PS3 و صدای دالبی ؟؟؟!!!

Mativ

کاربر سایت
Jun 5, 2009
843
بستگی داره که بگه و الا بین دالبی ( استریو ) با دالبی ( loseless ) یه 17 - 18 سالی فاصله هست . دالبی 5.1 هم انواع مختلف داره یه آخرین نوعش رو عمرا نمیشه با اپتیکال شنید .

اینکه فرمودن خروجی دیجیتال بصورت دیجیتال بگیرن یه زره نا مفهومه . دالبی به صورت دیجیتال کدینگ میشه . بعد دیکد میشه و منتقل میشه و شما صدای رو میشنوی اونم به صورت آنالوگ . در نهایت هر صدایی از هر نوعی باید تبدیل به آنالوگ بشه که شما بشنوی ( این وظیفه بلند گو ها ست )
فرق کابل کامپاننت یا کامپازیت یا انواع دیجیتال مثل HDMI یا اپتیکال تو اینه که سیگنال بصورت دیجیتال به محل پخش صدا انتقال پیدا میکنه . این یه سری حسن داره مثل اینکه سیگنال دیجیتال رو میشه مدوله کرد که نویز پذیریش کم بشه و سرعت انتقال بالاتر بره و در واقع پهنای باند افزایش پیدا کنه . دقیقا همین پهنای باند که باعث میشه شما صدای دالبی دیجیتال فشرده نشده تو فیلم های بلو - ری رو بتونی با HDMI بشنوی اما نشه این کار را با اپتیکال کرد .
یه حاشیه : الآن بعضی بازی ها خیلی از بلو ری ها و بیشتر دی وی دی ها یه ترک DTS دارن که واقعا یک سر و گردن بالاتر از دالبی هست . البته الآن دیگه همه ریسور ها و سیستم های صوتی می تونن این نوع ترک ها رو دیکد کنن . اینو گفتم که فکر نکنید دالبی ته ته صداست .
راستش من متوجه شدم چی گفتم ولی شما متوجه نشدید!
با ورودی های آنالوگ دالبی مجازی میگیری یا همون ساروند
با ورودی های دیجیتال به خاطر پهنای باند بالاتر میشه به صورت تفکیک شده اطلاعات فرستاد
درسته آخر سر باید به صورت انالوگ بشنوی ولی دلیل نمیشه فرقی هم نداشته باشند!
اون دیکود کردن و تبدیل و غیره هم بازم بستگی به سینمای خانگیش داره! قرار نبود در مورد این مسائل صحبت کنیم وگرنه منم اینا رو میدونم!!

Mativ

کاربر سایت
Jun 5, 2009
843
خوب PS3 که همیشه وصل به تلویزیون. پس صداشو باید با یه HDMI دیگه به سینمای خانگی بزنم.
چرا راه دور میری
اگه میتونی مستقیمن HDMI به سینمای خانگی وصل کن یا از خروجی Optical که پشت دستگاه هست استفاده کن و به سینمای خانگیت وصل کن!
سونی هم معمولن ورودی Optical داره
اگه تلویزیونت خروجر اپتیکال داره که میتونی از خود تلویزیون به جای دو فیش از اپتیکا استفاده کنی

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
راستش من متوجه شدم چی گفتم ولی شما متوجه نشدید!
با ورودی های آنالوگ دالبی مجازی میگیری یا همون ساروند
با ورودی های دیجیتال به خاطر پهنای باند بالاتر میشه به صورت تفکیک شده اطلاعات فرستاد
درسته آخر سر باید به صورت انالوگ بشنوی ولی دلیل نمیشه فرقی هم نداشته باشند!
اون دیکود کردن و تبدیل و غیره هم بازم بستگی به سینمای خانگیش داره! قرار نبود در مورد این مسائل صحبت کنیم وگرنه منم اینا رو میدونم!!

من نه گفتم شما نا متوجه هستین نه گفتم خودم متوجه هستم ...
البته ببخشید که توجیه من مجوه بودن توجه شما رو مورد عنایت قرار داد
اما مثلا شما تو همین جمله که گفتین :
با ورودی های آنالوگ دالبی مجازی میگیری یا همون ساروند .
که بالغ بر 9 کلمه هست 3 تا غلط وجود داره .
1 - قدیما از ورودی صدا نمیگیرفتن . اونی که ازش صدا میگیرفتن رو قبلا می گفتن خروجی . شما الآن رو نگاه نکن علم انقدر پیشرفت کرده .
2 - با خروجی آنالوگ میشه صد در صد صدای دالبی گرفت ( منظورم همون 5.1 هست ) بفرمایین پشت هر سینمای خانگی که تو این 7 - 8 ساله تولید شده ببینین . پر از جک های قد و نیم قد علم شده آنالوگه که فقط و فقط کارشون برای پخش صدای فراگیر هست . هنوزم که هنوزه تو جدید ترین آمپلی ها و ریسور ها انبوهی از این جک ها دیده میشه .
3 - دالبی مجازی چه ربطی به ساراند داره ؟؟؟؟ اصلا ساراند یعنی چی ؟ بعد دالبی مجازی یعنی چی ؟؟؟؟ عجیبه که این دو تا رو یکی می دونین !!

پهنای باند هیچ ربطی به تفکیک پذیری کانال ها نداره . بعد من کجا گفتم آنالوگ با دیجیتال فرقی ندارن ؟ موکدا تاکید کردن بسته به استفاده فرقش میتونه از زمین باشه تا آسمون . اون پاراگراف بعد که در مورد نویز و جزئیات و ... گفتم واقعا قابل رویت نیست ؟؟؟

/:)

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
با وجود dts,Lpcm مگه ادم خیلی معذرت می خوام مغز خر خورده بره سراغ دالبی اگه سیستم رو گرفتیاصلا طرف دالبی نرو تفاوت دالبی با اون 2 تا خیلی زیاده باور کن دالبی در مقابل LPCm,DTS مثل sub hdو fullhd میمونه

arash63

کاربر سایت
Jan 16, 2008
100
نام
آرش میرزائی
یه پیشنهاد خیلی ساده

یه DZ-870w سونی بخر یا یک مدل سینمای خانگی سونی که ورودی optical داشته باشه و با کابل optical از خروجی ps3 به ورودی سینمای خانگی وصل کن ( اولین اولویت پخش در سینما خانگی های سونی با درگاه optical هست ) و دستگاه رو روی Multi Dec تنظیم کن که خروجی دالبی 5-1 یا بالاتر بگیری و از بالاترین نوع کیفیت صدا لذت ببر .

Mativ

کاربر سایت
Jun 5, 2009
843
من نه گفتم شما نا متوجه هستین نه گفتم خودم متوجه هستم ...
البته ببخشید که توجیه من مجوه بودن توجه شما رو مورد عنایت قرار داد
اما مثلا شما تو همین جمله که گفتین :
با ورودی های آنالوگ دالبی مجازی میگیری یا همون ساروند .
که بالغ بر 9 کلمه هست 3 تا غلط وجود داره .
1 - قدیما از ورودی صدا نمیگیرفتن . اونی که ازش صدا میگیرفتن رو قبلا می گفتن خروجی . شما الآن رو نگاه نکن علم انقدر پیشرفت کرده .
2 - با خروجی آنالوگ میشه صد در صد صدای دالبی گرفت ( منظورم همون 5.1 هست ) بفرمایین پشت هر سینمای خانگی که تو این 7 - 8 ساله تولید شده ببینین . پر از جک های قد و نیم قد علم شده آنالوگه که فقط و فقط کارشون برای پخش صدای فراگیر هست . هنوزم که هنوزه تو جدید ترین آمپلی ها و ریسور ها انبوهی از این جک ها دیده میشه .
3 - دالبی مجازی چه ربطی به ساراند داره ؟؟؟؟ اصلا ساراند یعنی چی ؟ بعد دالبی مجازی یعنی چی ؟؟؟؟ عجیبه که این دو تا رو یکی می دونین !!

پهنای باند هیچ ربطی به تفکیک پذیری کانال ها نداره . بعد من کجا گفتم آنالوگ با دیجیتال فرقی ندارن ؟ موکدا تاکید کردن بسته به استفاده فرقش میتونه از زمین باشه تا آسمون . اون پاراگراف بعد که در مورد نویز و جزئیات و ... گفتم واقعا قابل رویت نیست ؟؟؟

ببخشید الان میخوای مچه منو بگیری؟! به صورت تابلویی منظورم خروجی بود که اشتباه نوشتم!
همونطور که گفتم Surround فن آوریی هست که میتونه صدای استریو ( که با همون فیشهای انالوگ میگیری ) میگیری رو پردازش میکنه که نتیجه اش هم معلومه مثل Dolby Digital میشه
من تنها چیزی که پستهات برداشت کردم این بود که آنالوگ بگیری یا دیجیتال فرق نمیکنه فقط باید HDMI باشه!!!

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
نه دوست عزیز ساراند یه اصطلاح هست به معنای صدای فراگیر . اصوات کانالیزه شده مثل 5.1 و 6.1 . 7.1 و یا حتی بعضی وقت ها بالاتر و یا اون سیستم های توزیع شده تو سینماها رو میگن ساراند .
اما صدای فراگیر مجازی تکنولوژی هست که روی ترک های معمولی انجام میشه و میتونه صدای فیلمی که 70 سال پیش بصورت مونو ضبط شده بصورت فراگیر پخش کنه . بسته به شیوه ای که برای این کار استفاده میشه نتیجه میتونه خیلی خوب یا معمولی یا حتی فاجعه باشه .
از تکنولوژی های مشابه تو تزریق حس صدای فراگیر تو هدفون ها هم استفاده میشه ولی اگه همچین چیزی رو تجربه کرده باشین با من موافقین که اصلا لذت یه صدای ساراند واقعی رو نداره .
آنالوگ با دیجیتال فرقشون بیشتر از تفاوت تعداد نقطه های این دو کلمه است . فرق آنالوگ با دیجیتال مثل فرق یه نعلبکی میمونه با یه دیس بزرگ ... اما به شرطی که تو هر دو یه قاشق غذا نریزی .
من توصیه HDMI رو فقط برای فیلم های بلو ری انجام دادم و الا بازم با اینکه گفتم تاکید می کنم انتخاب بین optical و HDMI به نوع استفاده بر می گرده .
همونجوری هم که میدونی اپتیکال و HDMI هر دو یک اینترفیس دیجیتال هستن و تفاوتش هم که خودت بهتر می دونی .
امیدوارم این بحث هایی که اینجا شد به اون رفیقمون کمک کنه اگه می خواد چیزی تهیه کنی انتخاب درستی انجام بده و همچنین رفقایی که ممکنه مثل ایشون باشن .

mohsen7337

کاربر سایت
May 21, 2010
661
نام
mohsen
یه پیشنهاد خیلی ساده

یه DZ-870w سونی بخر یا یک مدل سینمای خانگی سونی که ورودی optical داشته باشه و با کابل optical از خروجی ps3 به ورودی سینمای خانگی وصل کن ( اولین اولویت پخش در سینما خانگی های سونی با درگاه optical هست ) و دستگاه رو روی Multi Dec تنظیم کن که خروجی دالبی 5-1 یا بالاتر بگیری و از بالاترین نوع کیفیت صدا لذت ببر .

راحترینش همینه . البته من فعلا فیشو گرفتم که 25 شده . سینماخانگی رو با فیشه اپتیکال وصل کن به ps3 .اگه خواستی با hdmi به مانیتور هم وصل کن که دیگه به فیشات دست نزنی و تغیرشون بدی .سینما خانگی هم هر چقدربیشتر پول بدی یه چیزه بهتر میگیری .ولی حتما سونی بخر من خودم همین کارو میکنم

و وقتی بازی میکنی با ps3 پرواز کن !

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
صدا

سلام عزيزان
من يه مانيتور سامسونگ مدل P2770H دارم و PS3 بهش وصله و فقط تصوير رو دارم.
ميخوام صدا هم ازش بگيرم،واسم مهم نيست كه دالبي باشه يا نه،فقط ميخوام يه صداي خوب روبه عالي داشته باشه
لطفا يه سيستم معرفي كنيد كه حداكثر 200 تومن باشه،چون وضع اقتصادي من خوب نيست
با تشكر

meh55

کاربر سایت
Apr 8, 2012
1
سلام بر اساتيد محترم شايد اين سوال جاش اينجا نباشه اما نمي دونستم کجا بايد مطوح مي کردم من تازگي تلويزيون led ex520 سوني با سينا خانواده dz910 سوني گرفتم ممنون ميشه اگر راهنمايي کنيد چطوري ميتونم خروجي صدا تلويزيون را به سينما خانواده بفريتم ترجبهن با کابل سفيد قرمز ممنون

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
شما یا باید یه سینمای خانگی بگیری که ورودی و خروجی HDMI داشته باشه ! یعنی صدا و تصویر رو به وسیله یک کابل HDMI بدی بهش و اون صدا رو از طریق ( کابل که تو سینمای خانگی تجاری معنا نداره ) همون سیم بده به اسپیکر ها و تصویر رو از طریق یه کابل HDMI که به خروجی سینمای خانگی زدی ، بده به HDTV !
سینمای خانگی که ورودی و خروجی HDMI داشته باشه تو ایران هست؟ من که جایی ندیدم هنوز (2014)
دوستان دیدن اعلام کنند

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سینمای خانگی که ورودی و خروجی HDMI داشته باشه تو ایران هست؟ من که جایی ندیدم هنوز (2014)
دوستان دیدن اعلام کنند

بله مثلا سری Todoroki پایونیر...
من خودم rs-77 دارم و 3 تا ورودی HDMI داره و یدونه خروجی HDMI
مدل زیاده از این امکانات داشته باشه....

- - -ویرایش - - -

سلام بر اساتيد محترم شايد اين سوال جاش اينجا نباشه اما نمي دونستم کجا بايد مطوح مي کردم من تازگي تلويزيون led ex520 سوني با سينا خانواده dz910 سوني گرفتم ممنون ميشه اگر راهنمايي کنيد چطوري ميتونم خروجي صدا تلويزيون را به سينما خانواده بفريتم ترجبهن با کابل سفيد قرمز ممنون

بستگی داره تلویزیونت خروجی صدای آنالوگ داشته باشه یا نه!
اگه داشت با همون سیم سفید قرمز وصل کن به سینمای خانگی و احتمالا پشت سینمای خانگی نوشته Audio Input
البته کیفیت جالبی نمیده و بیشتر بدرد دیدن شبکه های داخلی و خارجی میخوره نه گیم

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
سینما خانگی ورودی HDMI با انتقال DTS-HD (با کیفیت) و True HD منظورمه...

من چند مدل از Sony پیدا کردم اما رسما وردی HDMI ـشون بیفایدست:
Archived BDV-E880 : Blu-ray Home Theatre Systems : Home Theatre System : Sony India
BDV-E985W : Blu-ray Home Theatre Systems : Home Theatre System : Sony Asia Pacific
Archived BDV-N990W : Blu-ray Home Theatre Systems : Home Theatre Systems : Sony Australia

جالبه با اینکه هر کدوم دو تا ورودی HDMI دارن اما فقط میتونن LPCM 2CH انتقال بدن!

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سینما خانگی ورودی HDMI با انتقال DTS-HD (با کیفیت) و True HD منظورمه...

من چند مدل از Sony پیدا کردم اما رسما وردی HDMI ـشون بیفایدست:
Archived BDV-E880 : Blu-ray Home Theatre Systems : Home Theatre System : Sony India
BDV-E985W : Blu-ray Home Theatre Systems : Home Theatre System : Sony Asia Pacific
Archived BDV-N990W : Blu-ray Home Theatre Systems : Home Theatre Systems : Sony Australia

جالبه با اینکه هر کدوم دو تا ورودی HDMI دارن اما فقط میتونن LPCM 2CH انتقال بدن!

rs77 کاملا صدای DTS-HD MASTER , Dolby True HD رو انتقال میده و خود AV Reciver مشخص میکنه که داره چه نوع صدای پخش میشه...

مثلا اگه فیلم صداش DTS-HD MASTER باشه روی صفحه AV Reciver مینویسه و مشخص میکنه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر