یورو هم پیدا می‌شوند که اینجا تقریبا مفته :d

شما کجا زندگی میکنی دوست عزیز ... این سایته دقیقا خود عمون بهشت موعوده که به گیمرا وعده داده شده ... حرف نداره ... میخوام گریه کنم ...

بی خیال قیمت ...چه بازی ها کمیاب و ارشیوی توش هست

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
والا تمام حرف بچه ها تا اون جایی میدونم همینه ولی مشکل اینه که بعد کپی شدن اوریچ با ها عملا باید گیم رو بزارن کنار :d

این الان sarcastic بود چی بود؟! نسل قبل ندیدم کسی به محض هک شدن کلا بازی رو بذاره کنار.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,965
نام
فرهاد
مسئله این نیست که دلار الان چنده، یا یه کارگر و کارمند چقد میگیرن. مسئله این نیس تو امریکا و اروپا شرایط چجوره مسئله اینه که ما کلا تو خیلی چیزا باید خود درمانی کنیم. این تو رگ و خون ما رفته که همیشه راحت طلب باشیم و هر چیزی که مفت و ارزون رو بخریم. ربطی به خیلی چیزای دیگه نداره، عادت کردیم. بر فرض دلار همون 1000 تومن دوران قدیمم بشه باز ما همین رویه رو انجام میدادم. 99درصد ابزارها و اپلیکشین‌هایی که استفاده میکینم دزدی‌ـه پس توقع چیو داریم من نوعی همه چی رو دارم کپیش رو استفاده میکنم، نسخه کرک شده رو سیستم نصبه. ایا منی که یه عمر به این زندگی عادت کردم میتونم یهو تغییر رویه بدم و بیام قانون کپی رایت رو رعایت کن کنم؟...مشکل داریم اقا مشکل

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
بحث راجبع اقتصاد ایران و مقایسته اش در کشور های سطح اول جهان اشتباه هست خیلی از جوون های ایران الان بیکار هستند وضعیت شغل تو ایران فاجعه هست کاری به این ندارم

من جوون 20ساله که 4ماهی یه بار 1200پول دانشگاه میدم ب عنوان شهریه پول پوشاک هم هست توی سال شاید نزدیک 450 پول خرج کنم برا لباس و هر خرج های دیگه که شامل خیلی چیز های دیگه میشه

پدرم در ماه شاید 1200تا 1400حقوق بگیره پول درمانی پول خوراک و پوشاک هم ازش کم کنی و قسط های بانکی شاید 600براش بمونه توی یک ماه من بیام پول از بازی براش بگیرم واقعا ظلم بهش میشه و یه خودم اجازه نمیدم ازش پول بگیرم. ولی اصلا نمیام به خودم اجازه بدم پایرت کنم این تفکر منه

من میتونم بگم فقط از پدرم برا ps2پول گرفتم چون اون موقع سنی نداشتم ولی الان برا خودم یه مدتی کار کردم پولی پس انداز کردم که تو این دوره زمونه پولی نیست از اون پول دارم استفاده میکنم و به گیم میخرم ولی خرج های دیگه رو از پدرم میگیریم و شاید بازی بخرم و بفروشم و نهایتا 30تومن ضرر میکنم ولی نمیام هر ماه 2 بازی بخرم و تمام بازی ها رو بازی کنم

bruce

کاربر سایت
Nov 6, 2005
656
نام
مهران
این الان sarcastic بود چی بود؟! نسل قبل ندیدم کسی به محض هک شدن کلا بازی رو بذاره کنار.
باورم نمیشه اومدم تو تاپیک هک PS4 .....صد رحمت به حموم زنونه .....بابا حالا هرکی داره میگیره هرکی نداره کپی میخره....چه فرقی داره.....الکی حرص میخورین چرا ؟!!!!!
داداش گلم Sarcastic یعنی چی ؟:) تو کل جملت همین یه کلمه فارسیش رو Forget کرده بودی شما ؟ l-)/:)

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
شما کجا زندگی میکنی دوست عزیز ... این سایته دقیقا خود عمون بهشت موعوده که به گیمرا وعده داده شده ... حرف نداره ... میخوام گریه کنم ...

بی خیال قیمت ...چه بازی ها کمیاب و ارشیوی توش هست
سلام
اتریش زندگی‌ می‌کنم
خرید کنسول PS4 و بازیهاش اینجا خیلی‌ خوب و به صرفه هست
بازیهای ارشیوی و کمیاب نینتندو و ،... هم پیدا میشه
اما ممکنه بعضی‌ هاشون فقط زبان آلمانی داشته باشند.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
مسئله این نیست که دلار الان چنده، یا یه کارگر و کارمند چقد میگیرن. مسئله این نیس تو امریکا و اروپا شرایط چجوره مسئله اینه که ما کلا تو خیلی چیزا باید خود درمانی کنیم. این تو رگ و خون ما رفته که همیشه راحت طلب باشیم و هر چیزی که مفت و ارزون رو بخریم. ربطی به خیلی چیزای دیگه نداره، عادت کردیم. بر فرض دلار همون 1000 تومن دوران قدیمم بشه باز ما همین رویه رو انجام میدادم. 99درصد ابزارها و اپلیکشین‌هایی که استفاده میکینم دزدی‌ـه پس توقع چیو داریم من نوعی همه چی رو دارم کپیش رو استفاده میکنم، نسخه کرک شده رو سیستم نصبه. ایا منی که یه عمر به این زندگی عادت کردم میتونم یهو تغییر رویه بدم و بیام قانون کپی رایت رو رعایت کن کنم؟...مشکل داریم اقا مشکل

هی بگن هی شما حرف خودت رو بزن! آقا واقعا فرق داره، اینقدر خود درگیر نباشیم لطفا! اگر درآمد مناسب و دسترسی به امکانات اولیه باشه خیلی ها طرف کپی نمی رن، حداقل این چیزیه که من دور و برم دیدم. بابا دوست من X1 اش مشکل پیدا کرد رفت داد دو هفته بعد بهش تحویل دادن با یه Voucher به اندازه 30 یورو! خوب وقتی می بینی اینجوریه نمی ری سراغ هک و اینا. قدرت خرید هم واقعا تاثیر داره، بابا یکی از دوستان ایرانیم کارش پخش روزنامه اس، ماهی به پول ایران حدود 5 ملیون در میاره! کدوم آدم جوون می تونه حداقل تو چند سال اول کار اینقدر درآمد داشته باشه؟ اونم با اون سیستم کاری افتضاح، یادش بخیر تو پالایشگاه کار می کردم از ساعت 5:30 صبح تا 5:00 عصر، جمعه هم حتی تعطیل نبودم و روز عید هم سر کار بودم به زور ماهی 600 در می اوردم، حالا اینجا با روزی 7 ساعت سرکار (ساعت شروع و پایانش درست خودمه) چندین برابر ایران درآمد دارم.

- - -ویرایش - - -

باورم نمیشه اومدم تو تاپیک هک PS4 .....صد رحمت به حموم زنونه .....بابا حالا هرکی داره میگیره هرکی نداره کپی میخره....چه فرقی داره.....الکی حرص میخورین چرا ؟!!!!!
داداش گلم Sarcastic یعنی چی ؟:) تو کل جملت همین یه کلمه فارسیش رو Forget کرده بودی شما ؟ l-)/:)
شما انگار یادت رفته فلسفه فروم چی هست، اصلش همین بحث و اینهاس وگرنه خود خبر که روی صفحه اصلی سایت میره همه میبینن. فکر کردی تو سایت های خبری مرض دارن قسمت comment میذارن زیر خبر؟
کسی هم حرص نخورد، همیشه سر موضوع های حساس این بحث ها پیش میاد شما انقدر بهت فشار اومده همون خبر رو بخون برو، مجبورت نکردن بیای وسط غر غر کنی. Sarcastic رو هم بزن تو google واست ترجمه کنه.

- - -ویرایش - - -

سلام
اتریش زندگی‌ می‌کنم
خرید کنسول PS4 و بازیهاش اینجا خیلی‌ خوب و به صرفه هست
بازیهای ارشیوی و کمیاب نینتندو و ،... هم پیدا میشه
اما ممکنه بعضی‌ هاشون فقط زبان آلمانی داشته باشند.
من یکی دو تا از آلمان خریدم فقط جلدشون آلمانی بود، تا اونجا که من می دونم ریجن اروپا واسه همه کشور ها یکیه همشون هم زبون انگلیسی دارن همیشه!

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
من یکی دو تا از آلمان خریدم فقط جلدشون آلمانی بود، تا اونجا که من می دونم ریجن اروپا واسه همه کشور ها یکیه همشون هم زبون انگلیسی دارن همیشه!
منظورم بازیهای آرشیوی بود (Nintendo ,... )
بازیهای PS4 هم نسخهٔ PEGI نسخهٔ ‌اروپایی هست اما USK آلمانیه و گاهی سانسور هم داره.

آخرین ویرایش:

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
حالا سوال اینه اونایی که مدعی اوریج بازی هستن آیا:

ویندوزشون اوریجه؟
نرم افزارهای داخل سیستمشون اوریجه؟
فیلمها و سریالهایی که دانلود میکنن اوریجه؟
انیمه هایی که دانلود میکنن اوریجه؟
آهنگها و آلبوهایی که دانلود میکنن اوریجه؟
بازیهای PC که دانلود میکنن یا از بازار میخرن همشون اوریجه؟
نرم افزارهای موبایلشون همه اوریجه؟

اگه آره که دمشون گرم ' یه شهروند کاملا اوریج هستن:d

در مورد هک شدنش هم بسیار استقبال میشه چون در هر صورت ما که تو نقشه تجاری این شرکتها حساب نمیشیم پس بهتر که با هزینه خیلی ارزونتری بازی کنیم.زندگی که اینجا به حال همه جهنم هست دیگه اگه نتونیم با یه قیمت ارزون بازی کنیم که باید سر به بیابون بزاریم.اگه قرار باشه فقط بتونیم سالی 3 عدد بازی اوریج بخریم که تا آخر عمرمون 50 تا بازی هم نمیتونیم انجام بدیم:d
شمایی که میگی اگه اونا 5000$ در آمد دارن ولی کلی مالیات و فلان مخارج رو هم دارن اینو هم حساب کن که اونا تورم سرسام آور ندارن , دولتهاشون سالی 100000000000000000 میلیارد دزدی نمیکنن و موارد دیگه که مقایسش با اینجا شبیه به طنز میمونه.صدا سیمای خودمون که خودش بزرگترین نقض کننده قانون کپی رایته

ما هنوز تو (ولا الضالين) و اینجور خرافات گیر کردیم تا رسیدن به داستان اوریج خیلی فاصله داریم.
دوستان عزيز ميتونن حدس بزنن حدودا كي ميشه كنسول رو هك كرد ؟
ممنون
yahoo_4.gif
رو ابتدای 2017 حساب کن:d

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر