شایعه ps4 اخرین اخبار و اطلاعات

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
خیلی وقته خبری از ps4نیست گفتم اخرین اخبار درباره این کنسول رو اینجا با منبعشون بزارم تا در جریان اخرین طراحیهای این کنسول از نظر سخت افزاری و سیستم کنترلرش قرار بگیرید.جالب اینجاست که این اخبار درز پیدا کرده از افراد رده بالا و بانفوذ شرکتها بوده مثل ibmوsonyوnvidiaوARM.

اولین خبر که کاملا رسمیه خرید 400میلیون یوروییه سهام کارخانه سازنده پردازندهای CELLواقع در شهر Nagasaki توسط سونی از توشیبا بوده که شرکت توشیبا یکی از سهام داران وطراحان اصلی این سری پردازندها بود که سونی کلا سهام رو ازش خرید تا خودش کامل همه چیز رو در دست بگیره.

خبر بعدی مربوط میشه به ساخت CPUکنسول پلی استیشن4:در ماه فبریه خبری امد:http://pc.watch.impress.co.jp/docs/column/kaigai/20110210_425921.html
که این خبر از طرف یکی از افراد دستندرکار طراحی در شرکت سونی هست که سونی با IBMدر حال ساخت CPUکنسول پلی استیشن4هستن وجزئیاتی هم داد از این قرار که این CPUاز نوع CELLهست وحدودا از 3میلیارد ترانزیستور ساخته شده{CPUپلی3فقط 232میلیون}وهمچنین از 16واحد SPEتشکیل شده که هر واحد SPEاین CPUتقریبا به اندازه یک CPUپلی استیشن3قرار دارد .

یعنی CPUپلی استیشن4قدرتی حدودا 16 برابر CPUپلی استیشن3دارد.
وهمچنین از فن اوری ساخت 32nmنانومتر بهره می برد.
این cpuمتصل به 2گیگابایت رم از نوع XDR2هست که دوبرابر GDDR5سرعت دارد.
سونی حساب بسیار خاصی روی CELLباز کرده ومعتقد هست که بازی سازها می توانند تا مدتها بدون محدودیت گرافیک وطراحیهای خود را ارتقائ دهند.

GPUکنسول:
در طراحی GPUکنسول 3شرکت نقش دارند NVIDIA.ARM.SONY
سونی میخواهد معماری GPUکنسول پلی استیشن4متفاوت از معماری رایج PCباشد .برای همین امر سونی پای شرکت ARMهم نیز در طراحی GPUکنسول خود باز کرده واز پردازندهای ARMدر GPUخود به عنوان مکمل استفاده خواهد کرد .سونی خود نیز در طراحی GPUکمک خواهد کرد .اطلاعات خاصی از تعداد هسته های پردازشی GPUهنوز در دست نیست ولی ان چیزی که معلوم هست GPUاین کنسول به صورت ترکیبی هست یعنی ترکیبی از CUDAانویدیا با ریز پردازندهای ARM.در کل ریز پردازندهای ARMمیتوانن کمک بسیار خوبی باشند و با برنامه نویسی خاص خود می توانند هر انچه بازی ساز نیاز دارد بدون افت فریم یا لگ زدن اجرا کنند عملیاتی مانند سایه زنیها ورئس زنها وهمچنین تسلایشن می توانند با استفاده از برنامه نویسی برای این سری پردازندها میسر شود.

کنترلر کنسول :بر طبق این خبر :http://www.digitimes.com/news/a20110704PD202.html
واین خبر:http://www.guardian.co.uk/technology/gamesblog/2011/mar/15/bafta-interviews-part-two
کنترلر جدید سنسوری دارد که میتواند حرکتهای اطراف خود را حس کند البته نه به دقت کینکت ولی به یه دردی میخوره دیگه.
همچنین کنترلر جدید دارای سنسورهای شتاب سنج وجیرسکوپ هست.

بازیها به دو صورت فیزیکی و دانلود عرضه میشوند و درایو کنسول به احتمال زیاد بلو ری رام خواهد بود.
منبع: تاریخ رلیز کنسول:
در سال2012به تولید انبوه میرسه ودر 2013وارد بازار خواهد شد.
قیمت کنسول هنوز مشخص نیست .در مورد دیسکهای این کنسول blu rayهست وhvdنیست چون hvdهنوز تو مراحل تست قرار داره .

آخرین ویرایش:

armanbox

کاربر سایت
Jun 8, 2011
29
من که میگم زرشک !!!
چرا چون اینجوری pc ما دیگه زرشک هم نیست !!!!!
ولی باز جای شکر داره که به اینترنت وصل نمیشه اینطوری باز کامپیوتر یک برتری داره !!!!!

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
16 تا spe با این مشخصات می خوان چیکار آخه , بیش از حد سنگینه , به نظر من احتمالش خیلی کمه بخواد یه همچین چیزایی باشه سخت افزار PS4

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,141
نام
حسین
فکر میکنم برای نسل بعد و شتاب فزاینده بصری که شاهدش هستیم این مقدار رم کم باشه.فقط خدا کنه چیزی بسازن که مشکلات این نسل رو نداشته باشه و از همون روز اول بشه بازیهای با کیفیتی ازش دید.

salar2

کاربر سایت
Dec 19, 2010
344
باز هم یه داستان تکراری دیگه
یک هفته بعد از امدن کنسول در بازار
قیمت ps4 در فروشگاه ... 1650000 تومان
و ما باید چشم بمالیم ببینیم کی قیمتا میاد پاین

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
فکر میکنم برای نسل بعد و شتاب فزاینده بصری که شاهدش هستیم این مقدار رم کم باشه.فقط خدا کنه چیزی بسازن که مشکلات این نسل رو نداشته باشه و از همون روز اول بشه بازیهای با کیفیتی ازش دید.
این مقدار 8برابر شده وتازه جدا از حافظه gpuهست .یعنی این 2گیگ مختص cellهست .
یه زمانی هم رم ps2فقط32مگابایت بود وبا اومدن ps3شد 256مگابایت که این مقدار 8برابر شد .این افزایشها یه سری اصول داره وجوری تنظیم میکنن که تا حداقل چند سال نیاز به حافظه اضافی نباشه.
الان شما یه crysis2تو حالت mediumبخوای اجرا کنی رو pcباید حداقل 1.5گیگ رم داشته باشی اونم تازه رو xpکه بتونی بازی کنی حالا این 1.5رو در 8ضرب کن میشه 12گیگ!!!!!!این مقدار رم شما میتونی هر چی که بخوای توش بچپونی اصلا مگه قراره ظرفیت مدیای بازی نسل اینده مگه چقدر باشه که این همه رم بخواد؟blu rayدو لایه همش 50گیگ ظرفیت داره .این مقدار رم تقریبا میشه 25درصد کل مدیا....

در مورد اشکالات کنسول ps3هم یکیش سختی برنامه نویسی برای cellبود که این هم تا حدود زیادی حل شده واین برنامه نویسها هستن که باید خودشون رو با این سخت افزار وفق بدن نه سونی بیاد بخاطر چهارتا مولتی ساز سخت افزارش رو فدا کنه.

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
اگه از دیسک بلوری استفاده کنه جریانش میشه مثل جریان xbox تو این نسل.چون الآن بازی هایی مثل آنچارتد3 و کیلزون 3 و ... هستن که تا نزدیکی آخرین ظرفیت بلوری استفاده کردن.نسل بعد شروع شه دیگه بازی ها 2 بلوری و 3 و ... میشن.ز طرفی خوبه چون هزینه ساخت درایو جدید و ... نمیشه و بلوری رام هم قیمتش خیلی کم شده و به صرفه تر هست.
ولی باز هم مثل همین نسل از رم کنسول میترسم کم باشه.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
اگه از دیسک بلوری استفاده کنه جریانش میشه مثل جریان xbox تو این نسل.چون الآن بازی هایی مثل آنچارتد3 و کیلزون 3 و ... هستن که تا نزدیکی آخرین ظرفیت بلوری استفاده کردن.نسل بعد شروع شه دیگه بازی ها 2 بلوری و 3 و ... میشن.ز طرفی خوبه چون هزینه ساخت درایو جدید و ... نمیشه و بلوری رام هم قیمتش خیلی کم شده و به صرفه تر هست.
ولی باز هم مثل همین نسل از رم کنسول میترسم کم باشه.

آنچارتد و کیلزون و ... دیگه تا خرخره دیسک رو پر کنن 50 گیگه ! ولی الان سونی blu-ray داره 100-200-300 گیگ که یه زمانی بحثش بود که اگه نیاز باشه می تونن یه آپدیت بدن که ps3 هم این حجم ها رو ساپورت کنه و مشکلی برای خوندنش نداشته باشه :D (البته این خبر رو جایی دیده بودم ! دوستان اهل فن صحت ـش رو بهتر میتونن تشخیص بدن :D) که خب طبیعتاً نیاز نبوده دیگه :D شما تازه ظرفیت متوسط بلو-ری رو این نسل دیدی :D
خود بازی 8GB هست
yahoo_4.gif
نسل بعد هم همین Bluray کامل جواب میده
آره میدونم :D واسه همین گفتم اگه تا خرخره هم پرش کنن :D ولی نسل بعد دیگه 50 تا کمه ! اگه اون 3 تا حجمی که بالا گفتم واقعاً حقیقت داشته باشه نسل بعد هم به خاطر بلو-ری بودن بازیها هزینه کم میشه هم خوبه دیگه :D چون بالاخره 3D و 1080 و تکسچر های مناسب باهاش و ... خودش کلی حجم رو تصاعدی میبره بالا ! تازه بدون احتساب کلی تکنیک جدید نسل بعدی !

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
آنچارتد و کیلزون و ... دیگه تا خرخره دیسک رو پر کنن 50 گیگه ! ولی الان سونی blu-ray داره 100-200-300 گیگ که یه زمانی بحثش بود که اگه نیاز باشه می تونن یه آپدیت بدن که ps3 هم این حجم ها رو ساپورت کنه و مشکلی برای خوندنش نداشته باشه :D (البته این خبر رو جایی دیده بودم ! دوستان اهل فن صحت ـش رو بهتر میتونن تشخیص بدن :D) که خب طبیعتاً نیاز نبوده دیگه :D شما تازه ظرفیت متوسط بلو-ری رو این نسل دیدی :D

خود بازی 8GB هست :d نسل بعد هم همین Bluray کامل جواب میده

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
دوست من 6995 کرون رو در 205 ضرب کنیم میشه 1433975 تومان و بعد این عدد رو به 1825 تقسیم کنیم میشه 785 یورو
کجای حرف من اشتباه بود؟
من منظورم رو اشتباه رسوندم ،كلا سوئد تو زمينه بازي ها اجناسش گرون تره ، هر بازي 50 كرون برابر با 103 هزار تومان ، به دلار هر بازي 50 & مي شه 70 تومن .
در ضمن تا تاييد نشده نمي شه قيمت گزاري كرد ، مثلا همين ويتا ، تا قبل از تاييد تو آمازون 999$ بود .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر